ADV TOP
ADV LEFT

RP a školka

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Johanka83 » čtvrtek 05. leden 2012, 21:23
Mari - jako ze zákona to takhle jednoznačně neplyne, ale dle výkladu ministerstva, buď budeš mít strarou úpravu se všim všudy a nebo novou se všim všudy. Úplně košer mi to nepřijde. Soudit se s nima ale asi nebudem. :D

http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/4#1.3
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Embe » čtvrtek 05. leden 2012, 22:24
POradíte? Mladšímu synovi budou teď 2 roky, já budu na RD do 4 let (nuceně - OSVČ, nemocenské jsem sice platila, ale jen před prvním dítkem, které je o 2 roky starší než druhé. Mezitím jsem jaksi nepracovala takže smůla :-Z ). Manžel též OSVČ - nárok na PPM nemá ani on. MOhu přejít na nový systém, kvůli umístění ve školce?
Embe
Pískle

87 příspěvků
03. březen 2010
Praha
Příspěvekod Sculy » pátek 06. leden 2012, 12:31
Mě ve školce taky dnes informovala učitelka ať si zajdu na sociálku a přehlásím se na nový systém. Dala jsem mladšího na zkoušku do školky pár dní před svátkama a je nadšený (narozdíl od staršího) tak jsem byla ráda, že bude moct chodit neomezeně) a teď teda z hrušky dolů. Laickým výpočtem by nás ta školka přechodem na nový systém stála cca 30.000,-
ObrázekObrázek
Sculy
Diskutérka
Diskutérka

2035 příspěvků
14. listopad 2007
Příspěvekod J.a.n.i » sobota 07. leden 2012, 00:02
Johanka83 píše:Mari - jako ze zákona to takhle jednoznačně neplyne, ale dle výkladu ministerstva, buď budeš mít strarou úpravu se všim všudy a nebo novou se všim všudy. Úplně košer mi to nepřijde. Soudit se s nima ale asi nebudem. :D

http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/4#1.3

Tak mě to přijde právě v zákoně dost jednoznačné a divila jsem se, kde vzali ten výklad, že neomezení školky platí pro všechny. I když mě je to vcelku jedno, neb mám dvouletá a tím pádem se toho pro mě moc nemění, vlastně skoro nic.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Petulda » sobota 07. leden 2012, 22:38
Sculy píše:Mě ve školce taky dnes informovala učitelka ať si zajdu na sociálku a přehlásím se na nový systém. Dala jsem mladšího na zkoušku do školky pár dní před svátkama a je nadšený (narozdíl od staršího) tak jsem byla ráda, že bude moct chodit neomezeně) a teď teda z hrušky dolů. Laickým výpočtem by nás ta školka přechodem na nový systém stála cca 30.000,-

Fakt? Mě to vychází asi něco přes 15 tis, že by dělal ten rozdíl.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Badynka » pátek 13. leden 2012, 15:46
Já zůstávám na tříleté variantě RP po staru.
ROdičák mi bude končit 10 ledna 2013. Pokud mi dceru přijmou od září do školky,to jí bude cca něco přes 2.5 roku,tak ji budu moct dát do školky na omezené hodiny jak to bylo doteď?teď to bylo myslím 5 dnů v měsíci.
Ještě bylo něco měněno,že to stanovili na 46 hodin měsíčně.
Takže chápu to správně,že bych jí tam mohla dát na těch 46 hodin měsíčně,když si ponechám starou variantu na 3 roky?

To tím pádem platí i pro maminky co zde psaly,že nastupují do práce a myslely si,že se dítko ten poslední měsíc zaběhne a půjdou s větším klidem do práce,ne?
Ale když se to spočte,tak 46 hodin je zhruba 11 dnů na 4 hodiny,což celkem jde,aby si dítko zvyklo,.
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

585 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Petulda » pátek 13. leden 2012, 15:52
Badynka píše:Já zůstávám na tříleté variantě RP po staru.
ROdičák mi bude končit 10 ledna 2013. Pokud mi dceru přijmou od září do školky,to jí bude cca něco přes 2.5 roku,tak ji budu moct dát do školky na omezené hodiny jak to bylo doteď?teď to bylo myslím 5 dnů v měsíci.
Takže chápu to správně,že bych jí tam mohla dát na těch 46 hodin měsíčně,když si ponechám starou variantu na 3 roky?

To tím pádem platí i pro maminky co zde psaly,že nastupují do práce a myslely si,že se dítko ten poslední měsíc zaběhne a půjdou s větším klidem do práce,ne?
Ale když se to spočte,tak 46 hodin je zhruba 11 dnů na 4 hodiny,což celkem jde,aby si dítko zvyklo,.

Badynko - pokud zůstaneš na staré variantě, platí pro tebe stará pravidla - tj. do 3 let 5 dní v měsíci, od 3 let 4 hod denně. Pokud bys chtěla nová pravidla, musela bys přejít na novou variantu.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Badynka » pátek 13. leden 2012, 16:02
Petulda píše:
Badynka píše:Já zůstávám na tříleté variantě RP po staru.

Badynko - pokud zůstaneš na staré variantě, platí pro tebe stará pravidla - tj. do 3 let 5 dní v měsíci, od 3 let 4 hod denně. Pokud bys chtěla nová pravidla, musela bys přejít na novou variantu.

Aha,díky. Já to právě neregistrovala,jestli těch 46 hodiny už platilo i loni,nebo to je teď po novu. No neva,i 5 dní lepší jak nic :D , stejně tuším,že mi ji tam nevezmou,protože školky u nás praskají ve švech :roll:
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

585 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Isinka » neděle 22. leden 2012, 12:44
Holky, nechci zakládat novou diskuzi, o RP je jich tu opravdu dost, chtěla bych se na něco zeptat. Dcery mi přijali konečně do školky. Mladší je dva a půl roku a RP po staru bych brala do čtyř let, mám spočítáno, že mi ještě na dobrání zbývá asi 30.000,-- . Aby mohla mladší do školky, budu muset změnit ze staré varianty na novou. Už rok a půl chodím do práce, hlídají babičky. A teď k tomu co mě nejvíce zajímá, jaké doklady si budu muset doložit při změně?
Isinka
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
12. leden 2009
Příspěvekod Marrousia » pátek 24. srpen 2012, 09:02
Isinko,
zrovna tento týden jsem to řešila. Doklad jsem nepotřebovala žádný, jen jsem na ÚP vyplnila papír, že žádám o změnu RP z důvodu návštěvy dítěte v MŠ, paní na ÚP mi napsala prohlášení, že mi nelze stanovit denní vyměřovací základ, který jsem podepsala, podle toho jsem doma napsala podobný pro manžela a donesla podepsaný.
Toť vše, nic jsem nepotřebovala, jen znát RČ dítěte...
Pobírat budeš dál měsíčně 3.800,- dokud vše nevyčerpáš.
Marrousia
Pískle

8 příspěvků
24. listopad 2010