ADV TOP
ADV LEFT

Iluze

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. říjen 2017, 08:04
Inko toto je strašně těžké.

Chápu, že člověk občas udělá rozhodnutí na které není hrdý a žít s tím celý život musí být těžké. Já osobně jsem se naučila lidi nesoudit. Nikdy člověk nemůže vědět jak by se v dané situaci zachoval on sám.

Pokud to jde, zkusila bych si s tátou promluvit. Přijmout to jako fakt a také jako jeho rozhodnutí. A hlavně mu odpustit. Nevím jak bych to přesně popsala. Ale ono to opravdu jinak nejde.

Myslím, že vím o čem mluvím. Mám dlouhodobě nefunkční vztah s mým vlastním tátou. Prošla jsem si všemi fázemi .. smutkem, vztekem, zavrhnutím a ve finále jsem zjistila, že nic z toho mi neprospěje. Tudíž to beru tak, že je takový, nesouhlasím s ním, ale jsem schopna tolerovat jeho rozhodnutí. Můj táta sice nevstoupil do KSČ, ale vzhledem k tomu, že vlastní poměrně velikou firmu a potřebuje ji udržet, začal se před volbami "kamarádit" s Babišem. (to je jen taková třešnička na dortu) 8-)

Inko s pochopitelných důvodů
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. říjen 2017, 08:25
tady inko zakladatelka, omlouvam se, zapomnela jsem se podepisovat.

opravdu nejde o stranu. jak jsem psala, jsem velmi tolerantni, nehodlam soudit. to rozhodnuti jsem delat nemusela, v jeho situaci jsem nebyla.

resila jsem to cely vecer sestrou. diky tomu, ze jsem byla benjaminek, moc veci se ke me nedostavalo. vetsinu tech vzpominek co mam, jsou vzpominky az po odchodu sestry. to je asi takovy milnik. hodne se to doma pak uklidnilo. proste uz "prisli" (ne doslova) o jedno dite. az vcera vecer se mi vynorily vzpominky, na ktere jsem si asi prala zapomenout- z ranneho detstvi. a vse se mi spojilo. neni mi z toho uplne dobre.

ale i presto, co zazila mi rekla, ze nam byli nejlepsimi rodici, jakymi umeli. citim to stejne. jsem ji za to neskutecne vdecna. vlastne poprve se mi opravdu otevrela a ja ji.

ted proste asi spis bojuji s tim, jak nekriticky jsem na nej cely zivot nahlizela. mama musela a musi snaset dost hnusne veci. proste jsem spadla z oblacku, na kterem jsem doted zila.

zpetne vidim, ze jsem se jich tak dlouho drzela, proto, ze jsem se snazila to tam vse klidnit. a vlastne doted s tim hodne bojuji a nedokazu se poradne odpoutat ikdyz uz mam vlastni rodinu a zivot.

ted uz jen si z toho neco vzit a bojovat dal :)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. říjen 2017, 08:51
Moje maminka vstoupila do KSČ, resp. stala se kandidátem na vstup, v roce 1983, když zjistila, že naše posudky (tedy moje a bráchovo) stále zmiňují, že jsme z buržoazní rodiny, že táta je aktivní katolík atd. atd. a že naše šance jsou tak na učňák... Nikdy nebyla komunistka, bylo to naprosto účelové rozhodnutí, abychom my mohli studovat. Doma poslouchala Svobodnou Evropu, komunisty nesnášela, revolucí byla nadšená... Ve chvíli, kdy se takhle rozhodla, jsme to my, děti, nevěděly. Když jsme se dozvěděly, braly jsme to jako její nelehké rozhodnutí, které udělala pro nás.
Třeba o tom tvůj táta nechce mluvit, protože se za to stydí, třeba jeho postoje vůči komunistům, k Havlovi atd. byly naprosto upřímné a rozhodle se tak, jak se rozhodl, také jen proto, aby vám zajistil lepší dětství než byste měly jinak...
Nerada tohle soudím, my tu dodu prožili jako děti, tahle rozhodování šla mimo nás. Kdyby nešla, dneska zpětně můžu stokrát říkat, že já bych to udělala jinak a co já vím...třeba nakonec, v nějaké konkrétní situaci, při pocitu, že ten systém se ještě dlouho nezmění, bych udělala to samé... Promluvte si s ním, ale snažte se ho nesoudit a neodsuzovat...
Inko ABC, protože hodně osobní
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. říjen 2017, 08:51
Moje maminka vstoupila do KSČ, resp. stala se kandidátem na vstup, v roce 1983, když zjistila, že naše posudky (tedy moje a bráchovo) stále zmiňují, že jsme z buržoazní rodiny, že táta je aktivní katolík atd. atd. a že naše šance jsou tak na učňák... Nikdy nebyla komunistka, bylo to naprosto účelové rozhodnutí, abychom my mohli studovat. Doma poslouchala Svobodnou Evropu, komunisty nesnášela, revolucí byla nadšená... Ve chvíli, kdy se takhle rozhodla, jsme to my, děti, nevěděly. Když jsme se dozvěděly, braly jsme to jako její nelehké rozhodnutí, které udělala pro nás.
Třeba o tom tvůj táta nechce mluvit, protože se za to stydí, třeba jeho postoje vůči komunistům, k Havlovi atd. byly naprosto upřímné a rozhodle se tak, jak se rozhodl, také jen proto, aby vám zajistil lepší dětství než byste měly jinak...
Nerada tohle soudím, my tu dodu prožili jako děti, tahle rozhodování šla mimo nás. Kdyby nešla, dneska zpětně můžu stokrát říkat, že já bych to udělala jinak a co já vím...třeba nakonec, v nějaké konkrétní situaci, při pocitu, že ten systém se ještě dlouho nezmění, bych udělala to samé... Promluvte si s ním, ale snažte se ho nesoudit a neodsuzovat...
Inko ABC, protože hodně osobní
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. říjen 2017, 09:39
zakladatelka

nechci sestre delat pripadne problemy. zkusim to vzit neutralne az zase bude nekde hudrovat a nadavat. ze ho proste mame radi takovy jaky je. ma krasna vnoucata, ma se dobre. mame se dobre relativne vsichni a zijeme jen jednou. je skoda se takhle porad rozcilovat a trapit ... on se musi nejakym zpusobem trapit. je na vsechny hodne narocny a kriticky. a uprimne, nema proc. vychovani jsme doufam slusne, delame co muzeme.
asi je to naivni, ale vic s tim asi ted v nejblizsi dobe neudelam. v nasi rodine se city nerozebiraji. o to vice se snazim mazlit sve deti ...

historie nasi rodiny je fakt zvlastni. dedu jsem od svych osmnactin videla jednou a to kdyz jsem za nim dorazila kdyz mu bylo 80. Nejak se rozhadali. Babicka zemrela brzy. Ma jeste sestru, ale to jsme se pak uz take moc nevidali. Oni nastesti ted uz nejaky kontakt navazali a sem tam se vidi. Bratrance a sestrenice prakticky neznam. on se proste s kazdym rozhada. kazdy je blby. ne ze by pratele nemeli, to on je velmi dobry spolecnik kdyz neni jen mezi rodinou ... ale taky tech kamaradu asi uz moc nezbylo :-(
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pixar » pondělí 23. říjen 2017, 19:58
Takze jadro problemu je tata tyran a neotevrene rodinne (ne)city? :erik: Sestra se Ti ted otevrela a mas potrebu ji ochranit, lecit samy sebe navzájem... Citim, ze si myslis, zes nekriticky na neho nahlížela a tim mohla poskodit sestru, sebe. Jak pomoci sobe, sestre, tatovi, mame, rodine...
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. říjen 2017, 20:10
Promluvily jsme si se sestrou. Nechápala jsem, že z voliče ODS a Topky tak otočil. Tak jsem se prostě dozvěděla, že to tak vždy nebylo ...

Plus než jsem přišla já, bylo v rodině hodně alkoholu a domácího násilí :? Sestru prakticky vychovávala prababička :erik: Bohužel vzpomínky to potvrzuji, slabý odvar si toho ještě pamatuji.

Je to cholerik, umí být i úžasný ... Ale je fakt, že mamka to s ním nemá lehké ...

Každopádně jsem alespoň pochopila, proč odešla. A o to víc chci být dobrou mámou dětem ...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pixar » pondělí 23. říjen 2017, 20:17
:erik:
The wind in my hair
Makes me so aware
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. říjen 2017, 20:53
Díky moc, fakt. Netušila jsem, že tak pomůže to napsat. Ani muž to neví ... Třeba se dnes vyspím ...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pixar » pondělí 23. říjen 2017, 21:24
Dobrou :-*
The wind in my hair
Makes me so aware
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků