ADV TOP
ADV LEFT

Domácí Lučina :-)

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katynam » pátek 24. květen 2013, 18:49
Nám chuťově vyhovuje víc, než jogurtová, ale příště musím dát nízkotučný tvaroh, je cítit, jak je tučnější ;-) teda byla... :D
Katynam
Krafařka
Krafařka

719 příspěvků
25. listopad 2011
Příspěvekod Franeza » pátek 24. květen 2013, 18:57
Hm, tak já tomu vaničkovýmu tvarohu dám šanci 8-), i když jsem s kombinací jogurt+zakysanka spokojená.

A zkoušela jsem nasladko - jogurt, zakysanka, cukr, vanilka - a kupodivu to chlapečkovi chutnalo, ač ostatní pokusy o domácí pribinák, tvaroháček a pod. bojkotuje. Už je hotová další várka, zkusím i čtyřletou negativistku, než to zpucuju sama :mrgreen:.
Vykapanou slazenou syrovátku jsem použila do kynutýho koláče (radši jsem neochutnávala, neměla bych tam pak co dát).
Franeza
Klevetnice
Klevetnice

3849 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Misicka » neděle 26. květen 2013, 19:25
Super, dělala jsem z Hollandie a kysané smetany, náklady cca 26,- Kč, nevážila jsem to, ale rozhodně to vyjde levněji než kupovaná Lučina a chutná mi to víc. A je to téměř bezpracná záležitost. Četla jsem ten recept už u Brýdové na FB, ale teprve tady jste mne nakoply to vyzkoušet. Příště zkusím z tvarohu.
Misicka
Howgh
Howgh

5021 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Jiaji86 » čtvrtek 30. květen 2013, 11:28
To je tento týden už několikátá stránka, na které se mluví o domácí lučině. A já na ní začínám mít stále větší a větší chuť... už si běžím pro suroviny :D
Jiaji86
Pískle

95 příspěvků
01. květen 2013
Příspěvekod Tulka » neděle 09. červen 2013, 12:10
Úplně fantastický recept a všechny variace. :hura:
Díky za něj..
Má jedinou chybku - nikdy nevydrží tak dlouho jako kupovaná, protože ji maximálně během dvou dnů sníme :D
Včera děláno z jogurtu Olma, zakysané smetany Kunín a k tomu čerstvá pažitka. A je výborná. ;-)
Tulka
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. červen 2007
Vysočina
Příspěvekod Kacous » neděle 09. červen 2013, 13:24
Tak jsem to právě umíchala a postavila do lednice ;-) Zkusila jsem to dát jen tak do síta, žádný vhodný překapávací hadérek nemám... tak snad se to povede.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Mys_mys » neděle 09. červen 2013, 15:49
Kacous píše:Tak jsem to právě umíchala a postavila do lednice ;-) Zkusila jsem to dát jen tak do síta, žádný vhodný překapávací hadérek nemám... tak snad se to povede.

Ja pouzila cisty kapesnik
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Girasol » neděle 09. červen 2013, 15:53
Kacous píše:Tak jsem to právě umíchala a postavila do lednice ;-) Zkusila jsem to dát jen tak do síta, žádný vhodný překapávací hadérek nemám... tak snad se to povede.

já používám čtvercovky po klukách ;) (teda ty, co jsem používala jako bryndák :))
Girasol
Klevetnice
Klevetnice

3328 příspěvků
13. říjen 2008