ADV TOP
ADV LEFT

Jak vstáváte?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuza77 » čtvrtek 09. listopad 2017, 06:34
S neustále se měnícím rytmem fungování naší rodiny nějak nemůžu najít pro mě vhodný způsob vstávání. Naposledy mě to vyhovovalo za svobodna bezdětna, kdy jsem si na 40 minut předem nastavila budíka, probouzela se s Českým rozhlasem a na probrání měla víc jak půl hodiny.
To samozřejmě s manželem v ložnici a posléze i s dětmi padlo. Stejně ale potrebuji budit hodně předem a opakovaně, což zaprvé ruší ostatní a zadruhé nějak nemůžu poslední dobou vychytat, jak moc předem a jak moc opakovaně. Další problém je, že leckdy mám do noci co dělat a každá naspaná minuta se počítá. Mezi vypravením starších a vstáváním mladšího mám 10 až 25 minut, které svádí k tomu, abych si ještě lehla... Nějak mi to nejde vybalancovat.
Jak vstáváte Vy? Vyskočíte ráno na první cinknutí budíku? Nebo se dokonce včas probouzíte sami? Nebo potřebujete hodinu na otevření očí? Vyhovuje Vám, jak to máte, nebo se těšíte, až to budete moct změnit?

Odesláno z mého SM-A510F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Flyingfrog » čtvrtek 09. listopad 2017, 08:33
Jsem ta, které zazvoní budík a vstává. Co si vybavuju, tak to tak bylo vždy.
Chlap teď na mobilu nemá opakované buzení, tak si nepospává deset minut a dalších deset minut.:-) Ale kolikrát už vypnul a vstal až po tom, co jsem do něj šťouchla, že budík zvonil před půl hodinou.:-)
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3279 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Frosti » čtvrtek 09. listopad 2017, 08:36
Budim se pred budikem, ktery behem tydne ale posouvam maximalne o 15 minut. Rozhodne bych volila variantu vstanuti po prvnim zazvoneni a delsi doba neprerusovaneho spanku, nez opakovane buzeni. Tohle ale nemusi vyhovovat vsem.
Po obleceni obvykle vyskladam mycku nadobi nebo do ni opacne naskladam veci zatim co se dela caj. Nebo mensi uklid veci pohazenych po byte. Potrebuji nejaky cas delat jen mechanicke cinnosti bez vetsiho premysleni. Dat mozku cas se probrat zatim co se telo hybe a tlak mi stoupa. ;-)
Frosti
Kecka
Kecka

1540 příspěvků
17. prosinec 2012
Finsko
Příspěvekod Barci » čtvrtek 09. listopad 2017, 10:43
BLBĚĚĚĚĚĚ a to za jakýchkoliv situací, podmínek, času vstávání i času spánku.

Nejlíp se mi vstává po 11hodinnách spánku, do světla a ticha a tepla a s pocitem, že nikam nemusím :D
Moje vstávání nemá řešení, jen můžu co nejvíce zmírnit ten ranní blbý rituál jménem vylez z toho brlohu už konečně.
Nejvíc si cením každé minuty spánku, takže to že mám ráda pomalá rána ignoruji, spánek je přednější. Vstávám dřív než děti, které mají ráno prostor jen a pouze na to nejnutnější (obléknout, hygiena, jí v autě) aby nevznikaly třecí plochy a časový prostor pro něco jiného než bylo zmíněno.
Nejsem schopná vstát na první zazvonění, odkládám budíka o 10min, pak už vím, že vstát musím, tak vstanu, těch 10min mám dejme tomu na nějaké to probrání mozku a donucení očí udržet se otevřené, většinou spíš zase usnu :palma:
Mít nějaký prostor mezi vypravením jednotlivých dětí, by mě asi totálně zpomalilo, nenakoplo, úplně odrovnalo. Ten styl, že ráno není prostor na nic jiného, než se včas a se vším vykopat z baráku je pro mě ideální, pozvolná rána která miluji (ach, jak já se těším na důchod) mě ale na ten den nenakopnou a paradoxně mi trvá než se fakt rozjedu.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Jandulka » čtvrtek 09. listopad 2017, 11:13
Budík nevedem, jsme ranní ptáčata :-) Včera jsme šli spát s dětma, tzn. kolem půl 10, já jsem se probudila ve 4 ráno a už se mi nechtělo spát, takže jsem si v klidu posurfovala na netu, vyrobila jeden fotokalendář pro prarodiče, nachystala snídani atd.

Jinak funguju okamžitě po probuzení, takovému tomu poleženíčku v posteli moc neholduju, nejde mi to. Je ale fakt, že když vstávám takto časně, už jsem pak odpoledne unavená a dopadne to tak, že jdu zas spát s dětma, páč ve 21 hod už neudržím oči otevřené :D. Tím pádem se pak už další noc normálně dospím (tj. vzbudím se až k 6.00 ráno) a vydržím následující den i dýl vzhůru.

Ideální by pro mě bylo, kdybych šla spát třeba ve 23 a vstávala kolem 7, ale já prostě do těch 23,00 každý den nevydržím, mám kolem 21,00 krizi a mnohdy podlehnu a usnu, muž zrovna tak.

JANDULKA
Jandulka
Kecka
Kecka

1823 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 09. listopad 2017, 11:29
Barci, tvůj popis mě pobavil. :D

V pubertě a později jsem nesnášela tátovu dobrou náladu a že po mě požadoval ráno pozdravit. Vstávala jsem za 15 min odchod, umýt, oblíct, vypadnout.

Až s mužem jsem si zvykla snídat. Každopádně jsem to teď já, kdo má ráno rychlý starty a jsem asi nesnesitelně veselá. Obzvlášť synek to špatně snáší, tak se to snažím brzdit.

Budík posouvám přesně jednou a během těch deseti minut se probírám. Ano, probírám se tím, že si čtu Twitter. Asi trochu zlozvyk, ale hned mi najede hlava a neusnu. Muž vstane první, začne chystat snídani, já dorazím po deseti minutách. Máme asi 5 min na to si něco říct o samotě a pak jdu budit děti. Nějaký čas mezi mým a dětí vstáváním by se mi asi líbil, ale asi by mě to spíš zpomalilo. Takže společná snídaně, muž se jde "šlechtit", já honím děti do oblíkání,mytí atd. Vystrčím staršáky a muže ze dveří a pak se sama osprchuju, obleču sebe a dítě, úklid ranního výbuchu. Pak si teprv můžu udělat kafe a něco sobě pro radost (ano, Twitter a BC :oops: )

Takže jako Barci - rána radši rychlá (ač teda ne tak rychlá) a můj čas až po všech rituálech, ranních rutinách a vykopání dětí ze dveří. Ale já nechodím do práce, takže si pak ten prostor najdu. Teda s Olinkou za zadkem. Nic není dokonalé.
Katchen
Howgh
Howgh

5266 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Hajinka » čtvrtek 09. listopad 2017, 11:49
Zazvoní budík, vypnu ho, vstanu a jdu. Někdy ještě cca 5 minut ležím, ale to proto, že jsem si jistá, že už znova neusnu. Nikdy jsem nepotřebovala opakované buzení apod.
Hajinka
Diskutérka
Diskutérka

2701 příspěvků
22. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Jancaka » čtvrtek 09. listopad 2017, 12:01
Ztezka, hlavne kdyz je rano jeste tma :grr:

Nejradsi bych sla spat po pulnoci a vstavala okolo 9hod, ale to je s detma naproste sci-fi. Takze usinam pred pulnoci a vstavam po 6hod, cca 30 min pred detma a chystam pro ne snidane a svaciny. Nedokazu z postele vyskocit, ale budika neposouvam, radsi se nutim nezavrit oci a do 5min vylezu. Je to boj, ale ten chaos, kdyz znova usnu, je velka hrozba. Opetovne zvoneni budiku nebo jeho prenastavovani u spolunoclezniku bytostne nesnasim, bo jim to zjevne spanek nerusi, kdezto mne ano :-Z

Pokud se vyjimecne stane, ze nektere z deti muze a spi pote, co zbytek rodiny odesel. Beru si noviny, knizku a vychutnavam ten klid.

Dohanim spanek o vikendu, kdy lezu z postele jako posledni z rodiny.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 09. listopad 2017, 12:06
Už jsem leccos změnila, protože děti, až na nejmladší, jsou schopné vypravit se samy :)

Každý den je to teda jinak: dnes např. 6:15 budík - nejstarší má nultou - nachystám jí powerbanku, protože si zapomněla nabít mobil, popřeju hodně štěstí k jedné věci a jdu si zase lehnout. 6:40 - budím další dvě děti, udělám v kuchyni vločky, připomenu, ať si nachystají svačinu (jestli ne, jsou bez ní, s tím jsou smířené), jdu si lehnout. 7:30 - budík "na školku". Dneska vstával muž, já si v posteli četla na mobilu a pak se postupně vpravila do denního procesu (haha, kecám, právě mi došlo, že jsem ještě v pyžamu, i když už mám něco teda odpracováno). Porůznu se v tom střídáme, podle toho, kdo šel spát před půlnocí a kdo až po ní.

Jinak jsem byla vždycky okamžitý vstávač, teď to trochu posouvám do toho 10min postelního polenošení, než se vykopu - naštěstí je školkové díítě schopné být ready za 15 minut :)

No a někdy si zapomenu mobil na nultou nastavit a vezu v pyžamu a zimním kabátě dítě na metro :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Rysavka » čtvrtek 09. listopad 2017, 13:43
Taky blbě, ale když už vstanu tak funguju.
Pokud jde o rušení ostatních budíkem zkus fitnes náramek co vibruje. Mám ho (protože blbě slyším a pokud chci slyšet budík na mobilu musím to mít naplno a to pak vzbudí bezpečně všechny okolo) nařízený o deset minut dřív než normální budík, protože se bojím, že ne vždy to vibrování ucítím. Ale jo vzbudí mě to a nikoho to neruší - tedy kromě manžela, který to občas cítí :palma:
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2257 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Zuza77 » čtvrtek 09. listopad 2017, 13:46
Mně vzbudí vybrujici tichý telefon. Ale problém je, že vzbudí i muže. Jak máme malé děti, jsme oba nastartovaní na šustnutí.

Odesláno z mého SM-A510F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Klaris » čtvrtek 09. listopad 2017, 13:58
Potřebovala bych trvale vstávat o hodinu později než vstávám, protože pokud vstávám v těch 6-6.15 tak lezu z postele s hekáním, bez ohledu na to, v kolik jsem šla spát.
Ale i když teď nechodím denně na ranní do práce a učím syna doma, tak stejně potřebuju dohlédout na dvě starší cácory. Ale už si je trénuju, aby se dokázaly vypravit samy. Někdy vstane místo mě muž, ale to tak jednou týdně - on je ten co je schopen budík posouvat po 10min třeba hodinu. Já ho posouvám pouze jednou, pak vstanu. A potřebuju své malé ranní rituálky, takže nejdřív obstarám svoji zákl.hygienu a uvařím si černý čaj a holkám ovocný a pak je jdu teprv budit. Strašně nemám ráda, když se motáme v koupelně všichni naráz.
Mě teda stresu dost ubylo tím,že nebudím juniora a nemusím valit do práce - jezdíme když tak autem všichni a já kvůli courajícím se třem dětem věčně nestíhala. Teď jsiu jen dvě a mám ranní jednou týdně, tak je to v klidu (ale zeptejte se mě jak jsem se ráno nazuřila minulé roky :roll: )
Náš domškolák teď většinou vyspává, tak do jeho probuzení piju čaj u BC a FB, případně dělám drobné práce typu naklidím/vyklidím myčku, dnes jsem stihla i zašívat, neb mladík vylezl v půl deváté.

Tiše vzpomínám na klidná rána coby školačka až středošk. - máma mě vzbudila čtvrt hodiny před sedmou a odešla. Ranní veget jedináčka, na základku jsem odcházela až před půl osmou ..Proto mám radši ta rána klidnější a s rituály, ale s vypravováním sebe a tří dětí jsem se kvůli tomu dříve dostala až na čas zvonění budíku 5.50 a to je pro mě fakt fuj
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8617 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Metracek » čtvrtek 09. listopad 2017, 14:31
Já mám budíka nařízeného na 4:25, druhého na 4:35, většinou teda poležím do toho druhého, ale už neusnu. Vstávat se mi nechce, pro mě tohle není čas, kdy bych měla vyspáno. Odcházím z domu po půl šesté, mám ráda ráno klídek u snídaně, déle mi to trvá i v koupelně a ještě před odchodem si stihnu vypít v klídku i kafíčko a poklidit si ráno kuchyň. Mám doma medvědy, ty nevzbudí ani budík, ani můj fén, nic :D . Spíš mám problém zalézt večer včas do postele :).
Metracek
Krafařka
Krafařka

629 příspěvků
17. duben 2009
Příspěvekod Sally » čtvrtek 09. listopad 2017, 16:28
Já vstávám v 6:45, budím se tak denně, včetně víkendů. Uvařím si kafe a snídani a mrknu na emaily, v sedm budím děti. Snídani si chystají sami, oběd (nemají školní) chystám já. Odcházíme kolem osmé.
Takže z postele vylezu hned, ale pak si kafíčkuju u počítače. Buzení na několikrát mě vytáčelo (dělal manžel), pže já už neusnu, takže mě budil o dvacet minut dřív, než bylo nutno vstávat. Co jsou děti velké a samostatné, tak manžel vstává o něco později než já, budí se bez budíku.

Katchen,
tuhle jsem četla článek, že puberťáci potřebují chodit později spát a později vstávat - že tvorba melatoninu je v pubertě nastavená jinak (jak se mění hormony, tak se mění i tohle) a že oni skutečně neusnou před desátou večer - a pak potřebují svých osm až deset hodin spánku.
A já to vidím, jak se mi děti (12 a 14) posunuly, už dávno nejsme ve fázi, kdy mají zakázáno vylejzat před sedmou, naopak je taháme z postele o víkendu, abychom vůbec něco stihli.... Já to měla v pubertě taky tak, ale jinak jsem založením skřivan.... (s manželem sovou je to peklo, ale to by bylo na jinou diskuzi)
Sally
Howgh
Howgh

8462 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Barci » čtvrtek 09. listopad 2017, 17:19
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008