ADV TOP
ADV LEFT

Praktické přebalování

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lalwen » pondělí 12. listopad 2007, 22:12
Ivav,

po tom co mrňouse umyju v umyvadle či vaně, no teď už ani ne už chodí na záchod, horkou vodou, no cca 1x do týdne umeju vanu a i umyvadlo mýdlem, používám normálka levnější sprcháč poleju vanu a umyvadlo a do teplý vody a dám ocet, nechám chvilku odmáčet, máme tvrdou vodu a dělá se mi tam potah a pak to umeju a leskne se jak z alabastru ;) :), prášky ani písek nepoužívám, na akrylátovou vanu se bojím, nechtěla bych jí poškrábat.

No a fakt to takhle stačí :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Swetlex » úterý 13. listopad 2007, 13:32
Tak dříve umyvadlo, teď vanu jenom spláchnu a houbičkou meju až večer před sprchováním, protože přes den bych se udrbala k smrti, co teď prší, tak sprchuju psovi podvozek 4x denně, takže to dělám naráz :)
Swetlex, Vávra 11/06, Edoušek 6/09 a Frída 6/14
http://www.ditevsatku.cz - kamenný obchod i e-shop
ObrázekObrázekObrázek
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Ivav » úterý 13. listopad 2007, 13:47
Swetlex Jo tak tak nějak to dělám taky a to ještě jen ob den protože nekoupeme Viki každý den. No to umyvadlo přejedu asi častějc ale zas přehánět to nehodlám. :roll: Jéé já jsem zvědavá jaké to bude. Takhle malýmu mimču jsem dupku v umyvadle ještě nemyla. ;)
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Han-dul-ka » neděle 18. listopad 2007, 21:56
Tak já jsem u prvního mimča měla stůl v pokojíčku,ale když jsem asi po čtvrté myla koberec pod ním(Terka zatlačila zásadně po rozbalení) :grr: ,tak jsem se přesunula do koupelny ;) No a teď u druhého jsem si dopřála i opravdový přebalovák,nehrbím se u toho,mám ho opět v koupelně a vše u ruky.Plenky mám uvnitř a vkládačky,separačky apod mám v polici vedle.U přebalováku mám odpad.koš s víkem na špinavé plenky,a taky malej pytlíček na hodně pokakané separačky a ubrousky-ten měním dle potřeby.Použitou plenku si hodím do umyvadla kde jí pak případně přeperu.Plenky mám naskládané rovnou k použití i se separačkou,kromě zavazovaček,ty skládám a vycpávám dle potřeby.Nejvíc mi vyhovuje voda v dosahu,na namočení ubrousků,umytí rukou.Plenku přepírám podle času,někdy třeba až když jdu okolo :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Han-dul-ka
Treperenda
Treperenda

1174 příspěvků
18. červen 2007
u Českého Krumlova
Příspěvekod Crazymary » úterý 27. listopad 2007, 01:46
Hehe, já mám látkovky teprve na cestě, ale taky řeším, jak je mít po ruce ;) Mám přebalovák z Ikey, takový ten nejjednodušší a nejlevnější, s poličkou dole, tam mám balík (zatím) jednorázovek a podložek pod mimi. Až dojdou látkovky, budou tam asi svrchní kalhotky, vedle přebalováku mám komodu, na které je kosmetika a v ní oblečení pro mimi, vrchní šuplík vytřídím na nejčastěji nošené oblečení (body a punčochy) a na plínečky a separačky.
Malé nedělají dobře vlhčené ubrousky, takže začínáme s podomácku vyrobenými. Ještě váhám, zda to míchat, nebo vlhčit jednotlivé kousky až těsně před použitím. Kristi je ještě docela ukakaná klasickýma míchanýma vajíčkama téměř v každé plenečce. A taky váhám, zda si koupit Kikko nebo spíš netkanou textilii anebo ještě jsem tu četla, že si někdo ty ybrousky dělá ze separaček...
No pokud je teda nálož uvnitř, tak chodíme sprchovat do vany, doktorka mě naučila chvat, jak držet bezpečně mimi jednou rukou a druhou umývat. Koupelnu máme docela daleko, takže běcháme s holým zadkem tam a se zabaleným v čč zpět... (cca 8metrů určitě).
Kristýnka má velmi citlivou stydkou oblast a mívá ji začervenalou, doktorka poradila fénovat fénem na nejnižší stupeň (ani ne horký vzduch, ani ne studený, něco mezi) po přebalení a umytí, takže praktikujem i toto. Krití se to náramně líbí ;)
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Fialinka » pondělí 28. květen 2012, 12:26
Děti se rušily, takže jsem nakonec několik měsíců s malou spala jinde, tam jsem měla i plenky a přebalovala jsem většinou přímo v kolíbce nebo na gauči, pokud bylo třeba. Počuranou jsem jen otřela mokrou žínkou, kterou jsem pro ten účel donesla z koupelny, a pokakanou jsem naopak odnesla do koupelny celou umýt. Když se v noci už nepokakávala, tak jsem taky nepřebalovala, akorát bych ji tím budila - nikdy jít to nevadilo....
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1519 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Hokejka » pondělí 28. květen 2012, 20:07
Hodně bylo napsáno, tak jen dodám, že jsem mytí počůraného zadku řešila tak, že jsem na komodě v ložnici měla přebalovací podložku a u ní termosku s horkou vodou, džbán se studenou vodou a mističku s froté žínkou. Při přebalování jsem smíchala horkou a studenou vodu v mističce, otřela žínkou zadek, vyfénovala fénem (dítko se narodilo v zimě) a mazala jen při začervenání. Ta voda na přebalováku mi ušetřila jednu cestu do koupelny před přebalováním. Po přebalení jsem vodu z mističky vylila a žínku hodila do kýble k plínám - zavírací pixla od Primalexu v koupelně. Pokaděný plíny - separačky do WC, látkovku jsem osprchovala do WC (máme takovou turbo sprchu neboco), natřela žlučovym mýdlem a hodila do Primalexu. Prala jsem jednou za 2-3 dny. Novorozenecký sklad skládal a separačky stříhal manžel. Dávku na každý den jsem měla připravenou na přebalovánku.
Hokejka
Žvatlalka
Žvatlalka

