ADV TOP
ADV LEFT

Příkrmy a 1. jídla - zdravě

blivajzky i mňamky pro dítka do cca tří let, rozlišujte podle věku.

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kejmiska » pátek 20. březen 2009, 12:38
teda ja se picnu, jako prvni vec dostal nas maly banan (na doporuceni lekarky lzicku bananu pred kojenim, aby tak neblinkal)

no a ted uz ho tyden cpu dyni s bramborem, no tepic, asi to budu muset nejak prehodnotit
a pritom mi nejaky vnitrni hlas rikal, ze banan je nejaky divny pro dite, kdyz je to jizni ovoce a z brambor jsem taky mela divny pocit, tak nevim, proc mu to cpu, ach jo :oops:
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Kejmiska » sobota 21. březen 2009, 22:24
tedaaaa :)) dekuju :) :erik:

to je HODNE povzbudive, ... zvlaste ten nakres solaminu :))). Senam literatury je sice trosku tristni, ale aspon vubec nejaky je, mnozi se neobtezuji.
Inu a taky jsem se dozvedela, proc tam vlastne cpu ten kmin (myslela jsem, ze kvuli nadymani :)))

co jsem to jeste chtela... jo, ze jednou pry do detskeho domova prisly z nejake rodiny odebrane dve deti, ktere ve veku 3 a 4 roky znaly k jidlu jenom brambory. Deti zdrave. :?

nicmene brambory jsem omezila 8-)

ja vim ,ze neni dobre to hnat do extremu, protoze to fakt tomu diteti nakonec neni co dat, ja tek nejak osciluju mezi proboha co jsem to za matku, kdyz neumim najit nezavadnou potravinu a mezi vsak je to vsecko jedno, nasi rodice dostali ve dvou mesicich rohlik nastrouhany v mliku a ve ctyrech masovy vyvar div ne s nudlemi a jak jsou stastni a zdravi :))

dobou noc a diky za odkazy :-*
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Kejmiska » sobota 28. březen 2009, 04:56
kebusa, tak jsem trosku hledala na nemeckych strankach a vsude se to toci kolem ohrivani spenatu, hub a brambor. Zaver - poradne skladovat a neni problem:

- zakaz ohrivani hub plati jeste od drivejska, kdy nebyly tak dostupne lednicky a houby podlehaly v pokojove teplote docela rychle skaze kvuli nejake reakci bilkovin
- stejny problem se spenatem, ktery pokud po uvareni a zchladnuti nejde hned do lednicky, pak se nitrat meni na skodlivy nitrit. Tento proces je v lednicce znacne zpomalen. Problem je u malych deti, ktere jsou i na toto dost citlive - muze byt bolest briska nebo plynatost.
- brambory - vsichni rikaji, ze slyseli, ze se to nema, ale nikdo nevi, proc, par odbornych nazoru tvrdi, ze ze zdravotniho hlediska je u brambor problematicky jen pobyt na svetle a ze solanin je v zelenych castech a kliccich, ohledne ohrivani normalnich varenych brambor pouze poznamka, ze samozrejme se nici vitaminy a ze to teda nijak zvlast dobre nechutna

nic relevantnejsiho jsem ale nenasla, vsecko to byly diskuse podobne teto nebo nejake casopisy pro sirokou verejnost, tedy tezko soudit, zda aspon neco psal nekdo ,kdo je schopen to odborne posoudit

treba se tady ozve nekdo, kdo o tom neco vi
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Marylou » pondělí 13. duben 2009, 08:22
Ahoj
a nevadí brambory mrazit ?? myslím jako součást příkrmu. občas si uvařím třeba 4porce a dvě z toho zmrazím .... je fakt, že to malýmu teďka zrovna moc nejede (rozmražené) a to jsme mu naservírovala brambory s kuřecím masem a jednou mrkví

všem hezké Velikonoce :hura:
Marylou
Žvatlalka
Žvatlalka

156 příspěvků
09. leden 2009
Praha - Horní Měcholupy
Příspěvekod Vendys08 » čtvrtek 16. duben 2009, 19:16
Chtěla bych se poradit ohledně kaší. Já jsem ještě nezačala dávat příkrmy, teprve se chytám za 14 dní, tak si sháním informace. O zeleninových, popř. zelenino-masových a ovocných příkrmech jsem se dočetla celkem dost. Ale nějak nemůžu dohledat jak s kašema. Nějak mi z diskusí vyplynulo, že by měla být kaše nejdřív nemléčná. Dneska jsem koukala v DM na nabídku kaší a všechny byly jen mléčné. Nebo ji neděláte instantní a vaříte jí? Jestli jo tak jak?
Vendys08
Pískle

28 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Dancul » čtvrtek 16. duben 2009, 19:19
vendys, v dm predavaju znacku alnatura a tie su nemliecne. ale tiez sa daju kupit rozne instante ryzova, kukuricna, pohankova, atd. v bio obchodoch.
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Vendys08 » čtvrtek 16. duben 2009, 19:40
tak jsem asi nekoukala pořádně, protože kaši od Alnatury jsem tam neviděla.. :? Kouknu ještě jednou. A jaká hustota? Na krmení ze lžičky nebo aby se dala vypít? Vím, asi blbý otázky, ale fakt netuším.. :oops: ono to ale možná bude v návodu, co?
Jo a ještě jak s pitím? Má se hned ze začátku dávat i pít? A co kdyžtak k pití? Čaj nebo stačí voda? Čaj jaký - ovocný nebo bylinkový?
Vendys08
Pískle

28 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Xsamotar » pátek 17. duben 2009, 06:26
Vendys - a kojíš, nebo dáváš UM? Pokud kojíš, žádný tekutiny dávat nemusíš, stačí mlíčko. Kaši dáváme ze lžičky, ale záleží jak se vám bude chtít. Ale jinak stačí voda... asi tak - na co si dítě naučíš, to ti bude pít... pokud mu dáš granulovanej čaj (podle mě teda dost sladkej) tak pak taky vodu chtít nemusí... Ale já jsem teda první kaši měla mléčnou, protože nemléčnou jsem nesehnala, a taky se nic nestalo :)
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Vendys08 » pátek 17. duben 2009, 08:01
já kojím. takže kaši radši nemléčnou, když bude mléčná, tak se taky svět nezboří.. a na pití vodu. granulovaný čaj určitě dávat nebude, koukala jsem na složení a je to jenom cukr.. :roll: Díky za rady :)
Vendys08
Pískle

28 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Barci » pondělí 04. květen 2009, 19:06
holky a co rikate na kedluben? vy mi tu vzdycky poradite, ten se mi zda byt v poho, teda nesmi byt asi moc ostry a asi ne ve velkem mnozstvi aby moc nenadymal, chtela bych ho dat i syrovy, ale asi ho nejspis vyzkousim vareny.
a nevite proc se vari v pare? je to jen pro to, ze to jidlo ma pak vic tu svoji chut a barvu nebo v tom treba i zustava vic vitaminu? nejsem na to moc zvykla, ale Matesovi vetsinou na pare varim.
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3710 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Lucka79 » úterý 05. květen 2009, 07:44
Ahoj,
kedlubny se trochu bojím, že by moc nadýmala a zatím jsem ji nedala.

Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, od kdy chřest? Nikde jsem na to nenarazila.

A pak mám dotaz ohledně ovesných vloček. Asi nechápu, co je celozrnné a co ne :? . Měla jsem za to, že všechny typy vloček jsou celozrnné (kromě rýžových), tedy pro děti nevhodné. Ale stále narážím na to, že mezi první příkrmy patří ovesné vločky. Jaké? Poradíte někdo?
Naposledy upravil Lucka79 dne 06. květen 2009, 20:46, celkově upraveno 1
Lucka79
Diskutérka
Diskutérka

2131 příspěvků
19. červen 2007
Příspěvekod Marylou » středa 06. květen 2009, 10:33
Ahoj,

kedlubnu (vařenou) jsme měli poprvé snad v 7m a měla úspěch. Prdíky tlačit umí, tak se jí vůbec nebojíme (a že by jich po ní bylo nějak víc, tak to se mi nezdá).

S vločkama si taky nejsem jistá, budu ráda za rady ;)
Marylou
Žvatlalka
Žvatlalka

156 příspěvků
09. leden 2009
Praha - Horní Měcholupy
Příspěvekod Kejmiska » úterý 19. květen 2009, 22:08
ahoj po delsi dobe:

- mrazene brambory - no nevim, jeslti bych to sama jedla ... ale priznavam ,ze si taky varim do zasoby, treba quinou a tu si pak zamrazim (kdo se ma variz s par zrnicky kazdy den ,ze....), takze to chapu

- na kedlubny se moc tesim, ale cekam na domaci

- ovesne vlocky: davaji se mezi prvnima obilovinama po bezlepkovych, protoze obsahuji velmi malo lepku, prave doma zadne nemam ,tak se chystam je zakoupit, pomlit si je (ty drcene, co se prodavaji, nebrat, protoze ty se ve velkem drtzi tak ,ze se spari horkou vodou, nadrzti a opet ususi - veskery horcik je diky horke vode pryc) a pridavat do ranniho ovoce

- nemlecne kase: ty mam zmaknute, prootze mame riziko alergie, tak melcne nechci davat - mame ryzovou od nestle, pak ryzovou nutrilon, pak ryzovou hami, pak jahlovou a myslim ryzovo-kukuricnou od alnatury, vsecko z dm, ale krome alnatury jsem vsecko vidlea i v kauflandu nebo v lekarne
Naposledy upravil Kejmiska dne 19. květen 2009, 22:22, celkově upraveno 1
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Kejmiska » úterý 19. květen 2009, 22:21
a jeste dotaz:
kdyz kojite, tak uz do nemlecnych kasi mleko nedavate? Ja kojim tak napul, takze stejne davam nutrilon, a i ty kase s nim delam. Mozna by ale v lete bylo lepsi delat kase s vodou a nutrilonu dat vic ciste na piti

zkousela jsem mu davat pit vodu a vubec nachapal ,co po nem chci ,jak ve flasce neni mleko, tak na to zira, zkouma to, tvari se nechapave a nepije :(
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Gvendolina » čtvrtek 23. únor 2012, 11:57
Ahoj, pokusím se oživit, i když nevím, jestli to patří sem. Dcera má skoro deset měsíců a nevím, jestli ji nešidím na jídle. Je pořád převážně kojená, protože moc nechce jíst, nemá ještě ani žádný zuby. Zatím jsem nezařadila do jídelníčku mléčné výrobky, maso a lepek. Já sama maso nejím, mléčné výrobky a lepek zatím nedávám kvůli možným alergiím, dcera má exém, sama ted držím bezmléčnou dietu a dost se to zklidnilo. Na druhou stranu se ted říká, že třeba lepek by se měl zařadit před první rokem, že později se právě můžou rozvíjet alergie. No prostě jídelníček má následující: tři jídla denně, točím dokola několik druhů zeleniny (je zima, není moc na výběr), dušená jabka, hrušky, rýžová, kukuřičná nebo jahelná kaše, amarant. Když je dobrý den, ze dvou jídel něco málo sní. Už bych zařadila cca dvakrát týdně maso a zkusila i lepkový obiloviny, ale ted zase nevím, jestli je vhodná chvíle zařadit novou potravinu, cca za deset dní jdeme na první očkování. Navíc je fakt nejedlík. Jako kojená je vydatně, ale nevím, jestli jí už nemůžou chybět nějaký živiny. Poradíte prosím zkušenější? Díky.
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011