ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 35 článků (2 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/2

Missorka (6838 čtenářů, 0 komentářů) | 21. 2. 2019 10:51 | téma: Volný čas s dětmi

Vezměte celou rodinu na výlet a prozkoumejte, co nabízí Královehradecký kraj. Můžete si užít parádní lyžování, procházku po skalním městě a nebo přírodu Orlických hor.

 

Královehradecký kraj se těší každoročně velké turistické návštěvnosti. Vliv na to má zejména nejvyšší české pohoří Krkonoše, které se rozkládá z části na českém a zčásti na polském území. V zimním období míří většina turistů do nejznámějších letovisek. Mezi nejznámější patří například Harrachov, Špindlerův Mlýn či Pec pod Sněžkou.

  

 

Číst dál: S rodinou za poklady Královehradeckého kraje

Hodnocení  

Lego KidsFest (7374 čtenářů, 11 komentářů) | 10. 6. 2015 16:00 | téma: Volný čas s dětmi

13. června začíná v Praze rodinný festival LEGO® KidsFest. Na malé i velké stavitele čekají unikátní LEGO® stavby, zábavné atrakce, specializované LEGO zóny pro všechny věkové kategorie, soutěže o ceny a hromady kostek k vlastnímu kreativnímu tvoření. První LEGO KidsFest můžete navštívit denně od 13. do 28. června 2015 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

  

Číst dál: Svátek stavění zasype Prahu sedmi milióny kostiček

Hodnocení  

Letohrádek Mitrovských (6962 čtenářů, 0 komentářů) | 6. 2. 2015 20:09 | téma: Volný čas s dětmi

Od 24. 1. do 31. 3. 2015 se v brněnském Letohrádku Mitrovských uskuteční výjimečná výstava, která představí mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – korunovační klenoty – takřka na dosah a bez mnohahodinových front. Exponáty doplňují zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie. Dobu vzniku klenotů přiblíží rozšířený koncept výstavy zaměřený na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – Karla IV.

 

 

Číst dál: Výstava České korunovační klenoty na dosah

Hodnocení  

Bludicka (8667 čtenářů, 8 komentářů) | 13. 9. 2014 20:15 | téma: Volný čas s dětmi

V roce 2011 jsem tu skoro na den přesně popisovala, jak opojný byl návrat k posádce se smečkou dětí po té, co jsem přestala být každý lichý rok těhotná a každý sudý s kojencem uvázaným na hrudi.

Možná je čas na report jak moc / jak málo se věci mění v čase.

Dětí značně ubylo, nějaké nejely a nějaké v průběhu těch tří let stihly dospět.  Číst dál: Bludičkovic Skřítci Sázava 2014

Hodnocení  

Missorka (8711 čtenářů, 26 komentářů) | 22. 3. 2014 21:20 | téma: Volný čas s dětmi

Loni jsme byli na Keltském telegrafu a málem jsme umrzli, bylo mínus deset... Letos jsem se strašně těšila, neb teplo... Pro jistotu pršelo, ale bylo to luxusní.

Šli jsme sami s mužem. Tma, bahno, docela pohoda. :-) Už po cestě potkáváte lidi... Ti, co chodí potmě si zásadně tykají - takže žádný "Dobrý den", ale "Ahoj" a spousta vtípků.... :-) Bahno pekelně klouže, takže je to spíš bruslení.

 

Číst dál: Tmou a bahnem - oslavit jaro... :-)

Hodnocení  

Cifka (8555 čtenářů, 28 komentářů) | 17. 3. 2014 9:49 | téma: Volný čas s dětmi

Puch rybničního bahna na pádle, vůně dýmu na mikině, pach atombordelu a fasovaného spacáku, vůně kajut a marodky, smradlavý nátěr nepoužívaných suchých záchodů, srpnovým sluncem rozpálená pěšinka přes Neklanku k Trifiďáku, takové normální letní vůně... hluboko zapsané táborové pachové stopy, které i po mnoha letech vždy znovu v létě potkám a vzpomenu si.    Číst dál: Námořnická dobrodružství ve Sluneční zátoce

Hodnocení  

Theo (8220 čtenářů, 12 komentářů) | 31. 1. 2014 14:56 | téma: Volný čas s dětmi

Karneval ve vodě? Potápět se v masce? Anebo se nepotápět a užívat si vodních her? Ano!

Studio Motýlek zve všechny děti, ale i rodiče na masopustní rej do svého bazénu, 
kde pro Vás uspořádá vodní taškařici se vším všudy. 

 

AKCE SE KONÁ V SOBOTU 8.2. 2014 ve Studiu Motýlek, Třinecká 650, Praha 9 - Letňany.

Číst dál: Masopustní rej pro děti ve vodě

Hodnocení  

Missorka (10610 čtenářů, 22 komentářů) | 22. 7. 2013 17:10 | téma: Volný čas s dětmi

Tak jsem tu. Na dovolené. Na konci světa. Moře kousíček - nádhera.

Děti jsou nadšené - Vašík hází kamínky, Violka zkoumá pobřeží, Valu se koncentruje na různou mořskou faunu a z Vojty vidím celé dny jenom šnorchl. :-) Jsou neskutečně šťastní, skoro jako by už někdy u moře žili... Muž je skvělý a užívá si to.

A já? Trvale něco řeším, protivná sama sobě a odhodlaná nebýt protivná na ostatní... Chce se mi na sebe řvát: "Vypni už sakra tu matku v sobě, nebo jí vybij baterky, cokoli, ale hlavně už přestaň!" Jak se ti udělá? Fakt jsem tak stará a kostnatá? (Tedy díky své konstituci nikdy nebudu kostnatá, měla jsem na myslí spíš zkostnatělá.)

Číst dál: VYPNI MATKU!

Hodnocení  

Missorka (10945 čtenářů, 56 komentářů) | 30. 8. 2012 10:00 | téma: Volný čas s dětmi

Tomáš Slavata - www.tomaslavata.cz - sportovec a patron všech dětí. 

Triatlonista Tomáš Slavata je nejen dobrý sportovec, ale hlavně člověk, který se snaží v dětech probouzet chuť sportovat a to, že by měl sport být nedílnou součástí života. Svoji nezdolnou vůlí a energii věnuje dětem z nelehkého prostředí, pro které je velkým vzorem. Každoročně absolvuje závod Ironman (3,8 km plavání, 180 km jízda na kole, 42,2 km běh) a specializuje se především na terénní triatlon. Je nejmladším nositelem ocenění Mezinárodního Olympijského Výboru -  Sport a společenská odpovědnost, které získal v letošním roce. 

Číst dál: Sport dětem. Proč je pro ně důležité sportovat?

Hodnocení  

(7991 čtenářů, 2 komentářů) | 27. 6. 2012 8:30 | téma: Volný čas s dětmi

Chcete tipy na výlety, které budou bavit celou rodinu?

Číst dál: Vypravte se do Pohádkového Česka za skřítkem Žirafíkem!

Hodnocení  

(8090 čtenářů, 0 komentářů) | 28. 5. 2012 11:30 | téma: Volný čas s dětmi

Pokud ano, tak využijte programu Pohádkové Česko, který Vám zpříjemní cestování a přinese zábavu dětem i dospělým.

V Pohádkovém Česku můžete navštívit nejen hrady či zámky, ale nově i zoologické zahrady. Nechybí zde ani pěší turistické stezky nebo cyklistické trasy. A samozřejmě na Vás čekají soutěže s atraktivními výhrami.

Číst dál: Vypravte se do Pohádkového Česka za skřítkem Žirafíkem

Hodnocení  

Kory (10241 čtenářů, 6 komentářů) | 24. 4. 2012 19:30 | téma: Volný čas s dětmi

Sedím nad prázdným papírem, několik týdnů se mi hlavou honí, že musím něco udělat, poděkovat, podělit se o radost a můj údiv a vděčnost.

Je to neuvěřitelných 12 let, co jsem součástí a ráda se vracím do Mateřského, dnes Rodinného centra YMCA.
Moje mladší děti se do centra narodily, mladší dcerka doslova... rovnou z porodnice jsme jeli na velikonoční vystoupení prvorozené, možná je dodneška nejmladší návštěvníkem, byly jí tenkrát celé 4 dny (jak vysvětlit dítku, že maminka na oslavě nebude, protože je s miminkem v porodnici, když procházející lékař laškovně pravil, že maminka nesmí zmeškat a zařídil propuštění.)

Číst dál: 20. narozeniny prvního mateřského centra

Hodnocení  

Ladyle (8926 čtenářů, 5 komentářů) | 20. 4. 2012 9:40 | téma: Volný čas s dětmi

Chodím se synem na logopedii. Každých čtrnáct dní dostaneme okruhy slovíček, které máme procvičovat. Aspoň třikrát denně, stále stejnou sadu slov. Vrcholem zpestření je básnička. Vrchol techniky představují speciální omalovánky, kde jsou cílová slova na každé stránce vypsaná, takže nám je paní logopedka nepíše do sešitu, ale zatrhne v omalovánkách. Je pravda, že syn se hodně zlepšil a upřímně řečeno jsem ráda, že vůbec máme nějakou logopedku. V ordinaci má různé hry a pomůcky pro rozvoj dětské řeči, ale ty její domácí úlohy mně i synovi lezou krkem. Nemám peníze na to, abych pořizovala speciální hračky a sady, ze kterých použijeme pět písmenek (lekcí).

Minulý měsíc syn po větě "Frantík jezdí na koni" monotónně pokračoval: "Máňa stůně. Matěj sedí ve vodě." Je mu pět let. Minimálně rok nás ještě na logopedii čeká. Takhle to dál nejde. Přece musí existovat způsob, jak do běžných her dostat cílová slovíčka. Jejich neustále omílání pak není tak nekonečně otravné (pro všechny). Hledala jsem dlouho a skoro nic jsem na našem internetu nenašla. Tak jsem se inspirovala v zahraničí a něco k tomu přidala.

Číst dál: Pět logopedických her

Hodnocení  

Sally (11976 čtenářů, 42 komentářů) | 12. 3. 2012 23:05 | téma: Volný čas s dětmi

Já vím, deníček maminek v zahraničí je dávno pryč, ale prostě teď mám téma, které mě už hezkou dobu žere a tak vám ho chci předhodit - zajímalo by mě, jak je to u vás (ať už žijete kdekoliv), jaké máte zkušenosti - a jaké máte názory a nápady.

Pro ty, co mě neznají připomínám, že žijeme v Kalifornii, takže se snažíme nějak fungovat v místním systému.

Číst dál: Resuscitační deníček maminek v zahraničí: Dělají vaše děti nějaké SPORTY?

Hodnocení  

Ladyle (10340 čtenářů, 25 komentářů) | 28. 2. 2012 13:00 | téma: Volný čas s dětmi

"Máš hlučné děti," ponuře konstatovala má matka hodinu po svém příjezdu. Naprosto s ní souhlasím. Od té doby, co se mí dva synové poprvé nadechli, si uvědomuji cenu ticha. Když oba dva spí, vypínám rádio a doslova se rochním v hlubokém klidu. Bohužel spí čím dál méně, takže čas na regeneraci se mi taky krátí.

Kdysi mi můj kolega tvrdil, že si chodí do práce odpočinout, protože mu doma ječí čtyři děti. Myslela jsem si, že žertuje. Dnes na něj často vzpomínám, i když rušiče mám jen dva. Občas když slyším: "Mamí", tak prudce zatoužím strčit hlavu do písku nebo aspoň do trouby.

Nedávno jsem ovšem objevila způsob, jak miláčky na deset minut zabavit, takže si v klidu vypiju kávu a zkontroluju B-C. Příprava nedá moc práce a ještě můžete být na sebe pyšná, že děti nedáváte hnít před televizi.

Číst dál: Deset minut ticha

Hodnocení  

Nasedite (7628 čtenářů, 1 komentářů) | 2. 11. 2011 21:30 | téma: Volný čas s dětmi

Dobrý den,

jménem Nadace Naše dítě vás srdečně zveme na Pochod Prahou, který se koná 19. listopadu.

Budeme rádi, když se zúčastníte a pomůžete nám upozornit na problematiku týraných a zneužívaných dětí, kterých je v ČR stále příliš mnoho.

Děkujeme!

Více informací o programu naleznete ZDE

Číst dál: Pochod Prahou - STOP násilí na dětech!

Hodnocení  

Vydra (27172 čtenářů, 23 komentářů) | 31. 10. 2011 17:00 | téma: Volný čas s dětmi

Výroba mýdel z mýdlové hmoty je velice snadná, zábavná a

POZOR často je i návyková Velmišťastný

Někteří údajně nešikovní jedinci mi často s radostí sdělují, že opravdu dokázali mýdla vyrobit, že se jim to moc líbilo a že si koupí další hmotu, aby mohli mýdlovat zas. Často mýdlují maminky s dětmi - mají o zábavu postaráno a ještě mají vlastnoruční dárky pro své bližní. Jak staré (malé) děti vezmete k tomuto tvoření, je jen na Vás, je pouze potřeba vzít v úvahu, že je to práce s horkou hmotou a kolem plotny. Já pro zatím mýdluji sama, ale už se moc těším, až Martínek povyroste, abych se o toto potěšení mohla podělit i v rámci své rodiny.

Číst dál: Mýdlování - domácí odlévání mýdel - tvoření pro mamky a starší děti

Hodnocení  

Missorka (11193 čtenářů, 79 komentářů) | 7. 8. 2011 23:35 | téma: Volný čas s dětmi

No, neberu. Je jim 6 a 7 let a vůbec nevím, co by z toho měli... Navíc bych z toho neměla nic já, neb bych musela neustále vysvětlovat děj. A taky bondovky obsahují scény, na které mají moje děti ještě čas...

Nemyslím si, že je nějak přehnaně ochraňuju, ale nekoukám na detektivky v jejich přítomnosti, nepouštíme zprávy, když jsou okolo. Vojta nemá mobil, neví, co je Bakugan a i Valu zůstává utajená většina módních vln... Je to jednodušší, bydlíme na vesnici, spousta věcí se tu neřeší. 

No a pak - jednoho deštivého odpoledne vezmete děti do kina... Na Auta 2. Jednička byl kdysi velký hit, tak proč nejít na dvojku, zvlášť když venku je fakt pěkně hnusně...

Číst dál: Proč neberu svoje děti na bondovky?

Hodnocení  

Gedžitka (9801 čtenářů, 29 komentářů) | 11. 7. 2011 11:20 | téma: Volný čas s dětmi

V prvním díle jsme se dostali až k letadlu, teď konečně nastoupíme a poletíme :-)

Na palubě

Při nástupu do letadla můžete být vyzváni k předložení palubních vstupenek. Nevyžadují to všechny letecké společnosti, české by měly.  

Číst dál: Cestujeme letadlem s dětmi - část druhá

Hodnocení  

Gedžitka (14323 čtenářů, 55 komentářů) | 30. 6. 2011 9:00 | téma: Volný čas s dětmi

Léto je tady a s ním i doba dovolených. Hodně z vás se chystá na dovolenou letecky, někteří poprvé s dětmi, takže doufám, že vám můj příspěvek pomůže.

Před odletem

V první řadě se ujistěte, že máte v pořádku doklady. Od 1.7.2011 již není možné zapsat dítě do pasu rodičů, pokud už zápis máte, je platný do 26.6.2012. Po tomto datu musí mít každé dítě svůj vlastní pas!

Číst dál: Cestujeme letadlem s dětmi - část první

Hodnocení  
Celkem 35 článků (2 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/2
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy