ADV TOP
ADV LEFT

Často kolem sebe slyším "Mně se letos nějak nejde naladit na Vánoce".

Přiznávám, já to taky nějak extra neprožívám, nepřichází ani nadšení a těšení se, radost z výzdoby a dárků, ale naštěstí ani hroucení se, že nestíhám. A ano, podle stavu domu, množství dárků i cukroví a nenazdobenosti, nestíhám, ale ani nechci.  

A v sobotu TO přišlo.Dopoledne jsme pekly perníčky, já, moje děti a dvě půjčené. Ta vůně se linula celým domem a začaly jsme si i povídat. Ne o vánočních tradicích a zvycích, ale jen tak o pocitech.

Víte co mají děti nejraději na Vánocích? Ne ty dárky samotné, ale to že slaví Vánoce třeba i čtyřikrát... Doma, s jedněmi prarodiči, s druhými, s kamarády, ve škole či školce nebo na kroužcích, prostě dva týdny slavnostní nálada, radost ze setkání, z obdarování. A o tom asi ty moderní, ateistické Vánoce jsou především.

Pod tíhou vůně perníčků a v neděli i vanilkových rohlíčků, jsem dnes objednala a zaplatila další dva dárky, které tu mám v oblíbených hozené už asi dva týdny, zítra dojdu dokoupit drobnosti pro neteře a synovce, někdy během týdne nazdobíme pár perníčku pro radost dceři a v pátek odjíždíme slavit první Vánoce ze tří, už? Ano už! 

Těším se na víkend u rodičů, kde jsem doma, ač jsem v té budově nikdy nežila, na setkání s přáteli z dětství, vlastně na cestu do minulosti, těch 250 km, které si odřídím většinou po tmě mě hodí do období bezstarostnosti, pohody a lásky. A dojímám se nad reklamami, letos snad prvně mám svou oblíbenou vánoční, tu o Santa Klárách na Lidl.    

A jak vy, už TO přišlo?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy