ADV TOP
ADV LEFT

RD - znovu na úřad podepsat formulář ohledně trvalého pobytu

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Hromi » středa 29. srpen 2012, 20:42
Mafaf píše:Hromi, NEPODEPSALA. Mám ten papír doma (mám ho přinést, až tam půjdu v září). Dneska jsem jen podepisovala prohlášení, že já i Mišák bydlíme trvale na území ČR.

A tím je to vyřešeno... třeba dojde v září k nějaké změně ;) Mě tedy šíleně vadí, že by jako měl někdo sledovat, za co, jak a kdy utrácím rodičovský příspěvek, vadí mi, že když si ho půjdu vyzvednout v celkové výši z S-Karty, zaplatila bych 40 korun a prostě... vadí mi ten nápad celkově. Ale to je do jiné diskuse :grr:
Hromi
Howgh
Howgh

5014 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Mys_mys » středa 29. srpen 2012, 20:45
Mafaf píše:
Takže když nepodepíšu, nehrozí mi žádný postih, sankce, omezení???

Omezeni je, ze ti nevyplati davky asi. Netusim, rekla bych, ze se tohle jeste hodne resi.
Pripadne budu resit pres pravniky.

Zatim nehodlam nic podepisovat a pockam si na dalsi vyvoj.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Mafaf » středa 29. srpen 2012, 20:50
Hromi píše:
Mafaf píše:Hromi, NEPODEPSALA. Mám ten papír doma (mám ho přinést, až tam půjdu v září). Dneska jsem jen podepisovala prohlášení, že já i Mišák bydlíme trvale na území ČR.

A tím je to vyřešeno... třeba dojde v září k nějaké změně ;) Mě tedy šíleně vadí, že by jako měl někdo sledovat, za co, jak a kdy utrácím rodičovský příspěvek, vadí mi, že když si ho půjdu vyzvednout v celkové výši z S-Karty, zaplatila bych 40 korun a prostě... vadí mi ten nápad celkově. Ale to je do jiné diskuse :grr:

Prý (říkala dneska paní úřednice) jde zažádat (na úřadě), aby ti to rovnou z sKarty posílali na tvůj účet... Přijde mi ta sKarta zbytečná - jen peníze pro spořku a někoho, kdo si na tom nahrabe :oops:
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Mys_mys » středa 29. srpen 2012, 20:56
Mafaf píše:
Hromi píše:

Prý (říkala dneska paní úřednice) jde zažádat (na úřadě), aby ti to rovnou z sKarty posílali na tvůj účet... Přijde mi ta sKarta zbytečná - jen peníze pro spořku a někoho, kdo si na tom nahrabe :oops:

Ale to nemeni nic na tom, ze moje osobni informace dostane "treti subjekt" o co nestojim. Navic bude prodleva preposilani min. dva dny ( pokud nebude vikend). Atd atd proste tohle se mi nelibi.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Jancaka » středa 29. srpen 2012, 21:00
Mafaf píše:
Hromi píše:

Na formulari pro RP pro rok 2012 lze primo zaskrtnout kolonku, ze chci preposilat penize z skarty na ucet. Takto jsem to tam napsala, zadnou kartu nemam a RP mi chodi na ucet. Predpokladala bych, ze podobne je mozne i pro pripady, kdy se o RP zadalo napr. loni.

Mys_mys: nejsem si jista, zda se v tomto pripade skarta vubec vyda a zda k nejake prodleve dochazi.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Mafaf » středa 29. srpen 2012, 21:00
Mys_mys: souhlasím. Podepsat nechci, neb s tím nesouhlasím. Pokud ale nedorazí rodičák, jsem s dětmi v háji :oops: .
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Mafaf » středa 29. srpen 2012, 21:03
Jancaka píše:
Mafaf píše:
Hromi píše:

Na formulari pro RP pro rok 2012 lze primo zaskrtnout kolonku, ze chci preposilat penize z skarty na ucet. Takto jsem to tam napsala, zadnou kartu nemam a RP mi chodi na ucet. Predpokladala bych, ze podobne je mozne i pro pripady, kdy se o RP zadalo napr. loni.

Mys_mys: nejsem si jista, zda se v tomto pripade skarta vubec vyda a zda k nejake prodleve dochazi.

Jani, tu kolonku jsem tam také zaškrtávala (v květnu 2012, při žádosti o RP. Přesto jsem dneska dostala papír ohledně sKarty s tím, že to musím podepsat. Dosud mi taky RP chodí na účet. Jestli jsem úřednici dobře pochopila, tak sKarty se budou řešit na podzim...
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Mys_mys » středa 29. srpen 2012, 21:09
Jancaka píše:

Vsechny penize poslou na sKartu a nasledne preposlou na tvuj ucet. Ted ti posilaji penize rovnou, "bez tretiho subjektu"
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Mys_mys » středa 29. srpen 2012, 21:13
sKarty se ted testuji v provozu. Ale ted jsou prazdniny a je po kartach pomerne ticho az na formulare, ktere davaji na podepsani
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Jancaka » středa 29. srpen 2012, 21:18
Mafaf píše:
Jancaka píše:Na formulari pro RP pro rok 2012 lze primo zaskrtnout kolonku, ze chci preposilat penize z skarty na ucet. Takto jsem to tam napsala, zadnou kartu nemam a RP mi chodi na ucet. Predpokladala bych, ze podobne je mozne i pro pripady, kdy se o RP zadalo napr. loni.

Jani, tu kolonku jsem tam také zaškrtávala (v květnu 2012, při žádosti o RP. Přesto jsem dneska dostala papír ohledně sKarty s tím, že to musím podepsat. Dosud mi taky RP chodí na účet. Jestli jsem úřednici dobře pochopila, tak sKarty se budou řešit na podzim...

Aha, to je teda dost ujete...

Mys_mys: ano, to jsem myslela, ze ted to pres treti subjekt nejde. Zatim mi zadny formular na podepsani nedorazil. A sama si ho rozhodne vyzvednout nepujdu.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Kukina84 » čtvrtek 30. srpen 2012, 20:17
Ahoj holky, trošku jsem to tady přelouskala. Já byla na úřadě taky tento týden a paní my dala papír " prohlášení osob o příjmech rozhodných pro nárok na dávky" ať ho doma všichni podepíšou a k tomu pro manžela doklad o výši ročního příjmu za rok 2011. Tak teď jsem z toho zblblá zase já, protože netuším zda se paní nezpletla nebo jsme si nerozuměli. Na co chcou potvrzené příjmy to netuším. Napadlo mne hned,že by nám snížili RP, což je blbost, ale tady se může stát všechno. My ještě pobíráme příspěvek na dítě, tak jestli kvůli tomu? Poradíte?
Kukina84
Klábosilka
Klábosilka

427 příspěvků
09. březen 2010
Příspěvekod Mafaf » čtvrtek 30. srpen 2012, 20:43
Kukina84 píše:Ahoj holky, trošku jsem to tady přelouskala. Já byla na úřadě taky tento týden a paní my dala papír " prohlášení osob o příjmech rozhodných pro nárok na dávky" ať ho doma všichni podepíšou a k tomu pro manžela doklad o výši ročního příjmu za rok 2011. Tak teď jsem z toho zblblá zase já, protože netuším zda se paní nezpletla nebo jsme si nerozuměli. Na co chcou potvrzené příjmy to netuším. Napadlo mne hned,že by nám snížili RP, což je blbost, ale tady se může stát všechno. My ještě pobíráme příspěvek na dítě, tak jestli kvůli tomu? Poradíte?

Tipla bych, že ti to dala kvůli tomu přídavku na dítě - v září/říjnu se dokládají příjmy za předchozí rok (doufám, že jsem to nespletla) ;)
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Novajda » čtvrtek 30. srpen 2012, 21:13
Kukina84 píše:Ahoj holky, trošku jsem to tady přelouskala. Já byla na úřadě taky tento týden a paní my dala papír " prohlášení osob o příjmech rozhodných pro nárok na dávky" ať ho doma všichni podepíšou a k tomu pro manžela doklad o výši ročního příjmu za rok 2011. Tak teď jsem z toho zblblá zase já, protože netuším zda se paní nezpletla nebo jsme si nerozuměli. Na co chcou potvrzené příjmy to netuším. Napadlo mne hned,že by nám snížili RP, což je blbost, ale tady se může stát všechno. My ještě pobíráme příspěvek na dítě, tak jestli kvůli tomu? Poradíte?

Jestliže bereš příspěvek na dítě, tak máš podle nového nárok na další 2 tiss.Kč, pokud nepřesáhneš nějaký násobky minima. Já teď řesila příspěvek na bezmocnost mamky a tak jsem o tom četla.
Koukni sem.
Novajda
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
15. červen 2009
Příspěvekod Kukina84 » pátek 31. srpen 2012, 11:24
Novajdo Nevím zda je to příspěvek na dítě nebo přídavek na dítě. Možná jsem se špatně vyjádřila. Díte je zdravé, posílají nám 500 měs. Pročítala jsem ten článek v odkaze,ale myslím,že tohle je něco jiného.
Kukina84
Klábosilka
Klábosilka

427 příspěvků
09. březen 2010
Příspěvekod Mys_mys » neděle 02. září 2012, 14:11
:? Nova pise a tez prilozila formular pro rodice a je to ten, co se nezajima jen od trvale bydliste

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/nevypln ... odice.html

Pokud chteji potvrdit trvale bydliste, nemam problem ( tedy az na to, ze musim na urad). Tohle jim vypisovat nebudu :grr:
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012