ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 11 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Anidra (8716 čtenářů, 44 komentářů) | 7. 10. 2014 21:49 | téma: Zážitky s bříškem

 ...aneb malé zamyšlení v polovině těhotenství.

Vždycky jsem měla pocit, že jsem nenáročná. Že toho vlastně moc nechci. Když jdu nakupovat, stačí mi úplně obyčejné věci. Manžel si o sobě myslí to samé. A oba velmi často narazíme.

 

Číst dál: (NE)náročný spotřebitel...

Hodnocení  

Mirabelka (9606 čtenářů, 24 komentářů) | 23. 7. 2010 20:00 | téma: Zážitky s bříškem

Uz se dlouho dlouho chystam na denicek a chtela jsem vam napsat, ze jak jsem si jen tak mimochodem pocala, tak si i jen tak mimochodem tehotnim..

No, neco mi do toho vlezlo a tak ten denicek bude o tom jak jsem strasne rozmazlena. Rozmazlena BCckem, prvnim porodem s privatnim doktorem, mym milym starickym  praktickym lekarem a moji porodni asistentkou.

Doted jsem si zila na oblacku, ze ty historky o bojich za sva prava v porodnicich se  zaslibene zeme na konci sveta netykaji. Jak jsou tu vsichni strasne otevreni alternativnim pristupum a vsechno je vlastne hrozne normalni a OK.

Vcera jsem spadla z topolu!

Číst dál: O tom jak jsem zhyckana

Hodnocení  

Schamka (8732 čtenářů, 20 komentářů) | 16. 10. 2009 15:00 | téma: Zážitky s bříškem

Je dosť možné, že mám dlhšie vedenie, ale niektoré veci mi (poriadne) dochádzajú až teraz, čo som tretíkrát tehotná.

Prvé tehotentsvo žena prežíva asi najviac. Ani ja som nebola iná. Nevedela som sa dočkať 12.tt, keď sa vrchol maternice dostane na úroveň lonovej kosti, aby to na mne už konečne začalo byť vidno. Samozrejme dala som bábätku "pracovné" meno. Vecičky som nakupovala už od 20.tt. Hocikedy, aj o pol noci som presne vedela, v koľkom týždni a dni tehotenstva som. A dodnes si pamätám, že 18.novembra 2003 som ráno našla na tehuteste dve čiarky (keď si na to spomeniem, mám opäť tie isté zimomriavky po tele). Niekoľkokrát denne som študovala, čo sa práve v mojom tele deje, aké veľké je bábätko a čo všetko už vie. Samozrejme to všetko z niekoľkých zdrojov. Pripadala som si krásna a cítila som sa, akoby mi patril celý svet. Vedela som, že pôrod bolí, aj keď som vôbec netušila, čo to vlastne znamená. Vlastne napriek všetkému naštudovanému som nič nevedela, len som bola šťastná.

Číst dál: Už viem, čo je zázrak

Hodnocení  

Terere (9078 čtenářů, 14 komentářů) | 28. 12. 2008 15:50 | téma: Zážitky s bříškem

Sárinku hlídala babička, a tak jsme si došli na manželské rande do nazdobené Prahy. Čajovna nás odbyla zavřenými dveřmi na petlici, takže jsme se nakonec uvelebili v jedne krásné restauraci. Krásně drahé, s úžasným interiérem a šikovným séfkuchařem. Přítmí s decentním osvětlením, ambientní hudba a zvláštní pocit, že jsme sami, nám dělali dobré společníky. Po cestě zpátky jsme ješte zvládli pokoupit pár radostí a už jsme se těšili na klidný večer. Cestou jsme se hodně smáli. Vymýšleli jsme naše oblíbené absurdity, a tím to asi začalo...

Číst dál: Poezie zaseklého výtahu

Hodnocení  

Missorka (9952 čtenářů, 15 komentářů) | 21. 5. 2008 0:00 | téma: Zážitky s bříškem

Vím, že snít v těhotenství o miminku, o tom, jaké by mělo být, jak by mělo vypadat, jaké by mělo mít oči a vlásky a nosík atd. by se nemělo, ale já snila... a vysnila jsme si do detailu holčičku a teď? Teď mi spinká ve vedlejším pokoji a je přesně do posledního puntíku taková, jakou jsem ji měla vysněnou ve své hlavě... ale nebudeme předbíhat...

Číst dál: VĚŘTE SVÝM BŘÍŠKŮM!!!

Hodnocení  

Missorka (9581 čtenářů, 27 komentářů) | 13. 4. 2008 14:45 | téma: Zážitky s bříškem

...něco mě probudilo, že by to bylo ono? Rychle sahám po spisu z předporodního kurzu, listuji a srovnávám.. Zjišťuji, že všechny body krom odteklé plodové vody jsou splněny. Jdu se osprchovat, po sprše žádná změna. Je rozhodnuto, jedeme.

Číst dál: ...něco mě probudilo

Hodnocení  

Missorka (9643 čtenářů, 23 komentářů) | 20. 2. 2008 12:00 | téma: Zážitky s bříškem

Ahoj! Přeju všem pěkný den!

Jmenuji se Lída nebo Ludmila a podle nicku Lidundju....

Chci vám popsat svoje pocity, dá se říci těsně před porodem, protože termín se mi blíží, zbývá jen 5 dní...

A o co půjde?

Číst dál: Čekání nebo Trpělivost a pokora ?

Hodnocení  

Missorka (10644 čtenářů, 86 komentářů) | 16. 2. 2008 17:00 | téma: Zážitky s bříškem

... aneb Jak mi Zelňasovic sundala růžové brýle :-)

Také jste se vždycky těšily na to, až budete těhotné? Hltaly články a knížky o těhotenství, poslouchaly povídání kamarádek a pod vlivem "těšitelských" hormonů mávaly rukou nad jejich stížnostmi a popisování nejen radostí, alébrž hlavně a především strastí? Byla jsem stejná :-).

Číst dál: Staré známé těhotenské báje a pověsti

Hodnocení  

Missorka (10695 čtenářů, 39 komentářů) | 31. 1. 2008 14:00 | téma: Zážitky s bříškem

Když tak nad tím přemýšlím, tak nesvéprávným idiotem jsem se zřejmě stala ve chvíli, kdy jsme rodičům oznámili, že čekáme potomka. Trvalo nám to poměrně dlouho, než se zadařilo, asi rok a půl a s tím, že se snažíme, jsem se jim rozhodně nesvěřovala. Znám totiž svoji maminku a bylo mi jasné, že by byla zbytečně nervózní a moc to prožívala, tak jsem ji raději ušetřila.

Číst dál: Jak jsem se stala nesvéprávným idiotem ... (aneb psaní jako terapie)

Hodnocení  

Missorka (12924 čtenářů, 18 komentářů) | 26. 11. 2006 17:42 | téma: Zážitky s bříškem

Osud, příroda nebo snad blbá náhoda nás postavily před problém redukce.

Často se setkávám s tím, že lidé tak docela nevědí, o co jde a přitom se ostýchají zeptat. Nejsem žádný odborník ani zdravotník, jen chci napsat, jak to bylo u nás.

Číst dál: My a redukce

Hodnocení  

Sonepka (19997 čtenářů, 21 komentářů) | 26. 9. 2006 0:47 | téma: Zážitky s bříškem

Ahoj maminky, mám čerstvě v myšlenkách dnešní prožitky. Byla jsem dnes totiž na AMNIOCENTÉZE (neboli odběru plodové vody). Myslím, že o ní bylo řečeno dost a dost, ale ráda bych se s Vámi podělila o moje pocity, neboli jak jsem to zažila já.

Číst dál: Amniocentéza

Hodnocení  
Celkem 11 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy