ADV TOP
ADV LEFT

Byla mi prokázána ta nesmírná čest, že mohu zahájit nový deníček PleŠatek, jež se nevyznačují, jak by se mohlo na první pohled zdát, holou lbí, nýbrž nadšením pro látkové plenky a některé typy dětských nosítek (dle názvu snadno dojíti k závěru, že jde především o šátky). Netuším vůbec, jak má takové zahajování probíhat, tím spíš, že tento deníček nebude tak úplně tradiční. Není totiž určen nám, svým zakladatelkám, nýbrž Vám.

Takže popořadě, abychom si to vyjasnili (pro případ, že by se tu náhodou vyskytl muž, zahazuji svou feministickou hrdost a spolu s ní tvrdá "y"). ¨

Otázka: Kdo jsme MY?

Odpověď: Přispivatelky a nakukovatelky diskuse Látkovky. Některé z nás balí výhradně do látkových plenek, perou jen v ekologických prostředcích, používají pouze přírodní kosmetiku, dokonce ani maso nejedí, a některé mají pratelné plenky jen na doma přes den a jinak žijí život normální populace :). Zbytek něco mezi tím. ¨

Otázka: Kdo jste VY? (To je ta těžší část).

Odpověď: To záleží na Vás. Dám Vám na výběr, a pokud se v některém bodě najdete, jste tu zcela správně.

 • 1. Lá/šá-tkování se už věnujete a s potěšením poradíte jiným. ¨
 • 2. Lá/šá-tkování se už věnujete, ale s potěšením si necháte i poradit. ¨
 • 3. Lá/šá-tkování se nevěnujete, ale aspoň jedno z toho Vás láká zkusit a víte, jak na to, ale potřebujete i trochu poradit a podpořit. ¨
 • 4. Lá/šá-tkování se nevěnujete, ale aspoň jedno z toho Vás láká zkusit a nevíte vůbec, jak na to. ¨
 • 5. Lá/šá-tkování se nevěnujete, ani jedno z toho Vás neláká zkusit, ale zajímáte se o různé alternativy, jak pečovat o potomka.

Doufám, že z tohoto pokusu o klasifikaci je zřejmé, že zatím nemusíte mít vůbec děti, aby pro Vás mělo smysl číst tento deníček, který je - jak symbolické - zatím v plenkách, samozřejmě látkových :). Stačí trošička zájmu.

PleŠatky vznikly jednoduše proto, aby Vás povzbudily a pomohly Vám, aby Vám poradily, až nabudete dojmu, že široká nabídka sortimentu na trhu je španělská vesnice a Vy neumíte španělsky. V dalších dílech se tedy dozvíte, jak která lá/šá-tkařka k lá/šá-tkování přišla, které značky plenek/šátků vlastní a které jí jak vyhovují. Možná se dočkáte i nějakých veselých historek z natáčení.

Váš úkol pro změnu bude obohacovat diskuse pod články co možná nejvíce připomínkami a dotazy na dané téma. (Pro obzvláště stydlivé možnost SZ.)

Takže PleŠátkům zdar! ¨

Lentilka (líná jako veš, a přesto látkující, půl metráku vážící a přesto šátkující) + Štěpánek (7 a ½ měsíce, cca 8,5kg)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy