ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 16 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Hokejka (9402 čtenářů, 25 komentářů) | 8. 2. 2013 8:25 | téma: Dvojčata

"Na látkové pleny zapomeňte", byla věta, která rezolutně zazněla od lektorky kurzu pro nastávající rodiče dvojčat, kam jsem se, ještě s malým těhotenským břichem, zapsala. Její argument byl, že rodiče dvojčat si musí práci co nejvíce usnadnit, takže kdo by ses tím pral. Přebalit, vyhodit a hotovo!

Byla jsem v rozpacích - přece nebudu používat papírové pleny! Když vidím tu rychlost, jakou průměrné miminko zaplní koš na odpadky jednorázovými plenami, dělá se mi nevolno. Snažím se žít nekonzumně a látkovky pro mě byly jasná volba už s prvním dítětem. Nakonec jsem se rozhodla nelámat nad látkováním hůl jen kvůli tomu, že mimina budou dvě a prostě to zkusit.

Číst dál: Látkování s dvojčaty

Hodnocení  

Efča (10334 čtenářů, 22 komentářů) | 1. 5. 2011 9:30 | téma: Dvojčata

Ráda bych se podělila o zkušenost, jak se rodí dvojčata sekcí v Boskovicích, jak tato porodnice vypadá, jaký je tam personál a jak jsem málem rodila v Brně - Bohunicích. Informací je hodně a tomu odpovídá i délka příspěvku. Děkuji všem, kteří dočtou až do konce :-)

Když jsem otěhotněla a zjistila jsem, že čekám dvojčata, věděla jsem okamžitě dvě věci. Že chci rodit v Brně - Bohunicích a že bych ráda rodila sekcí. Ne kvůli svému pohodlí (i když - jistě, vědomí, že určitě nedojde k poranění hráze je fajn :-)), ale spíše ze strachu. Velmi rychle jsem si totiž načetla, že není vůbec stoprocentní, že se děti natočí vzorně hlavičkami dolů a já je jednoduše vytlačím a hotovo. Běžné spíše je, že je jedno z dětí natočené jinak, než by mělo, a porod se pak komplikuje. Znala jsem i rizika sekce, věděla jsem o bolesti. Celé těhotenství jsem to ale moc neřešila, prostě jsem počítala s tím, že přirozenou cestou rodit nebudu. Věděla jsem o možnosti, že Bohunice + sekce = velké riziko nekojení, ale neřešila jsem, počítala jsem s flaškou coby nutností.

Číst dál: Jak se rodí dvojčata sekcí v Boskovicích

Hodnocení  

Trirea (9702 čtenářů, 21 komentářů) | 13. 4. 2011 16:25 | téma: Dvojčata

Plivníci A,B,C
Naše pohádka začíná: ,,Žil byl jeden král a ten měl tři syny - Kryštofa Felixe, Jana Alberta a Alexe Olivera... no, a tím končí pohádka a začíná realita....

Číst dál: Trirea a tři: Pohádka

Hodnocení  

Trirea (9032 čtenářů, 5 komentářů) | 17. 2. 2011 23:10 | téma: Dvojčata

Plivníci čekají sourozence.

Tak už to Plivník A i Plivník B má za pár, už nebudou jen dva, budou dva a jeden. Každým dnem je baví víc a víc štourat do mámina břicha, dloubat vylezlý pupík a kousat do vlnících se tukových zásob matky. Večer co večer pořádají útok na novou postýlku, která čeká na nového obyvatele, Plivíci si nejen nezvykli, ale snaží se postel, kolotoč i ostatní příslušenství zničit, zdemolovat nebo aspoň onudlovat. |Po mámině několikahodinové návštěvě poradny dělali, jako kdyby jí neviděli roky, normálně extrémně samostatní chlapci vytvářeli slzy, rýmu a dotčené obličeje.

Číst dál: Plivnící A+B+C

Hodnocení  

Trirea (8575 čtenářů, 9 komentářů) | 18. 11. 2010 19:30 | téma: Dvojčata

Tak jak to u nás teď vypadá.
No :), u nás se pevně dodržuje řád, zní to teda pekelně přísně, ale znamená to, že máme časový harmonogram. Prostě se jí, spí a hraje ve stejnou dobu, trošku nám to pokazil zimní čas, ale zvykáme si. Nevím, jak se to podařilo, ale kluci se opravdu naučili spinkat ve stejnou dobu, mají obdobné spací potřeby :). Oni vůbec oba chtějí v tu samou chvíli totéž.

Číst dál: Plivníci, 2+1

Hodnocení  

Trirea (8313 čtenářů, 11 komentářů) | 27. 5. 2010 21:20 | téma: Dvojčata

Tématem dneška je spaní.

Netuším, jaké je to s jedním dítětem, ale u nás je všechno hromadné :). Hromadně se jí, protože pokud by se jedlo po jednom, tak ten co by byl krmen, by byl rušen druhým řvoucím hladovějícím Plivníkem. A jestliže by jeden spal a druhý se cpal, tak se nám rozhodí systém spaní, prostě by se navzájem budili. Sice je nevzbudí, když táta vrtá do zdi, ale že si brácha brekem "stěžuje" to je důvod ke vzbuzení a následnému DUO jekotu.

Číst dál: Plivníci spí !

Hodnocení  

Trirea (8571 čtenářů, 7 komentářů) | 18. 3. 2010 18:10 | téma: Dvojčata

Původně jsem chtěla psát o krmení, jelikož je to opravdu záležitost pro otrlé :), ale zažili jsme něco mnohem náročnějšího... Na víkend se teď těším víc, než při chození do práce, manžel se o kluky odpoledne postará a já si zdřímnu, prostě relax, jenže tento víkend moc odpočinkový nebyl :/ V sobotu kolem 17hod kluci začali ječet, tak jsme hodili rozmrazené MM (procházím laktační krizí, tak se sáhlo pro zásoby) do lahviček a jali se krmit.

Číst dál: Plivníci a nemoc

Hodnocení  

Trirea (8785 čtenářů, 5 komentářů) | 21. 2. 2010 9:15 | téma: Dvojčata

Tak už jsem máma... Mám doma dva malé kluky, narodili se o 6 týdnů dřív a dnes bych měla termín porodu. Zatím můžu říct, že jsem si pořád nezvykla být mámou, je to zvláštní pocit. Jsem zodpovědná za dva trpaslíky, kteří tu momentálně dost křičí :).

 

Číst dál: Naši plivníci

Hodnocení  

Rosmarina (8785 čtenářů, 3 komentářů) | 4. 2. 2010 22:20 | téma: Dvojčata

Moje milá Julinko a Honzíku,

Je skoro půlnoc, venku sněží  a vedle nás tu v Italii ve dvou postylkách ležíte vy dva česko - italští modroocí blonďatí desetiměsíční andílci, chci vám napsat, jak moc vás oba s tatínkem milujeme a jak moc důležití pro nás jste. Jste to nejkrásnější a nejlepší, co nás v životě potkalo. Doufám, že vam budeme těmi nejlepšími rodiči a dáme vám vše, co budete potrebovat a budete s nami stastni. Porád jsem hledala smysl života a ten jsem našla, kdyz jste se narodili a je mi uplne jedno, zda toto stesti s vami prozivame v Cechach, v Italii nebo na konci sveta. On muze byt clovek stastny a nestastny  kdekoliv, na miste az tak moc nezalezi. Sice bych rada videla vasi ceskou babicku casteji, ale i tak se vidime kazdych pet tydnu minimalne na pet dni az tyden, ale kdybych bydlela v Cechach daleko od domova  400km, tak ono by to bylo podobny, ale slysime se kazdy den.

Číst dál: Slasti a strasti tehotenstvi s dvojcaty a italskym manzelem

Hodnocení  

Luckam (10359 čtenářů, 14 komentářů) | 3. 12. 2008 11:30 | téma: Dvojčata

Nikdy jsem deníček nepsala, ale dnešní odpoledne mě k tomu nějak nasměřovalo, tak se omlouvám, ale bude prostě tak, jak si to vybavuju a jak myšlenky plynou.

Normálně chodí Lumpošky spát už jen jednou denně a to po O a spí tak dvě hodiny, někdy i 3, někdy jen 1, někdy si trochu pořvou, někdy si popovídají a někdy vytuhnou hned, ale to, co předvedly dnes, o to se s Vámi chci podělit:

Číst dál: I tak se chodí spát ... aneb Dvojčata si vyhrají

Hodnocení  

Jofinka (12200 čtenářů, 13 komentářů) | 3. 8. 2008 23:10 | téma: Dvojčata

Kam jdeš, neutíkej, pojď sem, lehni si, neber to ségře, kdo si dá mlíčko, poď sem, kdo to mámě všechno spapá, kde je to mlíčko schovaný, mám toho dost, hajej pěkně.

Tak přesně takhle to vypadá, když chcete kojit dvojčata, kterým je skoro třináct měsíců. I přeto stále kojíme úspěšně. To mi vnuklo myšlenku, že bych snad mohla o kojení dvojčat vědět a takříkajíc to hodit do placu.

Číst dál: Kojení dvojčat

Hodnocení  

Missorka (9189 čtenářů, 7 komentářů) | 29. 5. 2008 21:00 | téma: Dvojčata

Siamske dvojcata vdacia za svoje meno Engovi a Changovi Bunkerovcom, narodenym v Siame v 1811, spojeni trupom. Bratia prisli do Pariza s nadejou na chirurgicku operaciu avsak oddelenie, posudene v tehdajsej dobe ako nemozne sa nakoniec nekonalo. Bratia sa ozenili s dvomi sestrami a mali 22 deti. :-)

Číst dál: Siamske dvojcata

Hodnocení  

Jofinka (11129 čtenářů, 29 komentářů) | 2. 3. 2008 17:35 | téma: Dvojčata

Dobrý den, pojďte dál, dáte si kávu, že je pět ráno, no my zrovna vstáváme.

Budeme jíst, ale nejdřív je přebalím ba ba ba ba pa pa pa kop kop otočka úprk vzad plína čůrá do postele pojď sem na zádička neotáčej se hajej miláčku eeeeeee uf ech nech si tu plínu škub škub plína letí a to vše krát dva a jdeme papat.

Číst dál: Z deníku pološílené matky aneb jedno ráno s dvojčaty

Hodnocení  

Souris (10676 čtenářů, 19 komentářů) | 25. 1. 2008 8:30 | téma: Dvojčata

Dozvedeli ste sa, ze cakate dvojciatka ? No to gratulujem ! :-D

Ako budete postupne svetu prezradzat vase nove tajomstvo, zacnete objavovat, ze dvojciatka su fenomen a atrakcia a velka vacsina ludi sa citi povinovata nejako "odborne" sa k tomu vyjadrit - asi otazka cti, aby sa videlo, ze oni sa v tom vyznaju ;-)

Takze jedna z mnohych obligatnych otazok je: « A su prave???? »

Číst dál: Pravé či nepravé?

Hodnocení  

Missorka (12110 čtenářů, 38 komentářů) | 22. 1. 2008 8:00 | téma: Dvojčata

Ahoj, protože čekám dvojčata, našla jsem pár zajímavých informací:

Těhotenství samo o sobě je velmi náročnou etapou života ženy a těhotenství s dvojčaty znamená dvojnásobnou zátěž pro ženský organismus.

Číst dál: Dvojčata a co o nich nevíte

Hodnocení  

Mudla (10066 čtenářů, 23 komentářů) | 7. 10. 2007 20:00 | téma: Dvojčata

Housce a tygříkovi bylo 14 měsíců. Od posledního příspěvku uběhlo spousty času. K dnešnímu dni Ondřej chodí a Matěj se vytrvale snaží naučit to stejné.

Číst dál: Tygřík a Houska - 14 měsíců života :-)

Hodnocení  
Celkem 16 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy