ADV TOP
ADV LEFT

Jednoduché vyříznutí postavy pomocí magn. lasa a rychlé masky

Vložíme fotku na pozadí a dáme si na panelu nástrojů magn. laso. Je pod ikonkou lasa, pravým myšítkem si musíte vybrat to Magnetické - jsou tam tři druhy las!!!


Abychom líp viděly hranu, tak si zvětšete fotku pomocí lupy - na horní liště si zatrhněte Přizpůsobovat velikost okna - tím se bude měnit i ten "rámeček" kolem fotky a nebudete muset tolik rolovat myší :-)


A jdem "lasovat". Na horní vrstvě začneme s vybráním první možné volby - je to takový ten samotný obdélníček. Tj. - klasický výběr. Kliknu někde na hranu objektu, který chci vybírat a pomalu jedu myší kolem, neklikám!! jen jedu, kurzor se sám přichytává tam, kde je hrana. Někdy je možné trošku to přikliknout v místech, kde se nechce chytat (např. prsty bo tak)


Objela jsem zhruba celou fotku a vrátila se do výchozího bodu, tím se mi výběr uzavřel. Ale jak je vidět, jsem trdlo a zůstaly mi tam kusy, které měly být vybrané a naopak mi občas kus výběru chybí. (vidíte šipky - na zádech kus místa přebývá, na ruce zase chybí)


Tak nejdřív se zbavíme hrbu na zádech. Nahoře na liště si změňte typ výběru na ten s průsvitným obdélníčkem - odečíst od výběru. Co teď vyberu, tak se mi ve skutečnosti odvybere :) postup stejný - kliknu na začátek místa, kde to není v pořádku a jedu po hraně, opět se to jakoby vybírá. Dokončím výběr nějak dokola a jakmile se to uzavře, tak co bylo uprostřed toho výběru, tak zmizne


A teď naopak musíme přidat kus té ruky - takže se zase nahoře přepneme na spojené obdélníčky (přičíst k výběru) a zase - vyberte normálně po hraně tu díru tam, spojte dokola a co je uprostřed, se přidá. Tím je výběr nahrubo hotov - ale pořád tam jsou docela takový dost velký nepřesnosti. Vrhnem se na ně :-)


Přepněte se do režimu rychlé masky. /fialové kolečko/. To, co bylo vybrané, tak zčervená. Nebo to může být taky naopak, podle toho, jak máte nastavený photoshop, takže může zčervenat okolí a prostředek zůstat normální - to se nic neděje, je to jedno. Ta červená tam je, aby bylo vidět, co je vybrané a co ne. Teď budeme malovat štětcem (oranžový kroužek). Kde budete malovat černou (bude to červenat pod štětcem) tak se to přidá, kde budete malovat bílou, tak to bude jako tu červenou zase gumovat. Přepínat černou a bílou můžete těma šipičkama u barev (žluté kolečko).


Tak já jdu opravit ten stín u hlavy, takže si dám černou (chci tam přidat červeno) a vhodnou stopu štětce, aby byla velikostí tak akorát (nedávejte si do ztracena, ale takovýdle ostrý kolečko nějaký). Průběžně si velikost štětce můžete měnit, aby to akorát pasovalo na ty dodělávky.


Takhle vypadá obrázek poté, co jsem černou a bílou domalovala a odmalovala to, co chci a nechci přidat. Pomocí tohodle si krásně vykreslíte prsty, nebo jiné jemné detaily, které laso přeskočilo. Klidně si to pořádně zvětšete lupou, ať vidíte, kde malovat.


Teď jsem se zase přepnula zpět z režimu rychlé masky tou ikonkou pod barvami pozadí a popředí, a to, co bylo červené (nebo naopak - podle nastaven psopu) je ve výběru. Měl by vypadat už opravdu čistě, pěkně.


Teď už bychom teoreticky mohly ořezat. Dejte si na liště Výběr/doplněk (tím se vybere "to ostatní než prostředek"). Když teď zmáčknete na klávesnici DELETE, tak zmizí vše, co bylo okolo. Ale i když jsme to vybraly poctivě, tak ten obrázek působí ostře, okousaně. - asi tak takhle:


Takže před tím, než dáte to Delete, ještě malinko prolněte okraj. Na liště - výběr/prolnout okraje - a tam si nastavíte, jak moc se to má prolnout. Já mám malý obrázek, tak jsem dala 2. Když to bude veliký, můžete zkusit malinko víc. Ale jen malinko, velké prolnutí by taky bylo nepřirozené :) můžete zkoušet a vždycky se vrátit v historii zpět, dokud to nebude akorát. Pro zbavení se lasa dejte ctrl +D (odvybrat)


Takže po prolnutí - dala jsem opět DELETE - a vidíte, že je ten obrázek takový hezky zahlažený :) když použijete vhodné pozadí, bude to super :-)


ENJOY!!Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy