ADV TOP
ADV LEFT

Marsa Alam se řadí mezi nejnavštěvovanější egyptská letoviska. Mnozí turisté, kteří ale do této destinace míří, si neuvědomují, že od proslulých pyramid v Gíze je destinace vzdálena přes 700 kilometrů. Vydat se tak na výlet do Káhiry a okolí zabere minimálně dva dny. Avšak pyramidy nejsou jedinou egyptskou památkou, z Marsa Alam máte dveře otevřené do jiných koutů země.


Z Marsa Alam se do Káhiry fakultativní výlety většinou nepořádají, na okolí hlavního města tak můžete v této destinaci zapomenout. Přesto dovolenkové zájezdy do Marsa Alam nejsou o památky a místní zajímavosti ochuzeny, vybírat můžete z bohaté nabídky. Pojďme se podívat na těch pět nejlepších

1. Luxor

Výlet do Luxoru je jednoznačně nejvyhledávanějším výletem z Marsa Alam. Pokud tak váháte, co vidět v Egyptě v blízkosti letoviska, je to jednoznačně toto egyptské město. Jen samotná cesta dlouhá přes 350 km vede přes poušť do nilského údolí. Těšit se můžete na staroegyptské chrámové komplexy Karnak a Luxor, zavítat lze také do samotného Údolí králů, které sloužilo dříve jako pohřebiště faraonů, a velkým lákadlem je i slavná Tutanchámonova hrobka, chrám královny Hatšepsut nebo Memnonový kolos.


2. Asuán

Pyramidy v Gíze jsou jedním z největších symbolů Egypta, avšak hned v zápětí za nimi je Velká asuánská přehrada. Ano, jedná se o velmi kontroverzní dílo, avšak svou kolosálností láká davy turistů. Návštěva Asuánské přehrady je obvykle spojena také s prohlídkou chrámu bohyně Eset, který vznikl v roce 350 př. n. l. a který najdete na ostrově Philae. Ostrov se nachází na řece Nil v blízkosti hranic mezi Egyptem a Núbií.


3. Ostrov Hamata

Egypt a především okolí Marsa Alam láká turisty z celého světa kvůli potápění. Chcete-li tak vidět krásy podmořského světa, nenechte si ujít výlet na ostrov Hamata. Tato panenská oblast nabízí krásné přírodní ostrůvky, nádherné korály a velké množství úchvatných ryb. Na samotném ostrově budete doslova okouzleni bílým pískem na pláži, který vás vmžiku přenese do Karibiku.

4. Seascope

Rádi byste se pokochali tou nádherou, která jek vidění pod mořskou hladinou? Jenže potápění není nic pro vás? Vydejte se na výlet „ponorkou.“ Díky panoramatickým oknům můžete suchou nohou pozorovat vzácné rostlinky i hejno malých rybek v hloubce 4 metrů. Tajemství Rudého moře je tak skutečně pro všechny.

5. Super Safari

Chcete si užít v Marsa Alama dobrodružství? Není problém, vydejte se na Super Safari. Projedete se po poušti na čtyřkolkách a zavítáte do beduínské vesnice, kde poznáte místní zvyky a můžete ochutnat nejednu specialitu, ať už v podobě výtečného čaje, vodní dýmky nebo malého občerstvení. Ti odvážnější pak mohou ze čtyřkolky přesednout také do džípu nebo na velbloudy. Zábavy, poznání i adrenalinu si užijete dosyta.

 

 

 

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy