ADV TOP
ADV LEFT

Podzimní serialový výběr

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Linka » sobota 30. srpen 2014, 23:24
Kdysi jsem žehlila u ordinace, ale co se u názvu objevila dvojka, přestal mě bavit. Velice mě zajímá další pokračování panství Downton.

Ale sledují upoutávky, u čeho začít zase žehlit. Svatby z Benátek jsem nestihla začátek. Další pokračování běžících seriálů asi nemá význam, když nevím, o co tam jde. Upoutávka na Vinaře vypadá zajímavě, trochu se bojím, co tam zase bude za nesmysly o Moravácích.

Teorie velkého třesku je favorit.

Jak to vidíte vy?
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Ajla » sobota 30. srpen 2014, 23:29
Teorie velkého třesku je nejlepší, koukáme i s mládětěm :) ( miluju Sheldona :D )
Ajla
Klábosilka
Klábosilka

338 příspěvků
23. září 2011
Brno
Příspěvekod Vydra » neděle 31. srpen 2014, 00:04
Já se těším, že nám zas budou dávat Vyprávěj. V dopoledních hodinách dávají MASH a jinak jsem mohla skoro všechny dětektivky až na ty české. Ale mám to už o dost jednodušší- už NEŽEHLÍM! A je to fakt náderný :hura:
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Vochemerle » neděle 31. srpen 2014, 07:26
Teorie, Dr.Haus, Skladiště 13 (ale to máme na disku) a ty Vinaři nevypadají špatn, mohlo by to být něco jako Bobule.
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Linka » neděle 31. srpen 2014, 07:31
Mash sleduji stále. Výborná záležitost. Matně si vybavuju, že poslení seriál, který jsem jakž tak sledovala by Obchoďák. Jako relaxačka celkem fajn. Asi jsem mimo proud, protože brzy skončil.

To nikdo z vás nesleduje ty mainstreamové seriály, aby mě uvedl trochu do děje? Jestli to jak ostojí za to nebo ne?

V okolí se trochu sleduje Ulice, ale tu věčně kvůli rodinnému rytmu nedávám.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Katchen » neděle 31. srpen 2014, 07:38
Já teda ještě můžu Kriminálku Anděl. Jsem Smíchovské patriot, tak možná proto, ale fakt mi to přišlo dobrý. Tak jsem zvědavá na novou řadu.

Sem tam Svatby v Benátkách, docela mě baví. Vyprávěj je na mě takové moc laskavé a čím dál rozbředlejší. Ale sledovala jsem.

Naposledy jsem byla unešená ze seriálu Trabantem na konec světa, ale to už je trochu jinčí žánr. :D
http://rezni.cz/denik.php

Tonda 11/2010
Hanička 06/2012
Olinka 04/2015
Katchen
Howgh
Howgh

5266 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Linka » neděle 31. srpen 2014, 07:41
katchen, o čem jsou ty svatby? A díky, kriminálku anděl taky můžu, myslela jsem, že to bude opakovačka jako o prázdninách.... Za tip máš u mě jedno malé nepodstatné plus. :mrgreen:
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Katchen » neděle 31. srpen 2014, 07:58
Svatební salon a lidi kolem nej. Celkem realisticky a vtipné napsané postavy, mi přijde. Samozřejmě chvílemi je to prepalene, některé postavy schematické (noblesní krejci, roztomily cukrář, maminka semetrika - poslední dobou typická role A. Vránové, ale jde jí to :D), ale dá se to. Rozhodne to není cervena knihovna, jak by název mohl evokovat.
http://rezni.cz/denik.php

Tonda 11/2010
Hanička 06/2012
Olinka 04/2015
Katchen
Howgh
Howgh

5266 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Jindriska » neděle 31. srpen 2014, 08:00
Linka píše:Mash sleduji stále. Výborná záležitost. Matně si vybavuju, že poslení seriál, který jsem jakž tak sledovala by Obchoďák. Jako relaxačka celkem fajn. Asi jsem mimo proud, protože brzy skončil.

To nikdo z vás nesleduje ty mainstreamové seriály, aby mě uvedl trochu do děje? Jestli to jak ostojí za to nebo ne?

V okolí se trochu sleduje Ulice, ale tu věčně kvůli rodinnému rytmu nedávám.

Já vždycky odsleduju aspoň pár dílů, profesní zvědavost mi nedá, i když jsem se už přesunula směr knihy a seriály nechala za sebou (i když nikdy neříkej nikdy, že :D ). Svatby v Benátkách jsou od Lucie Konečné (Ordinace), je to spíš do komediálna, hodně lehké, určitě se chytneš bez problémů, když mrkneš na pár upoutávek nebo si něco málo přečteš na stránkách Primy. Je to z Benátek nad Jizerou o majitelce svatebního salónu - takže její život + příhody okolo svateb.
Cesty domů (taktéž Prima) - první sezóna nebyla špatná, od té doby se to podle mě dost zhoršilo a do děje se budeš chytat hůř, protože rodiny a hlavní hrdinové se už dost proměnili (de facto zůstává A. Švehlík). Kdybych si musela k trvalému sledování vybrat, asi upřednostním Svatby.
Vinaři - nemuseli by být špatní, jedním z autorů je Petr Kolečko (jestli se nepletu tak dělal na Nově Okresní přebor, Čtvrtou hvězdu, jistá jsem si rozhlasovým Život je pes, ten jsem dělala taky :D), myslím, že ten by do úplně nicneříkajícího seriálu nešel
Na NOVA mede dál Ordinace a Doktoři z Počátků, upřímně... nikdy mě nezaujal ani jeden, i když minimálně do těch Doktorů naskočit určitě jde
Na České má teď na podzim naskočit seriál Neviditelní, o vodnících v lidské společnosti. Jména autorů i herců kvalitní, určitě mrknu, už jen proto, že se nutně bude srovnávat s Jak utopit doktora Mráčka :-). A snad se má vracet První oddělení (netuším kdy, ale to asi tak rychlé nebude) a První republika.
Tak snad si vybereš něco, u čeho se bude dobře žehlit :-)
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Katchen » neděle 31. srpen 2014, 08:09
Tyjo, tak že bych dala šanci Vinařům? Nějak mě to neláká, taková módní vlna tradic z Moraviii, aneb kroj je cool, vytěžené Bobule. Ale Okresní přebor a Čvrtá hvězda jsou moji dlouhodobí vítězové, tak možná... Díky za přehled o autorech.
Katchen
Howgh
Howgh

5266 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Hanele » neděle 31. srpen 2014, 08:36
;););)

čas 12:24

á se těším na Vinaře (a moc doufám, že to nedělají jen "pražáci") a taky na Neviditelné - ale už z ukázek mám pocit, že se to bude zmiňovanému Mráčkovi podobat hodně....
Naposledy upravil Hanele dne 31. srpen 2014, 08:42, celkově upraveno 1
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Jindriska » neděle 31. srpen 2014, 08:37
Katchen píše:Tyjo, tak že bych dala šanci Vinařům? Nějak mě to neláká, taková módní vlna tradic z Moraviii, aneb kroj je cool, vytěžené Bobule. Ale Okresní přebor a Čvrtá hvězda jsou moji dlouhodobí vítězové, tak možná... Díky za přehled o autorech.

Já jsem zvědavá i proto, že se hodně točilo v exteriérech. V tom mě zklamaly ty Benátky, že z nich člověk vidí tak nádvoří zámku a jednu ulici a jinak to zase vesměs jede v dekoracích. Vinaři by měli vylézt s kamerou ven a mají snad mít jen 16 dílů, což taky spíš potěší. Jen ta Kostková mě netěší až tak moc, ale to už je subjektivní :D
Jo a ty Neviditelné dělal Radek Bajgar, rozbíhal Ulici.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Katchen » neděle 31. srpen 2014, 08:55
Jindřiško, když tě tu vidím, mám na tebe jedem mírně OT profesní dotaz: co přesně znamená dramaturg u seriálu, filmu a pod.? Umím si snad zhruba představit, co dělá dramaturg divadla - určuje směřování instituce, usměrňuje výběr her, aby to dávalo smysl jako celek. Nebo jsem vedle?

Ale co znamená v titulcích filmu, seriálu řádek "dramaturg"? Už dlouho mi to vrtá hlavou...
Katchen
Howgh
Howgh

5266 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Jindriska » neděle 31. srpen 2014, 09:03
Katchen píše:Jindřiško, když tě tu vidím, mám na tebe jedem mírně OT profesní dotaz: co přesně znamená dramaturg u seriálu, filmu a pod.? Umím si snad zhruba představit, co dělá dramaturg divadla - určuje směřování instituce, usměrňuje výběr her, aby to dávalo smysl jako celek. Nebo jsem vedle?

Ale co znamená v titulcích filmu, seriálu řádek "dramaturg"? Už dlouho mi to vrtá hlavou...

Ono to obsahuje strašně moc činností, celkově hlídá, aby se jednotlivé linky seriálu držely v rámci původní myšlenky (teda aby najednou zloducha Pepu někdo nezačal psát jako hodného kluka), aby postavy odpovídaly svým charakteristikám, sleduje návaznosti a hlídá nelogičnosti (např. když na konci jednoho dílu Pepa odevzdá pozvánku, nemůže druhý díl začít tím, že Pepa řekne, že musí jít odevzdat pozvánku), u historických seriálu by měl mít pod kontrolou i historickou věrohodnost, je ve spojení se znalci, kteří radí v jednotlivých oborech, u jednotlivých scénářů komentuje, kde je třeba dialog slabší, co by šlo ještě vyhrotit, přepracovat, vyhodit, chodí na offline a online schvalovačky, aby neprošlo něco, co nemělo, třeba přehlédnutá skrytá reklama, na place může narychlo zasahovat do textu, když se ukáže, že něco nefunguje... je toho hrozně moc. Od začátku spolupracuje s autory, upozorňuje na slabé stránky postav, děje, nabízí řešení... A dobrý dramaturg je nad zlato, protože díky němu člověk vidí, co by sám neviděl, něco jako dobrý redaktor u knih.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Linka » neděle 31. srpen 2014, 09:18
Konečnou mám ráda. Ok. Další tip, dám tomu šanci.

Já seriály potřebuju k pravidelným podzimním činnostem. Krom žehlení prádla vytahuju pletení, háčkování a nebo vyšívání, pálím dušičkově svíčky a k tomu ten seriál spíš poslouchám. Takže můj podzimní relax do plískanic.

Vinaři - jak odrodilý moravák si nekreslím Moravu tak idealisticky, ale některé nelogičnosti mě v podstatě štvou. Když se něvo v reálu nemůže stát, tak mi to pak přijde tak blbý a uhozený, jako když se telenovela zvrhne v epizody každý s každým v kolečku sex, hádka, konec.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB