ADV TOP
ADV LEFT

Jaké plenky koupit

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Franzisca » čtvrtek 31. leden 2013, 13:11
Když já plenky neprodávám, to až budou všechny děti odplenkovaný. Zatím jsme v procesu rození, tak možná pak.
Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Ratta » pátek 01. únor 2013, 13:53
Holky, prosím, mohla bych se přiživit na tématu?

Mám 7-mi měsíčního kluka (9 kg, štíhlý dlouhán :)), balím ho do pampersek, bo jsem líné prase, ale čím dál, tím víc mi vrtá hlavou, jestli bych přece jen neudělala něco pro jeho zdraví a hlavně pro zdraví nebo spíš vůbec existenci jeho potomků. Stejně mu občas chci vyluftovat zadek, a tak mu jen dám před poledním spánkem do dupaček čtvercovku, podložím ho bavlněnou dekou proti pročůrání.

Takže bych chtěla nesměle začít míchat látkovky a jednorázovky (na noc určitě papíráky), uvidím, co se z toho vyvine.

Chtěla bych poprosit o radu, jak na to. A prosím hlavně holky, co mají e-shopy (Makytku?), jestli by mi neporadily, co konkrétně u nich koupit, já jsem na nakupování úplný blbec a budu moc vděčná, když mi někdo řekne (asi raději v SZ, aby to nebyla reklama), kterou věc koupit. Z vděky a loajálnosti nebudu hledat po netu levnější shopy, slibuji :).

Mám docela dost čtvercovek, starých (třeba po mně, starožitnost :roll:) i nových. Nemáme sušičku, zato máme v bytě "super" suchý vzduch, i v zimě tu prádlo uschne za pár hodin. Estetické nároky nemám veškeré žádné, akorát, že jsem zvyklá na ty tenké pampersky, tak by mně mrzelo, kdyby měl chlapeček, co se teď učí lézt, prdel jak armádní buben. Kromě toho, že jsem líná a ze všeho nejvíc nesnáším věšení prádla (ale co už, no), jsem i lakomá, takže moc peněz do toho dávat nechci, i když zase nechci kvůli penězům výrazně ošidit pohodlí moje nebo dokonce mého miláčka. A taky jsem už od mala jaksi hobbyvzdorná, takže nehrozí, že by se z látkování u mně stala vášeň, ale nevylučuji, že na látkovky přejdu úplně a pak možná budu chtít něco sofistikovanější.

Předpokládám, že to budou zatím asi dvoje (? peru mimísovy věci tak obden) svrchní kalhotky, ocenila bych nějaké s minimálním objemem, a nějaké separačky (nevím kolik, teď kaká tak 1-2x denně docela předvídatelně. Mám perlan, který asi nevypotřebuji - ten se nedá použít?).

Prosím, mohly byste mi poradit? Moc děkuji.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » středa 13. únor 2013, 13:47
Moc ti děkuji!!! :erik: :erik: :erik:
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jancaka » středa 13. únor 2013, 13:54
Pokud nechces moc investovat, ale jen zkouset, navrhovala bych toto (sama jsem prechazela z jednorazovek do latky)

1) par vicevrstevnatych (treba 3-6), ctverce mas. Poskladat ctverce na draka ci novoroz. sklad, dat do toho vicevrstevnatou + separacku. K tomu 2 svrchni kalhotky, ja bych sla do PUL, protoze z jednorazovek budes zvykla, ze neprovlhnou, a PUL jsou vetsi drzaky nez fleesacky. Celkove naklady tak 800-1000 Kc (2x ~350 Kc za PUL + ~200 Kc za vicevrstevnate + Snapi sponka za ~ 50 Kc). Ja mam PUL od Haipa-Daipa, maji mekke fleesove lemy a jsou na patentky - mrne to neodepne (na rozdil od suchace).

2) pokud nechces motat ctverce, tak doporucuju pastelky Haipa-Daipa. Zase tak 3-6, opet 2 svrchnaky + sponka. Naklady vyssi, 1 pastelka stoji asi 300 Kc. Plus mozna k tomu Haipa-Daipa vkladaci plenky, s ni uz bude plenka sava dost (na noc ale asi ne).

No a uvidis, zda se latkovani zalibi.
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Daba » sobota 08. březen 2014, 11:48
Ahoj, já látkovala plně, ale už je to pár let dozadu :) takže jsou určitě i jiné modely.
Zezačátku jsem měla 40 ks čtvercových a 12 ks kalhotových plenek vel. S (ellas house, babylucy - flanelky a bambusky) doma jsem dávala čtverce složené na novorozenecký sklad + vkládačky z těch plenek a na ven a na noc kalhotovky. K tomu jsem měla troje PUL kalhotky - imse vimse a popolini. Na noc Imse Vimse vlňáčky.

V cca 4 týdnech přestalo mimi kakat xkrát za den, dokoupila jsem kalhotovky na 25 ks a s tím už jsme vydrželi cca do půl roka.

Od popolini jsem měla moc ráda Onesize - dobře schnou, moc nehrubnou a jsou štíhlé a nedřou. Dávala jsem cca od velikosti M. Ultrafity jsem měla jen na noc, jsou měkké, savé a dobře se vycpávají - dávala jsem je až do 3 let.

K tomu doporučuju vkládačky z bambusového flauše.

Na delší cestování je nejlepší vytáhnout opět čtverce, protože se snadno perou, ždímou a jsou hned suché. Na chalupě stačilo vypláchnout v čisté vodě, na noc naložit do MioFreshe a ráno zas vymáchat v čisté vodě a pověsit. Pokakané je samo nutné vyprat důkladněji žlučovým mýdlem.

Jo a ještě dost podstatná věc - sušení.
V malém bytě jsme měli celkem problém - savější plenky (bambusové, ultrafity...) schnuly i 3 dny. Nakonec to skončilo koupí sušičky, protože jsme měli u oken plíseň.
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Daba » sobota 08. březen 2014, 11:57
Ratto, co kdybys zkusila kalhotky Bambino Mio - jsou vyloženě dělané na čtvercovky složené na rovno - což je zároveň jednoduché a štíhlé balení. Vyzkoušené je teda nemám, měla jsem kalhotkové pleny.
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Daba » sobota 08. březen 2014, 12:04
jinak jsem si vzpomněla, měly jsme album, kde byly fotky plenek, asi tam nebudou novinky, ale pro představu - pořád existuje :)
http://rodina.cz/scripts/album/album.asp?f_id=7907
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Llevelyn » sobota 08. březen 2014, 12:08
Daba píše:jinak jsem si vzpomněla, měly jsme album, kde byly fotky plenek, asi tam nebudou novinky, ale pro představu - pořád existuje :)
http://rodina.cz/scripts/album/album.asp?f_id=7907

jo, to je let co jsme tam psaly a fotily :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Skapik » sobota 08. březen 2014, 12:09
zlate casy :-) tam bylo zivo tehda :-) proste plinkovy svet :-) :erik:
Skapik
Pískle

15 příspěvků
20. únor 2007
Příspěvekod Llevelyn » sobota 08. březen 2014, 12:14
Skapik píše:zlate casy :-) tam bylo zivo tehda :-) proste plinkovy svet :-) :erik:

co ty tady? :mrgreen: Jo, nakonec jsme se v plínách některé i pokračovaly.. ty šiješ, bumbi má Látkovky, já prodávám

omlouvám se za OT, ach ta nostalgie.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Daba » sobota 08. březen 2014, 12:14
Skapik píše:zlate casy :-) tam bylo zivo tehda :-) proste plinkovy svet :-) :erik:

jojo :D bylo to prima, moře času :) Teď jsem slíbila ségře ušít nový potah na fusak - k ježíšku, dítě se na konci ledna narodilo, dělala jsem to v noci před první návštěvou a došívala ještě v autobuse :palma:
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Skapik » sobota 08. březen 2014, 13:27
Daba píše:

jojo :D bylo to prima, moře času :) Teď jsem slíbila ségře ušít nový potah na fusak - k ježíšku, dítě se na konci ledna narodilo, dělala jsem to v noci před první návštěvou a došívala ještě v autobuse :palma:

ja tady od jak ziva obcas ctu :-) lepsi jak zpravy na Nove treba ze :-)
Skapik
Pískle

15 příspěvků
20. únor 2007
Příspěvekod Yvča » sobota 08. březen 2014, 15:03
Jé, ahoj Skapi, tak bys taky mohla někdy něco napsat :). Taky občas nostalgicky vzpomínám, jak vždycky jedna něco koupila, vychválila a ostatní to musely mít taky :D. A tady jsem vlastně díky tobě, na Rodině jsi o BC pořád básnila až mi to nedalo a zašla se podívat - a zůstala :).
Ty šiješ plínky jakože se tím živíš?
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3048 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Skapik » sobota 08. březen 2014, 16:16
Yvča píše:Jé, ahoj Skapi, tak bys taky mohla někdy něco napsat :). Taky občas nostalgicky vzpomínám, jak vždycky jedna něco koupila, vychválila a ostatní to musely mít taky :D. A tady jsem vlastně díky tobě, na Rodině jsi o BC pořád básnila až mi to nedalo a zašla se podívat - a zůstala :).
Ty šiješ plínky jakože se tím živíš?

no jo zivim :-) kdyz me by bez tech plinek a vlnacku bylo proste smutno
a od plinek a vlnacku je kousek k merinu a ja mela rada mimino vyoblikane komplet do vlny a tak jsem tomu hold uplne propadla :-) :palma:
Skapik
Pískle

15 příspěvků
20. únor 2007