ADV TOP
ADV LEFT

Kde rodit? Nikde!

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. září 2011, 20:36
Helča píše:
Cadovka píše:Tak to jsem v klidu, když zanikne porodnice v UH i ve Zlíně, rodím u Helči na zahradě pod třešní. My máme na naší jen trnky :-)
(Jsem se vtírla :-)

jasně a mohla bych hodit řeč s naší babičkou, je PA v důchodu 8-)
UH mi zrušit nesmí!

V UH dělá spolužačka a u primáře jsem byla ve 12.tt na kontrole, stačilo.... za mě to zrušit můžou :grr:
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Helča » čtvrtek 29. září 2011, 20:41
Gehenna píše:
Helča píše:
Cadovka píše:Tak to jsem v klidu, když zanikne porodnice v UH i ve Zlíně, rodím u Helči na zahradě pod třešní. My máme na naší jen trnky :-)

UH mi zrušit nesmí!

V UH dělá spolužačka a u primáře jsem byla ve 12.tt na kontrole, stačilo.... za mě to zrušit můžou :grr:

jj, já jsem na něho trefila na pohotovosti ve 14tt při krvácení a taky nebyl v 6h zrovna vstřícný. Poslal mě domů a na utz nepoznal vcestnou placentu, ehm.
U mě jde asi spíš o nostalgii, rodila jsem tam třikrát.
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. září 2011, 20:44
Helča píše:
Gehenna píše:
Helča píše:

UH mi zrušit nesmí!

jj, já jsem na něho trefila na pohotovosti ve 14tt při krvácení a taky nebyl v 6h zrovna vstřícný. Poslal mě domů a na utz nepoznal vcestnou placentu, ehm.
U mě jde asi spíš o nostalgii, rodila jsem tam třikrát.

Mně stačilo, že mi triply prej udělají, aby měl pan doktor klid a tlak si mám měřit doma sama :roll:
Naposledy upravil Gehenna dne 29. září 2011, 20:45, celkově upraveno 1
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 29. září 2011, 20:44
Noemmi píše:A jak moc že se ta guma má utáhnout? A pozná laik (rozuměj - otec, případně sama rodička), že pupečník dotepal? :D

Poznáš to strašně jednoduše. Je z něj taková tenoučká, placatá, průhledná trubička, jsem celkem zírala. Uzel uděláš jaký chceš, ono už o nic v podstatě nejde, nevykrvácí, takže vlastně jen preventivně, "aby tudyma nic nevlezlo".
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Matap » čtvrtek 29. září 2011, 20:56
Noemmi píše:Tyjo Matap, to, co jsi prožila u druhého po porodu, to je teda něco :( .
Já na tebe myslela (jen jsem nevěděla, že jsi to ty), bo mám za sebou jeden porod vyvolávaný (když už se rodilo, šlo to rychle), druhý velmi rychlý no a třetí mě čeká v únoru, doufám též v rychlý, ale ne až tak... doma by se mi líbilo, ale spíš neplánovaně, no a neplánovaně si zas nedomluvím tu PA, že :-? .
Plánovaně doma ne. To spíš ten ambulantní porod, ale já se tak nerada dohaduju. Navíc nemám tu PA na kontrolu a náš pediatr mi předem asi taky neodsouhlasí, že dorazí zkontrolovat novorozence...

No ten druhý (on už byl teda celkem čtvrtý ;-)) byl taky v pohodě a první den poporodu idylka... jen ty komplikace druhý den, no... stane se, že (1:4000)

Já bych na tvém místě byla připravená na všechny alternativy. Aspoň si je promítnout v hlavě, co bych dělala kdyby... a ono to nějak dopadne...
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Sarah3 » čtvrtek 29. září 2011, 21:07
Matap píše:
Gehenna píše:
Lindusa píše:http://www.unassistedchildbirth.com/uc/isucsafe.html

Jedina moznost!!!!! :hura: :hura: :hura:

Neštvěte mě tady s tím...

Geheneo, to dáš ;-) Když si jen malinko připustíš, že při rychlém porodu do porodnice nestihneš dojet, nachystáš si dva ručníky a asi 2x10 kalhotové gumy (1cm silné) a telefon k ruce, tak víc ani nepotřebuješ...

Jdu hledat gumu, ručníky mám. ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Matap » čtvrtek 29. září 2011, 21:12
Sarah3 píše:
Matap píše:
Gehenna píše:
Lindusa píše:http://www.unassistedchildbirth.com/uc/isucsafe.html

Jedina moznost!!!!! :hura: :hura: :hura:

Neštvěte mě tady s tím...

Geheneo, to dáš ;-) Když si jen malinko připustíš, že při rychlém porodu do porodnice nestihneš dojet, nachystáš si dva ručníky a asi 2x10 kalhotové gumy (1cm silné) a telefon k ruce, tak víc ani nepotřebuješ...

Jdu hledat gumu, ručníky mám. ;)

Už? Tak držím palce, nepochybuju, že bys to nezvládla. Když nenajdeš, stačí i stužka z pomlázky nebo tkanička, ale to ty víš ... :erik:
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Noemmi » čtvrtek 29. září 2011, 21:29
Matap, já vím, myslela jsem druhý článek :)
Já právě bych i připravená byla, ale kontaktuj nějakou PA s tím, že chceš rodit v porodnici, ale jestli je ochotná přijet, kdyby jsi to nestihla...
Navíc že takových PA je :roll: .
PA je kamarádka, ale nebydlí nejblíž a je proti domácím porodům. Zkoušela jsem se ptát, jestli by přijdela, kdyby už bylo po všem a porodila jsem doma neplánpvaně, ale nějak tu variantu nepřipouští :roll: . Možn když budu shánět někoho na ten ambuporod.

U tý Helči na zahradě s babičkou, to fakt je nabídka k uvažování :D
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Matap » čtvrtek 29. září 2011, 21:34
Noemmi, já bych v tom případě volala RZP, ale je fakt, že když se necháš odvézt, tak se ti bude blbě odcházet ambulantně domu...

A co hledat PA, jako doprovod do porodnice? Že by tě naložila doma a jely byste společně... To by ta kamarádka nedala? Jakože by ti dělala doprovod do porodnice i vzhledem k rychlým porodům, abys měla někoho k ruce kdyby něco cestou...
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Noemmi » čtvrtek 29. září 2011, 21:39
To ona zas asi bude podobná, jako jiné PA (pokud zrovna natrfím na dobrou). My zas tak blízké kamarádky nejsme, to spíš že by ze známosti došla domů, třeba i po tom ambuporodu. (proč se to nenabízí standartně, já se tak nechci dohadovat:( )
A taky teda proč nemůže dojet RZP, všechno zkontrolovat, a zas odjet (když už by to bylo třeba).

Nevíš, jaktože to tvoje miminko mělo tak nízkou teplotu, když jsi ho měla celou dobu u sebe? myslím, že byl únor, myslíš, že to bylo tou cestou?
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Příspěvekod Noemmi » čtvrtek 29. září 2011, 21:44
Matap, teď mi došlo, že jsi psala něco jiného, než na co jsem já odpovídala :oops: . Tady moc takových PA není, a mě to ani nějak neláká, já nějraděj asi u porodu úplně cizí lidi a muže, než nějakou PA, se kterou jsem to všechno probrla a ona by se hádala s personálem za mě. Stejně by tam žádnou opravdovou funkci neměla, všechno to musí jejich PA, nebo?
No asi o tom budu ještě přemýšlet...

EDIT: tak jsem našla jednu, která pracuje v nemocnici, kde asi budu rodit a která jezdí, když někdo chce po propuštění. O ježdění po ambuporodu tam nic nepíše, ale třeba. Jen podle fotky to není úplně můj šálek kávy.....:oops: :oops: :oops:
http://www.poman.cz/omne.html
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Příspěvekod Matap » čtvrtek 29. září 2011, 21:50
Noemmi píše:Nevíš, jaktože to tvoje miminko mělo tak nízkou teplotu, když jsi ho měla celou dobu u sebe? myslím, že byl únor, myslíš, že to bylo tou cestou?

Byla půlka ledna. Oni je zabalili do hliníkové folie a dali mi ji pod peřinu. Navíc byla měsíc před termínem, tak asi i rychlejc prochládala (mela 1,98 kg). No a hlavně já blbka jsem ji po porodu zabalila do ručníku, mokrou. Místo abych ji jedním utřela a do druhého suchého zabalila. Takže vlastně byla v tom jednom navlhlém ručníku a to i prochladne rychlejc.
A na hlavě neměla nic, takže i tam byly taky nějaké ztráty.

A v porodnici ji myslím hned vykoupali... než ji dali vyhřívat do inkubátoru.
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Matap » čtvrtek 29. září 2011, 21:53
Noemmi píše:EDIT: tak jsem našla jednu, která pracuje v nemocnici, kde asi budu rodit a která jezdí, když někdo chce po propuštění. O ježdění po ambuporodu tam nic nepíše, ale třeba. Jen podle fotky to není úplně můj šálek kávy.....:oops: :oops: :oops:
http://www.poman.cz/omne.html

Hm, tak ta by mi asi taky nebyla na pohled sympatická, ale třeba klame fotka...

To je ta "úžasná" porodnice v Ústí, co se teď soudí o tu kristellovu expresi? :?
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Noemmi » čtvrtek 29. září 2011, 22:01
Matap, já vůbec nevím, co to je, ale to je to jak je u ta diskuze z reportérů? Jsem si to chtěla přečíst ale teď už jen zírám do PC a ne a ne se zvednout a jít spát :))

Jo, je to UL. Ještě tu jsou Teplice, a ač tam kamarádky rodily spokojeně (dokonce je nechali první noc vyspat a pstarali se o miminko! - no snad to není povinné), tak mě to tam neláká. Ikdyž v UL dost dávaj kapačky a oxytocin a tak, a v TP snad ne, tak mě hrozně odrazuje to novorozenecké. Třeba jen nerezové vany na koupání, takovej žlab studenej to je. A pokoje pro asi padesát maminek.
To by teda vyřešil ten ambuporod, ale zas v UL už to po dvou porodech znám a z Teplic mám zcela neracionálně blbý pocit.
Vlastně jsem tam jednou potrácela, ale to je něco jiného :roll:
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Příspěvekod Noemmi » čtvrtek 29. září 2011, 22:03
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků