ADV TOP
ADV LEFT

Kouzelné čtení - Albi tužka

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Džawa » středa 23. březen 2016, 09:52
Ahojte,
pri hloubkove cistce v pokojiku jsem zjistila, ze to, co kdysi davno dostal starsi od svagrove k narozkam a posleze odhodil jako nezajimave, je "znama" Albi tuzka :zed: :mrgreen: Soudim podle original krabice vystrachane na skrini :palma:
Tehdy to nebylo jeste tak proflakle, jako ted. Uz je to vazne tak dva tri roky, co ji mame. Nicmene si s ni teda zacli kluci hrat az ted a ja premyslim, ze dokoupim nejake knizky, protoze se blizi narozeniny a asi by to jako darek bylo fajn.
Ale netusim, jestli ta nase stara tuzka pojede s temi novymi knihami, protoze jsem se divala, ze uz je nejaky novejsi typ tuzky. Nevite, nekdo? Dalsi cemu nerozumim, na co tam je SD karta? To koupim knizku a jeste k ni musim neco stahovat? Bez stazeni ta kniha nebude fungovat? A dobiji se to pres USB? Nebo co ma fungovat jako dobijecka,kterou zminuji jako soucast prislusenstvi na krabici. My tam totiz zadnou dobijecku uz samozrejme po tech letech nemame. Ale micro USB kabelu mame doma od mobilu dost.
Kazdopadne ta stara tuzka funguje s knihou, co k ni J. kdysi dostal. Chtela bych dokoupit Atlas sveta a Hrave uceni. Ale mam strach, aby nam to spolu jelo. Prece jenom to stoji dost penez… Neporadite prosim nektera? Novou tuzku urxite kupovat nechci, kdyz tahle funguje v pohode, protoze je i po tech letech jako nova - objevili jsme Ameriku :mrgreen:

Omlouvam se za elaborat, ale je to jakesi slozite :oops:
Moc diky,
J.
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Betula » středa 23. březen 2016, 09:58
Ahoj,
stáhneš si do tužky aktualizaci + natáháš tam ty knihy,které koupíte (připojuje se normálně kabelem do počítače) tady http://www.kouzelnecteni.cz/stahnout-audio-soubor/. Nabíječka k tomu byla, my máme takovou tu, jak je zvlášť kabel USB-mikro USB a zvlášť ta "část co se strká do zásuvky". Atlas světa je u nás asi nejoblíbenější.
Betula
Kecka
Kecka

1621 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Džawa » středa 23. březen 2016, 10:05
Betula, diky!
Takze musim vzdycky k te koupene knizce jeste vzdycky do te tuzky stahnout soubor z netu.
A funguje to? Mam strach, abych je nenatesila a pak nam to nejelo :(
Prave chceme koupit starsimu Atlas sveta nebo ČR (jeste nevim) a pro mladsiho to Hrave uceni. Bude predskolak, tak by to pro nej asi bylo fajn.
Tu dobijecku uz ae teda nenajdu :( Nevis, jestli to dobiji i pres USB v PC? Chtela bych se vyhnout koupi nove tuzky.

J.
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Mae » středa 23. březen 2016, 11:43
manžel hlásí, že kabel normálně koupíte v počítačovém krámu a nemusíte od Albi. Ale není to microUSB. Vemte tužkou s sebou. Mohlo by to být miniUSB, to co se strká do tužky. Druhý konec pak klasické USB do počítače.

Se stažením nové knížky do tužky by neměl být problém. Na to je tam ta SD karta.
Mae
Krafařka
Krafařka

626 příspěvků
12. prosinec 2009
BE
Příspěvekod Džawa » středa 23. březen 2016, 12:04
Moc díky holky, ja mam v tech koncovkach binec. Mame doma kabel, ktery tam pasuje, ale tuzku se nam nepodarilo k PC spojit, nevidi ji jako externi disk :( Tak ted nevim, jestli to muze byt tim neorigos kabelem nebo proste tou tuzkou.

J.
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Betula » středa 23. březen 2016, 13:15
Ty koncovky jsem možná popletla. Zkoušim to a myslím, že se připojením k počítači ta tužka taky dá nabít. Rozsvítila se ti, když jsi ji připojila k počítači?
Betula
Kecka
Kecka

1621 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Mae » středa 23. březen 2016, 13:18
tužka se dá určitě nabít přes počítač
Mae
Krafařka
Krafařka

626 příspěvků
12. prosinec 2009
BE
Příspěvekod Misapoho » středa 23. březen 2016, 13:23
Za nás se vůbec neujaly ty puzzle. Doporučuju knížky. Knížku si dítě může brát kamkoliv, puzzle složili, zasunuli pod postel, ale už si s tím dál nehráli.
Misapoho
Krafařka
Krafařka

997 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko
Příspěvekod Džawa » středa 23. březen 2016, 13:33
Tak uz se nam to podarilo pripojit k PC. Chyba na ansi strane, mame jeste doma XP :palma:
Moc vam dekuju! zajdu dneska koupit ten Atlas sveta a dalsi posleze.

Misopoho, puzzle vubec nemam v planu, delaji z toho akurat binec :roll:
Nemate nekdo tu hru do auta?

Moc vsem diky za odpovedi!
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Skarpetka » středa 23. březen 2016, 14:39
Jen malý postřeh - knížky máme tři.

Svět zvířat - dětem se líbí, počte si i tříleťák. Ale ony se o zvířata hodně zajímají, tak to možná není objektivní.
Hravé učení - docela mě zklamalo. Dětem se tedy asi taky líbí, ale nic zajímavého tam není. Pro našeho předškoláka už to je nezajímavé. Myslela jsem, že se naučí písmenka, ale oni tam čtou "ká" "el" "bé" místo "K" "L" "B". I druhačka má problém, když se zeptatjí "Jaké myslím slovo vé-el-á-ká ?" (vlak) Přiznám se, že tohle mě zklamalo hodně.
Atlas světa - máme krátce, dětem se líbí hodně. I předškolákovi.

Hry do auta má kamarádka a prý to také není ono. Já ještě pokukuji po Hravé angličtině, nebo jak se to jmenuje.
Skarpetka
Žvatlalka
Žvatlalka

174 příspěvků
30. červen 2014
Příspěvekod Suri » středa 23. březen 2016, 14:49
Nám se taky puzzle neosvědčilo. Angličtina je bezva, líbí se nám i slovník, ale to je už pro větší děti. Česká republika má taky úspěch, děti znají slepé mapy ještě dřív než by musely.

Nově mají Když roboti brebentí, což by bylo pro malé předškoláčky možná lepší než to Hravé učení, ale neviděla jsem to v reálu. Připravuje se i čítanka.

Hra do auta jde našemu tatínkovi dost na nervy, i když jí do auta nebereme. ;o) Celkem to chápu.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Džawa » středa 23. březen 2016, 15:08
Ja na to Hrave cteni koukala dopo v knihkupectvi a prislo mi to dobre, jsou tam treba rocni obdobi nebo mesice, krome pocitani a pismenek. To by se nasemu mladsimu hodilo, ma v tom porad trochu binec. Co me teda zklamalo, kdyz jsem to dneska prohlizela, jsou ty Vecernickovy pohadky, myslela jsem, ze to opravdu bude obsahovat nejake pohadky z Vecernicku. Nase kluky klasicke pohadky moc nebavi.Jinak teda ale cteme opravdu hodne, ale Popelka nebo Chytra horakyneje proste nezaujala.
Jinak doma mame prave Svet zvirat a po praci zajedu pro Atlas sveta. Starsi ma sedm a mapy ho dost bavi, myslim, ze bude nadseny.
Když roboti brebentí by mela mit spis logopedicka cviceni, nasi nemaji problem s reci, takze ty my nepotrebujeme. Jeste uvidim, zatim jim dam do placu ten Atlas a uvidime, jestli je to po prvnim precteni neprestane bavit.

Mel by vyjit i Vesmir a Lidske telo, ale to az na podzim. Vesmir by se u nas taky ujal. AJ bych chtela casem take poridit. Skoda, ze nemaji neco o doprave nebo znackach :mrgreen:

Moc vam vsem dekuju za odpovedi a zkusenosti :)
J.
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Suri » středa 23. březen 2016, 15:15
O znčkách a "dopravě" je právě ta Hra do auta. My máme zase dvě holčičky, takže je z toho celého zaujaly spíš jen ty "dopravní písničky", :palma: Holt je to vždycky individuální.
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Misapoho » čtvrtek 24. březen 2016, 11:01
Janulava píše:Ja na to Hrave cteni koukala dopo v knihkupectvi a prislo mi to dobre, jsou tam treba rocni obdobi nebo mesice, krome pocitani a pismenek. To by se nasemu mladsimu hodilo, ma v tom porad trochu binec. Co me teda zklamalo, kdyz jsem to dneska prohlizela, jsou ty Vecernickovy pohadky, myslela jsem, ze to opravdu bude obsahovat nejake pohadky z Vecernicku. Nase kluky klasicke pohadky moc nebavi.Jinak teda ale cteme opravdu hodne, ale Popelka nebo Chytra horakyneje proste nezaujala.
Jinak doma mame prave Svet zvirat a po praci zajedu pro Atlas sveta. Starsi ma sedm a mapy ho dost bavi, myslim, ze bude nadseny.
Když roboti brebentí by mela mit spis logopedicka cviceni, nasi nemaji problem s reci, takze ty my nepotrebujeme. Jeste uvidim, zatim jim dam do placu ten Atlas a uvidime, jestli je to po prvnim precteni neprestane bavit.

Mel by vyjit i Vesmir a Lidske telo, ale to az na podzim. Vesmir by se u nas taky ujal. AJ bych chtela casem take poridit. Skoda, ze nemaji neco o doprave nebo znackach :mrgreen:

Moc vam vsem dekuju za odpovedi a zkusenosti :)
J.

Vesmír bude jako puzzle, což je pro nás dost nepraktické. Na slabikář jsem se těšila, ale až to vyjde, tak bude malá číst, takže smůla. No uvidíme.

Ještě děti bavily ty samolepky. Pořád si tam něco nahrávali.
Misapoho
Krafařka
Krafařka

997 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko
Příspěvekod Felisa » úterý 19. duben 2016, 08:26
Ahoj holky,
přemýšlím o tužce dceři k 7. narozeninám. V merku mám zvířata, angličtinu + slovník, pro starší (10let) atlas světa a ČR.
Myslíte, že se vyplatí do ní investovat? Hrajou si s ní vaše děti?
Díky za postřehy
Felisa
Klábosilka
Klábosilka

328 příspěvků
15. listopad 2014