ADV TOP
ADV LEFT

Jaké soc. dávky? Matka samoživitelka

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petraj » středa 20. červen 2007, 20:58
Kristo - ten její přítel má časově dost náročnou práci a daleko od ní, takže bydlí napůl u rodičů a napůl u ní. U vyčůranosti to samozřejmě taky je, to máš pravdu.
No, je to její věc, to si bude muset holka sama rozhodnout, co je pro ní lepší, jestli lítat po úřadech nebo se spoléhat na prachy od něho.

Ale díky za odpovědi.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Ikula » čtvrtek 21. červen 2007, 09:43
No ja nevim, my take nejsme manzele, o zadne extra davky nezadame, pouze o prispevek na deti. Vzdy uvadim prijmy pritele, ani jsem o tom ani jinak neuvazovala, ale pani na socialce mi sama rikala, ze pravidla jsou takova, ze je-li uveden v rodnem liste ditete, vzdy se jeho prijem zapocitava.A pokud spolu ti dva neziji, pak je otec povinen platit alimenty. Zkratka jedna ci druha polozka zde je.Ikula
Ikula
Pískle

20 příspěvků
18. prosinec 2006
Příspěvekod Krista » čtvrtek 21. červen 2007, 12:03
Petraj-to je jejich věc, ale funguje to tak jak jsem napsala.

Takže jak píše naposled Ikula-uvede otce do RL dítěte: 1. buď na férovku uvedou jeho příjmy a na žádné dávky velice nedosáhnou-porodné je jasné, PPm ona taky dostane, možná jim vyjde přídavek
2. uvede otce ale bude tvrdit že spolu nežijou a bude následovat vyřizování, co jsem popsala výše-řešení přes soud o výši alimentů
3. otce neuvede, ale stejně ji k tomu bude sociálka tlačit, aby ho uvedla dodatečně-ted je takový trend, aby byli otcové povinnování platit výživné na své děti, a bere se v potaz jen to, kde má žena vážný důvod otce neuvést-např. otěhotnění po znásilnění atp. Takže by ji tlačili stejně k tomu, aby ho uvedla a pak by opět následovalo soudní určení péče o dítě a výživného.
Toť vsjo.
Obrázek

Obrázek
Krista
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Althea » středa 01. duben 2009, 15:45
Krista píše:Petraj-to je jejich věc, ale funguje to tak jak jsem napsala.

Takže jak píše naposled Ikula-uvede otce do RL dítěte: 1. buď na férovku uvedou jeho příjmy a na žádné dávky velice nedosáhnou-porodné je jasné, PPm ona taky dostane, možná jim vyjde přídavek
2. uvede otce ale bude tvrdit že spolu nežijou a bude následovat vyřizování, co jsem popsala výše-řešení přes soud o výši alimentů
3. otce neuvede, ale stejně ji k tomu bude sociálka tlačit, aby ho uvedla dodatečně-ted je takový trend, aby byli otcové povinnování platit výživné na své děti, a bere se v potaz jen to, kde má žena vážný důvod otce neuvést-např. otěhotnění po znásilnění atp. Takže by ji tlačili stejně k tomu, aby ho uvedla a pak by opět následovalo soudní určení péče o dítě a výživného.
Toť vsjo.

A co varianta, že ho prostě neuvede a nedá se donutit?
Je snad nějaký zákon, který jim tohle umožňuje vyžadovat??
Který?
Althea
Klábosilka
Klábosilka

535 příspěvků
23. leden 2009
Příspěvekod Daniela » středa 01. duben 2009, 19:15
Jsem samoživitelka, příjem mám jen mateřskou, a alimenty od otce syna (ty teda neposílá). Nárok nemám vůbec na nic. po porodu jsem měla nárok na 50 Kč přídavek na dítě...

Životní minimum pro dva lidi (samoživitelka s dítětem) je něco kolem 5400,- (přesně si to nepamatuju).

Já bych radila, každopádně nechat si soudně svěřit dítě do péče a určit soudně alimenty. Ať si spolu pak třeba občas žijou a alimenty jí neplatí (neoficiálně). Je to ale trochu jistota i pro tu ženskou, že jí chlap s tim dítětem nikam neuteče.. POkud je v rodném listě a tak se posuzuje jako osoba společně žijící v domácnosti. Aby nebyla společně posuzovanou osobou, musí se sociálce doložit rozsudek od soudu o svěření do péče matky.

Daniela
Daniela
Klábosilka
Klábosilka

483 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Aniiik » čtvrtek 02. duben 2009, 08:33
ahojki, ať se připraví na to, že v první řadě budou po ní chtít ty alimenty od otce, nějaký papír na to, nám stačila naše vzájemná dohoda, potvrzená notářem, ale měla jsem prý štěstí na paní, běžně prý je potřeba soudní rozhodnutí.

Jinak jako samoživitelka jsem měla k mateřské a alimentům a přídavkům snad už jen 800 sociál. Měla jsem sice nárok i na příspěvek na bydlení /bydlím v obecním bytě/, ale ten jsem nežádala, protože s tím se pojí povinnost vracet přeplatky a to jsem nechtěla. Bylo řešení snížit si zálohy tak, aby měla naopak nedoplatky, to by se pak malinko vyplatilo, protoře úřad by mi přispíval na bydlení a pak ještě platil nedoplatky, ale na toto nemám zrovna povahu, chtěla jsem být na úřadě co nejmíň.

Na jednorázovou výpomoc /zaplatit popelnice, příspěvek na koupi kočárku apod.,/ bude mít nárok pouze v případě, že prokáže, že přítel platí alimenty nejen na dítě, ale do dvou let věku dítěte má vyživovací povinnost i na matku,,,, taky samozřejmě papír..... to já jsem neměla, takže na tyto jednorázovky jsem nárok neměla.

Ale jde dost věcí, jen je kolem toho lítání a na všechno mít papír, na dost věcí jsem se vykašlala, určitě jsem se o nějaké kačky připravila, ale o hladu jsme s holkou nebyly, tak jsem to neřešila.

A.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Aniiik » čtvrtek 02. duben 2009, 08:38
až teď jsem pročetla celou diskusi a žasnu ----- kamarádka dá svému dítěti jméno po otci a papír na alimenty mít nebude ----- lehce směšné, to bych chtěla být u toho, jak to bude na sociálce vysvětlovat. Tohleto prostě nemůže vyjít.
A.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Petraj » čtvrtek 02. duben 2009, 12:14
Aniiik píše:až teď jsem pročetla celou diskusi a žasnu ----- kamarádka dá svému dítěti jméno po otci a papír na alimenty mít nebude ----- lehce směšné, to bych chtěla být u toho, jak to bude na sociálce vysvětlovat. Tohleto prostě nemůže vyjít.
A.

Tak jestli reaguješ na první příspěvek v týhle diskusi, kterou jsem před DVĚMA rokama zakládala, tak trošku pozdě. :D Kamarádky holce budou v červenci dva roky, takže už je to trochu mimo.
Jinak teda nevím, jak to dopadlo, neptala jsem se jí, jestli nakonec něco brala nebo ne, ale myslím, že ne. Teď její přítel bydlí u ní, takže určitě nárok na nic nemá.
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Aniiik » čtvrtek 02. duben 2009, 13:25
aha, data jsem si nevšimla...... reaguju na základě toho, že diskuse je oživená, přičemž jsem ji neoživila já, ale už dvě holky přede mnou :) A.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Kukina84 » pondělí 06. duben 2015, 12:31
Ahoj maminky,
obnovuji tuhle starší diskuzi.
Potřebovala bych se zeptat nejlépe těch co to teď řeší.
S manželem se rozvádíme, já jsem zaměstnaná, byt mi zůstane i s hypotékou, kterou mám ještě před manželstvím. Máme jedno dítě. Mám nárok si žádat ještě o nějaké sociální dávky, příp. o jaké???
Celý plat, který vydělám půjde na zaplacení inkasa, hypotéky, školky, paní na hlídání. Zbyde mi tisíc korun plus 3 tisíce manželovo výživné na živobytí.
Z místními úřady mám takovou zkušenost,,že když nepřijdu přímo a neřeknu, že chci zažádat o konkrétní dávku, tak mi neporadí na jakou mám nárok. Jak kdyby to dávali ze svého. Tak proto se ptám, řeší to některá z vás taky??? A je tu nějaká diskuze rozvedených mamin, kde se jít vypovídat a odreagovat se????
Kukina84
Klábosilka
Klábosilka

427 příspěvků
09. březen 2010