ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 180 článků (9 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/9

Aterka (8803 čtenářů, 10 komentářů) | 27. 7. 2014 22:01 | téma: Deníčky o těhotenství

Ahoj holky,

osm let jsem sbírala odvahu k dalšímu těhotenství po prvním pro mne fyzicky i psychicky těžkém porodu, který jsem zde i popisovala.

Několik let jsem byla smutná, že bude dcera jedináček, protože tu odvahu prostě neseberu.

Číst dál: A je to tam!

Hodnocení  

Naja (9903 čtenářů, 23 komentářů) | 25. 3. 2013 13:55 | téma: Deníčky o těhotenství

Na těhotenském testu se objevily dvě čárky a pro nastávající maminku začíná devítiměsíční období, kterému se ne nadarmo říká jiný stav.  V současné době se dle statistik neustále zvyšuje věk, kdy se ženy rozhodnou přivést na svět svého prvního potomka. Pro západní medicínu představuje vyšší věk i větší riziko vývojových vad plodu. Lékaři mají však k dispozici celou škálu metod, kterými lze vývojové vady zachytit. Zde je ovšem na místě připomenout, že žádná není 100% a u některých je i určité riziko následného potratu.

Číst dál: Jak zvládnout vyšetření v těhotenství a nezbláznit se.

Hodnocení  

Dulinka11 (11831 čtenářů, 21 komentářů) | 11. 9. 2011 23:50 | téma: Deníčky o těhotenství

Píšu svůj třetí a zároveň poslední příspěvek do rubriky těhotenského deníčku. 
Jakmile jsem začala jen trochu víc krvácet, samozřejmě jsem jela do nemocnice na pohotovost. Bohužel už pozdě. Plod byl dávno mrtvý, takže mě doktorka potratila sama. Takže ten zánět močového měchýře byl nejspíše důsledek toho, že byl v děloze mrtvý plod. Samozřejmě jsem musela doktorce odpovědět na otázky, jaké léky beru a znovu vyprávět celý příběh o svém infarktu a klinické smrti. Už se toho nikdy nezbavím!!!!! Bude mě to pronásledovat kažkou návštěvu u jakéhokoliv lékaře!!! Doktorka a sestra se samozřejmě nestačily divit, měly spoustu otázek, které s potratem ani nesouvisely, protože s takovým případem, jako jsem já, se prý ještě nesetkaly. No nic, doktorka mě vyčistila z toho nejhoršího, řekla, že příroda je moudřejší než my, a poslala mě domů do postele. Zítra ráno, v sobotu, naklusejte  na kardiologii na předoperační vyšetření, a potom přijďte k nám na kyretáž. 

Číst dál: Těhotenství po klinické smrti - konec

Hodnocení  

Dulinka11 (10091 čtenářů, 11 komentářů) | 10. 9. 2011 12:30 | téma: Deníčky o těhotenství

Tak Vás zase všechny zdravím, a chci Vás MOC poprosit, abyste na mě i na to mimčo v bříšku MOC mysleli. Když už si člověk začne myslet, že je konečně zase šťastný a spokojený, a že se mu v životě zase daří, tak se vždycky něco po.....

Číst dál: Těhotenství po klinické smrti - krvácení

Hodnocení  

Dulinka11 (12436 čtenářů, 38 komentářů) | 26. 8. 2011 9:30 | téma: Deníčky o těhotenství

Jak vlastně začít... Asi tím, že jsem byla docela šťastně vdaná za manžela o 6 let mladšího. Nevadilo to mně, nevadilo to jemu, tak co řešit. Když mně bylo 28 let a jemu 22 narodil se nám první syn Petřík. Za dva roky jsem si chtěla do porodnice dojít pro holčičku, ale narodil se zase kluk. Patriček. Tak mám doma Péťu a Páťu. I když jsem u prvního syna neměla vůbec žádné problémy s kojením, druhý se nechtěl vůbec přisát. Odmítal mé prso a malinkou zaťatou pěstičkou mě odstrkoval. Tak jsem mléko odstříkávala a krmila z flašky. Jestli ze mě cítil, že jsem chtěla druhé dítko holčičku a ne kluka....? Bojovali jsme spolu dva měsíce, bylo to hrozné, ale jak se říká, trpělivost přináší růže. Po dvou měsících začal krásně pít z prsu.

Číst dál: Těhotenství po klinické smrti

Hodnocení  

Fialinka (24687 čtenářů, 131 komentářů) | 17. 1. 2011 20:00 | téma: Deníčky o těhotenství

Nejsem na Baby-Café až tak častý návštěvník, přesto bych ráda přidala článek. V létě jsem totiž zoufale hledala informace a nenacházela jsem skoro nic, jediný příspěvek na toto téma se objevil  právě tady...   kdyby se někdo náhodou ocitl v budoucnu v podobné situaci, snad mu moje zkušenost  pomůže. A doufám, že mne neukamenujete za to, že jsem se asi rozhodla jinak, než dost z vás... Ale začnu od začátku...

Mám doma dvě děti a dá se vlastně říct, že jsou to dvojčata. Je to páreček, kluk je plod B, holčička plod A, dvojvaječní,  narozeni jsou s naprosto stejnou porodní váhou... jenže je mezi nimi dva roky a dva měsíce rozdíl.

Číst dál: Jak jsem (ne)měla dvojčata - selektivní fetocida

Hodnocení  

Nancy (10017 čtenářů, 0 komentářů) | 12. 1. 2011 8:20 | téma: Deníčky o těhotenství

Když po dvou měsících zrekapituluji, tak se člověk velmi rychle adaptuje na novou situaci. První dny na nemocenské jsem skutečně prožívala pocity prázdnoty, přibližně stejně takové jako jsem kdysi měla, když jsem byla chvíli bez zaměstnání, mezi ukončením školy a najitím své první práce. Naštěstí se člověk brzy otřepe. Nedošlo u mě na žádné čtení knih ani sledování dvdček či jiné kratochvíle. Pomohlo mi právě to, že byl konec semestru a musela jsem odevzdat seminární práci. Navíc ne vždy jsem byla schopna provozu, přecijen jsem ve čtvrtém i téměř celý pátý měsíc měla dost velké problémy s tlakem... a jiné.

Číst dál: Jak přežít nemocenskou? 2

Hodnocení  

Arka (9680 čtenářů, 30 komentářů) | 27. 11. 2010 11:05 | téma: Deníčky o těhotenství

K dnešnímu psaní mě vedl blog Juliánky a ač to s mým deníčkem vlastně nesouvisí, tak jen ten silný impuls osudu této rodiny ( a mnoha dalších tady na BC děvčat bojujících s životním koloběhem) mě inspirovaly k napsání těchto řádků.

Ono totiž opravdu nic netrvá věčně. I když kolikrát nám může připadat, že TO (něco) snad nikdy neskončí. Ale ono skončí. Je to přirozený životní tok. Čas pomáhá léčit bolavou duši, miminko vyroste, děti  se osamostatňují, vztah dvou lidí se mění, v práci se může cokoliv změnit nebo rovnou se může změnit zaměstnání.

Číst dál: Nic netrvá věčně... aneb časy se mění

Hodnocení  

Nancy (8973 čtenářů, 11 komentářů) | 9. 11. 2010 19:05 | téma: Deníčky o těhotenství

Prožila jsem si pár hodin strachu... naštěstí jen pár hodin. Bohudík. Těch pár hodin ovšem znamená po pár dnech v nemocnici další měsíce nemocenské. Good Bye můj pracovní režime. Co teď? Jak z těch nečekaně nabytých dnů bezbřehého volna nezešílet? Potřebuji vymyslet těhotenský režim, chi, ve kterém bohužel musím počítat s téměř mdlobami a v rámci pudu sebezáchovy a mimizáchovy s klidovým režimem.

Číst dál: Jak přežít nemocenskou?

Hodnocení  

Mirabelka (10997 čtenářů, 41 komentářů) | 5. 11. 2010 14:30 | téma: Deníčky o těhotenství

Nikdy jsem tuhle klasickou, povinnou divadelni hru nevidela. Ale stejne jako vsichni vim o co jde..

Dnes Godot neprijde, snad zitra

Jsem tehotna.

Vlastne... jsem stale jeste tehotna. Ackoliv prvni TP byl ve stredu a ten podle UTZ bude az v pondeli, tak si pripadam, ze prenasim uz vic jak 3 tydny.

