ADV TOP
ADV LEFT

Snažíme se fotit nebo skenovat s co nejmenším stínem!!! čím míŇ stínu, tím míň práce. Takže hodně světla...

Zduplikuju si fotku do tří vrstev nad sebe


tu spodní si přebarvím na bílo (úpravy - vyplnit - bílou) a horní přepálím v úrovních (obraz - přizpůsobit - úrovně - bílým čtverečkem)


Kouzelnou hůlkou teď krásně na pár kliknutí /na horní liště používám Přičíst k výběru - ty spojené čtverečky/ vyberu všechno okolí - na vzdálenější kašlu, je o okolí kytky/. Tím přičíst k výběru můžete pořád přiklikávat další a další oblasti :)


Co se mi vybralo navíc, si opravím v rychlé masce (takové moc světlé kusy stonků třeba) - co maluju černě, tak se přivybírá (červená) a co bíle, to se zase odvybírá. Maluju štětcem s OSTROU HRANOU!! Nepoužívejte ten do ztracena.


Po upravení v rychlé masce se zpátky přepnu na normoš režim


pokud by to furt někde přečuhovalo, zpátky do masky a upravit. Jakmile budu spokojená, trošku prolnu okraje kvůli tomu, aby to bylo zahlažené (stačí 1-2 px) (výběr, prolnout okraje)


pomocí Delete oříznu :) - ctrl D odznačím výběr a teď se zbavíme těch zbytků v okolí - vezmu LASO (klasické laso) a od ruky objedu květenu


asi tak takhle - pak výběr/doplněk a Delete opět oříznu.


Ctrl D - odznačím výběr a vypadá to jako že už dobře. Ale pro kontrolu je super zapnout si u té vrstvy Vytažení - vytáhnou se totiž i různé drobty, které nejsou vidět běžným okem, ale při vložení do koláže by se mohly najednou nečekaně objevit. Takhle se krásně objeví a jednoduše je pogumuju gumou :)


Vypnem vytažení, vypnem bílou spodní vrstvu a VOILA!! je tu krásně neokousaná kytička :)
Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy