ADV TOP
ADV LEFT

SVÍČKOVÁ ***

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kac_kac » středa 07. březen 2012, 16:56
Já zase nechápu v receptech ocet, sím můžete mi někdo vysvětlit proč? jen kvůli chuti nebo to má nějakej jinej důvod?
Kac_kac
Žvatlalka
Žvatlalka

220 příspěvků
21. květen 2008
Příspěvekod Nicol » středa 07. březen 2012, 17:04
Zuza77 píše:Já pořád nechápu to Halali - dělala jsem jednou (slila jsem to!) a bylo to tak strašně kyselé, že jsem dávala tunu cukru :-?

Jako neslibovala jsem si, že to bude svíčková od maminky, ale tohle mě fakt zklamalo. Nebo jsem udělala něco špatně?

Čerstvá zelenina je čerstvá zelenina, i když je s tím víc práce, tak je to pak prostě na jídle znát.

Z halali je postup mirne jiny. Teda asi hodne jiny:-)

Ja dam zadni hovezi do papinaku, pridam sklenici halali, mirne podleju. Varim, dusim, tak hodinu a pul. Maso vyjmu, to, co zbylo, radne rozmixuju.
Di jineho hrnce dam litr mleka. Vmicham do toho par lzic hladke mouky (nejdriv rozmicham jinde v hrnku, pak do toho naleju). Svarim. Odstavim. Necham tak 10 minut vychladnout, aby se to nesrazilo. Pridam to rozmixovany halali. Vmicham smetanu, vetsinou kysanou.

Vim, ze to neni prava svickova, ale jako omacka je vynikajici, u nas se kazdy olizuje...

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Jirka tesař » pátek 10. srpen 2012, 18:58
Teda vypadá to fakt SUPER. Svíčkovou miluju ale s tvorbou zatím moc zkušeností nemám. Snad vyzkouším příště 8-)
Jirka tesař
Pískle

46 příspěvků
01. leden 2011
Příspěvekod Sylvah » neděle 11. listopad 2012, 14:27
KA-TKO - delala jsem dneska prvne v zivote, podle tveho receptu a byla fakt luxusni!!! ( a to mame hodne vysoko meritka). Dekuji!!!
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006