128 příspěvků
29. květen 2011
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 28. květen 2012, 20:23
Bětko, za mě drahá neužitečná blbost. Věci na mimino mám normálně v šuplících v rámci skříně v ložnici a přebaluju na zemi na koberci nebo na posteli, většinou ho ani ničím nepodkládám nebo nějakou plínkou. Plus mám vždycky takovou tu podložku, jako je na těch přebalovácích, ale používáme ji vlastně výhradně jen v koupelně.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Jancaka » pondělí 28. květen 2012, 20:59
Ja mam obycejnou komodu a na ni klasicky penovy prebalovak, specialni prebalovaci komoda je podle mne taky zbytecnost, uzije se jen chvili. V komode jsou temer vsechny mimini veci + plenky. Az mimina vyrostou, komodu pouzijem jinak. Protoze komoda je v loznici a ne u umyvadla, umyvani zadku resim spartansky - chladnou vodu mam v obycejnem ostrikovaci. Jednoduse tak namocim kolik ubrousku na umyti potrebuju. Obe deti jsou narozene v zime, zadne si zatim na toto zachazeni nestezovalo :)
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Gehenna » pondělí 28. květen 2012, 21:07
Já bych potřebovala přebalovák s poutama a elektrickým ohradníkem... dělá to někdo?
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Jancaka » pondělí 28. květen 2012, 21:25
Gehenna píše:Já bych potřebovala přebalovák s poutama a elektrickým ohradníkem... dělá to někdo?

A jeste roubik jako volitelne prislusenstvi.
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Gehenna » pondělí 28. květen 2012, 21:32
Jancaka píše:
Gehenna píše:Já bych potřebovala přebalovák s poutama a elektrickým ohradníkem... dělá to někdo?

Jako fakt netuším, proč všichni tolik touží po otáčení na břicho... podle mého soudu není o co stát, speciálně pokud má "miminečko" přes devět kilo :-?
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 28. květen 2012, 21:36
Gehenna píše:
Jancaka píše:

Jako fakt netuším, proč všichni tolik touží po otáčení na břicho... podle mého soudu není o co stát, speciálně pokud má "miminečko" přes devět kilo :-?

Kdybys měla menší dítě, ušiju ti svrchňáče se zapínáním na zádech, ale na tak velký dítě nemám doladěný střih :D
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jancaka » pondělí 28. květen 2012, 21:39
Gehenna píše:
Jancaka píše:

Trefa :) Na druhou stranu, kdyz se nepretoci, tak se asi ani nerozchodi, coz by byla nelehka budoucnost pro vsecky okolo vcetne mimina.

Svrchnace se zadnim zapinanim - to neni spatne!!
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Kulihrášek » pondělí 28. květen 2012, 21:42
Dlouhá diskuse mne ještě před spaním nalákala k rozdávání mouder :D

Předně - nikdy bych eninvestovala tolik peněz do speciálního přebalováku, který se využije tak minimálně.

Přebalovala jsem normálně na posteli, na gauči, na zemi. V noci jsem používala jednorázovky, přes den látkovky. Přiznám se, že jsem, já čuně, v noci, když to nebylo durch, nepřebalovala, páč jsme se chtěla v těch pár hodinách vyspat a ne budit děcko víc, než je třeba. Ale první jsem první týdny přebalovala. Když bylo durch, přebalila jsem na posteli za velmi sporého světla (ale spala jsem s ním sama).

Přes den zadek omývám výhradně vodou a mýdlem (to musím, jinak to dolů nejde), ubrousky jen a jen za stavu nejvyšší nouze (kde doopravdy není voda). Dítě sjem normálně přenesla do koupelny a zpět (je to u nás štreka, ale bylo to dobré řešení).

Látkovky jsem mívala buď poskládané předem nebo až za akce (látkovala jsem půl roku dvě děcka zaráz a taky to šlo skládat až při přebalování). Skaldovala jsem vždy na sucho, ale přiznám se, že jsem měla fleky. Byla jsem ale moc líná na předpírání.

Látkovky jsme mívala v komodě, v přebalovacím pokoji pár kusů připravených, po ruce krém a separačky. Pokaděný plínky jsme nosila do koupelny, kde bylo skladiště (v plastovém odpadkovém koši se síťkou).
Kulihrášek
Klábosilka
Klábosilka

557 příspěvků
24. duben 2012