ADV TOP
ADV LEFT

Je pravdou, že rodinnou dovolenou si zpravidla nejvíce užijí právě děti, a proto, abyste se vyhnuli veškerým případným komplikacím v zahraničí, je vhodné před cestou popřemýšlet zejména o kvalitním cestovním pojištění. V tomto článku vám poradíme, jak pojištění pro děti vybírat a na co si dát pozor při sjednání.


Dostatečné pojistné limity na pojištění léčebných výloh

Pojištění léčebných výloh je povinnou složkou každého cestovního pojištění, neboť je z něj hrazena veškerá zdravotní péče v zahraničí. V závislosti na cílové destinaci a také na věku pojišťovaného dítěte se doporučuje sjednávat toto pojištění s co nejvyššími limity pojistného plnění. Děti zpravidla patří k rizikové skupině, která je náchylnější na změny klimatu a je zde vyšší pravděpodobnost onemocnění či úrazu.

 

Nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

V rámci cestovního pojištění pro děti je druhou nejdůležitější složkou právě pojištění odpovědnosti. Pojišťovny se nezřídka setkávají s případy, kdy byla dětmi například neúmyslně způsobena škoda na vybavení ubytovacího zařízení. Typickým příkladem jsou rovněž úrazy v bazénu či na tobogánu, kdy mohou děti neúmyslně někoho zranit a poškozená osoba poté může požadovat odškodnění za újmu na zdraví. V tomto ohledu se může jednat o poměrně vysoké částky, a proto i zde sjednávejte limity co nejvyšší.

 

Rodinné cestovní pojištění

Pokud sjednáváte cestovní pojištění online pro celou rodinu, nevyplatí se vám zařizovat pojistku pro každou osobu zvlášť. V tomto případě je vždy vhodné zvolit takzvané pojištění rodiny, v rámci kterého se pojišťuje celá rodina najednou. Všechny pojištěné osoby jsou tedy uvedeny na jedné pojistné smlouvě, přičemž je tato možnost zpravidla cenově výhodnější.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy