ADV TOP
ADV LEFT

Přišel mi seriózně vypadající dopis od firmy Logicall z Krnova. Prý dlužím firmě Profimedia.cz lidových 34 000 Kč a měla bych je neprodleně zaplatit na číslo účtu... Mám naštěstí zdravé srdce, takže to se mnou nešvihlo už u schránky. Doma jsem si přečetla dopis v klidu a pochopila o co jde.

Dvě uživatelky vložily na BC obrázky. Jedna použila odkvetlou pampelišku jako avatar. Druhá blahopřála ke Dni matek v diskusi a přiložila k tomu obrázek jakési modré kytičky. Oba obrázky jsou údajně majetkem firmy Profimedia.cz, já jsem se (jako provozovatel webu) neoprávněně obohatila a tak mám zaplatit oněch již zmiňovaných 34 000 Kč, což je údajně dvojnásobek obvyklé odměny, kterou by obdržela Profimedia.cz, kdybych si licenci na ony obrázky zakoupila....

Kontaktovala jsem právníka z BC (díky!) a odepsala... A tak už asi čtyřikrát. Že jako majitel webu nezodpovídám za uživatelský obsah, což vyplývá ze zákona 480/2004 Sb. Všechno marně. Vůbec nemá cenu si s nimi dopisovat, je to o nervy.

Navíc cena oněch obrázků, pokud bych si k nim zakoupila práva, by se pohybovala ve stokorunách...

Nicméně ty dopisy chodí pořád dál, dneska přišla Předžalobní upomínka - Pokus o smír. Podle mě jasně vědí, že v případném soudním sporu nemají moc šancí, ale zkouší to, že se prostě leknete a zaplatíte...

Jsem vytočená a znechucená, tak to píšu jako varování. Protože lidí, kteří mají nějaký prostor na webu, je hodně. A skoro na každého to může Logicall zkusit... Záleží jen na vás, jestli se dáte. A to rozhodně nedělejte.

Strašně mi vadí, že Logicall musí vědět, že právo na jeho straně není. A tak zkouší zastrašovat a nevím, jestli se jim to daří, ale v některých případech asi ano, jinak by to nedělali.

Další informace najdete třeba ZDE.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy