ADV TOP
ADV LEFT

První třída 2017

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mys_mys » středa 26. říjen 2016, 00:00
inspirace z minulych rocniku, pokracuji v tradici.

Mame doma dalsiho predskolaka, ale vaham, pac vse je uplne jine, nez u starsiho sourozence.

Nastesti mam dost casu na rozmysleni. Letos je zapis do skoly v dubnu a ne v lednu/ unoru.

Mate doma predskolaka, pujde do skoly a nebo zvazujete odklad? A co aktovka, bude pod stromem a nebo spolecne vybirani?
Uživatelský avatar
Mys_mys
Howgh
Howgh
 
10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Luciiaasekk » středa 26. říjen 2016, 05:42
Tema pro nas, dvojčatům jsme dali odklad, takze pristi zari uz pujdou, taska bude asi v lete k narozeninam..
Obrázek
Luciiaasekk
Treperenda
Treperenda
 
1065 příspěvků
16. říjen 2006
Ústí nad Labem
Příspěvekod E-liska » středa 26. říjen 2016, 06:30
Zdravím :-)
My uvidíme... syn je totiž v září, takže by šlo o předčasné zaškolení.
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Cucaracha » středa 26. říjen 2016, 06:37
Nás čeká také na jaře zápis, dcera má 6.narozeniny koncem března, tak taška do školy bude k narozeninám. Pod stromeček raději ne, určitě by byla nespokojená co se týče vzhledu...půjdeme to tedy před narozeninami raději vyzkoušet aby si vybrala dle svého gusta...stejně tak s penálem, deskami...
Teď jsme nedávno kupovali desky na angličtinu do školky a určitě bych sáhla vedle s výběrem a pak by byly protesty...jak je dcera v Beranu, tak se to dost projevuje právě tímto.
Chodíme na logopedii, dcerce donedávna nešlo říkat "s", máme rezervy v "l" a taky "r"a "ř",
začala jsem tedy před prázdninami, abychom to do zápisu měly čas vypilovat. Starší dcera má kochlíka, takže logopedie je náš několikaletý společník dá se říct. Ani jsem nečekala, že u mladší dcery ačkoliv slyšící to půjde vše úplně hladce. Já sama i manžel jsme oba v dětství chodili na logopedii kvůli "l".
O odkladu neuvažuji, nejsem úplně na větvi ze školky, takže o rok prodloužení nestojíme. Takže si přeji a upínám k tomu veškeré snažení, aby zápis dopadl v dceřin prospěch a do školy příští září nastoupila.
Uživatelský avatar
Cucaracha
Klábosilka
Klábosilka
 
580 příspěvků
26. listopad 2009
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Flyingfrog » středa 26. říjen 2016, 07:23
Budu mít školačku. Zápis myslím dá s přehledem, ale už teď ví, že do školy nechce, že je tam nuda, že se tam jen sedí.:-)

Školní batoh si určitě vybere sama.

Jinak u nás o škole nijak zatím nemluvíme. Spíš pořád trochu váhám, zda sportovka, kterou máme nejblíž a je to dobrá škola, ale taky finančně náročná. :roll:
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice
 
3279 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Barci » středa 26. říjen 2016, 07:27
Taky mě čeká rozhodování.
Jen technická, jak je to letos tedy se zápisy? Jsou až v dubnu a odklad se řeší hned? Vím že vždy byly leden/únor a na odklady se čekalo. Teď v tom tápu, navíc nás možná taky nemine. Mám si už pro jistotu zabukovat termín do PPP? Předpokládám, že je jejich vyjádření stále nutné.
Starší byl jasný, četl a psal, počítal už ve školce, odklad nám ve školce doporučovali jen kvůli R a Ř, jako předškolák dopiloval hezky č/š/ž. :palma: R dohonil sice až ve druhé třídě v těsném závěsu i Ř (teď je třeťák), ale špatná výslovnost u něj určitě neměla vliv na učení. Takže pokud je to jen o špatné výslovnosti, jinak je dítko připraveno, tak bych odklad nedávala.
Podle této domněnky by všichni ti ráčkující dospělí (včetně mě) neměli za sebou ještě ani ZŠ :mrgreen:

S dcerou váhám hodně. Krom špatné výslovnosti nějakých písmenek, které velmi pomalu naskakují a spíš skokově, tak pořád váhám jak moc je to cvičením a jak moc, že do toho tedy konečně dozrála. Tak ještě říká slova i nesprávně, např. záchod - zácho, skáče - káče, ty koncovky se začínají objevovat, ale dvě souhlásky neřekne ani boha. Je předpoklad, že by jí to dělalo velký problém při psaní, zase naopak, když už by uměla číst a ty slova viděla správně mohlo by jí to líp docvaknout.
Ideál by asi byla přípravka, ale tu nemají ve škole, kde je i bratr a jestli jí nechávat v jiné škole a pak do první tedy do stejné jako bratr, vážně nevím nevím. Děti ze školky tak nebo tak půjdou jinam... A rok ve školce si myslím, že by jí už nic nedal, krom toho, že by mohla dozrát a tu řeč vypilovat. Ale ona je společenská, potřebuje kolem sebe pohyb, změny a myslím že ten rok je pro dítě tak dlouhá doba, že by se prostě unudila.

Takže aktovku vážně neřeším, možná k narozeninám (duben) jestli do té doby bude jasné že půjde, pokud se rozhodnu později, tak k svátku (léto), no a nebo to budu řešit za rok..
M. 2008, A. 2011
Uživatelský avatar
Barci
Klevetnice
Klevetnice
 
3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Melina » středa 26. říjen 2016, 07:37
Ahoj,

Vojta měl 6 teď v září, takže jako podzimní automaticky nastupuje o rok později. Mám lehce pochybnosti, proti dceři se mi zdá dost pozadu, ale všichni mě uklidňují, že u kluků probíhá vývoj skokově, takže to prý bude v pohodě.
Na logopedii chodíme taky, scz už máme za sebou, teď ještě r a ř.
Batohy už jsme lehce obhlíželi, budeme kupovat společně o prázdninách, jako u dcery.
S výběrem školy nemáme problém, půjde do spádové malotřídky, za mě úžasná škola, musíme teda dojíždět, neb bydlíme v malé vesnici, kde škola není, ale pěšky to máme cca 15 minut, autem chvilinku. Bohužel se setkávám s různým přístupem rodičů ke škole a někdy by bylo na místě říct něco o perlách....
Vojta je pořád na vážkách, jestli do školy chce nebo ne, občas řekne "až budu chodit do školy a budu umět číst", občas řekne, že se tam netěší, prostě podle momentálně nálady. Školu zná, když vyzvedáváme dceru, ví, jak to tam chodí, zná učitele, takže to nebude úplně krok do neznáma. U dcery to bylo podobně, jako předškoláky si je učitelka ze školy brala jednou týdně na hodinu angličtiny, takže už věděli, co kde je, seznámili se s učitelkou a režimem a bylo to fajn.
Uživatelský avatar
Melina
Howgh
Howgh
 
5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Rysavka » středa 26. říjen 2016, 08:09
Tak si říkám podívám se na diskuzi a zavzpomínám na ty svoje dvě prvňačky co už jsou velké a s hrůzou jsem si uvědomila, že ten můj malý chlapeček půjde vlastně v září taky už do školy :palma: No nic se mnou už to lepší asi nebude. Šest mu bylo v září takže jde vlastně o rok "později". Co bojkotuje je jakékoliv malování. Tužka je pro něj sprosté slovo. Moc nevím co s ním. S psaním asi bude mít dost velké problémy. Tašku budeme vybírat určitě spolu k vánocům určitě ne. To bych netrefila :-)
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Uživatelský avatar
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka
 
2257 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod E-liska » středa 26. říjen 2016, 08:13
Co se týče zápisu a odkladu, tak nám ředitelka ze ZŠ psala toto info:
1. zpráva je určena rodičům předškoláků:

- pokud přemýšlíte o tom, že vaše dítě bude mít odklad školní docházky, je změna

- již k zápisu do základní školy musíte přinést 2 potvrzení z odborných pracovišť, že vaše dítě má mít odklad

- zápis do 1. třídy bude celorepublikově od 1. do 30. dubna,u nás bude den zápisu upřesněn, ale raději si toto potvrzení pořiďte do konce března 2017


Syn by do školy příští rok moc chtěl, ale je to u něj hlavně tím, že půjde jeho nej kámoš, kterej bude mít šest v lednu.
Mně osobně zralej připadá, když srovnám se starší dcerou (momentálně druhačka), tak myslím, že je na tom víceméně stejně, jako bylo ona, co by předškolačka.
Mluví pěkně, všechna písmena vyslovuje hezky už dávno. Jen nemá ještě naskočené úplně správné Ř, to má maličko do šišlava. Jednak do září času spoustu a jednak to určitě není nic, co by ho omezovalo v psaní a čtení.
U práce vydrží - Když ho to zaujme a baví, tak i hodinu. Pravda ale je, že když je to práce skupinová a musí čekat "až na něj přijde řada", tak má dost problém a po chvíli blbne... Po matematicko-logické stránce je na tom myslím výborně. Motorika v pohodě, tužku drží dobře. Je fakt, že je teda celkem tvrdohlavec a naštve se, když nevyhraje apod. - ale co vím, tak to ti kluci mívají a často do mnohem vyššího věku :D
No a je to teda akorát děsnej drobek 110cm/17kg :palma:
Ale uvidíme, tady se na předčasné zaškolení moc ochotně netváří (ve stejné situaci byla už jednou kamarádka a mám navíc zákulisní info) - je s tím pro ně papírování (ZŠ) a ve školce pak vezmou více prcků i dvouletých, se kterýma je víc práce... Takže jsem rozhodnutá objednat ho do vzdálenější PPP, kde nemají kamarádšofty a vyžádat si z MŠ písemnou zprávu (jinak do MŠ jenom volají pro vyjádření). Prostě, abych věděla, že rozhodnutí je co nejvíc objektivní.
Tím pádem aktovku budeme případně řešit až o prázdninách, nechci ho zbytečně natěšovat, když to možná nakonec neklapne. Jen teda mi 99% těch klučičích vzorů aktovek přijde fakt strašných až odporných :palma:
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Cinq » středa 26. říjen 2016, 08:52
Ahoj,

Muzu se pridat, i kdyz nebydlime v Cr?

Muj posledni v zari pujde do prvni tridy, mam z toho trochu strach (trosku vic). Bude mu teprve 5,5 (tady se zacina podle roku narozeni, takze vsechny deti narozene v roce 2011 jdou do prvni tridy). Balthazar je narozeny na konci prosince :-?
Do toho ma problem, je trochu pozadu. Chodi k pedoneurologovi, psychomotricite a logopedovi.
Tady se odklady moc nedavaji, nebo mozna vubec, neznam nikoho, kdo by mel odklad.

Aktovku dostane v lete.
Denisa 17/06/1999
Gabriel 08/08/2006
Balthazar 23/12/2011
Cinq
Klevetnice
Klevetnice
 
3413 příspěvků
21. září 2006
Francie
Příspěvekod Džawa » středa 26. říjen 2016, 09:58
Ahojte, s hrůzou jsem si uvědomila, že 2017 se mě opět týká! :? :mrgreen:
Náš mladší bude mít šest na konci dubna, mluví naprosto bez chyb, podle mě na to zralý je. Respektive jsem absolutně s odkladem a nějakými problémy nepočítala. Ale na školkové schůzce v září si mě brala bokem paní učitelka a trochu mě uvedla do reality. Mladej je nespolupracující, odmítá dělat předškoláckou přípravu. Jako vím, že je sekací typ, opravdu velice těžko opouští a odchází od právě rozdělané činnosti. Jinak je velice chytrý, společenský, má plno kamarádů, o věci se zajímá, jenže musí přijít sám od sebe a domluva je s nim fakt těžší, nedá se k ničemu "donutit". Mě to celkem vzalo ta zpráva, nedošlo mi, že by tohle mohl být potenciální důvod odkladu :-? Respektive může? Je děsně tvrdohlavý, umíněný, snaží se mít ve všem poslední slovo, nerad ustupuje. Částečně jsem to přikládala věku, období vzdoru měl celkem brutální, ale má takovou i povahu, je narozený na rozhraní znamení berana/býka :roll: . S učitelkou jsme se domluvily, že se uvidí, letos je zápis naštěstí později a bude mít čas ho dosledovat a on čas se srovnat. Mě teda přijde blbost ho nechávat trčet ve školce o rok dýl. Ale zas si nedovedu představit, že by v té škole prostě nespolupracoval a sekal se. Samozřejmě jsme s ním mluvila, do školy chce, mluví o tom, těší se, chápe, že je předškolák a prostě už nějaké povinnosti má mít. Jenže vždycky všechno odkýve, naslibuje a pak nic. Prostě ho nedonutí. Teď třeba měl chodit plavat se školkou, slíbil, že jo, že bude s ostatníma klukama, nakonec tam jednou vlezl a dál odmítl. To samé třeba focení ve školce, ráno jsme se domluvili, že tam půjde. Odpo se samozřejmě dozvíme, že ne. Tohle jsou pro mě bezvýznamné věci, respektive, nic se nestane, když odmítne (já sama jsem o tom plavání nebyla úplně přesvědčená), to focení mi v podstatě bylo jedno. Pokud po něm chci něco já, většinou se nakonec domluvíme případně jdeme s řevem, když opravdu není jiná možnost, ale ostatní na to nemajíasi trpělivost a prostor, ho přemlouvat a vysvětlovat nebo já nevím... Ale ta škola prostě důležitá je. Přiznávám, že mě to docela vzalo, že nevím, jak na vlastní dítě :-Z
Takže já doufám, že prvňáka mít doma budeme. Ale pokud ve školce doporučí odklad, tak nás čeká PPP, ale vůbec nevím, co bych nakonec udělala.

Jo a aktovku bychom vybírali určitě až o prázdninách a s ním. A drobek je to taky (16kg, cca 110cm), i když proti staršímu bráchovi je vlastně obr :mrgreen:

Omlouvám se za elaborát :palma:
J.
Uživatelský avatar
Džawa
Klábosilka
Klábosilka
 
590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Barci » středa 26. říjen 2016, 10:03
Cinq, ael tak záleží na fr. systému. Jestli jsou zvyklí mít nevyzrálé děti a mají tomu upravenou výuku. Tady v ČR mezi 30žáky mít 5 nevyzrálých, dalších 5 s vadami učení je cesta do pekel pro celou třídu. zatímco při poštu do 20 žáků s asistentkou a dělením hodin, je to pohoda. Chtělo by to aby sis zjistila info, jak to probíhá.

Takže posudek z PPP už k zápisu? To mi hlava nebere, zase nebude aktuální abych si byla jistá, že ho stihnout vypracovat.

Měli, mě přijde tedy šílené aby dítě šlo do školy v 8letech bez pár dnů, pokud nemá nějakou poruchu, která se časem lepší, nebo je lépe zvládatelná, když už nemusí řešit věci typu tkaničky a podobně.

A povahové vlastnosti se za rok taky neztratí a předpokládám, že učitelky si s tou skupinou musí poradit, stejně jako ve školce, kde jim taky nedělá nasupené scény. Tak tu naší beranku nechávám doma beranit a ve škole předpokládám si to nedovolí.
janulavo, to je vlastně i pro tebe, myslíš ž to za rok bude lepší? Mě taky učitelky tvrdí o dceři něco jiného, než vidím doma, ale v tom dobrém, jak je klidná vydrží u práce a doma by proskočila stropem a nic krom jejích oblíbených činností taky dělat moc nechce, nebo lítá od jednoho k druhému, myslím, že je to právě tím, že ve školce víc jak na ní, je víc stádní a doma si pak musí vybít ten neklid, tu paličatost, tu tvrdou palici, což si ve školc enedovolí a doufám, že ani ve škole. Za rok určitě v tomhle nebude jiná.
M. 2008, A. 2011
Uživatelský avatar
Barci
Klevetnice
Klevetnice
 
3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Melina » středa 26. říjen 2016, 10:40
Barci, mně se do odkladu určitě jít nechce, napsala jsem to špatně. Pochybnosti jsou jen v tom porovnání dceraxsyn, kdy ona byla na školu fakt nachystaná, je prosincová, takže taky šla automaticky o rok dřív. Logopedka vždycky padala ze židle z jeho počítání, když s ním dělala nějakou hru třeba, nebo úkol a chtěla spočítat třeba jablka na obrázku, on umí počítat do 10 s přehledem, ale když mu ukáže pět jablek, tak řekne, že tam jsou dvě a dvě a jedno.
Uživatelský avatar
Melina
Howgh
Howgh
 
5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Džawa » středa 26. říjen 2016, 11:01
Barci, ano mas pravdu, to si prave taky rikam, castecne je to u nej asi opravdu vekem, ale z velke casti je to povahovy rys, coz se urcite nezmeni, maximalne se on nauci lip ovladat a delat kompomisy. Proto me ten navrh ucitelek sokoval. Protoze on scita, odecita do dvaceti, na coz si prisel sam (asi naposlouchal od brasky), ma dobrou i jemnou motoriku, je zvidavy, premysli hodne do detailu a rozhodne je trpelivejsi, nez byl v jeho veku starsi syn. Socialne taky nema problem. Jen ta tvrdohlavost a timpadem tezka domluva. Podle me by ten rok ve skolce zbytecne ztratil.
Jinak on je ve skolce v pohode, je hodny, nekonfliktni, ucitelky ho taky maji rady. Tak jen doufam, ze proste trochu do jara dozraje :roll: Zas je fakt, ze jak je ve skolce dlouho, ze si mozna uvedomuje porad urcitou benevolentnost a ze to na ne proste zkousi. Kdyz jde do tuheho, treba u doktora, tak spolupracuje dobre. Na zapis jsem opravdu zvedava.
Ja sama nic ohledne odkladu podnikat nebudu, spis cekam nejaky navrh od ucitelek. Kdyz by byl, musim ja na to reagovat a jit s nim do PPP?
No, bude to jeste vesele...
Uživatelský avatar
Džawa
Klábosilka
Klábosilka
 
590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod E-liska » středa 26. říjen 2016, 11:27
Janulava píše:Ja sama nic ohledne odkladu podnikat nebudu, spis cekam nejaky navrh od ucitelek. Kdyz by byl, musim ja na to reagovat a jit s nim do PPP?
No, bude to jeste vesele...

Pokud vím, tak se šestiletým nemusíš nic. Jakmile dítě do 31.8. dovrší 6 let, tak prostě pokud rodič chce, tak ho do školy vzít musí. Můžou ti doporučit to či ono, ale je to jen jejich doporučení, kterým se ty řídit nemusíš, pokud nechceš. Stejně tak, pokud bys do PPP šla, tak tam ti dají opět zprávu a doporučení, které je důvěrné, nemusíš ho nikomu nikde ukazovat a nemusíš se jím řídit.
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 28 návštevníků

cron
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy