ADV TOP
ADV LEFT

Volby 2017 anketa

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Budete volit na jistotu?

Anketa končí za 22. říjen 2017, 12:00

Budu volit stranu, které věřím, přestože se podle průzkumů nedostane do parlamentu.
9
17%
Budu volit stranu, která se do parlamentu zřejmě dostane, i když není moje nejoblíbenější, aby můj hlas nepropadl.
19
37%
Moje preferovaná strana se pravděpodobně do parlamentu dostane, takže to nemusím řešit.
23
44%
Nepůjdu k volbám.
1
2%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod Vladimira » čtvrtek 02. listopad 2017, 21:59
Inkognito píše:A ještě musím projevit svou neznalost, ale vůbec nechápu ten banán na čepicích. Dala jsem to i do googlu a furt nevím, tak prosím o objasnění :)

Inko E.

takový překladatelský voříšek :D

banan na cepici.jpg
Vladimira
Howgh
Howgh

15527 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 02. listopad 2017, 22:13
ahaaa :D taky jsem nevěděla

inko E v pravidlech je, že člověk nemá vystupovat v jedné diskuzi jako inko a jako nick, ale myslím že je v pořádku, pokud když chceš vystupovat pod svým nickem se odtajníš, že to je aby se člověk nevydával za dvě identity

K volbám a nové vládě - nepřijde vám, že to Babiš vzdal moc brzy? Myslím přemlouvání a lákání do koalice. To jeho "Nikdo mě nemá uád, nikdo si se mnou nechce huát!" (to jsem někde jako dítě slyšela, nějaká stará pohádka) asi znamená, že položil tu otázka asi takhle - pojďte se mnou do vlády, ale já jsem šéf a můj program se plní.

tohle jsem si ještě neposlechla, nevím jestli si nemám dát předem panáka TV Barandov Zeman: Nechci po Babišovi 101 hlasů. Vydírali by ho kvůli korýtkům
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » pátek 03. listopad 2017, 12:56
Dobré pojednání od Fendrycha z aktualne.cz o ústavních pojistkách a shrnutí současné situace.

https://nazory.aktualne.cz/komentare/ry ... position-0

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 03. listopad 2017, 13:23
Bez důvěry či tolerance vládnout nechci, řekl deníku Právo Babiš a odmítl Zemanovu vizi.

https://www.novinky.cz/domaci/453890-be ... -vizi.html

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 03. listopad 2017, 19:07
Jinak banán mě teda pobavil fakt hodně a děkuji za vysvětlení :D

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Trixl » pondělí 06. listopad 2017, 01:25
Topolánek už se taky hlásí na prezidenta ... pár hlasů asi dostane.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Elsa » pondělí 06. listopad 2017, 08:51
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Trixl » pondělí 06. listopad 2017, 12:11
při minulých volbách na prezidenta jsme to tu dávali tak znovu

Dokument České televize z roku 2007 o nejtemnějším období naší porevoluční historie, o období tzv. Opoziční smlouvy. V souvislosti s kandidaturou Miloše Zemana na prezidenta by si měl český národ události těchto let připomenout!
dokument na youtube

Politika se nemá dělat na Hradě, říkal MZ dokud tam ještě neseděl.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Elsa » úterý 07. listopad 2017, 22:04
Že by už i Piráti byli nekorektní, nebo to prostě myslící člověk musí takhle vidět :-? ?

https://www.irozhlas.cz/volby/michalek- ... 072030_ako
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Inkognito » středa 08. listopad 2017, 08:32
Trixl píše:Topolánek už se taky hlásí na prezidenta ... pár hlasů asi dostane.

Možná nedostane nic, když jsou teď ty aféry s tím, že se někdo podepsal dvěma kandidátům.

https://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vn ... domaci_lva

Ale nechápu, jak ministerstvo vnitra mohlo samo rozporovat svoje stanovisko, které zastávalo před první přímou volbou prezidenta. Logické by bylo, aby každý poslanec nebo senátor měl pouze jeden hlas, tak nevím, co to zas bylo za šarádu, že se může podepsat víckrát.

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Trixl » středa 08. listopad 2017, 21:15
Piráti bohužel nebudou mimo.

Některým kandidátům na prezidenta hrozí podle serveru iDnes.cz vyřazení z voleb. Jejich kandidaturu totiž podpořili zákonodárci, kteří dali svůj hlas více kandidátům. S tím ale nesouhlasí ústavní právník Jan Kysela i náměstek ministra vnitra a právník Petr Mlsna. Oba se shodli, že Nejvyšší správní soud by kandidáty z volby nevyloučil. Navíc podle ústavních právníků, které oslovil iROZHLAS.cz a Radiožurnál, ministerstvo vykládá zákon správně.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vo ... 1081540_pj

Podle mě by si měl každý kandidát sbírat podpisy, takhle někdo na poslední chvíli oslovil pár kamarádíčků a známých ve sněmovně nebo senátu.

EDIT a co občan co dá podpis víc než jednomu kandidátovi? Tohle už se nekontroluje.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Elsa » středa 08. listopad 2017, 23:26
Ono je to trochu kostrbatě formulované
§ 21
Podání kandidátní listiny
(1) Kandidátní listinu může podat nejméně dvacet poslanců (dále jen „navrhující poslanci“) nebo nejméně deset senátorů (dále jen „navrhující senátoři“), anebo občan, který dosáhl věku 18 let, podpoří-li jeho návrh petice podepsaná nejméně 50000 občany oprávněnými volit prezidenta republiky (dále jen „navrhující občan“).
(2) Navrhující poslanci, navrhující senátoři nebo navrhující občan mohou podat pouze jednu kandidátní listinu. Kandidát může být uveden pouze na jedné kandidátní listině.

- rozlišuje se "navrhující občan" a občan podepisující petici, kdežto u těch poslanců a senátorů jsou "navrhující" asi všichni. Ale spousty výkladů, samozřejmě
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 09. listopad 2017, 13:22
Elso díky, jsem si to musela dvakrát přečíst :) to vypadá, že spíš tomu odpovídá jeden na jednoho.

„Nejsem populista, naopak jsem pragmatik,“ řekl ve středu v rozhovoru pro americkou zpravodajskou stanici CNN předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
Tak to sedí že.
V běžné řeči znamená pragmatismus zaměření na praktický užitek a úspěch, někdy až nevybíravě. „Jednal čistě pragmaticky“ může znamenat až bezohledně, bez skrupulí. Odtud také pragmatický, zaměřený k praktickému užitku, prospěchu.
Jak se říkává - Pánbůh s náma a zlej pryč.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » pátek 10. listopad 2017, 17:51
Poté, co pomohl v kampani Pirátům, teď bude Horák pomáhat Topolánkovi.

https://www.lidovky.cz/od-piratu-k-topo ... n_domov_sk

Inko E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Elsa » pátek 10. listopad 2017, 19:03
Inkognito píše:Poté, co pomohl v kampani Pirátům, teď bude Horák pomáhat Topolánkovi.

https://www.lidovky.cz/od-piratu-k-topo ... n_domov_sk

Inko E.

No však jo, z přesvědčení jednomu i druhému.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha