ADV TOP
ADV LEFT

Volby 2017 anketa

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Budete volit na jistotu?

Anketa končí za 22. říjen 2017, 12:00

Budu volit stranu, které věřím, přestože se podle průzkumů nedostane do parlamentu.
9
17%
Budu volit stranu, která se do parlamentu zřejmě dostane, i když není moje nejoblíbenější, aby můj hlas nepropadl.
19
37%
Moje preferovaná strana se pravděpodobně do parlamentu dostane, takže to nemusím řešit.
23
44%
Nepůjdu k volbám.
1
2%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod Trixl » pátek 10. listopad 2017, 20:38
Uvidíme, moc tomu nevěřím, že by měl Topolánek úspěch a dostal se do druhého kola.

Prezidentský kandidát a bývalý premiér Mirek Topolánek nestihl včas zaregistrovat svůj volební účet. Účet už ale podle zjištění Radiožurnálu je transparentní. Od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran mu tak může hrozit pokuta až 500 tisíc korun. Podle Topolánkova týmu zákon nepočítá s oznámením kandidatury na poslední chvíli.
iRozhlas
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » středa 15. listopad 2017, 20:47
Vzali si příklad z ČSSD, že se neplatí ani když to soud přikáže?

Finanční správa prohrála soud a nechce říct kdy zaplatí.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 17. listopad 2017, 12:24
Když se v roce 2011 začalo diskutovat o tom, že by občané České republiky volili svého prezidenta přímou volbou, ihned se ozvaly zpochybňující hlasy. Převládaly především dva argumenty: není to naší tradicí a přímá volba by mohla otevřít cestu na Hrad populistovi či demagogovi. Zákon byl nakonec přijat horní i dolní komorou parlamentu a vstoupil v platnost na podzim roku 2012. Vzápětí předseda Senátu Milan Štěch vyhlásil termín prvního kola volby. Česko se tak stalo 13. zemí EU, kde svého prezidenta volí občané přímo.

Jak to tehdy dopadlo, víme všichni velmi dobře. Měli tedy ti, kteří se vůči přímé volbě stavěli negativně, tenkrát pravdu? Nedávné volby do sněmovny ukazují, že ne.

celý článek v Přítomnosti Všichni prezidentští voliči
Naposledy upravil Trixl dne 17. listopad 2017, 16:33, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 17. listopad 2017, 16:33
Ještě k Topolánkovi pan Doležal

Mirku Topolánkovi není možné upřít jednu zásluhu: tím, že ohlásil svou kandidaturu na funkci prezidenta, demoralizované české veřejnosti připomněl, že v české politice pořád ještě o něco jde. Svědčí o tom mj. i opakovaná hysterická a nevlídná reakce Andreje Babiše: „Já ho beru jako společného kandidáta pana Kalouska a ODS a myslím, že je to výsměch. Pro mě je to skutečně nejzkorumpovanější premiér v historii naší země a Kalousek je zase symbol korupce.“

celý komentář Dokáže Mirek Topolánek vzdorovat Novým pořádkům?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pondělí 20. listopad 2017, 18:04
8 žen - manželky kandidátů na prezidenta
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků