ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 224 článků (12 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/12

Matap (7103 čtenářů, 9 komentářů) | 7. 11. 2016 20:53 | téma: Jen tak :-)

Včera jsem jela za dětmi na prázdniny vlakem. Byl svátek, měla jsem za sebou náročný týden. Nastoupila jsem v Praze, vybrala si prázdné kupé, které se po chvilce začalo plnit. Nejprve si přisedl pán odhadem 35-40, pak jeden něco přes padesát. Pak cca dvacetiletá mladá paní se svým asi dvanáctiletým bratrem a cca desetiměsíční holčičkou a nakonec mladík plus mínus dvacet pět.

Paní byla nalehko, ale v ráži a vcelku hlasitě naštvaná na cestování s Českými drahami. V oddíle pro matky s dětmi bylo plno, nikdo ji nepustil, průvodčí nebyl k nalezení, do služebního oddílu, kde měla v kočárku věci pro dceru, nesměla. Času ve stanici nebylo mnoho, nestihla se zorientovat a pobrat věci.  Z jejích slov vyplynulo, že jedou od rána ze západních Čech, holčička už byla unavená, a před nimi bylo ještě dalších dvě a půl hodiny cesty. Bez kočáru, bez pití, bez věcí pro dceru. V předchozím vlaku lidé nebrali ohledy na dítě, zbylo na ně místo u dveří, kde pořád někdo chodil, žádné místo vyhrazené pro matky s malými dětmi, kde by se holčička v klidu vyspala.

Číst dál: O drobné dobrotě

Hodnocení  

Missorka (8008 čtenářů, 12 komentářů) | 29. 4. 2016 9:38 | téma: Jen tak :-)

Fakt jsem se bála.

Jak jim to řeknu.

Jak budou reagovat.

V hlavě jsem si představovala, jak nejlépe poskládat věty k sobě... Jak argumentovat, jak trvat na svém.

Číst dál: KATEDRA - Nemyslitelné...

Hodnocení  

Vladimira (8102 čtenářů, 32 komentářů) | 2. 3. 2016 8:30 | téma: Jen tak :-)

Cesta busem, myšlenky bůhvíkde, náhle do ticha jasný hlásek tříleté: „Mami, ten člověk je mrtev?“

Rozhlížím se po spolucestujících, nemá valný smysl snažit se o nenápadnost; nikdo z nich nevypadá, že by na tom byl až tak zle, naopak, byli rychlejší a jejich zraky se už stihly ustálit na mně v očividném očekávání.

„Mami!“ připomíná se tazatelka.

Číst dál: Nudíte se? Jezděte MHD

Hodnocení  

Kocacko (7177 čtenářů, 8 komentářů) | 9. 12. 2015 5:51 | téma: Jen tak :-)

Ještě než jsem do stroje vložila čistý list a tichým bytem se začalo ozývat ťukání prstů do klávesnice, už to nebyla pravda. Ani ticho, ani myšlenka, ani samota. Ale nevadí. Byl to zážitek tak hebký a příjemný, že jsem si jej schovala do kapsy pyžama a teď ho můžu kdykoli vytáhnout a napsat.


Stála jsem u kuchyňské linky a pozorovala med stékající na chleba s máslem. Přes samé jogurty a vločky a zdravé snídaně jsem zapomněla na tuhle dobrotu. Nejlepší věci se stávají, až když všechny ostatní dojdou. Když doma není ani karamelový jogurt, ani skořicové sušenky, ani sýrový croissant. Pak přichází čas na klasiku. Seldovala jsem zlatavý čůrek stoprocentního cukru a přemýšlela nad tím, proč tohle nedělám častěji. Stát v pyžamu, bosa na chladivém linoleu, sledovat páru, jak stoupá z hrnku s čerstvě uvařeným čajem a chystat si snídani. Ve všech třech mísnostech panelákového bytu je ticho, všichni spí, za oknem vychází slunce a snaží se prostrčit prsty ranním mrazíkem, válejícím se jako obrovská peřina nad polem. Hlavou se mi honily myšlenky, jedna zbytečnější než druhá, na konci zůstala ta s velkým otazníkem.

Proč se mámy nemají rády?

Číst dál: O rozmazlování

Hodnocení  

Missorka (7616 čtenářů, 32 komentářů) | 2. 12. 2015 20:55 | téma: Jen tak :-)

A nastal ten slavný den... Ne - kdy k nám nebyl zaveden e--lektrický proud, ale kdy šli Violka s Vaškem se mnou do školy...

Oba mírně marod, nic zásadního, ale ještě to nebylo na školku, ani na to jít se do školy učit... Ale rozhodně už šlo jít do školy jako host... :-)

Číst dál: KATEDRA - moje maminka je učitelka?

Hodnocení  

Missorka (8105 čtenářů, 19 komentářů) | 17. 11. 2015 21:43 | téma: Jen tak :-)

Měla jsem v hlavě několikero povídání k 17. listopadu... Rozepsala, smazala...

V kontextu aktuálních událostí se nic nepíše lehce.

Vzdala jsem to - prostě nic psát nebudu, ono je to stejně jedno...

Jenže není.

Číst dál: Mami, kde jsi byla?

Hodnocení  

Kocacko (7214 čtenářů, 13 komentářů) | 13. 10. 2015 21:12 | téma: Jen tak :-)

Nepřestávám být fascinována Událostmi. Jak plynou neochvějně tam, kam mají, jak se dějí na milimetr přesně. Jak jeden brečí, že to nejde a ono se stane Něco na úplně jiné straně Zeměkoule (ale o tom potom).

 

Nebrání mi to usedavě plakat nad rozlitým mlékem. To já ráda. Ale zároveň už v sobě umím hýčkat pocit, že to něco dobrého přinese. Chovat si takovou malou kuličku z vaty, skrytou přesně za místem, kde to bolí, když člověk roní slzy jako hrachy. Kulička hřeje a roste a já se začínám těšit, neb už konečně, ve svých třicetimnoha letech vím, jak to na světě chodí. Miluju překvápka a tahle bývají ta úplně nejlepší. Za odměnu. Za každou slzu úsměv od ucha k uchu.

Číst dál: 2 Bludišťáci

Hodnocení  

Fazole (5574 čtenářů, 1 komentářů) | 21. 9. 2015 20:19 | téma: Jen tak :-)

Pracovní společnost nástavkových včelařů (PSNV-CZ, to jsou ti frajeři, co o nich pořád mluví Fazole), pořádá v Brně výbornou medovou akci.

Letos uplyne 150 let od představení revolučního nápadu česko-italsko-rakouského včelaře Franze Hruschky na získávání medu ze včelích pláství na principu odstředivé síly. Na setkání v Brně-Lužánkách poprvé ukázal v září 1865 včelařské veřejnosti kapesní verzi toho, čemu dnes říkáme  medomet. Na stejném místě přesně o sto padesát let a dvanáct dní později pořádá Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ  25. - 27. září mezinárodní konferenci a bohatý „medový“ program pro širokou veřejnost.

Číst dál: Pozvánka na medovou akci

Hodnocení  

Kocacko (6938 čtenářů, 8 komentářů) | 18. 9. 2015 10:14 | téma: Jen tak :-)

Opět se u nás děly čáry, zase se tady kouzlilo.

Letošní dovolená nám vysvětlila, že i když svítí slunce, je všeobecně nádherně a my se dokonce nacházíme v horském letovisku, s tím výletováním to zase nebude tak jednoduché. Copak Šimon. Ten zdědil po Máťovi Chariot, ten si vezl zadeček pěkně v měkkém. Ale z Matýska jsme si na některých lesních cestách málem vytřásli dušičku. A jen málem, ne definitivně, jen díky tomu, že po určité době nás zdolávání terénu s kočárkem golfového typu přestalo bavit a vrátili jsme se pěkně pokorně na asfaltovou cestu.

Číst dál: Vánoce na samém konci léta

Hodnocení  

Missorka (11455 čtenářů, 62 komentářů) | 2. 9. 2015 19:37 | téma: Jen tak :-)

Dneska jsem si na tenhle článek vzpomněla, tak jsem ho zrecyklovala :-)


Cela byla šedivá... Zamřížovaným oknem viděla přesně půl mraku. Přemýšlela, jestli jí stojí za to vstát a změnit úhel pohledu - třeba by viděla větší část mraku? "Nemá to cenu", pomyslela si...

Venku se ozvaly divné zvuky. Instinktivně se schoulila do rohu.

Číst dál: Dva hororové příběhy... druhý

Hodnocení  

Missorka (7786 čtenářů, 25 komentářů) | 18. 5. 2015 20:15 | téma: Jen tak :-)

Připustíme-li, že existuje něco jako peklo, můžeme popustit uzdu fantazii a jít ještě dál - specializované peklo!!!

Představa, co všechno by së v takovém pekle mohlo přihodit výrobci (a "dizajnérovi") hraček mi zachránila celý víkend s nosorožcem pardon s jednorožcem.

Aneb seznamte se s Cadence...


Číst dál: Peklo výrobců hraček

Hodnocení  

Missorka (7572 čtenářů, 17 komentářů) | 18. 4. 2015 10:23 | téma: Jen tak :-)

Já miluju kočky. Můj muž ještě víc. Čím větší kočka, tím obdivuhodnější kočka. :-)

Proto jsem neváhala ani minutu a když se stalo nečekané - přijel k nám do Litoměřic rys, zamluvila jsem místa (bez dětí, bohužel, děti u babičky).

A pak jsem šla po schodech večerní ztichlou základkou... Otevřela jsem dveře do předsálí auly, kde se měla přednáška konat a jenom jsem zaznamenala hodně rychlý pohyb a volání - "Zavřete dveře!" Můj první face to face s Blondýnem:Číst dál: Rande s rysem

Hodnocení  

Elsa (8224 čtenářů, 36 komentářů) | 7. 3. 2015 18:00 | téma: Jen tak :-)

Máme toho v poslední době docela hodně. Jako vím, že spousta lidí má vážné problémy a u nás je to spíš takové 100x nic, ale vleče se to. Věčné boje s dětma, muž se vrací v noci z práce a jde spát, já začínám čerstvě v nové práci, a do toho malej od konce prosince málem permanentně nějakou hnusnou rýmu.

 

Číst dál: Žirafa

Hodnocení  

Missorka (7799 čtenářů, 13 komentářů) | 14. 2. 2015 18:00 | téma: Jen tak :-)

Poslední dobou nepíšu o věcech všedních, doba se zrychlila - ale chybí mi to, tak jsem si dneska řekla, proč vlastně ne? :-)

V blízkém okresním městečku v sokolovně (!) se konala výstava drobného zvířectva. Valča na ní byla se školou ve čtvrtek a v pátek večer začala pofňukávat... Trvalo, než jsem z ní vypáčila, co se děje - No, ona si na ta zvířata docela zvykla a budou jí chybět. Udolaná logikou jejího smutku jsem přislíbila, že tam v sobotu zajdeme ještě i s Violkou...

 

Číst dál: Výstava chovatelů drobného zvířectva :-)

Hodnocení  

Missorka (8738 čtenářů, 29 komentářů) | 20. 1. 2015 21:05 | téma: Jen tak :-)

Je překrásné mít čtyři děti.

A je absolutně zničující snažit se být ke všem stejně spravedlivá... Nikdy nebudete. Nebo aspoň já nejsem...

Číst dál: Všechny nespravedlnosti světa...

Hodnocení  

Frndulka (8967 čtenářů, 37 komentářů) | 1. 11. 2014 21:21 | téma: Jen tak :-)

Včera proběhl svátek, který se v Čechách neslaví a české tradici nijak nepřísluší - Halloween. Stejně jako v posledních letech, kdy nás prodejci začali zahrnovat zbožím, týkajících se nejen tohoto svátku, za účelem vyššího zisku, tak jisté procento infantilních Čechů má potřebu být i tolik let po revoluci, děsně světoví.

Co na tom, že ani neví, proč se tento svátek v jiných zemích slaví a jakou má tradici, hlavně si vyzdobit byt a okna strašidly, upíry, pavouky a dýněmi. Blbnout dětem hlavy stejně jako některé školy a školky, vyžadujících po rodičích strašidelné masky a občerstvení pro jejich děti. Ale smysl tohoto svátku už jim nikdo nevysvětlí. Proč nechodí tedy také večer v maskách zvonit u domů a koledovat tak jako v Americe? Byli by za blbce, samozřejmě. 

 

Číst dál: Hezký slunečný dušičkový víkend!!!

Hodnocení  

Missorka (9493 čtenářů, 12 komentářů) | 3. 10. 2014 9:19 | téma: Jen tak :-)

Vážený pane řediteli,

omlouvám dnes svého muže ze zaměstnání. Je asi nemocný, bolí ho všechny klouby a má teplotu.

Děkuji za pochopení.

Petra M.

Číst dál: Omluvenka

Hodnocení  

Missorka (9052 čtenářů, 11 komentářů) | 23. 8. 2014 20:57 | téma: Jen tak :-)

Dneska se povedl den.

Upekla jsem štrůdl a všichni jej vychvalovali (slovně, i tím, že ho snědli...)

Kamarádka mi napsala mail, ve kterém mě pochválila.

Dozvěděla jsem se moc krásnou zprávu.

Číst dál: Offline like

Hodnocení  

Missorka (8524 čtenářů, 10 komentářů) | 21. 8. 2014 19:30 | téma: Jen tak :-)

Dneska jsme se vzbudili, užili si líné ráno a jeli na houby... Našli jsme celé tři kusy, dojeli domů, uvařili kulajdu tátovi, vypleli zase jeden záhonek, ostříhali nějaké keře... Violka se vozila v kolečku a smála se, jak drncal na trávě...

Pak přijel táta, starali se o králíky, teď jsou ve vaně a docela se těším, že půjdou spát a my s mužem budeme mít klidný večer.

Prostě tak normálně.

Číst dál: Tak normálně...

Hodnocení  

Inkognito (8712 čtenářů, 8 komentářů) | 15. 8. 2014 16:25 | téma: Jen tak :-)

... začalo docela slibně. Syn se sice vzbudil v 6,30 jak je o víkendu jeho zvykem, ale urazil se, když se taktéž vzbudivší se muž přesunul na mou stranu postele a se slovy "když mě tu nechcete" odešel. Oblíkání mu ovšem netrvalo zdaleka tak dlouho jako ve všední den, takže se za chvíli objevil v ložnici a začal štrachat v knihovně. Říkám si fajn, vezme si knížku a půjde do obýváku, to jsem se ovšem škaredě spletla. S knížkou se usadil na shozený polštář na zemi v nohách naší postele.

Číst dál: Nedělní ráno...

Hodnocení  
Celkem 224 článků (12 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/12
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy