ADV TOP
ADV LEFT

Ochucovadlo jídla bez soli?

blivajzky i mňamky pro dítka do cca tří let, rozlišujte podle věku.

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dancam » pátek 14. březen 2008, 14:38
April, nějakou směs bylinek a mletý zeleniny bez soli (napamatuju si název) jsem kdysi kupovala v Bazalce (u Ulricháku, v Hradci). Mám ještě doma ve skleničce zbytek, keterej nepoužívám, všichni už jsme na soli ;-) Pošlu ti to po Nicol, uvidím se s ní v pondělí, jo?
Danča

Obrázek Obrázek
Dancam
Klábosilka
Klábosilka

358 příspěvků
22. září 2006
Hradec Králové
Příspěvekod Nicol » pátek 14. březen 2008, 14:51
Aprilmouse píše:bé u nás měli ve zdr. výživě jen tu solčanku... tu jsem teda dávala Jířovi, ale ne takhle moc brzo. No tak já asi budu muset udělat výlet do nějaké větší Zdravé výživy :D

Nee, neee, jestli myslis tu samou Zdravou vyzivu co ja :D :D - jina tu neni - tak tam tu Horalku maji... Ja tu mam nejaky zbytek, tak to pridam k tomu, co ma Danca a budes toho mit pul kila ;)

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Aprilmouse » pátek 14. březen 2008, 15:23
NIcol, no neke, tak mám kojící slepotu :D :D
Danco, díky holky :D
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Lu » pátek 14. březen 2008, 15:31
Ahoj,
ja Jenikovi do jidla sypala tyhle bylinky do polevky, sehnala jsem je v prodejne bylin.caju. Je to dobry, a ty "nevyrazny" zelenine to doda chut.
Lu
Krafařka
Krafařka

919 příspěvků
17. červen 2007
Příspěvekod Lukeska » pátek 14. březen 2008, 19:00
Taky hlasuju pro Horalku, je výborná. Dochucuju tím skoro všechno :D
Lukeska
Žvatlalka
Žvatlalka

124 příspěvků
12. únor 2008
Příspěvekod Denny » pátek 14. březen 2008, 21:06
ahoj

horalku neznam-vyzkousim ;)

emma teda sni vsechno ale co varim vice mene spolecna jidla, manzel si je u stolu soli takovym tim mlynkem, samo emma prestane jist a trva take na soli-no koupila jsem jeste jeden mlynek a naplnila tim, co muze-kmin, anyz, susene bylinky, proste so sezenes-kopr, bazalka, oregano, petrzel, libecek....a hlavne susene drozdi vsimla jsem si, ze je temer ve vsech bio instantnich polevkach, bujonech atd. chutna to i nam-chapu ale, ze nekomu muze ta chut drozdi dost vadit....
Obrázek
Denny
Klábosilka
Klábosilka

389 příspěvků
27. listopad 2007
praha
Příspěvekod Mafaf » sobota 15. březen 2008, 14:11
Ahojky,
tak já nejdřív míchala samotné sušené bylinky (koření). Petrželka, bazalka, špetka drceného kmínu. Pak jsem k tomu začala přidávat i sušenou zeleninu (bez soli) ze zdravé výživy (pokud by neměli, koukni na biosfera.cz).
Teď kupuju bio zeleninový bujon, dávám jen špetku, stačí to (malýmu jsou už tři). Samozřejmě, že už se i rozšířilo koření :D :D :D .
Nejraději bych měla čerstvé bylinky v truhlíku za oknem, ale bohužel nejsem "pěstovací typ" :oops: :D .

Jo a taky je dobrý koupit čerstvou petrželku a šnetlík - nakrájet na malinký kousky, dát do vaničky na led, zalít trochou vody a šoupnout do mrazáku. Odebíráš podle potřeby ;) :D
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Jana76 » sobota 15. březen 2008, 17:45
podobně jako Mafaf "zelené do polévky" si mrazím - máme tedy přístup k bylinkám ze zahrádky, ale dají se i koupit (ovšem nevím, jak je to cenově) - nasekám na drobno, zamrazím v sáčku jako tenkou placku a dle potřeby ulamuju - něco míchám, něco rozdělím dle druhu - zel.petrželku, libeček, pažitku, kopr, zel.cibulku, zel.celer, šalvěj, fenykl

tak si na zimu mrazím i nastrouhanou zeleninu do polévky - mrkev, celer, petržel - zeleninu mám kde pěstovat, ale nemám ji kde uskladnit, tak mrazím (je to méně náročné než zavařování ;) )
Jana76
Krafařka
Krafařka

625 příspěvků
07. květen 2007
Příspěvekod Lasicka » pondělí 17. březen 2008, 20:28
Aprilmouse píše:No postavit bylinky do misky, tak budou mít kočky docela dobrou zábavu :D tuhle jsem měla pažitku a tu mi sežraly během jednoho dne až na kořínky...

Tak to jim pak asi dost táhlo z tlamiček, co? :-)
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Mafaf » úterý 18. březen 2008, 08:49
Holky, ještě že máme ty mrazáky, co :?: ;) :D :D :D :D
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Jana76 » úterý 18. březen 2008, 10:54
souhlas 8-)

vynálezci bych dala hubičku :-)
Jana76
Krafařka
Krafařka

625 příspěvků
07. květen 2007
Příspěvekod Ondrejka » čtvrtek 26. červen 2008, 07:39
Ahoj, mám takovou otázečku, nevíte jak je to s libečkem pro děti? Myslím ale že když se budu držet hesla "Všeho s mírou", tak by to mělo být v pořádku, když malé občas dám malinko do jídla, ne?
Moc děkuju za rekce.
Ondrejka
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si

4400 příspěvků
21. září 2006
ČR
Příspěvekod Jana76 » čtvrtek 26. červen 2008, 08:14
Ondrejka píše:Ahoj, mám takovou otázečku, nevíte jak je to s libečkem pro děti? Myslím ale že když se budu držet hesla "Všeho s mírou", tak by to mělo být v pořádku, když malé občas dám malinko do jídla, ne?
Moc děkuju za rekce.

libeček používám běžně - přesně jak píšeš, všeho s mírou :-)
Jana76
Krafařka
Krafařka

625 příspěvků
07. květen 2007