ADV TOP
ADV LEFT

2-letá varianta má ji tu někdo?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bedrisek » pátek 04. duben 2008, 12:11
Ahoj holky!

Mám obr dotaz - čekáme mimčo a zvažujeme 2-letou variantu RD. Jak zjistím, zda na ni mám nárok? Někde píšou, že "stačí" mít průměr 16500,- hrubého, někde že po dobu MD musím mít průměr na den x korun.

Problém je v tom, že jsem od začátku v PN a nevím, jestli se ty peníze za PN počítají do toho ročního průměru, nebo ne? Protože takhle bych na to nárok asi neměla

Už jsem z toho jelen, moc se omlouvám, ale v tomhle se fakt neorientuji :oops:

Jo a ještě dotázek - když je RD např. 2 roky, jsem doma vlastně 2,5 roku, když k tomu připočítám půl roku na MD, je to tak?

Fakt se omlouvám, jsem z toho už dost mimo
Obrázek
Obrázek
Bedrisek
Klevetnice
Klevetnice

3464 příspěvků
21. březen 2007
Plzeň
Příspěvekod Ali » úterý 15. duben 2008, 09:25
Přidávám se k Bedriskovi, jak je to s těmi půlroky :roll: ? díky
Jsem už 5m na MD a teď se musím rozhodnout jestli 2 nebo 3 roky
Ali
Treperenda
Treperenda

1097 příspěvků
21. září 2006
Teplice
Příspěvekod Lesana » úterý 15. duben 2008, 09:45
Ali píše:Přidávám se k Bedriskovi, jak je to s těmi půlroky :roll: ?

Ty "půlroky" moc nechápu. Rodičovský příspěvek se pobírá do dvou, tří nebo čtyř let (případně je pobírání ukončeno kdykoli dříve, pokud přestanou být splněné podmínky). Takže nejdřív máš cca půl roku mateřskou, pak další rok a půl rodičák (pokud zvolíš variantu do dvou let).

Jiná věc je rodičovská dovolená, tu si zvolíš do takové doby, po jakou chceš být doma s dítětem, nejdéle do tří let.

Rodičovská dovolená i rodičovský příspěvek mohou být zvoleny na různě dlouhou dobu.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Kembo » čtvrtek 15. květen 2008, 08:43
Ahoj holky a nevíte někdo, jak je to s tím nárokem na dvouletou variantu při PN? - já jsem taky byla od začátku doma a teď teda nevím, jestli na to došáhnu, nebo ne.
Kembo
Pískle

31 příspěvků
17. červen 2007
Příspěvekod Lesana » čtvrtek 15. květen 2008, 08:57
Kembo, PN nehraje roli, důležitá je výše PPM. Výpočet PPM ti PN nijak nesníží, protože z té se PPM nepočítá.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006