ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 374 článků (19 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/19

Missorka (10114 čtenářů, 70 komentářů) | 13. 4. 2016 19:09 | téma: Deníčky mix

Pořád na to neumím odpovídat. Pořád jsem si ještě nezvykla, že je to taková atrakce (na BC totiž nikoli, jen v reálu).

Zvykla jsem si na:

"To jste stateční!"

"Tak to ještě vypadáte docela dobře!"

"Jak to zvládáte?"

A podobné... Ale na otázku PROČ je máme, odpovědět neumím. Prostě pro radost! :-)

Číst dál: A proč máte 4 děti?

Hodnocení  

Missorka (7665 čtenářů, 10 komentářů) | 20. 3. 2016 19:22 | téma: Deníčky mix

Dneska nebylo nijak extra a tak strašně se mi nechtělo je mobilizovat k pobytu venku... Ale nakonec máme toho psa, takže to je dobrá páka... Šli jsme na Tři Cecky (místní název pro tři pidikopečky nad Knobloškou).

Bylo to skvělé - šlapali jsme, Katniss lítala okolo, Valu chodila zásadně mimo cesty, Violka si hrála na pirátku, takže skvěle zabavená, Vašík s Vojtou... Vašík s Vojtou měli nějaký konflikt, který neskončil dobře.

Aneb ať žije puberta!

Číst dál: Deníčky vícečetných rodin - A o tom to je...

Hodnocení  

Missorka (12836 čtenářů, 76 komentářů) | 7. 3. 2016 7:40 | téma: Deníčky mix

Vykouklo na mě na FB a tak jsem si to tu musela obnovit :-) (Nechávám to i se seznamem deníčku - nostalgicky... ;-)


Kde se vzal, tu se vzal... Malinkatý pan uklízeč. U nás doma. A já žasnu, zírám, dojímám se. Několikrát za den, co za den, xkrát do hodiny mě absolutně dostane svým smyslem pro pořádek. Po nás to nezdědil, fakt jsme ho k tomu nevychovali (jsme spíš chaotici). Má to vrozené?

Číst dál: P.S.T.M. - Alles in Ordnung

Hodnocení  

Kaciatko (8053 čtenářů, 15 komentářů) | 8. 4. 2015 20:00 | téma: Deníčky mix

Už tři dny s námi žije v našem novém domově. Fredy. Robot, který odnáší zlobivé děti. Přišel k nám z počítačové hry, zcela neopatrně ukázané Lucince (mám chuť nejdřív rozčtvrtit puberťáka a hned po něm dědečka, který bez konzultace obdaroval puberťáka tabletem). Od té doby Lucka nechodí sama ani z pokoje do pokoje. O tom, že by si došla sama na záchod ani nemluvě.

 

Číst dál: O mé rodině a jiné zvířeně - nový život s Fredym

Hodnocení  

Kaciatko (10261 čtenářů, 48 komentářů) | 20. 2. 2015 19:41 | téma: Deníčky mix

Včera jsem byla na pohovoru.

Na jediném pohovoru, který jsem si dovolila, protože se jednalo o práci mých snů.

A dnes jsem se dozvěděla, že mě vzali. Od 1.4. mám práci v Praze. Šok vystřídal neskutečnou radost. Jsem jako paralyzovaná, myšlenky se rozbíhají do všech světových stran. Vracím se po patnácti letech domů, do mého rodného města. Ale co teď?

Číst dál: O mé rodině a jiné zvířeně - Ať žije Praha

Hodnocení  

Kaciatko (9397 čtenářů, 18 komentářů) | 7. 2. 2014 10:22 | téma: Deníčky mix

Dlouho, předlouho byl příběh naší rodinky hlavně o dětech, a světe div se, dnes NE :-) Klube se nám doma nová ŽENA. Poslední dobou jsem tak nějak dospěla k závěru, že moje sociální inteligence coby zaměstnankyně úřadu v malém městě je na hranici těžkého mentálního postižení, ale nevzdávám se.

Několik zjištění:

Číst dál: O mé rodině a jiné zvířeně - Jak to neumím s muži... ...ani se ženami...

Hodnocení  

Puisek (10062 čtenářů, 126 komentářů) | 3. 10. 2013 10:39 | téma: Deníčky mix

No nic, včera jsem se nad sebou musela zamyslet v diskuzi o uvadajícím BC. Nastavit si jednou za čas takovéhle zrcadlo vůbec není špatné, navíc mě dnes ráno při dočítání Magrata inspirovala myšlenkou obnovit deníček, tož jdu do toho.

Co se bude dít dále uvidíme, ale ručník v ringu je čas vždycky. Toto vůbec nemusí být deníček starých „PSTM“, protože po pravdě, moc předsnažilek, snažilek a těhulek tu nemáme, ale zase říkat si jenom „M“ je taky takové divné. Tož co za téma? Mám za sebou první měsíc s prvňákem, tak kdo chce pojďte si povídat, jak to naše děti zvládají, jak a kam jsme je přihlásili na kroužky, co jejich mladší nebo starší sourozenci, jak to zvládají.{jcomments on}

 

Číst dál: RESTART :-)

Hodnocení  

Missorka (11177 čtenářů, 66 komentářů) | 21. 3. 2013 10:25 | téma: Deníčky mix

Dost často jsem slýchala, že dcery si obtočí tátu kolem prstu... Zejména když byly holky ještě v břiše a někdo se dozvěděl, že čekme holčičku, tak v 60% případů to komentoval nějak v tom smyslu, že to budou tátovy holčičky... :-)

Valuška je samozřejmě tátova holka, ale neumí to. :-) Prostě tam tu bezbrannou květinku, co potřebuje zachránit od mužného otce (později partnera) nemá... V některých situacích jí pozoruju a v duchu si říkám: "Holka, stačilo by ti takhle malinko a udělal by všechno co chceš..." Ale ona to prostě neudělá, není to její styl. :-) Je přímá, se všemi důsledky a nějaký ženský kličky jsou jí šumák...

Číst dál: P.S.T.M. - koketa :-)

Hodnocení  

Missorka (12686 čtenářů, 68 komentářů) | 6. 12. 2012 20:15 | téma: Deníčky mix

Mám dvě dcery. A každá je tak jiná! Aktuálně mě to úplně dostává... :-)

Když se po Vojtovi narodila Valuška, těšila jsem se na holčičí hračky... Valu si to udělala po svém a pohrdla panenkami a spol. a orientovala se na faunu. Máme spoustu zvířat, větší stádo Schleich koní, vodítko, přepravku, různé domečky... Kuchyňku jsme měli tak maximálně na písku, kde si s ní hrál Vojta... ;-)

Číst dál: P.S.T.M. - panenky, kočárky, kuchyňky...

Hodnocení  

Missorka (11230 čtenářů, 39 komentářů) | 22. 11. 2012 21:50 | téma: Deníčky mix

Milá paní učitelko mého syna,

dneska byly třídní schůzky. Moje děti jsou od září na nové škole a tak to byly v dané instituci moje první. Nemůžu jinak a prostě musím vám napsat - jste pro mě zjevením, velmi milým, které mi dává naději, že naše školství na tom není tak špatně, jak se někdy proslýchá.

Číst dál: P.S.T.M. - Milá paní učitelko...

Hodnocení  

Dancul (12105 čtenářů, 59 komentářů) | 14. 10. 2012 21:45 | téma: Deníčky mix

Cesta za deťmi bola, kľukatá. Tešili sme sa, plakali sme ale nakoniec sme sa dočkali 2 zdravých detí. Cieľ splnený. Cieľ splnený? A preto, že to nebolo jednoduché som bola presvedčená o tom, že len tak tehotná nebudem ;o)

Konečne prišiel večer, deti spia, v peci horí oheň. Manžel vyťahuje fľašu červeného, plánujeme ďaľší deň. Je nám spolu dobre.

Mám divného tušáka. Vyzerá to tak, že som si to zle zrátala. MS má prísť až o týždeň. Červík mi vŕta v hlave... alebo v delohe ;o)?

Pomoc, haluška... nechápem, ako...? Ako to poviem mužovi?

Číst dál: P.S.T.M. - Mne sa to nemôže stať...

Hodnocení  

Missorka (13774 čtenářů, 143 komentářů) | 13. 9. 2012 12:30 | téma: Deníčky mix

On the road again...

Jo! Tak přesně tak si připadám... Furt on the road, a s lumpama... Na rozdíl od Tomáše Kluse nemyslím lumpama politiky, ale svoje milované potomstvo...

Každý večer toužím po tom, aby mě někdo pochválil, že jsem přežila další den... Nejen, že mě skoro nikdo nepochválí, ale navíc jsem ještě nucena rozmyslet si logistiku dne následujícího...

Číst dál: P.S.T.M. - on the road...

Hodnocení  

Missorka (12941 čtenářů, 115 komentářů) | 28. 5. 2012 11:25 | téma: Deníčky mix

Já ho chci a chci a chci a chci!!! Chci mít doma zaujatce pro příběhy, co noří nos do knížek... Co se nemůže dočkat, až bude mít svoje splněno a zaleze někam, s napínavým románem... Co si bude v noci svítit pod polštářem baterkou, protože nutně musí vědět, jak ta knížka dopadne... :-) Prostě chci, aby moje děti zažívaly všechno to, co jsem v dětství zažívala já. 

Číst dál: P.S.T.M. - Jak mít doma čtenáře?

Hodnocení  

Missorka (13393 čtenářů, 143 komentářů) | 29. 4. 2012 18:40 | téma: Deníčky mix

Posledních několik týdnů (měsíců?) se u nás táhne ve znamení vysvětlování, že je nás doma docela dost a že práce, co tu je, se sama neudělá a je třeba si ji nějak rozdělit. Naše děti (Vojta a Valča) totiž došly k závěru, že rodiče (resp. dospělí) maj děsně prima lehkej a pohodlnej život a zejména nemusí chodit spát ve 20 hodin a můžou se celé večery koukat na filmy a pařit Wii :-)

Můj muž pak dostal nečekaný nápad - oznámil Vojtovi a Valu, že jeden (sobotní) večer budou tedy oni jako rodiče a my budeme děti...

Strašně jsme si to užili.

Číst dál: P.S.T.M. - Záměna

Hodnocení  

Petulka74 (20998 čtenářů, 839 komentářů) | 7. 3. 2012 8:05 | téma: Deníčky mix

Nedávno jsem potkala paní sekretářku z Káčiny školy, nadšenou to kačerku s úlovky v řádu tisíců a jak jsme se tak spolu bavily, překvapila mne informace, že nevlastní auto a všechny keše zdolávají vlaky, autobusy, pěšky a na kolech. Když o tom tak přemýšlím, jsou to asi jediní lidé bez auta, které znám. Taky jsem přemýšlela, jestli bych se bez auta obešla já. Asi ne.

Číst dál: Květníček 237. díl: Bez auta

Hodnocení  

Puisek (15926 čtenářů, 263 komentářů) | 19. 2. 2012 23:45 | téma: Deníčky mix

Tů, tů, tů ---- tů, tů, tů --- tů, tů, tů:

 

112: Tísňová linka, jak vám můžeme pomoci?

Já: Dobrý den, potřebuji okamžitou pomoc při resuscitaci...

112: Co se přesně děje?

Číst dál: P.S.T.M. - Volání na 112

Hodnocení  

Petulka74 (18504 čtenářů, 1002 komentářů) | 30. 1. 2012 22:40 | téma: Deníčky mix

Přestože většina květníčkovských předškoláčků už má zápis za sebou, napíšu pro zajímavost, jaké úkoly plnily děti při zápisu u nás. Zn.: nového deníčku je již třeba.

Číst dál: Květníček 236. díl: Náš zápis

Hodnocení  

Rosmarina (10877 čtenářů, 11 komentářů) | 11. 1. 2012 17:00 | téma: Deníčky mix

Moje milá Julinko a Honzíku,

je krásná teplá italská noc, venku svítí hvězdy za doprovodu zpěvu cikád a vůně levandule a rozmariny, právě jste usnuli a pomalu oddechujete, dnes vám jsou tři roky a já bych vám tak moc ráda vyprávěla, jak jste se narodili a jak je s vámi život skvělý, jak má smysl a jak je zábavný, jak jste to nejkrásnější a nejdůležitější, co nás s vašim italským taťkou kdy potkalo, o slastech a strastech těhotenství a mateřství s vámi nádhernými čéško-italskými dvojčátky, manželem Italem a životě v Itálii.

Číst dál: O zivote s dvojcaty, manzelem Italem, zivote v Italii a genetickem onemocneni

Hodnocení  

Carisa (18850 čtenářů, 875 komentářů) | 31. 12. 2011 17:00 | téma: Deníčky mix

Mno, jen doklepu nadpis a už tu zoufale okusuju tužku. Bakelitová myš ani klávesnice mě k ohryzu nelákají, to už bych pak mohla klidně ožužlávat vietnamské vánoční ozdoby nebo olizovat ty pitomé svíčičky, co mi tu přitrouble blikají v okně. Když si ale vzpomenu, jak jsem se lízla loni na Silvestra, přitroublá jsem byla taky dost, ještě teď se tu chechtám. To byla jízda... no, ehm, to jsem trochu odbočila... zpátky k tématu... takže...

Spíše bych to celé měla nazvat "každoroční seznam zoufalých pokusů o životní nápravu", přeci jen toto slovní spojení lépe odráží situaci. Jsou jisté evergreeny, které se mezi mými novoročními předsevzetími objevují se železnou pravidelností a s ještě větší vervou jsou pak porušovány ve chvílích zcela nezávislých na mé vůli a zákeřně zinscenovaných mými nejbližšími.

Číst dál: Květníček 235. díl (silvestrovský) - Novoroční předsevzetí

Hodnocení  

Kvetule (17249 čtenářů, 660 komentářů) | 27. 11. 2011 11:20 | téma: Deníčky mix

Díky diskuzi na BC, jsem objevila odkaz na mimibazar, kde byl návod na výrobu těchto stromečků. Hrozně se mi to zalíbilo a tak sem zkusila udělat všechny možné varianty, takže doma máme teď přestromečkováno :) Chtěli ste nový deníček, takže sepíšu návod i vám :-)

Číst dál: Květníček 234 - tvoření 2 - stromečky

Hodnocení  
Celkem 374 článků (19 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/19
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy