ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 66 článků (4 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/4

Suri (13829 čtenářů, 196 komentářů) | 14. 8. 2012 11:20 | téma: Deníčky o snažení

Jsem moc ráda, že jste se zase ozvaly!!!
Asi tady kvůli mně bude viset na první stránce nějaký blábol, ale řekla jsem si, že to stojí za pokus a třeba se nás sejde víc. Budu moc ráda, když o sobě dáte vědět nebo se aspoň tak na dálku pozdravíme. ;o)

Číst dál: Deníček Matýsků č. 129

Hodnocení  

Cipiseklbc (9649 čtenářů, 13 komentářů) | 30. 5. 2012 22:30 | téma: Deníčky o snažení

Ahoj snažilky,

marně hledám v diskusi někoho "nového", s kým bych se mohla podělit o své "zážitky" ze snažení. Zrovna dneska bych to potřebovala jako sůl, protože jsem před 14 dny na svém prvním trasferu embryjka (metoda IVM, ze 6 vajíček vhodné pro transfer pouze jedno) a dneska mi z krve potvrdili, že to neklaplo. Včera večer poté, co se mi na testu objevila jedna čárka, jsem to samozřejmě obrečela jako želva a dneska v práci měla krásně napuchlé oči, ale co se dá dělat.

Číst dál: neúspěšné IVM

Hodnocení  

Klaris (10740 čtenářů, 63 komentářů) | 4. 9. 2011 22:15 | téma: Deníčky o snažení

Takže protože nám deníček pomalu skomírá a příspěvky za léto se dají pomalu počítat na prstech, tak se pokusím o malé oživení. Třeba se taky ozvete, jak jste se měli o prázdninách a co vám přineslo září :)

Naše dovolená není ničím extra význačná, prostě jsme jen jeli autem do Chorvatska do malého letoviska Banjole u Puly na Istrijském poloostrově. Ale přesto to pro nás výjimečné bylo. Pro děti to bylo poprvé co byly u moře, a já nebyla u moře snad 10let (a to navíc tenkrát jen s expřítelem v rámci batůžkaření, jinak naposled na klasické dovolené s mámou, když mi bylo 12), muž na tom byl tak nějak podobně. Už dávno jsme ani neměli platné pasy. 

Číst dál: Deníček Matýsků č. 128 Taková normální dovolená :)

Hodnocení  

Perla (11738 čtenářů, 49 komentářů) | 15. 7. 2011 10:40 | téma: Deníčky o snažení

Už je to tadýýýýýýý!!! Jsem na WC a celá rozradostněná vytahuju ze skříňky nad WC vložky. Směju se sama sobě, jakou radost mám z MS. Z té potfory, která mě za těch posledních 8 let, co se skoro nonstop snažíme o miminko, znovu a znovu navštěvuje, přestože je nevítaná, nezvaná a proklínaná. Pravda, jsem jí vděčná, že si za tu dobu snažení vzala 4x dovolenou, i když 2x jen velmi krátce, vrátila se příliš brzy... ale pak následovala 2x dlouhá dovolená a za to jí moc děkuji Velmišťastný, díky tomu mi teď v ložnici spí 2 nádherní a úžasní chlapečci.

Číst dál: Jedeme v tom potřetí!!!

Hodnocení  

Klaris (11366 čtenářů, 109 komentářů) | 29. 3. 2011 15:55 | téma: Deníčky o snažení

Pod vlivem deníčků o domporodech mi došlo, že jsem nikdy nenapsala slíbený druhý díl toho našeho. Leč čas běží, intenzivní vzpomínky za 7 a půl měsíce blednou a tak z toho bude už jen dodatek, a taky abychom měli nový deníček, protože to je fakt ostuda  :) Novorozenec se změnil ve velmi akční 8mi zubatou lezoucí a všude si stoupající tryskomyš. Takřka plně kojený páč nic moc jíst nechce.  Asi si hodlá ze všech sil užít maminky a přesvědčit ji, že je fakt poslední. Aneb - ještě bych se ráda někdy v životě vyspala (o tom, že by některé z mých dětí snad mohlo v 7mi měsících spát celou noc, nebo že by se třeba budilo jen jednou si opravdu mohu nechat leda zdát - pokud to vůbec stihnu v pauzách mezi kojením ;) ) 

Číst dál: Deníček Matýsků č. 127 Jak (se) rodí Lvi doma - dodatek

Hodnocení  

Noloti (11428 čtenářů, 19 komentářů) | 19. 1. 2011 13:00 | téma: Deníčky o snažení

Na umělé oplodnění existuje, několik názorů úhlů pohledů a každý tento úhel pohledu, když se podíváme jeho směrem má svou pravdu(y).
První úhel pohledu... je ten, kdy umělé oplodnění je zavrhované, člověk si hraje na boha a zasahuje do něčeho, do čeho by zasahovat neměl. Mnozí, kteří umělé oplodnění tak nějak odsuzují, prohlašují, že děti ze zkumavky jsou jiné, že v jejich početí chyběla láska, že ženy, které se nechají uměle oplodnit jsou jako umíněné děti, které chtějí hračku... atd.  Myslím, že nemá cenu tolik se rozepisovat o dalších argumentech, který tento úhel pohledu nabízí a většina z vás ho zná.
Druhý úhel pohledu... patří převážně ženám, které touží po miminku, které by daly nevím co za to, aby otěhotněly a vyvrací názory prvního úhlu pohledu. I tady je to zbytečné rozepisovat... i toto všechno známe.
Jak to vidím já? Co mě k tomuto tématu napadá? (Ne všechno se sem dá zapsat a tak alespoň ve stručnosti)

Číst dál: Pravda o umělém oplodnění

Hodnocení  

Petulda (10064 čtenářů, 59 komentářů) | 9. 1. 2011 1:05 | téma: Deníčky o snažení

Byl 27. prosinec 2010, zdánlivě obyčejný, už posváteční den. Ale pro nás to byl jeden z nejšťastnějších dnů v životě, den kdy se dějí zázraky.

 
Ve 21:55 večer se nám splnil obrovský sen. Sen, ve který jsme už přestávali doufat, že se někdy splní. Ten splněný sen vážil 2930g, měřil 48cm a jmenuje se Barunka :-). A z našeho Mišáka se konečně stal velkej bráška. 

Číst dál: Barunka aneb zázraky se dějí (nejen) o Vánocích

Hodnocení  

Ssoniks (10047 čtenářů, 6 komentářů) | 26. 10. 2010 0:20 | téma: Deníčky o snažení

Ahojky, rozhodla jsem se napsat si deníček o svém třetím snažení o miminko. Snažit jsme začali v roce 2008, ale pořád se nedařilo, nakonec jsem otěhotněla a čekala dvojčátka, bohužel o dvojčátka jsem přišla, 6týdnů po čištění jsem otěhotněla znovu, ale ani tohle těhotenství neproběhlo bez problémů a já začala rodit ve 25 týdnu, nakonec jsme to spolu zvládli do 33tího týdne a mně se předčasně narodil nádherný chlapeček Honzík a začala dlouhá piplačka. Teď Honzíkovi bude první rok stěhujeme se do většího bytečku a začínáme se snažit o další miminko,  snad tentokárt to bude bez potíží. Tak prosím držte palečky.

Číst dál: Snaženíčko po 3tí

Hodnocení  

Klaris (16520 čtenářů, 289 komentářů) | 17. 8. 2010 0:10 | téma: Deníčky o snažení

Mám nějakou psavou náladu (píšu samozřejmě po chvilkách, mezi kojením, přebalováním a tisíci požadavky holčiček, a to je s námi ještě doma muž..) a tak to bude dlouhé, ale nebojte, nakonec se i k tomu porodu dostanu :-D

Číst dál: Deníček Matýsků č. 126 - Štrůdl potřetí aneb Jak (se) rodí Lvi doma 1.díl

Hodnocení  

Klaris (10266 čtenářů, 66 komentářů) | 25. 7. 2010 16:00 | téma: Deníčky o snažení

Tak jsem tu se slíbeným předporodním deníčkem, ale nečekejte nic světoborného ;-) plodovka mi šplouchá intenzivně na mozek a ve světle toho, že holky kolem mě s termínem podobným tomu mému začínají rodit (jen včera to byly dvě, z toho jedna žena od bratrance :-)) se připravuju psychicky na to, že to může být každým dnem. Přesto tento deníček nebude o porodu a chystání na něj, to si schovám až na ten příští, ať to máte se vším všudy :-)

Číst dál: Deníček Matýsků č.125 - předporodní...

Hodnocení  

Usurina (9590 čtenářů, 2 komentářů) | 18. 7. 2010 15:50 | téma: Deníčky o snažení

Je to už hodně přes rok, co jsem psala svůj první a zatím jediný deníček neúspěšné snažilky.

Dnes mám vedle sebe už 8. měsíčního raubíře Lukáška a na neúspěšné dny snažení a polykání slz při každé další MS vzpomínám už téměř s úsměvem na rtech..

Vzpomínám na to, kdy jsem denně dělala snad 5 testů a pokaždé sledovala zaschnutou čárku, která tam prostě nebyla

Vzpomínám na jasné příznaky! Bolesti v podbřišku (jasný příchod MS) Nevolnost (vymyšlené) Bolavá prsa (to jsem měla vždycky před MS, ale strašně ráda jsem to spojovala s možným těhu) Pálení žáhy (zřejmě jsem snědla něco ostřejšího) zvýšená citlivost na pachy (vymyšlené) a hlavně  // na testu ! (vadná série)

Číst dál: Deník snažilky, aneb jak jsme počali..........

Hodnocení  

Dadla (13532 čtenářů, 141 komentářů) | 9. 2. 2010 19:20 | téma: Deníčky o snažení

Tak za sebou máme první Vojtův lázeňský pobyt. Nebyla to v žádném případě dovolená, jak mi někteří před odjezdem předesílali, bylo to naopak docela náročný. 28 dní nonstop s naším drakem bylo chvílemi i na mašli, ale přežili jsme...

Číst dál: Deníček Matýsků č. 124 - Švihák lázeňský :o)

Hodnocení  

Xysa (10258 čtenářů, 29 komentářů) | 19. 1. 2010 5:45 | téma: Deníčky o snažení

I když dávám přednost čaji a na kávičku moc nejsem, sem do kavárny chodím moc ráda a téměř každý den. Nejsem moc sdílná, ale nahlížím, čtu a prožívám s vámi vaše radosti i trápení. Ale teď jsem se rozhodla napsat, protože potřebuji od vás poradit, pomoct a povzbudit.

Minulý týden jsme absolvovali další pohovor v centru asistované reprodukce. Bohužel to bylo po druhém neúspěšném IVF. Brzy mi bude 38 let a už sedm let se marně snažíme. Po všech vyšetřeních jsme oba v pořádku, jenomže...

Číst dál: Dávám přednost čaji

Hodnocení  

Klaris (13267 čtenářů, 180 komentářů) | 4. 12. 2009 19:40 | téma: Deníčky o snažení

Mám potřebu sdělit vám,co se mi už dlouho honí hlavou a co v posledních dnech vnímám ještě výrazněji..

Moje oblíbené úsloví je - Přátelé jsou andělé, kteří vás zdvihnou, když vaše křídla zapomněla létat..

Číst dál: Deníček Matýsků č.123 - Přátelství nad zlato

Hodnocení  

Suri (12241 čtenářů, 152 komentářů) | 23. 9. 2009 9:30 | téma: Deníčky o snažení

Tak to máme za sebou!

Ano, ano, vypadá to, že je to vážně za námi a zdárně jsme přežili dvě těhotenství, dva porody a dva první roky našich holčiček.

Už nemáme doma miminko, ale čerstvé batolátko a předškolačku. Další děťátko neplánujeme. Sice raději neříkáme nikdy, ale máme pocit, že už je nás tak akorát a z důvodu pohodlnosti, finančních, ale i zdravotních už prostě další miminko přivolávat nebudeme. Jsme rádi, že jsme to jakžtakž zvládli, jsme štastní a vzhlížíme k lepším zítřkům, ale přesto přezevšechno se mi lesnout oči a jímá mě pocit nostalgie až lítosti.

Číst dál: Deníček Matýsků č. 122

Hodnocení  

Inzer (11195 čtenářů, 6 komentářů) | 15. 7. 2009 23:05 | téma: Deníčky o snažení

Ahojky, ani nevím jak začít. Chtěla bych Vám napsat pár soukromých vět o našem neúspěšném snažení. Moc jsem si vždy přála miminko. Ale nejprve jsem chtěla pořádného chlapa, abychom vyrůstali jako rodina. Po čase jsem našla "svou velkou lásku" Dost dlouho jsme se snažili o miminko. Nešlo to :-( Doktorka mi stále dávala nějaké prášky nebo píchala Agolutin. Měla jsem nepravidelnou MS. Byla jsem dost nervozní. Připadala jsem si k ničemu. Nakonec jsem se rozvedla.

Číst dál: Čekáte marně na miminko?

Hodnocení  

Klaris (20925 čtenářů, 332 komentářů) | 6. 5. 2009 8:40 | téma: Deníčky o snažení

Ták původně jsem chtěla psát o čemsi jiném (ale třeba se časem dostane i na ten slibovaný sebestředný megakomentář :-)), ale bylo by to nadlouho, a já jsem zjistila, že moc času nemám, ale když jsem slíbila deníček, tak abyste nečekaly dlouho. Tak to  bude jen takový krátký odlehčovací :-)

Máme doma myši!

Číst dál: Deníček Matýsků č. 121 - Hlavně, že nekoušou

Hodnocení  

Dagmarka (10903 čtenářů, 19 komentářů) | 20. 4. 2009 10:45 | téma: Deníčky o snažení

Ahoj, jsem tu asi správně... taky nám to nejde. Chceme oba.

Číst dál: Nejde nám to..

Hodnocení  

Ka-tka (16899 čtenářů, 330 komentářů) | 1. 3. 2009 15:30 | téma: Deníčky o snažení

Tak koukám po dlouhé době na Miss. Asi nejsem sama, ono co taky dělat, když manžel hraje counterstrike, děcka spí, a já se nudím sama v obýváku, čokoláda sežraná&&.

Číst dál: Deníček Matýsků č. 120 - Miss

Hodnocení  

Ika (14172 čtenářů, 165 komentářů) | 9. 2. 2009 20:15 | téma: Deníčky o snažení

Ahoj ženy,

Peťko už vyše hodinky spinká. Ležala som pri ňom asi štyridsať minút, ale nepodarilo sa  mi zaspať. Tak som sa rozhodla, že tentoraz  čas, ktorý obyčajne venujem obedňajšiemu spánku, strávim zmysluplnejšie a napíšem Vám, čo už dlhšie odkladám Len zrazu neviem ako začať.  Prejdem teda rovno k veci. A pretože môj Peťko má v mene číslo 5, bude tých vecí, s ktorými sa Vám chcem priznať, presne päť.  Aspoň to nebude dlhý denníček (kto by to čítal) :-)

Číst dál: Deníček Matýsků č. 119 - Čo už dlhšie odkladám ...

Hodnocení  
Celkem 66 článků (4 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/4
ZALOŽIT DISKUSI
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy