ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 811 článků (41 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/41

Missorka (11369 čtenářů, 25 komentářů) | 12. 6. 2017 9:22 | téma: Deníčky o dětech

Tohle mi dneska připomenul facebook... Pořád platí! Síla s námi všemi!


Yoda se probudil. Bylo vlídné ráno, vzduch voněl. Zhluboka se nadechl. Síla byla při něm. Věděl, že dneska to opět dokáže. Ale dokážou to i oni?

Pomalu spustil své malé zelené nohy z postele a tiše se vydal pro kávu. Uvařil si ji, zacvičil Pozdrav slunci a šel budit učedníky. 

Číst dál: Ráno Mistra Yody

Hodnocení  

Anidra (7854 čtenářů, 17 komentářů) | 5. 10. 2015 22:24 | téma: Deníčky o dětech

Ráda čtu deníčky jiných matek. Já si žádný nepíšu. Poslední dobou se mě ale dost lidí ptá: co vlastně celý den děláš? Jak to všechno zvládáš? A já mlčím a nevím, co odpovědět. Tak mě napadlo, že to sepíšu.

VAROVÁNÍ - bude to dlouhé a (samozřejmě) bude každá třetí věta o mlíku nebo o plínách.

V hlavních rolích Já - 25 let, matka. V - 28 let, otec, P - čerstvě 4 roky, syn, K - 2,25 roku, 3 měsíce bez plen přes den, A - 7,5 měsíce, moc krásná a klidná holčička, začíná se pohybovat a včera spolkla první sousto ze lžičky.

Dům- hrozná nudle, kde většinu plochy zabere chodba a milion špajzek a kamrlíků, a na naší ložnici a kuchyň už moc místa nezbylo.

Čas - 2.10.2015 od půlnoci do půlnoci  

Číst dál: Odpověď na otázku - Co jsi celý den dělala?

Hodnocení  

Kaciatko (8021 čtenářů, 33 komentářů) | 10. 8. 2015 10:00 | téma: Deníčky o dětech

Je to jako včera, když jsem tu psala o tom, že se budeme stěhovat, že mám novou práci a že dopisuji bakalářku. Od té doby se stalo strašně moc věcí, za které z velké části vděčím i BC, takže nejdřív ze všeho poděkování: za poskytnutí bydlení za dobrou cenu, za revizi první části bakalářky (nakoplo mě to a ve finále mám obhájeno za 1, a jak konzultant, tak oponent se v posudcích rozplývali nadšením. Kdo chce, pošlu mu to.), za nabídky bydlení, za informace o školách, lékařích atd. - prostě lidem z BC za to, že tu jsou a že BC je… nebýt to tak, asi bych dnes měla mnohem více starostí i vrásek.

 

Číst dál: O mé rodině a jiné zvířeně - nový život

Hodnocení  

Missorka (11135 čtenářů, 50 komentářů) | 25. 7. 2014 14:52 | téma: Deníčky o dětech

Právě jsem asi 2 minuty souvisle ječela, pak jsem je donutila uklidit miliony věcí, které se tu pořád nějak povalují (štětec, čelenka, duplo koníček, céčka řetěz, sponky, magnetky, pohledy z tábora, ptačí pírka, kameny a další nesmrtelné kraviny) a nakázala jim jít po obědě "spát". 

S přísným rozkazem vylézt nejdřív ve tři.

A teď tu sedím a tiše si přemýšlím, co si zapamatují?

Číst dál: Co si zapamatují?

Hodnocení  

Missorka (9724 čtenářů, 33 komentářů) | 29. 5. 2014 12:21 | téma: Deníčky o dětech

Někdy se rána nepovedou…

Dneska ráno zoufalství nejtěžšího kalibru.

V pátek je ve škole Britský den!

Číst dál: Matka roku...

Hodnocení  

Kaciatko (9575 čtenářů, 18 komentářů) | 10. 3. 2014 19:04 | téma: Deníčky o dětech

Celý svůj život jsem věděla, že chci, že budu mít děti. A mám je. A jsou to nejúžasnější bytosti, co jsem za svůj dosavadní život potkala. Děkuji svým dětem, že si ke mně našly cestu a že mě nechávají je na té jejich cestě doprovázet.  


Číst dál: ... vlastní - nevlastní - náhradní...

Hodnocení  

Diny (14047 čtenářů, 54 komentářů) | 28. 11. 2013 14:27 | téma: Deníčky o dětech

Nějak ten čas utíká. Nechce se ani věřit, že za necelý měsíc tu jsou Vánoce.

A Klárka, že už tři měsíce chodí do první třídy.

Po peripetiích kolem toho, kam vůbec bude Klárka do školy chodit, po pár schůzkách v ředitelnách plzeňských škol, několika telefonátech na Krajský úřad, nakonec všechno dopadlo vlastně úplně nejlogičtěji, jak mohlo.

Protože ještě pořád jsou mezi námi lidé, kteří nedělají ze zařazení vozíčkáře problém. Protože ještě pořád je strašně milé vědět a cítit, že někam patříte vy i vaše děti. Protože základní škola v tisícihlavém Ovečkově je sice maličká, nenabízí spousty kroužků jako školy větší a je prostě taková obyčejná, středisková – ale rozhodně vstřícná a lidská a nedělá z komára velblouda.

Číst dál: Klárka – školačka :)

Hodnocení  

Missorka (9696 čtenářů, 64 komentářů) | 16. 10. 2013 11:26 | téma: Deníčky o dětech

... aneb příbehy se šťastným koncem...

Četla jsem ve Zpovědnici příběh o Inkognitu, kterému se ztratilo dítě (šťastně nalezeno). Slíbila jsem, že napíšu, tož tak činím.

Už se mi ztratilo 100% dětí, tedy všechny 4, naštěstí nikdy ne najednou...

Číst dál: Ztratilo se vám dítě?

Hodnocení  

Avespasseri (8558 čtenářů, 8 komentářů) | 6. 8. 2013 11:30 | téma: Deníčky o dětech

Tak jsme přešvihly (jak říká moje dcerka) zase další Princeznovský bál. Minulý rok byl na Slavkově, což máme kousek. Jenže já si na to vzpomněla až v září. Předminulý rok byl na Konopišti, to máme také kousek (od babičky), tam jsme tedy byly, ale jen chvíli. Pršelo a byla strašná zima. Manžela jsem tam ale přesto vytáhla s vidinou, že "v tomhle počasí tam přece nikdo nepojede" a nebudou tam ty fronty, co předpředloni na Sychrově. Omyl. Podobný myšlenkový pochod zřejmě proběhl v hlavě většině rodičů, možná jim bylo také líto natěšených dětí, ale dopadlo to tak, že v tom dešti a v té zimě tam bylo mnohem, mnohem víc dětí, než jsem čekala, a mnohem víc dětí než na Sychrově. A tak jsme u jednoho stanoviště čekaly a čekaly, až i mé dítě seznalo, že to za to opravdu nestojí.

Číst dál: Jak jsme byly/nebyly na princeznovském bále

Hodnocení  

Lu (10693 čtenářů, 28 komentářů) | 21. 7. 2013 22:30 | téma: Deníčky o dětech

Situace: Áčko (6) a Béčko (3,5) mají letět s prarodiči na dovolenou k moři Čas: večer před odletem (odlet 5:00 ráno)

Mám celkem sbalený kufr. Nikdy jsem nikam neletěla, bádám, co se smí a nesmí do letadla. Áčko už od pondělí bolí uši. Se střídavými úspěchy se nám podaří uši zaléčit do stadia bolí jen sem tam. Áčko nemá horečky a je v celkem dobré psychické pohodě. I tak ho držím doma. Preventivně. Béčko přijde z venku, prý ho bolí břicho. Moc tomu nevěnuju pozornost. Je čas večeře. Nabízím krupičnou kaši. Áčko nadšené, Béčko chce jen kaši bez krupice. Vařím večeři. Béčko pořád bolí břicho. Pro jistotu jdu do večerky pro kolu. Béčko nevečeří a stále ho bolí břicho. Plačícího ho otec rychle omývá od písku a já ukládám do postele. Rozestýlám postel Áčku a přemýšlím, že dám Béčku k posteli kýbl. Zvuky za zády mě ujistí, že už je pozdě. Rýže od oběda je všude. Přenáším Béčko na záchod, cestou utrousíme rýži do kuchyně, předsíně a pak po celém záchodu. Nepatrné množství skončí i v míse.

Číst dál: Před odletem

Hodnocení  

Magrata (10179 čtenářů, 83 komentářů) | 3. 7. 2013 12:20 | téma: Deníčky o dětech

ahoj,

v pátek delfínek ukončil třetí třídu (samé šikula) a říkal, že je malý na to, aby šel do čtvrté. Libuška má naopak pocit, že ve svých 15.měsících je dost velká na to, aby dělala všechno sama:)

Číst dál: Jarní děti 2004 - holka nebo kluk

Hodnocení  

Rysavka (8017 čtenářů, 23 komentářů) | 28. 6. 2013 20:20 | téma: Deníčky o dětech

Je tu ještě někdo z UBéček? Jsem dneska nějaká dojatá ze všeho. Rok ve škole za námi, vysvědčení.

Táááák hrozně rychle ten školní rok utekl. Zrovna dneska ráno jsem si říkala, jestli to není škoda, že už budou prázdniny, když už se zvládáme vypravit s dětma ráno během 45 min. Dva dospělí, tři děti!!! Na podzim to byla práce na hodinu a půl. Je to jen tím, že se nemusí tolik oblékat? Nebo tím, že jsou zase o něco starší?

A co vy? Těšíte se na prázdniny? A dětičky se těší? A co plánujete? 

Napište jak jste prožili ten školní rok co vám dal co vzal a nebo jak se na ten svůj první rok ve škole těšíte.

Přeji všem hezké léto. Ryšavka + 3M

Číst dál: ÚB č. 217 - konec školního roku

Hodnocení  

Missorka (9918 čtenářů, 49 komentářů) | 27. 6. 2013 8:40 | téma: Deníčky o dětech

Stála jsem v koupelně a nasupeně věšela prádlo. Už třetí den lilo. Ostatně proč by nelilo, je přece léto a to je normální. V rozhlase znova vyhlašovali druhý povodňový stupeň a já vztekle mrskala prádlo na sušák... Věšení prádla je moje nejoblíbenější domácí práce. Fakt. Ale za určitých předpokladů.

Věším ráno. Všude je ticho, jen ptáci... Den se probouzí. Kočky kolem loví myši a já tiše kolíčkuju...

Tak tato idyla se fakt už dlouho nekonala. Aktuální věšená várka  už tři dny visela venku, kde jsem ji statečně ignorovala, poté vztekle strhala, dala vymáchat a pak šla spát... Ráno tedy zase vymáchat (sorry, Plenko!) a pověsit. (Některé várky prádla tak prostě fungují a není v mých silách to změnit).

Číst dál: Šatičky...

Hodnocení  

Missorka (9591 čtenářů, 21 komentářů) | 6. 6. 2013 16:05 | téma: Deníčky o dětech

"Mamííí, ať se na mě tak debilně nekouká, on to dělá schválně!" 

"Valušo-Palušo, ty jsi ale žalobníček, to svět neviděl!"

"Mamíííí, ať mi dá to musli!!!"

"Si ho podej sama, když jsi pořád tak chytrá!!!"

Číst dál: Pan Jekyll a slečna Hyde

Hodnocení  

Missorka (10456 čtenářů, 34 komentářů) | 23. 5. 2013 14:00 | téma: Deníčky o dětech

... někdy bývám. Včera nám nešla elektřina. Zbaběle jsem tedy odjela do azylu k sestře, která nebyla doma, ale nechala mi tam Emilku :-)

Měla jsem dva čtyřleťáky a dvouletou Violku. Neměla jsem kočár. Chytře jsem tedy zavrhla velký nákup v DM, který jsem měla v úmyslu, ale to byla poslední moudrá věc, kterou jsem toho dne udělala...

Chyba č. 1 - jako první jsme šli na tržnici, kde jsem nakoupila asi 5 kilo zeleniny... Umístila jsem ji přes rameno a "lehkým" krokem jsme pokračovali v procházce...

Číst dál: Sebedestruktivní...

Hodnocení  

E_vasek (9208 čtenářů, 60 komentářů) | 7. 2. 2013 11:30 | téma: Deníčky o dětech

Ahoooooj moje drahá jarňátka, rozhodla jsem se napsat a trošku zavzpomínat..:o))

I mne bohužel dostihla chřipka a tak ač jsem za posledních pár let prostě nemocná vůbec nebyla, tak včera už jsem i já hyperaktivní člověk zalehla do peřin a celý den potila a byla vzteklá sama na sebe, že mě to skolilo a nemůžu nic dělat!!! Dnes už je mi líp a tak se hrabu ve starých věcech, archívech, fotkách apod...a tak mne napadlo prohrabat se i v našich archivních deníčcích...:o)) a naprosto neuvěřitelně jsem se začetla a vrátila do "těch dob dávno minulých" a bylo mi v tu chvíli tak nějak moc dobře a chci se s vámi o to podělit.

Číst dál: Jarní miminka 2004

Hodnocení  

Dancul (8894 čtenářů, 31 komentářů) | 30. 1. 2013 20:30 | téma: Deníčky o dětech

Treští mi v hlave, ani ružové bobule nezaberajú. Prší. Katka má teplotu. Lukáš sa nezmestí do kože. Mimino sa dožaduje matky. Deň sme začali o 4 ráno všetci okrem tatinka. Je 10h decká sú naobedované, zjedli už aj koláč, ktorý sme si upiekli. Tato sa vráti až okolo 19. A predsa je dnes trošku iný deň, vďaka mojej babi, ktorá sa ma pýtala akú tortu mi má upiecť, som si spomenula, že aj ja mám raz za rok narodeniny.

Číst dál: P.S.T.M. (Ne)Všedný deň

Hodnocení  

Hataika (11689 čtenářů, 48 komentářů) | 25. 1. 2013 21:15 | téma: Deníčky o dětech

Po dosti živé holčičce se nám narodil chlapeček. Jako všechny maminky jsem si hlavně přála, aby bylo miminko zdravé. Jen tak v duchu jsem přidávala, že si přeju líného chlapečka. Narodil se nám Míša a od začátku to bylo pohodové miminko. Spinkal a kojila jsem v pohodě téměř do tří let jeho věku. Vyvíjel se jak měl, prostě dělal nám samou radost a my si naše děti užívali. Na tu dobu vzpomínám moc ráda.

Číst dál: Náš život s ADHD

Hodnocení  

Rysavka (9095 čtenářů, 24 komentářů) | 16. 1. 2013 21:25 | téma: Deníčky o dětech

Ahoj holky,

Ač deníčky nepíšu a už ani nepřispívám, občas jsem přeci jen nakoukla co kdo dělá a jak se má. Ale deníček je už hodně vzadu a koukám, že tam ani nikdo nepíše. No ale včerejší školní událost mě vyburcovala k tomu se o to s někým podělit -

 Markétka včera dostala ve škole pero!

Číst dál: ÚB č. 216 - Už máme pero!!!

Hodnocení  

Magrata (12292 čtenářů, 127 komentářů) | 1. 7. 2012 23:20 | téma: Deníčky o dětech

Ahoj holky:),

druhý školní rok je za námi, vysvědčení leží na stole a Kryštof v posteli. Já z nostalgie brouzdám na netu a čtu staré deníčky.

Číst dál: Jarní děti 2004 - zase jednou po letech:)

Hodnocení  
Celkem 811 článků (41 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/41
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy