ADV TOP
ADV LEFT

TADY JE STARŠÍ NÁVOD - ZALOŽENÝ NA TROŠKU JINÉM PRINCIPU - VÝBĚR PODLE BARVY
Jednoduchý a oblíbený trik :)

Otevři si fotku v photoshopu (možná budeš mít malinko jinou verzi, já pracuju v CS4 a ta se od předchozích verzí drobet liší, ale jsou to změny jen kosmetického rázu :)

Zduplikuj si fotku na panelu vrstev třeba tak, že chytneš myší tu miniaturku fotky a přetáhneš jí na ikonku "nová vrstva" dole na tom panýlku. (... nebo zmáčkní ctrl + J nebo pravým myšem na tu miniaturu a Duplikovat - dle zvyklostí)Tak a máme nad sebou dvě totožné kopie fotky. Teď budeme pracovat s tou novou, horní - takže se ujistěte, že jste přepnuté do ní. Stačí jen kliknout jednou na tu miniaturku - třeba.
Dáme si obraz/přizpůsobit - a tam v CS4 jsou možnosti dvě, ve starších verzí myslím je jenom to ODBARVIT. Nicméně varianta ÆERNOBÍLÝ je lepší, je tam možnost zaposuvníčkovat si a udělat tu fotku méně vyšedlou. Ale v podstatě je to jedno, použijte jednu z těchto dvou možností dle vlastního uvážení pro vytvoření čb kopie fotografie.a už vidíte, že máme horní fotku v černobílé a spodní zůstala barevnáa ted nejjednodušší postup - pořádně si to zvětši lupou, at to máš přesně, vezmi gumu a nahoře si nastav přiměřenou velikost štětce, ať negumuješ až do rána :) a gumuj v té čb fotce díru tam, kde má prosvítat spodní barevná. Občas nutno velikost štětce přizpůsobit, aby bylo možné dogumovat užší místa.No a pak zjistíš, že gumou to je sice jednoduché, ale ve spousta věcech nevyhovuje :) např. to, že je kulatá a občas je potřeba špičky... a že to je fakt opruz hlídat si přesnou hranu. Takže přecházíme do roviny "už vím jak na to, ale chci to mít hezčí" :)

Vezmeme si na pomoc lasa - výběr las se skrývá pod pravým myšítkem kliknutím na ikonku lasa. Vyberte si dle libosti, já bych použila asi mnohoúhelníkove (nebo magnetické, pokud je opravdu jasná hrana).

Na horní liště si povšimněte těch čtverečků, které znázorňují systém vybírání. První je čistý výběr (tj. kliknu, jednu, uzavřu výběr - a jak začnu vybírat jinde, ten původní se mi zruší), pak je PŘIČÍST K VÝBĚRU (tj. vybírám, uzavřu výběr a můžu dále pokračovat s vybíráním a všechno se bude k sobě pěkně připojovat dokupy) a ODEČÍST OD VÝBĚRU (vyberu a něco přesahuje, tak si překliknu na odečíst a zase to klikáním odeberu). Nutno vyzkoušet - zkuste použít přičíst k výběru, ať se neuklikáte k smrti.tak a já si vybrala hezky celou čepici lasem, vidíte tam ty běhající mravence (výběr se ukončí tak, že kliknu do počátečního bodu, nebo dám ENTER a spojí se mi poslední a první bod automaticky)

a ted si můžu vzít gumu, klíďo velikánskou stopu a gumovat. Ono mě to nepustí za hranu mravenců - takže můžu gumovat pěkně s rozmachem a nepřegumuju ani milimetr :)Nakonec dáme Ctrl +D (odvybrat - zničit mravence) a máme hotovo!


Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy