ADV TOP
ADV LEFT

Volby 2017 anketa

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Budete volit na jistotu?

Anketa končí za 22. říjen 2017, 12:00

Budu volit stranu, které věřím, přestože se podle průzkumů nedostane do parlamentu.
9
17%
Budu volit stranu, která se do parlamentu zřejmě dostane, i když není moje nejoblíbenější, aby můj hlas nepropadl.
19
37%
Moje preferovaná strana se pravděpodobně do parlamentu dostane, takže to nemusím řešit.
23
44%
Nepůjdu k volbám.
1
2%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod Masinka » pátek 20. říjen 2017, 12:00
Ahoj,
vím že jsou tu volební diskuze, ale do těch dost lidí z různých důvodů nechodí a mě fakt zajímá jen ta anketa.

Otázka je jasná - budete někdo volit stranu, která je vám blízká, ale téměř jistě se do parlamentu nedostane, nebo raději stranu, která šanci má, ale není úplně vaše top? Nebo máte to štěstí, že nemusíte řešit?
Do dneška jsem měla jasno, teď mám obr dilema. To pořadí na předních příčkách mě děsí...

Děkuji všem za hlasování, případně můžete rozvinout, kdo budete chtít. M.
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2859 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 20. říjen 2017, 12:48
Hodně mých přátel a známých bude volit Cestu odpovědné společnosti (3), přestože se do parlamentu nedostane. Chápu to tak, že je pro ně důležité postavit se za lidi a myšlenky, kterým věří, a tímto aktem posílit a podpořit vznešené ideály v kolektivním vědomí. Jakkoli to může materialistům znít nesmyslně a naivně, mně to smysl dává.

Sama nicméně půjdu volit Piráty. Pro mě jsou letos důstojnou volbou.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Maggiemae » pátek 20. říjen 2017, 13:02
Rozhodla jsem se volit Piráty nějakou dobu po pražských komunálkách, to budou tak dva roky. Pak jsem tu volbu hodně dlouho vyfutrovávala dalšími argumenty a nebo naopak váháními, četla fórum a dělala si jasno, jestli to a to je něco, co mi vadí nebo je to naopak takhle dobře. V září jsem navíc potkala pirátky, které podpořím s velkou radostí, i proto, že podepsaly Memorandum Političek napříč spektrem, že budou nezávisle na platformě prosazovat témata týkající se žen, která zůstávají upozaděna. Takže navíc kroužkuju v Praze Olgu Richterovou, Danu Balcarovou a Lydii Bartošovou.

Současně ve svém okolí podporuju lidi, kteří se rozhodují pro Starosty, protože to by byla moje druhá volba, a doufám, že si to spousta lidí zbytečně kvůli nějakému strachu o hlas nerozmyslí. Mají vysoký potenciál zvažujících, i když slabé jádro, tak jim držím palce.
Naposledy upravil Maggiemae dne 20. říjen 2017, 13:12, celkově upraveno 2
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Maggiemae » pátek 20. říjen 2017, 13:03
Mašinko, k tvému dilematu - kroužkuj. Je to i signál té straně, i když to u voleb třeba moc nezmění.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Missorka » pátek 20. říjen 2017, 13:29
Osobně bych nevolila toho, kdo se nedostane.

Myslím, že škoda každého zmařeného hlasu.

Na druhou stranu bych moc přála všem, kteří si to zaslouží aspoň ta 3% na státní příspěvek.

Babo, raď.

Nemůžeš se rozhodnout podle osobností?
Missorka
Adminka

3955 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Pixar » pátek 20. říjen 2017, 13:55
Jasan, verim v plavebni jistotu Piratu do cile ;-)
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Ibu » pátek 20. říjen 2017, 14:15
2x
Naposledy upravil Ibu dne 20. říjen 2017, 14:37, celkově upraveno 1
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Ibu » pátek 20. říjen 2017, 14:16
Ibu píše:V techto volbach jsem sazela na jistotu. Poradi na prednich mistech je desive. Beru to tak, ze ted je pro mne dulezitejsi aby hlas nepropadl.

Z druhe strany me mrzi, ze se do parlamentu nedostanou strany, ktere si to zaslouzi.
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Masinka » pátek 20. říjen 2017, 17:24
Dámy díky všem za názory.

Nakonec jsem volila vybranou stranu (STAN), víceméně ze stejných důvodů jako Gedren. I když se obávám, že víc bude těch, co zvolí rozum. Ale popravdě je to asi jedno, smůla by byla jen, kdyby se tam nedostali ani ti Piráti (což by u mě byla volba rozumu, což je fakt vtipný ;-) ). Jinak to tedy celé k smíchu moc není...
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2859 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jancaka » pátek 20. říjen 2017, 18:12
Zajimave, volila jsem STAN, prave proto, aby se dostali :D Nektere jejich napady se mi nelibi, ale zase nemaji sanci prosadit vse, ze. Druhou volbou byla strana, ktera se snad dostane i bez meho hlasu. Tak snad jsem investovala dobre!
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Elsa » pátek 20. říjen 2017, 19:04
Kdyby to tu běhalo hladce (nebo vlastně kdybyste o to stál někdo jiný), ČRo nabízí náběh průběžných volebních výsledků umístit na své stránky:
https://www.irozhlas.cz/volby/grafy (chvíli mi trvalo, než mi došlo, co to vlastně nabízejí a komu :palma: )
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Mirkat » pátek 20. říjen 2017, 19:54
My volit jdeme, jedno nám to totiž není.

A volíme Piráty... Petr nebo Pavel, ale předpokládané výsledky nás děsí a tak chceme alespoň kapku jim ubrat ze síly :-? Piráti nám "sedí" nejvíce.

Zítra jsem zvědavá a po delší době budu sledovat i nějaké to volební studio :)
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Melina » pátek 20. říjen 2017, 20:21
My jsme šli volit za rodinu a když jsme se nemohli rozhodnout mezi jednou nebo druhou variantou, tak jeden jsme dali Starosty a jeden Piráty :D
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Thea » sobota 21. říjen 2017, 14:07
Jsem v šoku, že SPD jsou druzí :?
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků