ADV TOP
ADV LEFT

První třída 2017

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Efča » čtvrtek 18. květen 2017, 14:27
ahoj, my máme schůzku dneska, tak jsem napnutá, co se dozvíme - ale spíše počítám s jednou třídou, protože indicie, že by byly dvě, bohužel nejsou. Pro tašky půjdeme zítra, koupím to, co jim sedne nejvíc :-)
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Melina » čtvrtek 18. květen 2017, 14:45
Ahoj,

tak my máme potvrzenou samostatnou třídu na matematiku a češtinu. Zbytek výuky budou spojení se třetím ročníkem, což mi nevadí, protože na spojené ročníky jsme zvyklí. Na tu matematiku a češtinu jich bude 7, takže skoro individuální výuka.
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Kacous » úterý 13. červen 2017, 11:31
Tak máme po druhé schůzce, paní učitelka na nás sice nevyšla ta sympatičtější, ale tahle učila speciální třídu dětí s poruchami, tak snad bude taky dobrá ;-). A dostali jsme A4 seznam potřeb, tak jsem včera zasedla k internetu a snažila se všechno objednat :D.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Džawa » úterý 13. červen 2017, 12:05
Taky mame po schuzce, ale koho budou mit, vubec netusime. Respektive, nejspis to budou pani uctelky, co ted maji pataky, ale tridy budou 4, takze jak budou rozdeleni, netusim. Ale pry by jich nakonec nemelo byt tak moc ve tride, jak v minulych letech. Tak jsem zvedava.

Zatim se probiraly spis ty organizacni veci, jako stravovani, druzina a tak.
A nas prvnak se do skoly porad netesi :D

Ja se tedy vubec nedivim, ze nerikaji jmena ucitelu. U nas je taky zverejnuji az o prazdninach. Ale je to z toho duvodu, ze prakticky nevi, kdo jim nakonec v zari nastoupi. A taky, co maji pak delat s tim, kdyz za nimi neustale chodi rodice, ze tuhle pancelku nechteji a podobne? Asi vsichni k jedne chodit nemuzou a chapu, ze je jim to neprijemne, kdyz nemuzou vyhovet kazdemu. Respektive, pak je to v duchu, vyhovime jednomu a chteji vsichni. :roll: Me je jmeno v podstate jedno, protoze jsem stejne zjistila, ze je to strasne individualni a subjektivni. Nekdo na nejakou ucitelku nadava, druhy je s ni naopak spokojeny a jak bych se teda mela rozhodnout ja, dokud nemam tu zkusenost? Samozrejme doufam, ze zadnou carodejnici syn mit nebude. Me na tom spis vadilo, ze jsem nevedela, jestli bude ve tride s jeho kamaradkou, se kterou byt chteli. A malej se na to ptal a ja mu to nebyla schopna rict. Ja nevim, ja bych jim asi tochu verila, ze vi, co delaji. Samozrejme zalezi na skole, o tom zadna.

Kacous, pani ucitelka naseho starsiho taky na prvni pohled nepusobila uplne sympaticky, ale po case vyslo najevo ze je skvela. K detem vstricna, napomocna, umi byt i prisna, kdyz je potreba, ale presto ji maji radi a duveruji ji. A na ni jde videt, ze ma rada ona je :) A po poslednich dvou schuzkach ma i mou plnou duveru. Takze bych prave moc nedala na prvni pohled a pohled a reci ostatnich. Nas syn ji ma moc rad a jen doufame, ze s nimi bude az do petky. Protoze stat se muze vsechno, a kdyz jim odpadne pedagog do prvnich trid, tak bude muset jit ona. No, mrzi me, ze mladsi takovou mit asi nebude. Takove by mely byt vsechny...
Seznam dostaneme az v zari, zatim mame poridit jen aktovku a penal :mrgreen: Pry ma kazda pancelka sve pozadavky, tak at neutracime zbytecne. No, tak zacnu koukat po aktovkach aspon :)
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Kacous » úterý 13. červen 2017, 12:31
To je jasné, každému sedne jiná paní učitelka. My už jsme je právě viděli na té předchozí první schůzce, ta první paní učitelka tam mluvila, ta druhá ne, takže jsme nevěděli, jak působí. Ale věřím, že bude i tahle dobrá, akorát to není vidět na první pohled :D. Vilouš tam byl se mnou a říkal, že se mu líbí, tak asi dobrý :D .
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Džawa » úterý 13. červen 2017, 12:39
Jak se libi jemu, tak je to dobry :D
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Melina » úterý 13. červen 2017, 16:07
Ahoj,

tak my ani žádnou schůzku mít nebudeme, rodiče učitelku v podstatě znají, tak není co řešit. Seznam taky až v září.
Co mě ale děsí, je konec ve školce. Ze čtvrtka na pátek ve školce spí a příští týden mají loučení s předškoláky. Já jsem stará plačka, tohle špatně dávám, tak abych si s sebou vzala krabici kapesníků. Máme letos novou ředitelku, ta mě nezná, tak už jsem ji na to připravila, že tyhle věci špatně snáším. :palma:
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Džawa » úterý 13. červen 2017, 18:42
Meli, nas to ceka 29. Louceni s predskolaky+spani ve skolce. A ja to teda taky tezko nesu. Kdyz koncil starsi, brecela jsem teda strasne. Ale porad jsem tak nejak brala, ze jeste bude skolkacek mladsi a budeme tam dal chodit (mame skvelou skolku a ucitelky). Ale letos je top definitivni, tak me to bere uz ted, bude mi to chybet, byla to takova fajn komunita a stravili jsme tam pet let :). Ale je teda fakt, ze jsme breceli vsichni hromadne. Maminky, babicky, ale i pani ucitelky s pani reditelkou, vsichni byli dojati. Skolka je sice velika, ale deti znaji vsechny a maji k nim uzasny blizky vztah. Ach jo...
Myslim, ze je to celkem normalni, jen si poplac a prozij si to :) Ja zacala byt placka az s detma, na jejich akcich ve skolce, sama sebe jsem prekvapila. Vetsinou to schovam za brejle, ale to louceni, to uz neslo schovat 8-)
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Efča » čtvrtek 15. červen 2017, 10:07
Jak vám rozumím !
My už pasování měli. Bylo to hrozně dojemné, neplakala jsem, ale byla jsem taková rozměklá :) Ale uteklo to rychle, tak jsem neměla čas se rozbrečet. Mám moc pěkné fotky.
Děcka jedou příští týden na školku v přírodě. Jede jich 17, předškoláků, co jdou na ZŠ, je tam myslím 25 (bylo 8 odkladů), takže 8 by jich mělo zůstat ve školce. Naši kluci nejedou, přišlo mi to takové zbytečné - aby jeli někam s dětmi, se kterými pak budou chodit do 1. třídy, a naopak nechodili do školky s dětmi, se kterými se už pak neuvidí. Ať si školku ještě užijí. Děcka, co nikam nejedou, mají mít nocování ve školce za týden, tak nevím, kolik jich tam nakonec bude, jestli jen těch 8 nebo jak... zatím k tomu nemám absolutně žádné informace. Ale těší se. Snad jim udělají nějaký program, i když jich je tak málo.
Schůzku jsme měli, dostali jsme seznam- a já ho v zápětí někde ztratila. Mají mít nějaké tužky, pastelky, voskovky, vše nám říkala konkrétně co máme koupit.
Už jsme byli pro aktovky, nakonec mají oba kluci Belmil a jsou to nádherné, kompaktní aktovky menších rozměrů, lehoučké. Jsem moc spokojená s nákupem.
Konec školky ponesu velmi, velmi špatně. Už jsem učitelkám dala na tom pasování dárky, nějak se to tam hodilo, i když to bylo s předstihem, téměř jsem u toho brečela. Těším se, až z kluků budou školáci, ale je mi nesmírně líto, že už si nikdy nepohrají na školkové zahradě a ve třídě s mladšími kamarády, že už nebudou mít tu školkovou pohodu, kdy ráno přijdou v sedm do třídy a mohou si jít hrát. Do školky chodili strašně rádi, měli tam dobré kamarády a skvělé učitelky - a prostě je mi to celé líto.
Co se týče počtu třídy, tak mám náznaky, že snad budou dvě. Ale nesmí se nikdo odstěhovat nebo nějak odhlásit. Každopádně ředitelka už zažádala na obci o peníze navíc a o jednu učitelku navíc a mělo by být 15 dětí v každé třídě. Raději se k tomu moc neupínám, ale snad nám to klapne.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Džawa » čtvrtek 15. červen 2017, 12:18
Efco, uplne stejne pocity ohledne konce ve skolce mam taky. Bylo to tam strsne fajn a i kdyz treba skolu taky nemame spatnou, je to proste jine, min kontaktni, chladnejsi... Tady jsme se videli kazdy den i s pani reditelkou, treba jen u botniku nebo u hlavnich dveri, ale videli, prohodili par slov... Tezko se mi bude loucit. Mozna jeste hur, nez synovi :)
Skolku v prirode mame za sebou a jak jsem se bala, jak to nas mamanek zvladne, tak byl uplne uzasnej. Strasne ho chvalily, na fotkach bylo videt, ze si to bajecne uziva, jsem na nej pysna :) Ale zas to bylo tim, ze jel s lidma, ktery ma rad a oni jeho, ze... Meli jeho i mou plnou duveru.
Na prespani maji program. Mivaji to po tom pasovani, Kolem sedme vyzenou rodice a zustavaji jen deti a pani ucitelky. Se starsim meli i nejakou nocni bojovou stezku po skolkove zahrade, krome jineho. Co jste davali za darek na rozloucenou? Ted to zrovna resim a moc nevim :)
Aktovku se teprve chystam objednat, ale taky to bude Belmil. Jaky si kluci vybral vzor?

Letos se na konec sk. roku vubec netesim...
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Efča » čtvrtek 15. červen 2017, 20:01
Možná kdyby ta školka v přírodě byla bývala v květnu, tak bych je dala. Ale takto před koncem roku se mi vůbec nechtělo. V první třídě pojedou, ale dát za školku v přírodě za dvě děti sedm litrů (plus nákup kufrů atd), to se mi opravdu nechtělo.

Belmil jsem měla doma předvybrané na základě nějakých referencí odsud, možná od tebe? Máme Belmil s robotem a Belmil s formulí. Ale koukám, že už ani jednu z nich nemají, to je pro mě celkem překvapení. Tak jsem našla aspoň odkazy z jiného shopu. My byli na lesné, na okružní.

https://www.darky-berk.cz/Skolni-aktovk ... d73863.htm

http://www.tasky-skolske.sk/skolske-tas ... 85703.html
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Efča » čtvrtek 15. červen 2017, 20:06
tyyy jo a koukám tady na ty stránky, mají tam na výběr těch vzorů mnohem víc, i fotbal, hokej, to by se bývalo klukům líbilo, to jim ani nemůžu ukázat ... a hlavně k tomu m ají i penály, sáčky... my to dokupovali zvlášť ve stejném krámě, ale s jinými motivi. Takže jeden m á k aktovce s robotem sáček a lahev a penál s motorkou a druhý m á k formuli zase všechno s Transformers :D

http://www.obchudekuelinky.cz/detail/58 ... lmil-robot
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Felicity » čtvrtek 15. červen 2017, 20:26
Ahoj, syn má taky aktovku Belmil, s vlkem :) Penál má slíbený od tety, půjdou vybírat asi někam do kamenného obchodu. Prý nemá cenu kupovat vybavený, vše do něj dostanou od školy, tak jsem nadšená :))
Jinak paní učitelku máme tu, co jsme si přáli, spokojenost. Ve třídě bude 24 dětí, nejméně za posledních několik let (bývá 29, 30).
Pasování na školáky u nás v MŠ proběhlo bez rodičů, přišel se šerpou a knihou :D
Obrázek
Obrázek
Felicity
Krafařka
Krafařka

974 příspěvků
29. srpen 2010
ČB
Příspěvekod Efča » pátek 30. červen 2017, 08:33
Vítej do Belmil party :D S vlkem se líbila mně, klukům bohužel.

U nás je snad definitivně rozhodnuto o 2 prvních třídách, v každé 15 dětí. Co víc si přát :) Paní učitelky vím, ale nevím, jak si je rozdělí a je mi to celkem jedno. Obě mají své mouchy - jedna je prvňáčkovská, ale prý mívá své oblíbence, druhá první třídu ještě neměla, ale je mladá a nevyhořelá a zapálená. Takže ve výsledku je to asi jedno. KLuci jdou do první třídy celkem připravení, jeden plynně čte a počítá, druhý začíná, myslím, že budou snad v pohodě. Dnes mají poslední den ve školce a já pláču.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Džawa » pátek 30. červen 2017, 09:47
U nas vcera louceni s predskolaky, pobrecela jsem si u pasovani na skolaka a pak jeste tak nejak vecer doma :oops: . Meli to moc fajn, ale tezko se s tim smiruju, budou mi pani ucitelky i skolka jako takova chybet.
Aktovku jeste objednanou nemame, odjizdime ted pryc, ale taky bude mit Belmilku. A bude jich ve tride 23, coz je fajn. Na pani ucitelku slysim ruznorode "recenze", takze nevim, zatim prevazuji ty negativni, ale porad to beru, ze jsou to subjektivni hodnoceni, tak to nechavam byt a uvidime. A samozrejme doufam!!!
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

590 příspěvků
13. leden 2009