ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 223 článků (12 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/12

Mirabelka (9367 čtenářů, 23 komentářů) | 6. 9. 2014 20:54 | téma: Jak se rodí

Kdyz  se me po narozeni druheho syna temer vsichni ptali, jestli bude jeste treti miminko, odkazovala jsem je neurcite at se zeptaji tak za 3 roky. 

Mozna jsem si to vyvestila a mozna naplanovala. Tobiskovi byli 4 roky, Theo mel 2 a pul a u nas doma se zacali dit divne veci. Tobi prisel s tim, ze by chtel aby u nas v domecku bydlelo miminko, nejlip holcicka. Postupne jsem mu vysvetlila, ze vyrobu deti odpovida tata, a ze se teda musime domluvit s tatinkem. A tak jsem si jednou vyslechla pri uspavani ze: "Dneska by to slo, maminko, kdyz prisel tata brzo z prace!" :-) No a tak jsme "pod natlakem" zacali o tom miminku mluvit. 

Muz se me nejdriv snazil vystrasit poznamkou, ze 3 je blbe cislo, ze 4 je lepsi! Ale ja se nedala s tim, ze nejdriv 3 a pak se uvidi… A tak jsme poprve "pracovali na miminku". Nejstarsi se totiz zadaril asi tyden pred tim, nez jsme se rozhodli, ze ho udelame. A druhe dite je dusledkem biblickeho zazraku neposkvrneneho poceti, nebo neopatrne vymeny rucniku. :-)

Číst dál: Beach boy - frajer Luke

Hodnocení  

Betula (8731 čtenářů, 7 komentářů) | 12. 8. 2014 12:47 | téma: Jak se rodí

Když jsem potřetí v červnu 2013 otěhotněla, naše miminko se rozhodlo, že naruší naše těhotenské a porodní rutiny, které jeho dva starší bratři nastavili. Takže na rozdíl od bratrů přišlo nečekaně, nenaplánovaně.

Další překvápko bylo na ultrazvuku: holka. Do té doby jsem nějak automaticky předpokládala, že to bude kluk "jako vždycky".

Číst dál: Potřetí úplně jinak

Hodnocení  

Tangerine (10789 čtenářů, 18 komentářů) | 2. 2. 2014 21:09 | téma: Jak se rodí

Své první dítko jsem (ne)rodila u Apolináře. Tehdy už jsem byla dostatečně sebevědomá žena, schopná říkat, co si myslím, a bít se za svá práva. Žel zkušenost "být rodičem" pro mne byla zcela nová a já během těhotenství pochopila spíš to, jak strašně moc může být žena v tomto období zranitelná, než to, že právě v tomto období záleží mnohem víc než kdy jindy na tom, abych byla sama sebou, důvěřovala svým instinktům a pevně si bránila své představy, svá práva a své já. Vědomí, že už nejsem zodpovědná jen sama za sebe a fakt, že rodičem je i můj partner (a má do toho také co mluvit), mi nakonec díky tlaku okolí zlomily vaz. Bát se o své dítě a "hrát na jistotu" (ačkoliv to pro mne vlastně žádná jistota nebyla) bylo nakonec nejjednodušší. 

Číst dál: Bolest jménem mateřství: Satan Hájek

Hodnocení  

Maiwe (8684 čtenářů, 6 komentářů) | 25. 7. 2013 22:30 | téma: Jak se rodí

Je jen pár okamžiků v životě, které si můžete prožít jen jednou. Mezi ty nejintenzivnější patří narození prvního dítěte. Na internetu i v odborných publikacích si můžete přečíst hodně o tom, jak může dula pomoci maminkám a provést je krásným obdobím těhotenství, náročnou fází porodu i nejistotou vstupu do další fáze života společně s miminkem.
Nikde jsem ale nenarazil na jakoukoliv zmínku o tom, jak dula může pomoci i otcům. Rád bych se tedy podělil krátce o svou zkušenost. A článek ani tak není o výčtu toho, s čím vším vám dula pomoct může, ale hlavně o tom, jak to všechno může prožívat a vnímat partner nastávající maminky.

Číst dál: Tři u porodu

Hodnocení  

Helu (8324 čtenářů, 6 komentářů) | 30. 11. 2012 8:00 | téma: Jak se rodí

Takže jak to celé probíhalo? V sobotu 10.11.2012 jsem už od samého rána pociťovala slabé bolesti v podbřišku. Stále jsem se sledovala, jestli při těch bolestech pociťuji i nějaké tvrdnutí břicha. Bylo to ale velice nepravidelné. Jednou se to opakovalo po ¼ hodině, podruhé po hodině...

Číst dál: Jaké to bylo podruhé

Hodnocení  

Brumlala (8722 čtenářů, 2 komentářů) | 28. 11. 2012 7:55 | téma: Jak se rodí

 

Už delší dobu přemýšlím, že bych ráda také napsala nějaký ten článek. Tak ve svých mladších obdobích jsem byla celkem taková spisovatelka, v pubertě jsem si i psala deníček:), prostě jsem vždy psala docela ráda.

Tak nějak doufám, že snad se mi slova během už víc jak šesti let těhotnění, kojení a žvatlání nevytratila. Bez knížky nevydržím, čtu moc ráda.

Ráda bych tady ze sebe vysypala to, co se mi od posledního porodu honí hlavou, třeba to i někomu k něčemu bude.

Ráda bych tak nějak porovnala svoje tři porody....

Číst dál: Porod na trojí způsob

Hodnocení  

Pampeliskap (9413 čtenářů, 11 komentářů) | 25. 11. 2012 10:55 | téma: Jak se rodí

Můj porod a pobyt v porodnici Hořovicích v létě 2012 Letos v létě jsem porodila zdravé a krásné miminko v porodnici Hořovicích a moc ráda bych své zážitky zveřejnila, protože i já jsem v době plánování kde budu rodit hltala zkušenosti s porodnicemi od jiných maminek. 

Číst dál: Můj zážitek z porodnice v Hořovicích 2012

Hodnocení  

Radunka (9318 čtenářů, 10 komentářů) | 23. 11. 2012 21:20 | téma: Jak se rodí

Nad tím kde rodit potřetí jsem se ani nepozastavila, Chrudimská porodnice byla jasná, tam jsem porodila své dvě starší princezny, porody byly spontální, bez problémů, ale pár much k vychytání to mělo. Byla jsem přesvědčená že porodní plán psát netřeba, zvládnu si všechno vyjasnit s porodníkem a asistentkou ústně.
Obě holky jsem porodila 39+1, takže jsem doufala, že ani tentokrát termínu nedosáhnem a více méně počítala s tím, že rodíme cca týden před.
Termín jsem měla stanovený jen jeden a to 26.10.2012. Měla jsem v kalendáři pár mezníků přes které jsem se chtěla dostat, např. 15.9. sraz od školy, 22.9. výlet do Ikea, 25.9. zubař holky, 6.10. Hummer centrum, 13.10. oslava Terezky svátku, 17.10. Anetka nefrologie a nakonec 19.10. kadeřnice. A hlavně dovolená kamaráda, který by doma manželovi pomohl s oslavou a zapíjením :), jeho dovolená začínala 19.10.

Číst dál: Potřetí na jedničku!

Hodnocení  

Bintijua (9055 čtenářů, 7 komentářů) | 11. 11. 2012 19:40 | téma: Jak se rodí

Termín porodu jsem měla jediný, vypočítaný na 21.9., ale přesto jsem B. díky hrozícímu předčasnému porodu očekávala dřív. Jenže minul konec srpna, půlka září i ono datum a nic se nedělo. Ve čtvrtek, týden po termínu jsem odmítla zátěžový test (díky BC - tímto ještě jednou děkuju všem zúčastněným!), chtěla jsem dát B. možnost narodit se, jak bude připravená ona. A věřila jsem jí, že to zvládneme samy, bez lékařských zásahů.


Číst dál: Jak se nám narodila Bělinka

Hodnocení  

Littlemouse (10495 čtenářů, 58 komentářů) | 18. 10. 2012 13:15 | téma: Jak se rodí

Třetí dítě jsme po dvou porodnicových přivedli na svět v klidu a pohodě doma s PA. Porod to byl krásný, rychlý a v podstatě jsem u něj nikoho nepotřebovala. Manžel sloužil čistě jako nosič vody a PA na chytání miminka a následné ošetření. Bohužel česká legislativa se od té doby změnila a sehnat PA pro domácí porod čtvrtého se zdálo jako naprostá utopie. Když se mě kdokoli ptal, kde budeme rodit, jestli zase doma, říkala jsem, že bych ráda doma, ale nemám PA. Což byla pravda. Stav v zemích českých kolem domácích porodů mě natolik otrávil, že se mi ani nechtělo zaobírat se touto myšlenkou, po několika odmítnutích nebo hůře ignoraci mých emailů jsem rezignovala a nechtělo se mi nikoho shánět. Stejně, třetí porod byl tak rychlý a pohodový... zkušenosti nějaké už mám, zdravotnické vzdělání k tomu, když tak to zvládneme sami doma. Chystala jsem se proto jak pro neasistovaný DP tak i tašku do porodnice s tím, že nebudu nic plánovat předem, ono to nějak dopadne. Odevzdávala jsem vše osudu. A náhoda tomu chtěla, že asi měsíc před termínem jsem narazila na dulu, která neviděla absolutně žádný problém přijet k DP. Byla z velké dálky, ale nakonec se nám podařilo potkat se ještě před porodem a myslím, že jsme si všichni padli do oka. Navzdory tomu, že šlo jen o dulu, měla spoustu zkušeností a vyřazovalo z ní přesně to, co jsem potřebovala. Člověk na správném místě. Obvykle jezdí k porodům ve dvou, protože má zkušenost, že se občas hodí druhé ruce, tak jestli nevadí, že si vezme ještě jednu asistentku. Sice jsem si neuměla představit, co tu chtějí dělat ve dvou, ale budiž, pokud je tak zvyklá pracovat, respektuji to a není problém.

Číst dál: Jasmínový deníček č. 56 - Kruh se uzavírá aneb Jak se rodí Benjamínek

Hodnocení  

Deena (10252 čtenářů, 12 komentářů) | 12. 9. 2012 0:00 | téma: Jak se rodí

Je neděle 5. února 2012, velmi mrazivý den, termín mého třetího porodu. Den začal v 6 hodin ráno, kdy všichni ještě spali, ale já, noční sova a ranní spáč, letěla na záchod. Vyšlo ze mě cosi jako hlenová zátka. Podivila jsem se, protože já přece v termínu nerodím. Přenáším s každým dítětem víc, tentokrát si plánuji tak těch 41 + 2. Takže se vracím v klidu do postele, že si ještě asi 2 hodinky pospím. Když už jsem skoro v limbu, tak cítím něco jako kontrakci. E co, poslíček, protože já přece v termínu nerodím. Když už jsem zase skoro v limbu, zase něco jako kontrakce, nevím po jaké době. Poprvé si řeknu že by jako dneska opravdu už? A nemálo se tomu podivím.


Číst dál: Jak jsem málem nepoznala svůj třetí porod aneb vzhůru do Vrchlabí

Hodnocení  

Ed (17074 čtenářů, 238 komentářů) | 27. 8. 2012 9:00 | téma: Jak se rodí

Taky verite na osud? Ja ano...Verim, ze vse se v nasich zivotech deje z nejakeho duvodu a ze je nam to predurceno... souzeno.
 
Leonovo zrozeni tim padem jde zpet nekolik let Velmišťastný  16 let zpet, mam-li byt presna ... kdy mi plany odcestovat do Ameriky zhatil jeden strapaty kluk, s kytarou na zadech a uzasnym smyslem pro humor. Anglie mela byt jen takova zastavka, prilezitost naucit se anglicky a nasetrit si na "dalsi dobrodruzstvi".... kdybych jen ja tusila, ze to nejvetsi dobrodruzstvi me teprve ceka, kdyz jsem pri oslave svych 19. narozenin narazila na vyse zminovaneho kluka Mrkající

Číst dál: Jasmínový deníček č.55 - Osudový aneb Jak se rodí Lvíček

Hodnocení  

Lokynka (12874 čtenářů, 9 komentářů) | 25. 7. 2012 17:05 | téma: Jak se rodí

Na Simonku jsme s manželem čekali necelé 4 měsíce. Těhotenství probíhalo celkem bez problémů, až na občasné krvácení, které mě vždy řádně vystrašilo a které se opakovalo v každém těhotenství.

Čím víc se blížil porod, tím víc jsem se začínala bát, co a jak bude tentokrát probíhat a jestli to zvládnu, jestli bude malá v pořádku a hlavně také, jestli i třetí porod bude vyvolávaný. Dle mojí dr. tam pravděpodobnost byla více než vysoká.

Nejstarší Julinka se narodila 26. 12. 2005 a porod byl celkem dlouhý, vykoukla na svět 5. den vyvolávání ve 41+4 tt. Prostřední Eliška se narodila 11. 1. 2009 3. den vyvolávání ve 41+0 tt. Druhý porod byl znatelně kratší a rychlejší.

Číst dál: Simonka - třetí opět vyvolávaný porod

Hodnocení  

Vrtina (17761 čtenářů, 220 komentářů) | 5. 7. 2012 21:45 | téma: Jak se rodí

Tak abych jen nežehrala na zamrznutí Jasmínek, přidám svoji trošku do mlýna, protože by mě moc zajímalo, jak se všechny máte, co bříška, děti, domovy, práce? A taky trochu, aby měly těhulky kde rodit, že? Není to žádná esej, nějak není čas to pilovat. Tak snad to nějak lousknete.

Číst dál: Jasmínový deníček č.54 Tři velká vítězství - Jak se rodí na dovolené ve Vrchlabí

Hodnocení  

Chokina (11540 čtenářů, 34 komentářů) | 26. 6. 2012 23:25 | téma: Jak se rodí

Naše třetí miminko, nebylo uplně plánované, respektive, věděli jsme, že někdy, později... ještě jedno dítko chtít budeme... ale rozhodlo se teda přijít o dost dřív. 

Číst dál: Zamilovaná.. potřetí.

Hodnocení  

Lochnesska (10415 čtenářů, 20 komentářů) | 14. 6. 2012 21:00 | téma: Jak se rodí

O tom, že mám sekundární epilepsii, jsem až do svého prvního porodu, o kterém jsem psala ještě pod svým starým nickem, nevěděla.

Přišlo mi nezodpovědné si s epilepsií pořizovat ještě druhé dítě, ale po dvou letech naprosto bez záchvatů mi neuroložka i gynekolog další těhotenství posvětili. Dávku antiepileptik mi snížili na polovinu, k tomu jsem brala kyselinu listovou.

Všechno bylo relativně v pohodě, neberu-li v potaz neurčitý "blbý pocit" a přesvědčení, že je mimino minimálně o týden starší (pozitivní test jsem měla ještě týden před termínem MS, ale druhá čárka patřila mezi ty, které jsou dobře viditelné jen okem řádně zmagořilé snažilky, nikdo jiný z toho nic nevykoukal). Když jsem v termínu MS začala trošku krvácet, na pohotovosti to doktorka okamžitě odsoudila jako mimoděložní. Netuším, kde vzala tu jistotu, a dodnes si říkám, jestli to nebyl jenom hodně špatný sen... všechno tenkrát zachránil příchod primáře, který nařídil odběry a kontrolní UTZ za týden.

Číst dál: Jak se rodí s epilepsií

Hodnocení  

Malva (12962 čtenářů, 37 komentářů) | 14. 5. 2012 8:45 | téma: Jak se rodí

Dá se říci, že moje těhotenství vzhledem k tomu, že mi bylo 39 a že vzniklo z KETu by naprosto skvělé. Sice na začátku asi do 10. tt jsem trpěla nevolností, že jsem jedla dětská jídla, pyré a ovoce a večer nemohla jíst vůbec. V 8. tt jsem týden špinila a jakmile jsem se ocitla v letadle domů do Čech, veškeré špinění ustalo :-)

Pár vyšetřením jsem se úspěšně vyhnula - tripple testům (byla jsem na prvotrimestrálním screeningu a dopadl super), cukrovce a amniocentéze. Musím říci, že za dobrý průběh mohu poděkovat svému gyndr. Hulvertovi :-)


Číst dál: Porod ve Vrchlabí

Hodnocení  

Gauri (12672 čtenářů, 66 komentářů) | 14. 3. 2012 20:20 | téma: Jak se rodí

Koncem minulého roku mě moje kamarádka Sophie požádala, zda bych s ní v únoru šla jako doprovod k druhému porodu. První dcerku rodila před pěti lety císařským řezem (kvůli poloze koncem pánevním) a teď nosila pod srdcem chlapečka a měla dvě velká přání (krom toho základního, tedy aby byl zdravý a v pořádku): porodit vaginálně a nebýt po porodu odloučená od miminka. Po prvním porodu totiž viděla miminko až druhý den a tuhle zkušenost si rozhodně nechtěla zopakovat.

Chvíli jsem váhala, jak se k její nabídce být u toho postavit, a zvažovala jsem, zda jí vůbec budu co platná a budu umět být u porodu tou správnou oporou. Ale nakonec jsem souhlasila a začaly jsme chystat všechno potřebné. Sestavily jsme porodní plán, zkonzultovaly ho s porodníkem ve neratovické porodnici, kterou si Sophie vybrala k porodu na základě dobrých referencí a pověsti zařízení, které je nakloněno přirozenému porodu.

Číst dál: Porod v porodnici - porod v bezpečí?

Hodnocení  

Petruse (8896 čtenářů, 4 komentářů) | 7. 3. 2012 23:05 | téma: Jak se rodí

Můj porod byl ten nejsilnější zážitek, který jsem zatím zažila. Měla jsem rodit císařským řezem, ale tak týden před porodem se rozhodlo, že to vyzkouším a půjdeme do přirozeného (sice vyvolávaného) porodu. Moc mě do toho nikdo nenutil, asistent primaře mi všechno vysvětlil a ptal se mě, jak bych chtěla rodit já. Byl strašně překvapený z mého optimismu a z toho, že jsem se nebála toho, že to neudýchám (astma) ale toho, že to nevydrží kyčel (po vážné operaci). Nabídl mi konsilium s ortopedem, ale na rovinu mi řekl, že větší tlak než v průběhu těhu na tu nohu nebude a jediné co potřebují je, abych dala nohy od sebe max na gynekologickou kozu a to dám v pohodě. Takže jsem se rozhodla že do toho půjdu (pod příslibem epidurálu a kyslíku kdyby bylo potřeba :-D ) a dnes nelituji, že jsem do toho šla.

Číst dál: Jak Anetka na svět přišla.

Hodnocení  

(10904 čtenářů, 33 komentářů) | 10. 2. 2012 13:00 | téma: Jak se rodí

Baby-café po dohodě s panem Jiřím Zajícem, který žije ve Vietnamu a píše velmi poutavý blog z pobytu a života tam na stránkách  http://www.vietnamtravel.cz/ , vydává článek o porodu jeho ženy Huong. Myslíme si, že to opravdu stojí za přečtení, více fotografií i textů najdete na výše uvedené internetové adrese.

----------------------------------------------------------------------------------------

Moje černá noční můza

Pro většinu pravidelných čtenářů vietnamtravel.cz nenapíši žádnou novinu, ale pro všechny ostatní opakuji fakt, že přesně před týdnem, nám do rodiny přibyl přírůstek.

12.12.2011 ve 2.30  hod. se nám narodila holčička (3,70kg a 53cm), které jsme dali jméno Lilien.

Co všechno narození Lilien předcházelo, a čím vším jsme museli několik hodin před jejím spatřením světla světa projít, se pokusím nastínit v následujícím článku.

Hned na začátek bych velice rád pochválit pana doktora, kterého jsme navštěvovali během těhotenství. Nevím, jak to dokázal, ale přesně na den, na jaký stanovil termín porodu, manželka porodila. 

Abych se přiznal, tak jsem tomu ani trochu do poslední chvíle nevěřil!

Číst dál: Moje černá noční můza

Hodnocení  
Celkem 223 článků (12 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/12
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy