ADV TOP
ADV LEFT

Volby 2017 anketa

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Budete volit na jistotu?

Anketa končí za 22. říjen 2017, 12:00

Budu volit stranu, které věřím, přestože se podle průzkumů nedostane do parlamentu.
9
17%
Budu volit stranu, která se do parlamentu zřejmě dostane, i když není moje nejoblíbenější, aby můj hlas nepropadl.
19
37%
Moje preferovaná strana se pravděpodobně do parlamentu dostane, takže to nemusím řešit.
23
44%
Nepůjdu k volbám.
1
2%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod Vladimira » čtvrtek 02. listopad 2017, 17:06
Jaká presumpce neviny v kauze Bureš?
On v archivech Stb byl veden jako spolupracovník, to je fakt. Ten soud vyvolal on sám kvůli tomu, že tam byl údajně veden neoprávněně. Což dle soudu neprokázalo.

Dokonce se kvůli němu právě proto, že by neprošel lustrací, dělala ta právní úprava, že na členy vlády (ministry) se lustrační zákon nevztahuje, ačkoli do tehdy platil.
Vladimira
Howgh
Howgh

15527 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Julianna_ls » čtvrtek 02. listopad 2017, 17:23
Jen tak na okraj. ANO vyhrálo volby. ANO nemá většinu na jednobarevnou vládu. ANO si ji musí najít. Nikdy není povinen s nimi vládnout. Platila dlouho zvyklost, že agenti STB nemají vykonávat veřejné funkce. U Babiše se pravidlo přizpůsobilo. Platilo zvyklostně, že trestně stíhaný člověk nebude vykonávat veřejné funkce. Já mám za to, že ty zvyklosti mají svůj význam. A nechci, aby se politická kultura posunovala k toleranci skutečnosti, že je někdo agent a stíhaný, a má se to přejít. Kdyby se ODS, STAN, Piráti atd rozhodly menšinově podpořit třeba ČSSD, nemám s tím problém. Mám opravdu problém se stranou jednoho muže.
Ls.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

775 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 02. listopad 2017, 17:34
Bartoš se sešel se Zemanem https://zpravy.idnes.cz/bartos-pirati-l ... domaci_kop

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 02. listopad 2017, 18:07
Inkognito píše:Bartoš se sešel se Zemanem https://zpravy.idnes.cz/bartos-pirati-l ... domaci_kop

Inko E.

Všichni předsedové stran se postupně scházejí se Zemanem, třeba (oprava) včera ODS.
Naposledy upravil Maggiemae dne 02. listopad 2017, 18:57, celkově upraveno 1
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 02. listopad 2017, 18:16
Jinak jakým dost podezřelým způsobem získal Babiš Agrofert a jak za vydatné pomoci Zemanovy ČSSD privatizoval Unipetrol psal Respekt už 2005 i 2012, například.

https://www.respekt.cz/tydenik/2005/36/ ... unipetrolu
(tenhle článek z 2005 je fakt hustej, je za branou, ale případně pošlu - obří úplatky, brutální napojení na ČSSD, vyšetřování z polské strany, ale aktivně nevyšetřováno v ČR, zametení pod koberec i parlamentní komisí, to fakt není něco, co by Kmenta nově objevil)
https://www.respekt.cz/korupce/dvoji-pr ... unipetrolu

O Čapím hnízdu se psalo taky už před čtyřmi lety.
https://www.respekt.cz/tydenik/2013/43/ ... o-v-hnizde

O tom, že soud byl o *vyškrtnutí* a vyvolaný Babišem už se psalo výše, to fakt není otázka presumpce neviny.

Babiš je opravdu figurou dlouhodobě spjatou s podivnými privatizacemi (Agrofert získal podobným převzetím za zády vlastníků skrze navýšení základního jmění podobně jako Mostecká uhelná), korupcí a propojením s politiky.

Jenže to ČSSD a KDU v roce 2013 "nevadilo", jednak vzhledem k minulým vazbám (viz Kmenta) a jednak se jim to fakt hodilo k sestavení vlády. Tak si upravili lustrační zákon a mlčelo se, dokud se to hodilo. Na té desenzitivizaci k prasárnám mají tímto svůj podíl - oni je tím sestavením vlády 2013 naprosto legitimizovali. Tohle už jsou jen čisté důsledky.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 02. listopad 2017, 19:03
Inkognito píše:
Elsa píše:A tady k důvodu té hysterie http://forum24.cz/prozivame-babisismus- ... ign=buffer - líp bych to nenapsala :-?

Tak jsem si to přečetla, dala jsem si pár hodin na přemýšlení a přečetla si to znovu. Teď přemýšlím, co k tomu napsat. Znovu uvádím, že Babiše jsem nevolila, ale jestli je něco opravdu čistá, krystalická manipulace, tak tento článek.

Super. Trochu chápu, že se ti forma článku nelíbí, skutečně to působí tak, jako by se to mělo jednoznačně stát. Já jsem to uváděla jako "důvod hysterie", tj. toto jsou naše (pardon tentokrát za pluralus majestaticus) obavy. To není, za co bychom kritizovali, ale čeho se prostě bojíme.
Co kritizujeme, je členství v Stb (existujících 12 svazků si fakt asi nikdo nevymyslel - a pozor. Já bych byla schopná tolerovat, kdyby řekl, že to prostě musel podepsat, protože chtěl být v zahraničí, že se snažil nikoho nepoškodit a omlouvá se těm, které případně poškodil. Ale to on neudělá, protože je Babiš), to je trestní stíhání (pořád dokola - odstoupení Nečase, Grosse, Topolánka!!!). Padlo tu před časem "demokratická strana" - tak za stranu se hnutí ani nevydává, vzhledem k tomu, že si asi nikdo nedovede představit reálné ANO bez Babiše a Faltýnka...
Pak je tu ten střet zájmů.
A ono to není tak, že nikdo nechce do vlády. Oni zatím všichni říkají, že do vlády trestně stíhaného premiéra prostě nejdou. Kdyby to byla standardní strana, Babiš odstoupí a normálně je možné vládu sestavit.

A pak tu mám jedno velké ALE. Začalo mi být hodně nepříjemné, že se tu oponující hlasy stále prezentují jako Inko. Zbytek nás tu má nějakou historii, ale tady fakt nevím, jestli si náhodou nedopisuju s členem PR týmu nejmenovaného hnutí, který pak můj názor pružně zahrne do své propagace. Proto v téhle diskusi končím (budu sedět na rukách :roll: ), pokud by se náhodou situace změnila, ráda se zas objevím. Sorry jako ;-)

(Příště asi "in all caps", neboli banán na všech čepicích, to mě fakt pobavilo)

P. S. Koho uráží Cimrman, není správný Čech (ironie) https://www.youtube.com/watch?v=brN3nHf2S8g
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 02. listopad 2017, 19:06
reportáž z roku 2002 youtube

zatím šly všechny jeho kauzy do vytracena a dá se čekat, že se teď pokusí je ještě líp zamést i z pod koberce

EDIT
Inko jsem si řekla že překousnu dokud vstupující inka budou vést debatu slušně.
Tady vznikly hodně osobní vztahy tak se počítám někdo nechce svěřit se svými prioritami volebními, sama nevím komu to manžel každé volby hází. Mám v rodině slušný trénink, voliči a obdivovatelé snad v celém spektru, tak se o politice raději ani nebavíme, abychom se zbytečně nehádali.

stránka Michala Majznera 5 rizikových faktorů Andreje Babiše
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 02. listopad 2017, 19:46
Maggiemae píše:
Inkognito píše:Bartoš se sešel se Zemanem https://zpravy.idnes.cz/bartos-pirati-l ... domaci_kop

Inko E.

Všichni předsedové stran se postupně scházejí se Zemanem, třeba (oprava) včera ODS.

No jistě. Jen jsem to dávala jako přehled, jak schůzka probíhala.
Tak vypíchnu, že (celkem bez překvapení) Zeman nevyhověl návrhu Bartoše, aby druhý pokus na sestavení vlády dal Fialovi. Pobavilo mě, že spolu pokecali o diferenciálních rovnicích :)

Jo a pochválil Zemana, že má dobře nastudovaný program Pirátů, což Zeman se umí dobře připravit.

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Trixl » čtvrtek 02. listopad 2017, 20:00
Podle České televize by mohla být náměstkyně Alena Schillerová šéfkou financí. Babiš zároveň nevyloučil, že by ministrem zemědělství mohl být šéf potravinářské komory Miroslav Toman a ministryní vnitra karlovarská hejtmanka Jana Vildumeztová z hnutí ANO.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/re ... 021056_mos

Babiš bude rozhodovat o všem důležitém, mít finance, vnitro i spravedlnost?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Pixar » čtvrtek 02. listopad 2017, 20:34
Trixl píše:Podle České televize by mohla být náměstkyně Alena Schillerová šéfkou financí. Babiš zároveň nevyloučil, že by ministrem zemědělství mohl být šéf potravinářské komory Miroslav Toman a ministryní vnitra karlovarská hejtmanka Jana Vildumeztová z hnutí ANO.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/re ... 021056_mos

Babiš bude rozhodovat o všem důležitém, mít finance, vnitro i spravedlnost?

ANO, bude mit :palma:
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 02. listopad 2017, 20:39
Trixl píše:Babiš bude rozhodovat o všem důležitém, mít finance, vnitro i spravedlnost?

Tak samozřejmě, že bude, když skládá menšinovou vládu jedné strany. Pokud tedy dostane důvěru.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 02. listopad 2017, 21:21
To byl otazník pro někoho, komu zatím nic nevadí, čekala jsem že to bude chtít všechno.
Idnes, mf, lidovky, 5plus2 jsou (po blesku ten není Babiše) nejčtenější jakou špínu na koho vytáhnou :-? fakt se moc netěším na ty nadpisy co na mě budou vyčuhovat na netu. Důvěru očekávám napoprvé nedostane a to bude vřava, Vánoce to odsunou do ledna, uf. Už jsem někde na netu zahlídla, že jaký problém, když nějaký stát sestavoval vládu 7 měsíců a nestřílelo se z toho.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 02. listopad 2017, 21:26
Elsa píše:Super. Trochu chápu, že se ti forma článku nelíbí, skutečně to působí tak, jako by se to mělo jednoznačně stát. Já jsem to uváděla jako "důvod hysterie", tj. toto jsou naše (pardon tentokrát za pluralus majestaticus) obavy. To není, za co bychom kritizovali, ale čeho se prostě bojíme.
Co kritizujeme, je členství v Stb (existujících 12 svazků si fakt asi nikdo nevymyslel - a pozor. Já bych byla schopná tolerovat, kdyby řekl, že to prostě musel podepsat, protože chtěl být v zahraničí, že se snažil nikoho nepoškodit a omlouvá se těm, které případně poškodil. Ale to on neudělá, protože je Babiš), to je trestní stíhání (pořád dokola - odstoupení Nečase, Grosse, Topolánka!!!). Padlo tu před časem "demokratická strana" - tak za stranu se hnutí ani nevydává, vzhledem k tomu, že si asi nikdo nedovede představit reálné ANO bez Babiše a Faltýnka...
Pak je tu ten střet zájmů.
A ono to není tak, že nikdo nechce do vlády. Oni zatím všichni říkají, že do vlády trestně stíhaného premiéra prostě nejdou. Kdyby to byla standardní strana, Babiš odstoupí a normálně je možné vládu sestavit.

A pak tu mám jedno velké ALE. Začalo mi být hodně nepříjemné, že se tu oponující hlasy stále prezentují jako Inko. Zbytek nás tu má nějakou historii, ale tady fakt nevím, jestli si náhodou nedopisuju s členem PR týmu nejmenovaného hnutí, který pak můj názor pružně zahrne do své propagace. Proto v téhle diskusi končím (budu sedět na rukách :roll: ), pokud by se náhodou situace změnila, ráda se zas objevím. Sorry jako ;-)

(Příště asi "in all caps", neboli banán na všech čepicích, to mě fakt pobavilo)

P. S. Koho uráží Cimrman, není správný Čech (ironie) https://www.youtube.com/watch?v=brN3nHf2S8g

Elso, nevím, jestli si to ještě přečteš. Já jsem ráda za diskuzi s Tebou. Vždyť jsem psala, že ten rozhovor o muslimech v Evropě mě naplnil optimismem a bez Tebe bych se k němu nedostala. No a ten komentář paní Hovorkové - to se prostě nedalo. Mám mezi kamarády vystudované žurnalisty a to bylo už za hranicí novinářské etiky.

Jinak nevím, jestli to bylo na mě. Ale jestli si to pamatuju správně, tak v diskuzi už pořád musím vystupovat jako inkognito? Je to tak? Snažila jsem se tu rychle dohledat pravidla, ale nejde mi to. No a povzbuzena mým příkladem pak napsala inko, co volila Babiše, která (jestli to chápu správně), tak mluví o presumpci neviny u současné kauzy Čapího hnízda, co zatím opravdu není pravomocně uzavřena. Pak se ozvala ještě třetí inko, co volila SPD, že SPD volili i vzdělaní lidé (no jistěže). Žádnou konspiraci bych v tom neviděla.

Jinak já se u Babiše nijak moc neozývám. Moje téma byly ty zcela nepřijatelné kulturní zvyky migrantů a jsem vděčná, že to jsem si tu mohla prodiskutovat. Naopak si myslím, že všechny ty věci z minulosti Babiše, by mu měli novináři připomínat a nutit ho k jasným odpovědím. Jako jsem tu řešila, že o něm psali, že chce zrušit senát a on jasně prohlásil, že nechce atd. Ať ho vedou k jasným a jednoznačným prohlášením a pak ho chytí. Jako v tom videu, co dávala Pixar.

Jinak na ten výčet všech Tvých obav (na které máš nezpochybnitelné právo) z toho komentáře paní Hovorkové, bych taky mohla napsat, že nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ale to není můj styl. Mně se takové psaní strašně nelíbí, proto na to upozorňuji.
V podstatě jsem chtěla jen říct, že nemůžeme někoho odsoudit za něco,co neudělal.
Taky bych z fleku mohla vystavět podobný soupis bodů, co určitě udělají migranti s Evropou, kolik to bude stát životů, peněz, znásilnění, slz, stresu a nervů a jak strašlivě špatně to skončí. Nepíšu. Jen upozorňuji na zdokumentované věci jako např. ta ženská obřízka.

Zeptala bych se Tě, jestli ten odchod z diskuze není zbytečně unáhlený krok. Vždyť přece když máš nějaký názor, tak ho můžeš říct i členovi PR týmu. Ale beru to tak, že seš dospělá, svéprávná osoba a respektuju Tvou cestu, ať bude jakákoliv.

To se tu ostatně snažím razit od začátku mého zapojení. Respektujme vzájemně demokraticky volbu každého našeho spoluobčana. Diskutujme slušně a respektujme se navzájem.

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 02. listopad 2017, 21:32
A ještě musím projevit svou neznalost, ale vůbec nechápu ten banán na čepicích. Dala jsem to i do googlu a furt nevím, tak prosím o objasnění :)

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pixar » čtvrtek 02. listopad 2017, 21:49
Inkognito píše:A ještě musím projevit svou neznalost, ale vůbec nechápu ten banán na čepicích. Dala jsem to i do googlu a furt nevím, tak prosím o objasnění :)

Inko E.

:) A jsou aspoň Chiquita? (jiny nejim)
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008