ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Brandýs

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Rutia » neděle 16. prosinec 2012, 19:13
Taky jsem to videla pred tydnem na strankach pribramske nemocnice, a ted to tam neni. Mam pocit, ze trochu upravili text.
Rutia
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
14. červen 2007
Příspěvekod Mia_a_spol. » neděle 16. prosinec 2012, 19:13
Elsa píše:Nejspíš na stránkách příbramské nemocnice, teď to tam nevidím, ale posílala jsem to na Březen 2013 - možná nakonec na stránkách Aperia... Zato prý ambulantní porod ne, což moc nedává smysl.

jsem to tam právě neviděla ... tak já zkusim ten březen :-)
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mia_a_spol. » neděle 16. prosinec 2012, 19:20
Rutia píše:Taky jsem to videla pred tydnem na strankach pribramske nemocnice, a ted to tam neni. Mam pocit, ze trochu upravili text.

aha ... díky, škoda, ačkoli pro sebe bych to stejně spíš nepoužila ...
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Elsa » neděle 16. prosinec 2012, 22:09
Rutia píše:Taky jsem to videla pred tydnem na strankach pribramske nemocnice, a ted to tam neni. Mam pocit, ze trochu upravili text.

Je to jen na stránkách aperio.cz, kde zřejmě z porodnice odpovídají na dotazník, takže vyplní, že od domácího porodu může PA doprovázet i v nemocnici. Otázka je, jak to vypadá v praxi. Na druhou stranu přece jen většina porodnic zrovna na tenhle dotaz logicky odpoví negativně, moje PA má prý výslovný zákaz do Hořovic.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Inkognito » úterý 01. leden 2013, 20:08
Ty výslovné zákazy....
Je někde uvedeno, že rodička si může k porodu vybrat jakoukoli doprovázející dospělou osobu... Neudávají přece podmínky, které má ta osoba splňovat...
Takže pak je to diskriminace rodičky v jejích právech, když si tam nemůže vzít doprovázející osobu dle svého výběru (v tomto příp. PA, i když na půdě porodnice porod nevede), zatímco jiné ženy si vezmou třeba partnera 6x trestaného pro násilné trestné činy nebo někoho s nějakou ošklivou infekční nemocí... To se nezjištuje...
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ratta » pondělí 07. leden 2013, 13:32
Newvelchi píše:
Elsa píše:
Ratta píše:
Newvelchi píše:
Ratta píše:No a co ten Mělník?

o Mělníce jsem nic neslyšela, nikdy tam nebyla, a je dvakrát tak daleko jako Neratovice, jsou v něčem vyjímeční?

Jo už jsem se tam podívala, tak vyjímeční jsou hlavně v tom, že mají ceník málem i na pozdrav :? to jako vážně??

No když myslíš... je vidět, že v tom máš vlastně jasno... chtěla sis zřejmě jen postěžovat, jsem to nepochopila, sorry.

No já nevím, Ratto, mi přišlo, že jsi z toho Mělníka sama moc nadšená nebyla nakonec, nebo to nebyl Mělník?

Tak já nevím, nikde jsem nic o Mělníku nenašla, a na můj dotaz v čem jsou vyjímeční jsi mi napsala cos napsala.. po půl dni :D tak asi tak.

A jistě, chtěla jsem si postěžovat, že zavřeli porodnici, kde jsem již jednou rodila, byla spokojená a chtěla tam v poklidu odrodit naposledy.. fakt se ti omlouvám, že jsem si dovolila to sem hodit veřejně! :-?

Promiň, že odepisuji až teď, nevšimla jsem si...

Já nevidím nic špatného na tom, že si stěžuješ, naopak, myslím, že je to tady sakra namístě, takže to, co jsem napsala, si nevykládej zle, prosím.

Nevšimla jsem si, že by ses mně ptala, čím jsou výjimeční a pak čekala na odpověď, spíš jsem tu tvou otázku vnímala jako řečníckou, protože hned za ní následovala tvoje poměrně znechucená odpověď, proč je Mělník blbý. Takže já jsem tu řečníckou otázku vnímala tak, že jsi mi jí chtěla vysvětlit, že v tom más vlastně jasno a že tě obtěžuji nevyžádánými radami v momentě, kdy chce člověk jen pustit páru a že další informace ode mně nečekáš, za co jsem se chtěla tou svou odpovědí omluvit, promiň, že to vyznělo jinak.

Co se týče otázky Elsy - já jsem na Mělník jako takový nenadávala, pokaždé jsem si dala záležet na tom, abych tu porodnici jako takovou pochválila, protože se mi tam líbilo, proto ji taky doporučuji. To, že můj porod dopadl tak, jak dopadl, je v podstatě moje chyba, že jsem jako prvorodička nebyla schopna se vyrovnat s lidským faktorem v podobě jedné doktorky s Podolí, na kterou jsem tam měla štěstí (a ano, taky před porodem všichni forsírovali vyvolávání, ale nemyslím, že to jinde bude lepší). Ale v zásadě to dopadlo dobře, dítě je zdravé, nikdo mu neubližoval, ani mi ho nebral, mně taky neubližovali, ublížila jsem si sama tím, že jsem je poslechla :), nemusela jsem, nikdo mi ani chemii během porodu nenutil a "skákání na břicho" mi jen navrhli a odmítnutí respektovali, atd. Myslím, že nikdo z nás nečeká, že existuje v Čechách porodnice, kde úplně každému úplně v každé situaci vyjdou vstříc, takové se neděje ani ve Vrchlabí, dokonce mi jedna nezáviaslá PA řekla, že ve Vrchlabí je to teď horší, než v Mělníku, byla to její vlastní opakovaná zkušenost z poslední doby.

A znovu musím zdůraznit, že po porodu byli VŠICHNI v Mělníku úplně úžasní, po poslední uklízečnu a nosičku jídla (no, to jídlo tak úžasné nebylo,a le dalo se přežít).

A co se týče vzdálenosti, myslím, že pokud se Pražanda rozhodne rodit v Neratovicích nebo Brandýse, tak už tak velký rozdíl to není, moje zkušenost.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Inkognito » pondělí 07. leden 2013, 15:33
Sím sím...
Můžeš dodat nějaké bližší info?

k "dokonce mi jedna nezáviaslá PA řekla, že ve Vrchlabí je to teď horší, než v Mělníku, byla to její vlastní opakovaná zkušenost z poslední doby."
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006