ADV TOP
ADV LEFT

Kalendáře je třeba dělat v rozlišení nejlíp 300 DPI. Rozměr podle skutečné velikosti tištěného formátu. A4 = 210mm x 297mm

Inspirujte se v galerii z roku 2007 - vstup je TADY

Návody, jak začít rychle pracovat s Adobe Photoshopem a s Gimpem (programy nutné pro tvorbu kalendářů z těchto komponent)

Ve zkratce - Jak vytvořit kalendář:
Soubor/nový - zvol velikost A4.
Na bílý papír, který tím vznikl, si vlož vybrané pozadí /papír a případně uprav rozměr
Na papír si vlož číselník (je velikostně uzpůsobený A4)
Přidej fotku, ozdůbky atd. :)
Pro tisk nutno uložit jako JPG

Je možno taky dělat kalendáře ve čtvercovém formátu, jako jsou kity :) většina firem je vytiskne na a4 a bez problémů ořízne zbývající bílý proužek.

Pokud chcete pro kalendář použít již hotovou koláž, a změnit formát ze čtvercového na A4, rychlý návod od KUTY je ZDE - pro GIMP

TISK KALENDÁŘE

Diskuze o tom, kde, co, jak a za kolik tisknout kalendáře najdete TADY

Levně vyjde také vytisknutí v Reklamních agenturách nebo vše, kde se tisknou letáky a podobně. Také vám je případně oříznou (pokud máte čtvercový formát) a provlečou pružinkou

**************************

PŘEBARVOVÁNÍ ŠABLON S KALENDÁŘEM:

adobe photoshop:

1) přebarvení jednou barvou:

můžeš použít styl vrstvy (buď 2x poklikat na miniaturu vrstvy, nebo to f dole na liště u vrstev) - je tam překrytí barvou - můžeš si vybrat jakoukoliv barvu, jakékoliv krytí a když vyjedeš z barevnice ven, tak nabrat konkr. barvu kapátkem z fotky.
Vyzkoušej i překrytí přechodem, vzorkem :)

nebo

změň si barvu pozadí (ten spodní čtvereček) na barvu, co chceš (můžeš použít kapátko a nabrat si ji přímo z obrázku), pak se přepni do vrstvy s kalendářem, pak podrž CTRL a znova klikni na tu vrstvu, a pak ctrl+DELETE (vyplní barvou pozadí výběr) a hotovo. Jo ještě ctrl+D jako odznačit výběr.

2) vyříznutí z nějakého barevného pozadí: vlož pozadí do vrstvy přímo NAD kalendářovou. Musíš být ve vrstvě s tím pozadím vloženým, pak dáš Ctrl G´(pro ořez) a pak Ctrl E (Pro sloučení). Hotovo :-)

- pro obarvení jen jednotlivého čísla si číslo vyber pomocí nějakého jakéhokoliv výběru, pak dej ctrl C a hned ctrl V, tím se vloží do vrstvy výše a už postup co je uveden :-)

gimp:

Blbuvzdorný návod od Lesany je TADY

Stručný výtah:

vložíš si čísla kalendáře, pak si změníš barvu popředí (horní čtvereček s barvou na panelu nástrojů) podle svých představ a pak klikneš pravým myšem na tu vrstvu kalendáře a dáš Alfa do výběru - tím se ti vybere jen ty čísla. A pak Úpravy - Vyplnit barvou popředí.

Pokud chceš jen některá čísla obarvit, tak je asi nejjednodušší pomocí klasického výběru vybrat číslo, ctrl C, ctrl V tím se vloží do samostatné vrstvy nad kalendář a pak už postup viz výše

**************************

Tabulky kalendářů ke stažení - všechny tyto kalendáře jsou chráněné autorským právem jejich tvůrkyň a je zakázáno používat je ke komerčním účelům bez domluvy s autorkou! (tj. např. prodávat kalendáře z nich vytvořené). Pouze pro osobní účely!

**************************

Kalendária na rok 2009 najdete ZDE

**************************

Kalendáře 2010 od Hengy

stahuj ZDE**************************

Kalendáře 2010 od Siti

stahuj ZDE**************************

Kalendáře 2010 od Jarkyb1

stahuj ZDE**************************

Kalendáře 2010 od Snoopy

stahuj ZDE**************************

Kalendáře 2010 od Very

stahuj ZDE**************************

Kalendáře 2010 od Babinetek

velký výběr!! stahuj ZDE**************************Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy