ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Hořovice

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dib » úterý 16. říjen 2012, 20:37
hořovice mají zvláštní pověst alternativní alternativy k ucpaným alternativnějším pražským porodnicím. myslím, že se to nese z časů, kdy pokrok byl pomalejší a každý krůček ceněný? nevím, no. každopádně hořovice nijak zvlášť rodičce nefandí, asi tak jako ostatní porodnice. záleží na koho natrefíš.
vojta přišel na svět pod dohledem paní doktorky . . hm, opět jsme její jméno zapomněla. no tak ta byla velice, velice vstřícná. ale myslím, že to byl zázrak..
(i ve druhé době porodní jsme měla možnost zkusit mnou preferovanou polohu, a když nijak moc nefungovala, navrhli mi postupně tři další. )

hořovice standartně nabízí různé medikace, odmítnout je samozřejmě možné - a odmítnutí je respektováno, si myslím.
ještě se mi líbí, že od určitého týdne už nejsou moc ochotní udávat míry miminka s tím, že měření je nepřesné a zbytečně může vést k pomýlenému stresu a očekáváním a tak.
novorozenecká péče velice slušná, sestřičky sledují trendy, cokoliv říkají podávají stylem "já vám teď ukážu jeden z mnoha způsobů, zdá se mi být opravdu dobrý, ale je možné, že vám to bude vyhovovat jinak.
kojení si myslím podporují a snaží se pomoct, na pokoji byla maminka, která od začátku věděla, že bude mít s kojením problém, byla dost neochotná k čemukoliv, ale stále se snažili jí jemně pomoct, ne násilím a umělou výživu jí dali. bylo na ní kterou cestou se dá, pomoci by se jí dostalo.

a teď negativa.
porodnici vedou dva chlapi. pan primář klán a zástupce pan ševít. myslím, že oni prostě udávají chod celé porodnici.
není to porodnice ze starých časů, pokročili. jistě mají pocit, že vyhovují "moderním trednům a novým nárokům rodiček". některé dokonce i považují za správné.
nejzásadněj o celém přístupu svědčí oficiální stanovisko k bondingu. bonding je teď moderní, a oni ho rodičce dopřejí.
to znamená, že v závěru porodu se do místnosti nahrne ještě dětská lékařka a sestra. dítě matce ukáží, položí, pak nesou na stůl, kde ho prohlédnou. na břiše matky nelze, nemohou nést zodpovědnost za dostatečné vyšetření. vyšetří ho přece rychle a kvalifikovaně, tak jaképak cáchy.. pak ho obléknou, zavinou do dek a položí na vyhřívané lůžko, na dvě hodiny. prosim vás neprotestujte, na sále za dítě neseme zodpovědnost my, matka přebírá zodpovědnost až v okamžiku kdy je na pokoji. však je dítě na dosah ruky! a když bude chtít matka přiložit, jasně že přivolá kvalifikovaný personál, ten dítě zvedne, podá, pak zase odebere a odloží.
po dvou hodinách matka odjíždí na pokoj, dítě je odebráno k omytí a nahřátí - kdyby vám to bylo dlouho, můžte si pro něj přijít. někdy je to i na dvě hodiny.

myslím, že v případě náročného porodu prostě matka ztrácí svoje volební právo. a podle mě teda i v případě nenáročného porodu musí prostě pořád bojovat. já třeba jsem přijela s porodním plánem. přečetli ho, a v zásadě respektovali. byla jsme odhodlaná vojtu do nahřivaného pultu nedat. když mi ho konmtrolovali na stole, říkala jsme sestře, že prostě bude u mě, a když argumentovala tím, že je zima, posílala jsem manžela pro deky, co jsem si přivezla a byly před pokojem v kabeli. tak mi vojtu dali. no oblečený byl a já blbec už jsem si připadala, že už jsme toho chtěla tolik, už mi tolik splnili, že už bych neměla dělat problémy a nevyslíkat ho tam.
a se stejným unaveným povolením sil jsme ho odevzdala k rychlé sprše - a za hodinu a čtvrt si pro něj šla (to jsme nevěděla, že to bude tak dlouho. ale dnes už bych ho prostě nevydala vůbec - v té konstelaci lidí, na které jsme měla štěstí já, by to asi šlo, ale nemyslím, že by to šlo jen tak si vyříkat s každým..).

v hořovicích se dá porodit dobře - když nelpíš na své roli při porodu "až moc" a ještě k tomu máš štěstí na dobré lidi.
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Hokejka » úterý 16. říjen 2012, 20:43
Katchen, díky za info. Mám z Hořovic pocit, že je tam fajn prostředí, ale v podstatě záleží na tom, na jakýho doktora tam člověk narazí. (Byli jsme tam na besedě před narozením prvního dítka.) Ráda bych se vyhla zbytečnému císaři (v případě dvojčat přecejen hrozí víc) a dohadování mezi kontrakcema o medikaci, monitoru apod. První dítko jsem rodila, i když se nakonec narodilo v nemocnici a odešli jsme na revers. Doma to byla velká pohoda v porovnání s popisama porodů v porodnicích... Vůbec se mi vlastně do porodnice nechce, ale s dvěma miminama v břichu nemám na výběr. Začínám mít pocit, že ať si vyberu kteroukoliv porodnice, stejně to bude volba "nejmenší zlo".
Hokejka
Žvatlalka
Žvatlalka

128 příspěvků
29. květen 2011
Příspěvekod Gvendolina » úterý 16. říjen 2012, 20:52
Jé, Dib popsala hodně přesně, jak vnímám Hořovice po svém porodu i já...fakt moc nevím, kam příště.
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Katchen » úterý 16. říjen 2012, 20:59
Jo, to je přesný, svého času asi Hořovice mohly být zjevení, dneska těží z pověsti, ale už to není kdovíco. Těží taky z toho, že Praha je přeplněná a nestojí za moc. Pro mě nakonec ten samotný porod nebyl tak důležitý, důležitý pro mě byl komfort šestinedělí, což jsem měla.

Asi hlavní výtky na průběh porodu od rodičky, co si nevymýšlí a je povolná: monitor zásadně vleže a naprosto nulová empatie PA - "každá porodí, tak se s každou nebudu mazat". Připojí monitor, vyšetří, ale víc od ní nečekat. :-Z To mi vadilo nejvíc. Doktor. ať se stará o zdravého novorozence, ok, je tak vychován, ale PA by to mohla vyvažovat a starat se o pohodu rodičky. To mě rozčilovalo nejvíc - to nepochopení role a kdo taky má být pro koho...

Ale oddělení šestinedělí si myslím, že je zase hodně dobré, jak už tu padlo.
Katchen
Howgh
Howgh

5248 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Hokejka » úterý 16. říjen 2012, 21:00
Achjo, to je deprese - v Čechách se prostě nedá normálně porodit. Člověk aby se připravoval do porodnice jak do války... Přitom by to mělo být normální!!! Uááááá!! Je mi z toho fakt k pláči. Copak je normální, že odnesou dítě? Že ho daj někam vyhřívat? Že říkaj rodičce, že maj za něj na sále odpovědnost - neznaj zákony nebo je to manipulace? Achjo, doufám, že se to změní a že až bude rodit moje dvouletá dcera, nebude muset absolvovat stejný porodní boje jako naše generace...
Hokejka
Žvatlalka
Žvatlalka

128 příspěvků
29. květen 2011
Příspěvekod Hokejka » úterý 16. říjen 2012, 21:06
Omlouvám se za výlev, ale debatujem nad tím s mužem celej večer a jsme z tý absurdní reality českejch porodnic fakt špatný...
Hokejka
Žvatlalka
Žvatlalka

128 příspěvků
29. květen 2011
Příspěvekod Dib » úterý 16. říjen 2012, 21:08
hokejko, nezávidím ti :-(
můžu zjistit jméno hořovické paní doktorky, kterou jsme potkala, která prokázala hodně ochoty k převzetí zopodvědnosti své a ponechání té mojí.
jak jsme psala, mně vojtu nechali, a kdybych byla ještě odvážnější a ještě vzdělanější v tom co chcu, tak bych ho svlékla, na pokoj by ho mohli odnést - s doprovodem manžela, a na koupel bych jim ho nedala. porod samotný byl ze strany paní doktorky a setsřičky.. velice, velice vstřícný. velká psychická podpora, nabízení poloh, monitor jen letmo k břichu přikládaný, paní doktorka dycky pokla a pak se rozhodla považovat snížení ozev za jev buĎ zkreslený nebo přirozený. natahování hráze.
jenže .. bohužel, no, zajistit si ji k porodu nejde.
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
Příspěvekod Dib » úterý 16. říjen 2012, 21:18
hokejko, ale čtu teĎ, že tvůj muž je taky zainteresovaný.. to je dobrý vklad! poporodní boje, ty si myslím, že je potřeba aby převzal muž.. já osobně jsme prostě byla v euforii, povolná, blahosklonná, unavená. a když si on k dítem stoupne, a řekne že kamkoliv je nesou půjde s nima a dohlédne aby po proceduře bylo hned odneseny k matce.. když bude trvat na tom, že je prostě neopustí. nebo že ti ho jako slabé ženě po porodu prostě podá z nahřívače a dohlédne, já si myslím že když se bude ochotný dohadovat, tak to zas nebude tak "drsný" boj..

podle mě je větší problém samotný porod. tam se "personálu" prostě dobře pracuje se strachem a jejich profesníma zkišenostma, se kterýma se jistě rovnat nemůžem.. začnou mluvit a vnucovat - a mlžit a zatajovat - a manipulovat..

měla jsme v porodním plánu několikrát opakované, že chci vědět o všem co se mnou a dítětem udělají, před porodem, v průběhu, po porodu. že je žádám o vysvětlení a trvám na tom, že to udělají až po souhlasu. pokud nebudu schponá já, budou komunikovat s manželem. psala jsme to slušně a neústupně..

někde porodit musíme, no. já na porod doma nemám dost osobní odvahy a zodpovědnosti a rozhodnosti. jedu do porodnice až se mi zdá že už jsme ve finiši, a bohudík mi to dvakrát vyšlo.. kdybych tam byla delší dobu.. nevím, no.
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
Příspěvekod Hokejka » úterý 16. říjen 2012, 22:13
Dib, díky za povzbuzení. Blbé je, že ač druhorodička, dvojčata jsou přecejenom jiný kafe... Muž je super, určitě mě podpoří. Možná vyjde ten Brandýs, to by bylo fajn, do Hořovic se mi popravdě chce méně a méně, když t tady pročítám. Škoda, že Vrchlabí je daleko a v prosinci bude zhoršovat dojezdnost počasí... S jedním miminem bych si asi troufla, s těma dvěma nemám odvahu a možná je to chyba - tam bych byla asi víc v psychickým klidu.
Hokejka
Žvatlalka
Žvatlalka

128 příspěvků
29. květen 2011