Číst dál: Čekání na Godota

Hodnocení  

Lidundju (10958 čtenářů, 27 komentářů) | 29. 10. 2010 22:35 | téma: Deníčky o těhotenství

Už několik dní mám nutkání napsat "předporodní" deníček. Něco mě k tomu pořád nabádá... tak jsem dnes tomu pocitu podlehla a pustím se do toho...:

Jsem dnes ve 38tt (37+2) a těším se na  porod. (Malá bilance: Třikrát jsem rodila v porodnici pomocí vyvolávání, dvakrát pro přenášení a jednou (podle mě zbytečně brzo, když to nyní posuzuji) kvůli prakticky chybějící plodové vodě.)

Číst dál: Počtvrté (a naposled?) ;) I.

Hodnocení  

Diny (18681 čtenářů, 289 komentářů) | 15. 10. 2010 14:00 | téma: Deníčky o těhotenství

Číst dál: Čtyřlístek

Hodnocení  

Carsa (11331 čtenářů, 12 komentářů) | 13. 10. 2010 18:35 | téma: Deníčky o těhotenství

Když jsme se rozhodli mít dítě, nepřipouštěla jsem si žádné problémy. V podstatě jsem nikdy nebyla nemocná, hodně sportuju. Otěhotněla jsem skoro ihned. Protože jsem si někde přečetla, že nemá cenu chodit k Dr. moc brzo a navíc jsem měla v práci zrovna docela frmol, vypravila jsem se tam až někdy okolo 10-tého týdne.

Dr. kouknul na UTZ a přikývnul, že jo, mimino tam je. Pak vyslovil ono váhavé ALE. Sdělil mi, že mám v děloze myom, který má v průměru 6 cm, a že dále poroste, a že to je porodní překážka a nevím, co ještě, protože jsem dál už nebyla schopná vnímat. Jediné, co ještě vím, že se mě zeptal, jestli chci odeslat k Apolináři nebo do Podolí. Já si jen matně vybavila, kde to je a přemýšlela, kde se líp parkuje a podle toho se rozhodla pro Apolináře. A okamžitě mi nutil neschopenku.

Číst dál: Jak se žije (a rodí) s myomem

Hodnocení  

Ubikvita (8523 čtenářů, 12 komentářů) | 19. 9. 2010 17:00 | téma: Deníčky o těhotenství

Keď som v apríli napísala tehu článok do sekcie "Deníčky", myslela som si, ako budem pekne prispievať, popisovať, oslovňovať, čo prežívame s bruškom, čo nami hýbe :). Teraz mám pár dní do porodu a nič. Priznám sa úprimne, že mi je to trochu "blbé", že som nič nesplodila, ale buď mi moje prežívanie prišlo príliš "obyčajné", nezaujímavé na zverejnenie, alebo naopak príliš osobné. Aj som si vyčítala, že som to nehodila napr do "Občasníkov", aby som nemala ten pocit akejsi "morálnej zodpovednosti" v denníčku pokračovať. Uff, toľko moja spoveď, snáď mi je odpustené :)).

Každopádne, niečo som predsa len napísala. Pred dvomi mesiacmi, ale vtedy som to nejako nebola schopná zverejniť. Včera som sa k tomu náhodou opäť dostala, prečítala a rozhodla sa to sem dať. Ani neviem, čo mi na tom prišlo také nezverejniteľné, možno osobnejšie. Ale teraz je to už skoro neaktuálne. Do porodu pár dní a ja sa spätne možem usmievať nad tým, ako som chcela tento čas vyplniť a že som si to skutočne celkom užila. A možno do porodu stihnem popísať, ako to očakávanie vrie v takej prvorodičke :). (nič nové pod slnkom :) )

Číst dál: Ako dozrievame 2

Hodnocení  

Abia (12222 čtenářů, 68 komentářů) | 12. 9. 2010 10:35 | téma: Deníčky o těhotenství

Milé Jasmínky, chopila jsem se deníčku, protože se chci s vámi podělit o to, co se v poslední době u nás stalo.

Psala jsem i vám, že moje touha po čtvrťáku nemizí. V dubnu jsem to moc řešila, stále přemýšlela, probírala pro a proti a děsila se, co na to rodina. V květnu to rozhodl můj muž za mě, řekl mi, že o tom pořád mluvím, tak si ho pořídíme a je to. A poprvé nepřišlo miminko hned.  To mě překvapilo. Pak mi došlo, že asi neumím kojit a být těhotná dohromady, a konečně jsem v půlce června odstavila Toníka.  V dalším cyklu v půlce července jsem otěhotněla. Trošku jsem se radovala, k doktorovi nespěchala a čekala, až bude miminko větší.

Číst dál: Jasmínový deníček č. 45: Nenaplněné očekávání

Hodnocení  

Wilhelmina (9620 čtenářů, 17 komentářů) | 23. 8. 2010 22:20 | téma: Deníčky o těhotenství

Už od dětství jsem nikdy nechtěla být těhotná a mít vlastní děti. Při představě převelikánského břicha a utrpení v porodnici mi vstávaly vlasy na hlavě a dělalo se mi nevolno. Připadalo mi to až nepřirozené - skoro mimozemské! Zatímco si ostatní děti přály dalšího brášku či sestřičku, já si vždy přála, aby moje mamka radší adoptovala mou další sestru či bratra ... vždy mi bylo tak strašně líto všech těch opuštěných dětí bez rodin. Proto jsem už od dětství více méně plánovala adoptovat své budoucí dítě.

Číst dál: Moje cesta k těhotenství

Hodnocení  

Myslady (8959 čtenářů, 13 komentářů) | 14. 5. 2010 9:00 | téma: Deníčky o těhotenství

-  podkapitola  " Máme to za pár ... "


  Poslední  dobou mi dochází, jak naivně jsem přistupovala k tomu, že se můj život s příchodem dalšího dítěte  příliš nezmění... Smějící
 
  Předchozí  deníček jsem vytvořila v prosinci ... kde je má představa pravidelných záznamů tohoto těhotensví?!  A jakého těhotenství, vlastně?! Občas si ani nestíhám všimnout, že jsem těhotná... Je tedy nepřehlédnutelné, ale  méně se v něm " ňuchňám", méně si ho prožívám a prociťuji ... P1 je prostě výrazně progresivnější ....Usmívající

Život se příliš nezměnil, jen se nějak pokřivilo vnímání času  a prožívání jeho jednotek... Mrkající

  

Číst dál: O zvláštnostech Prototypu a zahájení seriové výroby... ;-) 5.díl

Hodnocení  

Ubikvita (8481 čtenářů, 26 komentářů) | 12. 4. 2010 20:20 | téma: Deníčky o těhotenství

Som tu len krátko, ale som si povedala, že skúsim dačo zosmoliť. Popísať, ako to celé vo mne dozrelo, že sa pripravujem byť mamou. Áno, je to úplne prirodzená krásna rola ženy, o materstve by sa dalo veľa...ale cesta k tomu rozhodnutiu - chcem dieťa, je u každého trochu iná. Podelím sa s vami s tou svojou.

Číst dál: Ako dozrel náš čas...

Hodnocení  

Diny (16030 čtenářů, 111 komentářů) | 7. 4. 2010 19:10 | téma: Deníčky o těhotenství

Když jsem čekala první dítě, strašně moc jsem se bála, že by mohlo být nějak nemocné, nějak postižené a na všechny doporučené i snad nedoporučené testy v těhotenství, které by případné vady ukázaly, jsem se hrnula. Bylo mi dvacet a svět byl dokonalý, byl tu pro mě, pro mého prvního muže a naše miminko muselo být dokonalé přece taky.

Číst dál: Volba

Hodnocení  

Ennis (9608 čtenářů, 8 komentářů) | 5. 3. 2010 9:30 | téma: Deníčky o těhotenství

Tak jsem tady s dalším  vysíláním z "jiného" světa. Na začátek mi to nedá, abych neporeferovala o tom, jak se vyvíjí naše předporodní situace. Jsme teď 38+2 a "něco málo už se prý chystá." Kromě toho, že dýchám jako parní lokomotiva a spala bych 23hodin denně, tak mám nějaké vnitřní tušení, že se nám asi holt opravdu už brzy narodí dítě...:) Hnízdím převelice, snáším do domečku poslední nezbytnosti a čtu v chytrých knihách kapitoly, které jsem zatím úmyslně vynechávala...především ty o tom, že to bude bolet :) Můj milý mi každý večer masíruje hráz voňavým olejem a jeho pohled "tam dolů" je každým dnem jinačí. Takový vědečtější :) Až mě napadá jestli ještě vůbec někdy bude tohle místo místem nějakého potěšení, nedej bože snad rozkoše :)

Číst dál: Mariin pozdní těhotenský... těhotenské objevy:)

Hodnocení  
Celkem 180 článků (9 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/9
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy