ADV TOP
ADV LEFT

Když jsem prve slyšela ještě jako těhotná o látkových plenkách, tak se mi protočily panenky, takové ceny, říkala jsem si, to není ani možné Popletený . Promluvila jsem o této možnosti s manželem, ale neuspěla jsem. Nechala jsem to tedy koňovi.

Po porodu jsem měla doma docela hukot, byla jsem celkem ráda že mám zdravé miminko, se mnou to tak veselé nebylo, ale nakonec to všechno dopadlo dobře.

Jakmile byly Alešovi 3 měsíce, tak jsem zabrousila na mou oblíbenou stránku Baby-café a vmísila se do diskutujících látkařek. Několik dní jsem četla diskuzi o látkovkách a přemýšlela. Pak jsem četla ještě i diskuze a články na Rodině. A postupně jsem s dostávala do látkařské terminologie. Začalo mě používání látkovek lákat. I zakoupila jsem první balík podle rad "látkařských kolegyň", a byla jsem mírně řečeno zklamaná.

Objednávala jsem zavazovačky HHS, bambusky Tots Bots, Tots Wrapy, a celulozové separačky. Ještě jsem měla něco z druhé ruky, co bylo ale v tak strašném stavu že to šlo okamžitě za pakatel z domu Neutrální.

S velkým nadšením přišlo velké zklamání. Alovi jsem totiž objednala příliš velké plínky a tím pádem v nich trochu plaval, a nebyl v nich tak spokojený jako dříve. Po necelých pár týdnech látkování jsem veškerý arzenál obratem prodávala, nic nepomohlo přemlouvání látkařek, ani šetřivého manžela. "Budeš litovat": psaly mi holky, a měly pravdu NarozpacíchSmějícíVelmišťastný

Po necelém měsíci bez látkovek jsem opět brousila po e-shopech a přemýšlela co bych nakoupila, prohodila jsem několik mailů s majitelkami obchůdků a jala se utrácet, ještě bylo za co Mrkající. Přišlo mi pár balíků a já jsem se do nich nořila s nadšením, jako by to nebyly kousky hadříků do kterých má naše dítko čůrat a kakat, ale jako by to byla nějaká paráda pro mneCool .

Začali jsme tedy znovu látkovat, měli jsme doma už docela hezký arzenál plenek, používali jsme je hlavně na den, vnoci jsme se nedokázali sehrát tak aby se Ala nepočůral až na povrch a nebo aby se mi chtělo ho vnoci přebalovat.

Nebudu zmiňovat kolik jsem za látkovky v počátku utratila, řekněme že to bylo hodně peněz Mrkající. Ale stálo to za to. (A stále mi to za to stojí Usmívající ).

Postupem času jsem obměnila plenky co jsme měla doma a jen favorité zůstávali - byla to klasika: vícevrstvé plenky, IV mušelínové ač 80ti gramové nebělené, viskozové separačky, IV Organic s obrázky svrchňáky, IV Fox svrchňáky, Baby Idea vlňáky na druky, Disana vlňáky natahovací, P´tit Dessous velurové plenky, Baby Lucy bambusky, Popolini One Size Super, UtraFit Organic a Frote, Swaddlebees One Size a Biobavlna, samodomo pletené vlňáky od Littlemouse.

Když pominu to že je to varianta o mnoho zdravější pro mého syna než jednorázové pleny, tak jsem v látkovkách opravdu našla hezké, leč trochu drahé hobby Smějící. U nás se už opravdu nedá mluvit o ekonomickém řešení Smějící.

Mnoho večerů v týdnu sedím u počítače a procházím české i zahraniční webové stránky a hledám "dokonalou plenku". Zatím se mi to nepovedlo Mrkající. Ale pracuji na tom.

V současné době máme doma plenek hodně, ale stále jich nemáme tolik aby mě to zastavilo v nákupech. Takže mám na cestě dva balíčky s novými kousky do sbírky a moc se na ně těším. Taky mám na cestě objednávku z Francie Mrkající protože ta plenka kterou mám vyhlídnutou není na českém trhu k dostání. Krom toho mám v plánu Aleškovi pořídit nové krásné vlněné svrchňáky od Loveybums, už se u nás začaly prodávat a já na ně mám zálusk, vypadají báječně a snad by mohly tomu našemu učůránkovi na noc stačit. Uvidíme.

Můj manžel už se s používáním látkovek sžil, dokonce i někdy přebaluje Cool a já jsem si k Alově plenkám pořídila i "látkovky" pro sebe a je to neskutečně pohodlné a příjemné. Ale krom toho si nedovedu představit život bez bambusových žíňěk a osušek, biobavlněných ubrousků na prdelku a spousty dalších nezbytností, které mi padly do oka.

Ale nové a nové plíny a typy se objevují na trhu jak houby po dešti a tak prodávám a kupuju jak zrovna mám chuť nebo jak Ala roste a čůrá více.

Vždy když po mně někdo chce abych se vyjádřila k tomu že používáme látkovky a eventuelně někoho nalákala, říkám jak výborné to je a jak je to prospěšné pro děti a životní prostředí. Mnohdy jsem ale dotázána jestli to není drahá "sranda". No v mém případě asi je Smějící ale JDE TO DĚLAT I LEVNĚ ! ;)

Velchi a Alešek skoro 16ti měsíční

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy