ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 17 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Romana1511 (11586 čtenářů, 15 komentářů) | 23. 10. 2012 21:00 | téma: Potrat

Ahoj holky.

Je mi 19 let, studuju poslední rok SŠ. Na svůj věk jsem vyspělejší než spolužáci, kvůli mému dětství a kvůli tomu jak se ke mě choval otec. Od 18 let bydlím se svým snoubencem. Už loni jsme mluvili o miminku a tak jsem v lednu letošního roku přestala brát antikoncepci. Koncem srpna letošního roku mi moje gynekoložka potvrdila 15. týden těhotenství. Počáteční šok vyústil v neskutečnou radost a pocit štěstí. Zjistila jsem to tak pozde kvůli nepravidelné menstruaci a kvůli dlouhé době čekání než mě moje doktorka objednala. Byli jsme se snoubencem moc štastní. Řekli jsme to budoucímu tchánovi, tchyni, koukali jsme na kočárky, na postýlky a všechno si náležitě užívali. Na začátku září jsem mě paní doktorka objednala na genetiku do Plzně. První týden v září jsme tam jeli, měla jsem malinko strach z toho co mě čeká.

Číst dál: Potrat v 18tt

Hodnocení  

Amazonka01 (14995 čtenářů, 68 komentářů) | 20. 8. 2011 16:15 | téma: Potrat

Právě jsem na vlastní kůži zjistila, jak se nedá vykrvácet z minuty na minutu i při velmi intenzivním gynekologickém krvácení. Myslím, že by tohle zjištění mohlo někomu pomoci, protože já sama jsem se něčím takovým nikde (na diskuzích) nesetkala, a odborná literatura o tom taky nijak šířeji nepíše, spíš straší.

Číst dál: Neúplný potrat - silné krvácení

Hodnocení  

Zikii (13564 čtenářů, 19 komentářů) | 16. 1. 2010 23:00 | téma: Potrat

Dnes je mi tak těžko, že se musím někde vypovídat, i když má rodina se naží ze všech sil mi podat pomocnou ruku, přítel vykonává domácí práce, které jindy "nevidí", že jsou třeba, dcera se tulí, což také často nedělá, maminka mi přinesla kytičku, kamarádky píší SMS plné naděje, ale mně to uvnitř nestačí, i když jsem jim tolik vděčná....

Číst dál: Vrozená vývojová vada plodu

Hodnocení  

Falcco (16930 čtenářů, 36 komentářů) | 31. 8. 2009 22:20 | téma: Potrat

Když jsem se dozvěděla, že v plodové vodě mám DNA cytomegalovirové infekce, netušila jsem, která bije. Na internetu jsem nenašla jedinou zkušenost jiných rodičů, kterým by se stalo něco podobného. Takže i když tady chci psát o věci, kterou považuji za nejhorší v mém životě, dělám to proto, abych ostatním maminkám předala informace, které jsem sama potřebovala znát.

Číst dál: Přišla jsem o miminko kvůli CMV infekci

Hodnocení  

Mienskap (12486 čtenářů, 25 komentářů) | 19. 7. 2009 9:25 | téma: Potrat

Po přečtení několika článků a komentářů na těchto stránkách jsem se rozhodla, že místo lidí fyzicky přítomných zkusím svůj příběh povykládat vám. Díky těmto stránkám už nemám pocit, že jsem v tom sama.

V únoru letošního roku jsem začala pociťovat různé příznaky toho, že něco není tak, jak bylo doteď. Pnutí v prsou, mírná bolest v podbřišku, častější bolesti hlavy, podrážděnost. Přítele jsem v té době neměla. Rozešli jsme se asi dva roky zpátky. Pracoval už ty dva roky 250 km ode mě. Jezdil ale k rodičům na návštěvu a tak při té příležitosti jednou navštívil i mě... Právě šest týdnů po jeho návštěvě mě napadlo koupit si těhotenský test...a ouha...byl pozitivní.

Číst dál: Konec

Hodnocení  

Anonymni (10810 čtenářů, 18 komentářů) | 23. 6. 2009 12:55 | téma: Potrat

Déšť. Snažím se usnout, ale bouře venku i uvnitř je silnější. Je půlnoc. Nespím a myslím na své nenarozené dítě. Jsem tolik unavená a spánek odmítá přijít... Zlobím se na celý svět. Nikdo mi nepomůže. V práci jsem zbyla téměř sama... stěhování, přestavba bytu, těhotenství... není to spravedlivé. Teď když potřebuju pomoc nejvíc... Už ani nedokážu cítit radost, těšit se... Nespím a snažím se myslet na své nenarozené díte. Zlobím se na sebe, že ho tím vším vztekem, únavou a bezmocí trápím.... Nikam nepatřím, nejsem ani tady, ani tam. Kolikátý domov už tvořím? Potřebuju pomoc. Opravdu potřebuju, ale komu o ni říct? Nejsou lidi. Víkend bude v květnu už můj třetí pracovní... a do září se tempo sotva zvolní. Nemůžu to přece vzdát, kdo by tam zbyl? Nebo můžu? Ne, vydržím! Zatnu prostě zuby... Vydržím?! Všechno ve mně křičí: Zachraňte mě někdo! Prosím. Ale převrátím se na druhý bok a snažím se usnout.

Číst dál: MISSED

Hodnocení  

Mamca2 (9719 čtenářů, 12 komentářů) | 6. 6. 2009 19:05 | téma: Potrat

Takovou jsem měla radost. Po pěti letech snažení konečně ta radostná zpráva, že jsem zase těhotná.

Číst dál: Potrat

Hodnocení  

Dancul (9106 čtenářů, 67 komentářů) | 21. 5. 2009 19:00 | téma: Potrat

...a jak moře byl tvůj žal, nikomu tím nepomůžeš, život půjde dá á ál

Táto stará pesnička od Goťáka mi celú noc hrala v hlave.

Myslím, že som to tak nejak tušila. Stále som sa bránila radosti na ďalšie dieťa, všetky prípravy a nákupy som plánovala až tesne pred TP. Ale tešila som sa, že to vyšlo tak skvele a nebudú mať s Katkou od seba tak ďaleko.

Číst dál: Kdyby sis oči vyplakala...

Hodnocení  

Cifka (34406 čtenářů, 53 komentářů) | 22. 11. 2008 12:35 | téma: Potrat

Kamarádka před několika týdny podstoupila potrat. Souhlasila s tím, abych Vám její příběh přeposlala, ona sama se k tomu již vyjadřovat nechce. Nemám k němu moc co říct, snad jen to, co ona nezmínila ve svém dopise: několik doktorů jí potvrdilo, že případná snaha o donošení takto nemocného dítěte by byla provázena značným rizikem pro ni. Prosím diskutérky o ohleduplnost ve svých vyjádřeních, žen, kterých se tento příběh týká je tu, bohužel, mnoho.

              Tak už to mám na té fyzické rovině za sebou a jsem druhý den zpět z nemocnice. Byl to opravdu nepěkný a po všech stránkách bolestivý zážitek pro otrlejší povahy a psychické dopady  si budou asi ještě chvíli vybírat svou daň. Myslím, že to bylo to, čemu jsme na Jamu odborně říkali "mezní situace" - ty vyhrocenější fáze života, které se pak stávají náměty dramatických i jiných děl. Toto psaní na nic takového neaspiruje. Jen to nějak potřebuji pustit ven a možná taky nabídnout otevřenou zpověď toho, co se ve mně odehrávalo, kombinovanou s čistě naturalistickým popisem událostí.

Číst dál: Potrat v 22. týdnu těhotenství

Hodnocení  

Karolllina (13653 čtenářů, 16 komentářů) | 5. 10. 2008 11:55 | téma: Potrat

Ahoječek,

 tak se taky k vám připíšu, přesněji k těm, kterým to zatím nevyšlo, jako mně... Mám přesně týden po revizi, ze začátku bylo všechno v pohodě. Věděla jsem, že už tam je drobek, ještě než jsem si udělala test a to asi v 10. dnu těhotenství...prostě intuice. Dr. řekl, že tam mám zatím jen náznak dutinky a že je moooc brzy. K další návštěvě jsem zvolila jinou paní doktorku. ta mi řekla, že tam drobek je, ale že nemá srdíčko. Dala mi 3 dny, aby narostlo. A ono tam bylo!!!

Číst dál: Zamlklé těhotenství - Příroda volí to nejmenší zlo...

Hodnocení  

Anny (22966 čtenářů, 9 komentářů) | 13. 9. 2007 21:15 | téma: Potrat

Byla jsem asi v 7.tt a v pondělí se měla jít zaregistrovat jako těhule. V pátek večer jsem ale začala krvácet, docela silně a rudě, ale byla jsem mimo civilizaci a tak jela až v neděli ráno do nemocnice.

Doktor mě vyšetřil vnitřním UZV, to jsem začala krvácet ještě více a řekl, že mě přijme, že plod je malý, divný, děloha tvrdá, divná. Já jsem řekla, že přijmout ale nechci, že jsme si to dítě přáli, a snažila se z něj dostat nějaké jiné varianty než operativní zákrok. Nepřipustil nic. Jela jsem tedy domů pro věci, ve 14h měla nastoupit a v 15.00 na odsátí.

Číst dál: Přirozený potrat bez operačního zásahu lékaře

Hodnocení  

Petulda (12010 čtenářů, 31 komentářů) | 4. 8. 2007 9:00 | téma: Potrat

Pohádky většinou mívají šťastný konec, ale život bohužel pohádka není. Můj příběh začíná šťastně, ale šťastný konec nemá, alespoň zatím ne.

Začátek

27. června 2005 se nám narodil syn Míša. Bylo to to nejpozoruhodnější a nejúžasnější, co jsem v životě zažila. Je to krásný, zdravý a chytrý kluk, je to naše sluníčko. Když mu byl necelý rok, řekli jsme si, že je na čase, pořídit mu sourozence. Má hrozně rád děti a bude to přece fajn, když budou věkově tak blízko. Navíc nebudu muset být se dvěma dětmi doma dohromady dlouhých 6 let, ale třeba jenom 4. Prostě to bude úžasné ve všech směrech.

Číst dál: Naděje umírá potřetí

Hodnocení  

Jahudka (23814 čtenářů, 41 komentářů) | 14. 3. 2007 14:35 | téma: Potrat

V posledních dnech jsem si prošla smutnou zkušeností, kterou bych radši ve svém životě neprožila, ale stává se a stala se už mnoha z vás a bohužel se ještě mnohokrát stane. Já ale teď nechci psát o svých pocitech, cítím potřebu napsat spíš o tom, co vše se dělo kolem. Stalo se to v neděli a já neměla přístup na internet, abych si o tom našla příslušné informace nebo si psala s někým, kdo tím prošel. A tak strach o miminko (když už jsem věděla, že vše je ztraceno), vystřídal strach z neznáma, nemocnic, narkózy, doktorů. V té chvíli by mi strašně pomohlo vědět, jak bude vše probíhat.

Číst dál: Samovolný potrat

Hodnocení  

Missorka (11174 čtenářů, 30 komentářů) | 16. 1. 2007 18:30 | téma: Potrat

V říjnu před třemi lety jsem se vdávala. Brali jsme se proto, že jsme chtěli založit rodinu. Počítali jsme s tím, že nám to bude nějakou dobu trvat, ale povedlo se hned. Bohužel naše štěstí trvalo jen pár hodin, ráno mi vyšel pozitivní test a večer jsem začala hodně krvácet. Byla jsem vyděšená, měla jsem strach. Doktor mě uklidnil, všechno je prý v pořádku, asi to byl hematom, někdy se to stává. Dostala jsem léky na udržení těhotenství. Po dalším krvácení jsem absolvovala ultrazvuk, na kterém mi řekli, že to vypadá špatně, srdíčko sice je, ale bije špatně, jinak, než by mělo. Asi prý potratím. Můj doktor mi stále dává naději. Po sebelehčí námaze špiním, vypadá to, že nemůžu dělat vůbec nic ani chodit, jen ležet. Špinění se někdy objevuje, mám být v klidu. Co to znamená, to přesně nevím... Ve 14tt pár dní před dalším UTZ, který místo za 3 týdny byl nakonec až za 6 týdnů, končím v porodnici, kde na UTZ žádné miminko není. Druhý den mě čeká revize dělohy a doporučení zkoušet další otěhotnění až za 6 měsíců. Dlouhých 6 měsíců, ze kterých jsou nakonec roky...

Číst dál: Moje hora - moje naděje

Hodnocení  

Helenis (10755 čtenářů, 9 komentářů) | 10. 11. 2006 7:00 | téma: Potrat

Těhotná! A hned na první pokus! To bylo radosti. Ani nevím jak dlouho jsem si vůbec neuvědomovala, co to všechno znamená! Ty dvě čárky na testu mi přišly magické! Přitahovaly mě a já na ně koukala snad každou minutu. Moje pocity se staly o to intenzivnější po prvním ultrazvuku. Mimi bylo tam, kde mělo být a já začala prozkoumávat, co to vlastně znamená být těhotná! Začala jsem jíst moře zeleniny, ovoce, prostě jíst co nejzdravěji.

Číst dál: Dá se to zvládnout...

Hodnocení  

Missorka (27334 čtenářů, 20 komentářů) | 7. 11. 2006 9:00 | téma: Potrat

Zamlklé těhotenství

Je to přesně rok, když se můj život obrátil vzhůru nohama. Žila jsem si spokojeným životem s milujícím manželem a pětiletým synem Michálkem. Po těch pěti letech jsme začali uvažovat o druhém miminku. Touha se stávala stále silnější a silnější, protože už třetí měsíc nám to nevycházelo. Menstruace vždy přicházela přesně - každých 28 dní. Věděla jsem skoro určitě, že já žádné problémy nemám a ani jsem nikdy neměla. Proto jsem se moc divila, proč nám najednou něco nevychází. (Nemluvě o tom, že jsem se považovala za dítě štěstěny, které mělo vždy všechno - milující rodiče, krásné dětství, hodně přátel, zážitků, krásných vzpomínek...a všechna má přání se mi plnila...takže jsem se dostala až na ten můj vysněný ostrůvek štěstí - skončila jsem vysokou školu, stala jsem se učitelkou, měla jsem super manžela, potom krásné zdravé dítě.......)

Číst dál: Zamlklé těhotenství

Hodnocení  

Saraai (14460 čtenářů, 6 komentářů) | 1. 11. 2006 15:12 | téma: Potrat

Potrat je ukončení, ztráta těhotenství do 20. týdne těhotenství (dle jiných zdrojů do 24. týdne), tedy dříve, než je plod schopný přežít mimo dělohu matky.

Číst dál: Co je to potrat a jeho příčiny

Hodnocení  
Celkem 17 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy