ADV TOP
ADV LEFT

První třída 2017

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kacous » sobota 19. srpen 2017, 22:52
Holky tak jak se chystáte?
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Matyldík » neděle 20. srpen 2017, 07:47
Ahoj,blbě :D včera trochu nákupy,nesehnala jsem vše.Kupujete dětem do tělocvičny klasický cvičky nebo botasky s bílou podrážkou? :?
Matyldík
Žvatlalka
Žvatlalka

133 příspěvků
03. leden 2014
Příspěvekod Vokishka » neděle 20. srpen 2017, 08:44
Matyldík píše:Ahoj,blbě :D včera trochu nákupy,nesehnala jsem vše.Kupujete dětem do tělocvičny klasický cvičky nebo botasky s bílou podrážkou? :?

cvičky už se moc neností, jsou nepraktické. Lepší jsou boty na suchý zip nebo tkaničky.
Vokishka
Žvatlalka
Žvatlalka

152 příspěvků
29. leden 2010
Příspěvekod Melina » neděle 20. srpen 2017, 12:11
Ahoj,

já jsem docela v klidu. Máme aktovku, pouzdro a papuče, do školy může :D

Do tělocviku chci koupit sálovky, dcera měla vždycky plátěné tenisky, ale mám z toho dost špatný pocit, že to tu nohu nedrží.

Ostatní školní potřeby se chystáme jako vždycky v první školní den, jedeme ze školy do papírnictví a pak na oběd, máme to tak už jako tradici.
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Rysavka » pondělí 21. srpen 2017, 07:15
Moc se nechystáme - máme aktovku, penál, sáček na tv a přezůvky. Hodně toho dostanou ve škole a v červnu nás nabádali ať nic nekupujeme, ať počkáme co dostanou a co ne - je to moje už třetí dítě do první třídy tak vím, že se vyplatí počkat :-)
V sobotu jsem kupovali potřeby se šesťačkou, tak ta má snad vše. Ještě musím probrat co tam má třeťačka a dokoupit - ale jak ty děti nejsou doma tak se to pak s nima blbě dělá.

Na tv spíš pořídím nějaké pevnější boty. Jo a přezůvky nemáme a už je s nima nekoupím páč domu se dostanou až v neděli 3.9. Takže kupovat je půjdeme až po zahájení školního roku.
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2257 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Melina » úterý 05. září 2017, 10:55
Ahoj,

tak jdu s prvníma dojmama. Včera úplně v pohodě, do školy chodí i dcera, teď už do páté, takže školu známe. Vojta si sedl s kamarádem, pak jsme ještě čekali právě na dceru, než skončí ve třídě a asistentka ze druhé třídy vzala kluky do družiny, aby se trošku rozkoukali a pohráli si.
Odpoledne jsme všechno pobalili, nachystali, Vojta ještě usínal s úsměvem na rtech, jak se všechno ve škole naučí. Ráno ale statečně bojoval s pláčem, asi to na něho padlo. Myslel si, že to bude jako včera, že na něho tu hodinku počkám a pojedeme domů. A ono ne.
Tak uvidím odpoledne.
Jinak teda, jak bylo slíbeno, matematiku mají úplně zvlášť, angličtinu taky a z češtiny z 9 hodin mají 6 zvlášť, v 7 dětech, jinak zbytek mají dohromady se třeťákama.
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Felicity » úterý 05. září 2017, 14:41
Náš prvňák to zvládá líp, než já :D Včera jsem měla hlavu jak balón - podepisování sešitů a učebnic, vyplňování dotazníků pro paní učitelku a do družiny, podepisování věcí, shánění zbytku pomůcek na VV, dávání TV dohromady a mraky dalšího.. no ono si to sedne, já vím :)) Máme super propojeno vše elektronicky - od obědů přes družinu po komunikaci s učiteli, vyhovuje mi to.
První den se vydařil, zvládla to i malá ségra a neudělala jim ze třídy kůlničku na dříví :D
Obrázek
Obrázek
Felicity
Krafařka
Krafařka

974 příspěvků
29. srpen 2010
ČB
Příspěvekod Kacous » úterý 05. září 2017, 18:16
U nás taky dobrý, i když zatím ne úplně naostro - včera měli jednu hodinu, dneska dvě, podle rozvrhu pojedou až od pondělka. Ale zítra půjde poprvé do družiny, mají nějaké seznamovací hry. Ale jinak to jde, i ranní výpravy jsou zatím vpohodě :D.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Mys_mys » pátek 06. říjen 2017, 19:08
Tak jak hodnotite nastup deti do skoly? Co na skolu deti?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Felicity » sobota 07. říjen 2017, 09:10
Mys_mys píše:Tak jak hodnotite nastup deti do skoly? Co na skolu deti?

U nás stále panuje nadšení :) Co u vás?
Obrázek
Obrázek
Felicity
Krafařka
Krafařka

974 příspěvků
29. srpen 2010
ČB
Příspěvekod Melina » úterý 10. říjen 2017, 05:38
U nás už takové nadšení nepanuje, ale zatím je ještě pořád ve škole rád. Už jsme řešili spoluzačku, která nechápe, že svačiny všech dětí ve třídě nejsou její a ještě mají ve třídě akčnějšího chlapečka, který docela vyrušuje a náš kliďas je z toho lehce vykolejený.
Ale je fakt, že učitelka to celkem bravurně zvládá a v tom malém počtu to bude určitě jednodušší.
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Kacous » úterý 10. říjen 2017, 18:48
U nás je pořád škola dobrá, ale horší je to v družině. Mají nějakou mladou slečnu, která na ně řve a celkově není moc příjemná. Už jsem mluvila s pí. učitelkou, tak uvidíme, jestli se to nějak zlepší.
Navíc mají hned po obědě v družině "řízenou činnost", takže třeba další hodinu lepí, stříhají, vybarvují... Což moc nechápu, když se celé dopoledne musí soustředit a pracovat, tak v družině pak taky. Naštěstí tam bývá cca hodinu, pak ho už vyzvedávám.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Efča » pondělí 20. listopad 2017, 19:23
ahoj po delší době :-) Tak jak válčíte? U nás celkem pohoda. Pořád si nemůžu vynachválit počet dětí ve třídě, příští rok to bude horší :D Byly třídní schůzky, kluci jsou ok, jen je chválila.

Přišla jsem dnes na BC, abych se inspirovala na dárečky na vánoce. Jeden syn si vylosoval holku, té koupíme nejspíš nějakého malého plyšáčka, druhý si vylosoval chlapečka, znám ho, je z ulice, rád maluje - tak asi nějakou modelínu? Nebo něco v tom duchu. A pak chtějí dát něco ještě pár dalším dětem - a tam jsem bezradná, tam bych byla ráda, ať je to fakt max. do padesáti korun, ať mě to nezruinuje. Jak to máte u vás? :-)
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Melina » pondělí 20. listopad 2017, 20:35
Ahoj,

tak my válčíme - se čtením. Nějak mu to nejde a už doma brečel, že je jedinej ve třídě, že všichni už hezky čtou. Učitelka říká, že je šikovnej, že se chytne, že mu to prostě musí docvaknout. Logopedka mě zase připravuje, že nějaká dys tam bude.

Jinak Vojtovým snem je dostat dvojku a ona mu ta paní učitelka pořád dává jedničky! :D
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Barci » úterý 21. listopad 2017, 08:26
Efčo, nám se osvědčily buď levné knihy, nebo velká hračkářství s papírnictvím, kde kupujeme např. různé vyškrábávací obrázky, mozaiky a podobně. Kdyby mi dítě přineslo dalšího plyšáka, tak bych radost tedy neměla. Ještě třeba přívěsek na klíče s něčím co frčí ve třídě.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008