ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 19 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Biba (10020 čtenářů, 18 komentářů) | 28. 5. 2010 21:25 | téma: Kojení

Nedávno napsala Cifka moc hezký článek o šestinedělí. V té době jsem zrovna prožívala to svoje a při čtení příspěvků jsem se někdy musela stydět. Kolik jste toho zvládly!

Než se narodila moje první dcera, mamka mi nabízela, že mi přijede pomoct. Ale já hrdinka jsem odmítla, přece to zvládnu sama! Jenže pak jsem měla velké potíže s kojením a celé šestinedělí jen brečela. Nic jsem nezvládala a plně kojit se mi nepodařilo.

Podruhé už jsem nechtěla nic nechat náhodě. Hrozně moc jsem si přála kojit a tak jsem prosila mamku, aby tu byla se mnou. S nadsázkou jsem tvrdila, že já budu zalezlá s miminem v posteli a budu jen kojit a spát.

Číst dál: Moje šestinedělí

Hodnocení  

Missorka (9791 čtenářů, 41 komentářů) | 5. 10. 2009 23:00 | téma: Kojení

...aneb díky Václave!


Jak se již na BC ví (nebo se bude vědět) - nejsem zdatná kojička. Nejstaršího Vojtu jsem kojila tři měsíce, pak ochutnal Sunar, pohrdl výživou od vlastní matky, zklidnil se a zakulatil ;-)

Valerii jsem kojila tři týdny a následujícíh několik měsíců jesm věnovala každodennímu boji o to, abych do ní dostala aspoň minimální dávku kojeneckého mléka mutnou k přežití. Valerie nejen, že přežila, ale - světe, div se! - ve svých čtyřech letech začala dokonce dobrovolně pít mléko kravské!!! :-)

Číst dál: From the other side...

Hodnocení  

Modrasek (9361 čtenářů, 3 komentářů) | 13. 1. 2009 8:15 | téma: Kojení

Minule jsem tady psala o tom, jak u mě probíhala laktační psychóza. Dnes bych se chtěla zmínit o tom, co během psychózy probíhá v mozku. Veškeré informace mám ze seminářů, které jsem navštěvovala po hospitalizaci v Bohnicích.

Zmíním se i o tom, jak probíhá léčba v psychiatrické léčebně a jaké byly moje první dny po propuštění domů.


Číst dál: Laktační psychóza podruhé

Hodnocení  

Mahynka (9384 čtenářů, 47 komentářů) | 7. 1. 2009 14:50 | téma: Kojení

Moje milé kafařky,

už dlouho mám v plánu deníček s tímto tématem, neboť jsem se před porodem domnívala, že kojení je jednoduchá záležitost, kojí skoro každá žena, tak proč zrovna já bych se ním měla trápit.

Před porodem jsem samozřejmě četla nějaké obecné rady o kojení, ale spíše jsem si myslela, že se vše dovím až v porodnici, těžko se člověk bude něco učit bez savce po ruce :-)  Hluboce jsem se tedy tím nezabývala, ale i těch malo načtených rad jsem do porodu úspěšně zapomněla.

Číst dál: Proč se informovat před porodem o kojení

Hodnocení  

Modrasek (22270 čtenářů, 39 komentářů) | 6. 1. 2009 18:00 | téma: Kojení

Dnes se klade velký důraz na kojení. Málokterá máma ale zná temnou stránku kojení - laktační psychózu. Protože jsem ji zažila na vlastní kůži, ráda bych se s vámi podělila o tuto zkušenost.

Dodnes nechápu, proč se u mě laktační psychóza spustila. Těhotenství jsem měla až na drobné krvácení v 6. týdnu v pořádku a i porod probíhal vcelku rychle a bez komplikací. Potom jsem se vrhla na kojení a začaly drobné nepříjemnosti jako kvasinkové záněty, podrážděné koutky úst, střevní infekce, noční můry apod. Tři měsíce jsem strávila u babiček, které mě pořád přesvědčovaly, ať přestanu kojit. Potom jsem dva a půl měsíce byla se synkem sama a pak k tomu došlo.

Číst dál: Laktační psychóza

Hodnocení  

Dacanka (14353 čtenářů, 93 komentářů) | 1. 9. 2008 21:00 | téma: Kojení

K sepsání informací o B 12 jsem se rozhodla poté, co jsem zjistila, že se v porodnicích nedívají na to, jakým způsobem se matka stravuje. Maminky jen slyší: "Kojení je ta správná cesta, kterou musíte jít, aby vaše miminko prospívalo" .

Jenže pokud je maminka vegetariánka či veganka, může dojít k vážným komplikacím. Netvrdím ale, že všechny ženy, které se takto stravují, si nehlídají příjem všech potřebných živin a vitamínů.

Číst dál: Nedostatek vitamínu B 12 u kojenců

Hodnocení  

Ed (30320 čtenářů, 465 komentářů) | 22. 6. 2008 10:15 | téma: Kojení

Naše společnost má zvláštní pohled na mateřství. Některé věci se snažím přehlížet, tolerovat, ignorovat. Ale téma kojení je pro mě hodně osobní a na tohle se nereagovat prostě nedá.

Než půjdu k věci a důvodu pro tento deníček, zabrousím malinko do historie mého kojení.

Číst dál: Jasmínový deníček č. 18 - (ne)legální kojení?!

Hodnocení  

Skriatok (21036 čtenářů, 27 komentářů) | 21. 6. 2008 8:55 | téma: Kojení

Mile damy,
zacnu jako v americkych filmech, ale pravdive: "Jmenuji se skriatok a mam problemy s kojenim."

Popisu nasich 6 tydnu problemku s kojenim a snad nas takovych bude vic a budem si delat vzajemne vrbu, snad mi i nekdo poradi, snad nekoho potesim, ze jsou na tom lide i hur, pripadne lip...

Číst dál: Kojení s neznámým koncem

Hodnocení  

Missorka (13753 čtenářů, 3 komentářů) | 12. 7. 2007 21:40 | téma: Kojení

Milé maminky,

další díl kojicího manuálu má podtitul "kojení jde přes hlavu" . Autorkou tohoto výroku je  (alespoň od ní jsem to slyšela) PA, která vedla naše předporodní kursy, a tato slova bych vytesala do kamene jako nesmírně moudrá, reálná a pravdivá.

Číst dál: Problémy s kojením a jak na ně II.

Hodnocení  

Missorka (10814 čtenářů, 6 komentářů) | 11. 7. 2007 21:20 | téma: Kojení

Před chvílí jsem se začetla do diskuse Kojení po císaři a ta mě utvrdila v tom, že stojí za to napsat můj příběh o kojení. Jsem totiž přesvědčená, že kojení je z velké části záležitostí psychiky. A taky odhodlání.

A ještě bych chtěla poděkovat Berun za její článek Jak rozdojit kozla. Berun, kojím díky Tobě! Díky tvému textu jsem věděla, že to nesmím vzdát, a že se kozel rozdojit dá J

Číst dál: Jak rozdojit kozla 2

Hodnocení  

Missorka (76960 čtenářů, 79 komentářů) | 29. 6. 2007 14:25 | téma: Kojení

Jakožto jedna z nevyspaných a zoufalých maminek jsem se nedovolila a přepisuji letáček, který jsme dostali při předporodní přípravě. Přestože toho bylo o nočním kojení a spánku napsáno nejen tady mnoho, informace o chronické nespavosti, kterou může matka přivodit miminku jsou pro mě nové. Doufám, že pomůže a autorky se na mě nebudou zlobit.

Číst dál: NOČNí KOJENí VERSUS KLIDNÝ SPÁNEK - Pomoc pro nevyspané a zoufalé maminky.

Hodnocení  

Monysek (12179 čtenářů, 18 komentářů) | 7. 3. 2007 22:10 | téma: Kojení

Termín porodu máte 7.2. 2006, tak to byl konečný datum doktora po prohlídce v ukončeném 3tím měsíci těhotenství. Paráda, už se těšíme, víme, že to bude chlapeček, ale že to bude kluk jako buk, to netipoval nikdo.Vážím totiž 47kg a měřím něco kolem 164cm. To bude malé mimi, tvrdili všichni.... a pak to přišlo, to nekonečné čekání v 9-tém měsíci, pořád sms a volání "Tak co, jěště nic"...tuto větu jsem nenáviděla.

Číst dál: Vy se rozkojíte...

Hodnocení  

Missorka (12223 čtenářů, 3 komentářů) | 5. 2. 2007 8:35 | téma: Kojení

Ste prvotehuľka, viete, že materské mlieko je najlepšou a najzdravšou potravou pre novorodencov, a chcete svoje dieťatko kojiť. Len neviete ako na to. Alebo nie ste úplne rozhodnutá a váhate. Nasledujúce riadky by vám mohli pomôcť.

Čo budete potrebovať?

- Prsník
- Dieťatko
Jednoduché, nie? Mrkající

Dôležitá je informovanosť

Číst dál: Kojenie - navod pre tehule

Hodnocení  

Naja (11379 čtenářů, 2 komentářů) | 2. 2. 2007 13:45 | téma: Kojení

Milé maminky,

nejsem sice laktační poradce, jsem dvojnásobná máma a zabývám se alternativní medicínou. V poslední době jsem měla několik případů maminek, kterým se především v období kolem třetího měsíce věku miminka (ale i později) snížila produkce mléka a byly z toho dost nešťastné. Takže pokud je toto i Váš problém, třeba Vám moje rada přijde vhod.

Číst dál: Alternativní způsob zvýšení laktace

Hodnocení  

Schamka (11118 čtenářů, 0 komentářů) | 25. 1. 2007 15:45 | téma: Kojení

Každá dojčiaca mamička mala aspoň raz pocit, že má málo mlieka. Niekedy je to skutočne tak, ale častokrát sú to zbytočné obavy. A ak skutočne máte málo mlieka, dá sa s tým väčšinou aj niečo spraviť.

Produkcia materkého mlieka sa riadi vcelku hospodárskym zákonom - ponukou a dopytom. Čím viac mlieka dieťa vypije, tým viac sa ho tvorí. Takže čím skôr začnete s problémom "málo mlieka" niečo robiť, tým ľahšie ho vyriešite.

Číst dál: Málo mlieka

Hodnocení  

Missorka (16084 čtenářů, 129 komentářů) | 15. 1. 2007 21:10 | téma: Kojení

Ahojky,

všude na netu (i na BC), najdete spoustu cenných rad, co dělat při problémech s kojením. Ale pokud vám žádná z těch rad nepomůže kojení vyřešit, už se nikde nedočtete, co dělat dál, jak postupovat s přechodem na umělou kojeneckou výživu, jak zvládat všetečné dotazy proč nekojíte, jak odrážet dobře míněné rady, které už pro vás nejsou aktuální...

Chci, aby BC bylo místo, kde se nikdo nebude muset obhajovat, proč přestal kojit, kde nebudou debaty o tom, kdo měl či neměl, mohl či nemohl udělat víc. A hlavně chci, aby ty, kterým kojením z jakýchkoli důvodů nevyšlo, našly v tomto článku podporu.

Číst dál: Nekojila jsem. Tečka.

Hodnocení  

Missorka (9033 čtenářů, 24 komentářů) | 14. 11. 2006 13:53 | téma: Kojení

Musím říct, že už dlouho plánuju napsat o mém nezdařeném kojení. I já byla z těch, co si nějaké komplikace nepřipouštěly. Jednou mám prsa, tak proč by to nešlo? Jenže všechno se nějak zvrhlo, moje Anička bude mít půl roku a já pořád brečím a přemýšlím, co se stalo špatně.

Číst dál: Trocha o nekojení

Hodnocení  

Missorka (11018 čtenářů, 8 komentářů) | 4. 11. 2006 3:06 | téma: Kojení

Milé maminky současné i budoucí,

k sepsání tohoto "babského manuálu" mě přiměla vzpomínka na pokoj šestinedělí, kde jsme s mým velmi čerstvým synem páchali první samostatné pokusy o kojení. Naproti na zdi visel plakát kojící modelky a šťastného dítka s návodem, který zněl nesmírně jednoduše (ve zkratce-kupte si Bepanthen a všechny ostatní kojo-problémy jsou od toho, že jste zkrátka levá jak šavle a máte špatnou techniku:-)

Číst dál: Problémy s kojením a jak na ně I.

Hodnocení  

Berun (10577 čtenářů, 11 komentářů) | 29. 10. 2006 1:15 | téma: Kojení

Pro někoho je kojení naprosto přirozená věc, která nevyžaduje žádné úsilí. Pro druhého zase boj, který často končí prohrou. Pro nás to byl boj který skončil vítězstvím a třeba vás inspiruje nebo uklidní...

Číst dál: Jak rozdojit Kozla aneb náš vítězný boj s kojením

Hodnocení  
Celkem 19 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy