ADV TOP
ADV LEFT

Mýdlový sliz

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Evusha » úterý 20. květen 2008, 17:52
ahoj holky, zkusila jsem teď vyrobit první várku slizu, ale někde se stala chyba ;) Není to ani sliz, ani gel - je to hodně řídké, v podstatě ve vodě, která se odděluje, plavou bílé chomáče sraženiny. Že by špatný poměr surovin? Dala jsem na 8 l vody 200 ml vloček Vladěnka a 200 ml sody. A dá se to případně ještě nějak zlepšit dodatečně?
Evusha
Žvatlalka
Žvatlalka

295 příspěvků
26. říjen 2006
Příspěvekod Bjanka » úterý 24. červen 2008, 12:11
Ahoj, můžete mi někdo dát návod, jak ten sliz vyrobit? Jaký má být ten poměr - nemusím mít hned pro začátek 10 l slizu, který se mi neosvědčí, bych radši malé množství. Podle toho, co jsem o slizu četla, při tvrdé vodě by mělo být víc sody, my máme hodně tvrdou, mám se do toho vůbec pouštět?
Bjanka
Howgh
Howgh

7600 příspěvků
04. říjen 2006
Vysočina
Příspěvekod Kattka » úterý 12. srpen 2008, 19:57
ahojte, mate skusenosti s pranim so slizom v dažďovej vode ? Samozrejme, ze prefiltrovanej. Problem vidim v tom, ze je strasne mäkka a mydlo sa tazko zmyva. Diky.
Kattka
Pískle

29 příspěvků
11. červenec 2007
Příspěvekod Amazonka01 » středa 13. srpen 2008, 07:59
Katko,pereme v povrchovém prameni,čili hodně měkká voda...a peru bez sody,jen v mýdle...pere to líp,než ve slizu...tož tak ;)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Stassy » pondělí 25. srpen 2008, 21:25
Lavely: Já použila Kokos od Palmy a voní to fakt super. :)
A vás ostatní poprosím o pomoc - při praní ve slizu se mi dělají na vnější straně bubnu takové jako fleky, bílé, drsné na omak, napadlo mě, že by to mohl být vodní kámen, ale když se do slizu dává ta soda, tak by se tam přece dělat neměl, ne? Vnitřní strana bubnu je super čistá, tak jsem z toho taká celá zmatená.. :-? Nechci se praní ve slizu vzdát, moc se mi líbí ta vůně mýdla a navíc je prádlo příjemně měkké, ne jako z Lovely. To je jak struhadlo. Ale přece si kvůli tomu nezničim pračku.. Prosím pomoooooc! :)
Martina + Kačka 4/2008 + Barča 12/2010 + třetí princezna 8/2012
Stassy
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
21. květen 2008
Praha
Příspěvekod Le_chat_noir » středa 01. říjen 2008, 11:18
stas jak jsi na to prisla? ja se k vnejsi strane nedostanu- mame plneni zepredu.aaaha, tak vy musite mit vrchni. uz jsem si i odpovedela :-D zatim zadne problemy nemam. je pravda, ze ve slizu peru jen pleny a na obleceni mam neco jineho. njn, vodni kamen to je previt, ten vam rozbil pracku. nase je stara, tak bych se ani nedivila, ale u nove bych to resila. vic sody?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Trixl » středa 01. říjen 2008, 11:22
Bjanko zkus 100gramů mýdla, 100gramů krystalické sody, 2 litry horké vody.
Kdo má měkčí vodu té sody míň.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » středa 01. říjen 2008, 11:23
Stassy že by moc sody? Pročisti pračku octem. Nepoužíváš práškovou sodu? V děbatě na netu pod nějakým starším článkem jsem padla na to, že prášková soda může dělat problémy.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Adelka04 » úterý 25. listopad 2008, 17:35
Ahojte, tak ja sliz delam z pulky kokosu a asi z pulky velkyho bnaleni krystalicke sody, mame hodne tvrdou vodu. Peru vsechno a dobry. ALE sliz udelam a jak vystydne, tak se nahrudkuje a oddeli se voda. Je to tim velkym mnozstvim sody? Nebo mam dyl michat? Zkusila jsem ponornej mixer. Krasne se to spojilo a druhy den to bylo zpet... Tak nevim. Diky za rady
Adelka04
Pískle

21 příspěvků
04. září 2007
Brno
Příspěvekod Trixl » úterý 25. listopad 2008, 17:47
mně to dělá taky, druhý den když je to ztuhlé tak to rozšťouchám a už to zůstane tekutější
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » úterý 25. listopad 2008, 18:21
Medulka píše:Holky a plínky máte bílý? já je mám zahnědlí. Tak jsem teď sliz na plínky zrušila. No a teď mi manžel říkal, že má zašedlí bílý tričko... Tak nevím, jestli někde soudruzi neudělali chybu. Poradíte mi, jestli víc sody, nebo čeho...
My máme na plínkách ještě vajíčka. Jakoby si ten sliz s tím nedokázal poradit, :roll:
Rozhodně míň sody. Když mě to štve tak přidám sůl na skvrny, ale na plínkách to vůbec neřeším. No, koupila jsem na mmb plínky z druhé ruky, nádherné, po prvním vyprání (peru vždycky jak to dostanu) vylezlo hafo fleků co je umně zakryl zjasňovač komerčního prášku.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Barci » sobota 29. listopad 2008, 14:00
Medulka, to že po mýdlovém slizu není bílé prádlo zářivě bílé, je právě tím, že neobsahuje zjasňovače... měli by to vyřešit tak 1-2 lžíce soli na skvrny, podle tvrdosti vody, přidávám do přihrádky na prací prášek ;)
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3709 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Bjanka » neděle 22. listopad 2009, 14:59
Ahojte!
Právě sem vyrobila svůj první sliz, ovšem není to vůbec sliz, jak to vychladlo, je to tuhý jak želé, dala sem 50 g mýdla s jelenem, 50 g krystalické sody a půl litru vody. Pomůže, když přidám vodu? Co se týče kvality praní, tak prádlo vypadá dobře, akorát sem toho asi dala moc, protože mi zůstaly mýdlový fleky na prádle, takže máchám znova. Dala jsem kelímek od jogurtu, takový větší.
Bjanka
Howgh
Howgh

7600 příspěvků
04. říjen 2006
Vysočina
Příspěvekod Kacous » neděle 22. listopad 2009, 15:47
Bjanko to vůbec nevadí, na konzistenci nezáleží ;) Já mám radši pevnější sliz, ale třeba minule se mi srazil, byla to jen taková mazlavější voda a v ní kuličky mýdla (jak žabí vajíčka) a pralo to stejně.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Magdaxxx » pondělí 23. listopad 2009, 17:29
Ja peru ve slizu a davam cele mydlo jelena coz je 175g a k tomu 250g krystalicke sody a 10l vody, tak ty kdyz das 50g mydla a 50g sody musis dat aspon 3,5l vody, aby to byla príma úměra. Pak si myslim, ze by mnelo byt po problemu. :)
Magdaxxx
Pískle

20 příspěvků
17. listopad 2009