ADV TOP
ADV LEFT

 Když jsem před nějakou dobou, no je to už skoro rok Mrkající, četla PleŠatkový článek od Zuzajdy o tričkoplínách, říkala jsem si, že to třeba využiju... Netušila jsem, že budeme mít taky nedonošence a že nám bude všechno veliké.... 

Eliška se narodila ve 34 týdnu, měla jen 1670 g, v nemocnici jsme si pobyly 6 týdnů,  domů jsme šly s váhou 2460 g, většinu té doby v látce Velmišťastný, jen posledních 14 dní na novorozencích jsem musela dávat Moltexky, protože tam dávali pouze 10 plen na den a to je na přebalování málo. 

Doma, než jsme se trochu zajely, dávala jsem Motexky ještě asi týden a pak jsem postupně přešla na látku, nejdřív na den a pak i na noc, občas jsem dělala novorozenecký sklad, jinak jsem většinou dávala plínku na rovno do Bambino mio kalhotek, ale protože to byli S, tedy kalhotky od 5-7 kg, byli nám velké a občas nám čůrání uteklo, kakanec naštěstí nikdy Mrkající

Plenky, které jsem měla připravené, byly poněkud velké, velké nám byli i Tots Bots 1, nechtělo se mi ale moc utrácet za malé velikosti, protože jsem nevěděla jak dlouho nám to bude, tričkoplíny jsem nakonec nepoužila, neměla jsem volná trička na vyhození SmějícíSmějící, ale koupila jsem 3 metry flanelu 2 osušky Saxánky z Ikey, použila nějaký ten froté zbytek z předchozího šití, hlavně popo čtvercovky, roztříhala nějaké další Mrkající a ušila 15 denních flanelek a 7 noční froté plínky, inspirací mi byli střihy Imse Vimse Newborn, stará TB bambuska na snapku (poněkud menší než ty, co mám na sucháč) a Swaddlebees mini. 

Snažila jsem se hlavně, aby plenky byly hodně úzké mezi nožičkama, protože Elí je nechtěla mít daleko od sebe, i savé jádro je ve tvaru 8. Už z nich pomalu vyrůstáme, škoda, moc se mi líbily. 

Musely jsme si celkem počkat, než Elí vyrostla do všech "malých" kalhotek, ale tak od 4 kg nám jsou všechny, nejvíc momentálně používám Tots Bots a Swaddlebees flísáčky a na popowrapky taky nedám dopustit, sice mám jen delfíny a medvídka se zajdou po Míšovi, je to pravda už trochu okoukané........ Mrkající. Teď v 6 kg jsou jí z plínek třeba Tots jak 1 tak 2. I když se možná neurdržím a zase něco ušiju ... na rozdíl od pletení vlňáčků je výsledek celkem rychlý Mrkající.

 Snažila jsem se, aby to nebylo moc dlouhé.... tak jsem to snad nepřehnala Smějící.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy