ADV TOP
ADV LEFT

Angličtina doma

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Madlad » úterý 21. listopad 2017, 09:10
Ahoj, bojujeme doma se školní angličtinou. Teda my rodiče. Dítě nosí ze školy jedničky a je v pohodě, ale odmítá říct jakékoliv slovo anglicky (teda pokud se zrovna neučíme na nějaký test). Partner to dost řeší a hrotí a ve finále to končí brekem. Chápu jeho záměr a dobrý úmysl, ale potřebuju najít nějakou přijatelnou a nejlépe zábavnou formu, aby to dítě bavilo (aktuálně 4. třída). "Kroužek" po škole by to asi taky řešil, ale zatím je představa na nějaké domácí aktivity. Stačí na 10-15 minut. Nemáte tip na nějaké stránky, kde by byly nějaké aktivity v angličtině? Nebo klidně i tip na nějakou pohádku/příběh v angličtině (máme Phinias a Ferb, ale to je dost těžké).
Madla
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Mirabilis » úterý 21. listopad 2017, 09:21
Když se učíte na test, tak spolupracuje. Z angličtiny nosí jedničky. Proč musí doma mluvit anglicky? Školní vám přijde nedostatečná? Nebo jaký je důvod k těm dalším aktivitám?
Mirabilis
Kecka
Kecka

1799 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Zuza77 » úterý 21. listopad 2017, 09:49
My jsme to vyřešili návštěvou angličana u nás doma dvakrát týdně. Ale chápu, že ne každý se chce takhle uvázat. Nicméně tento nám doporučil hlavně čtení (nahlas). Zatím máme pohádky - jedna strana anglicky, druhá česky. Nechat číst, nepřerušovat. Stačí pár vět. Pak opravit výslovnost, nechat volně přeložit. Mladší (třeťák) k tomu ještě hledá obrázky, co jsou po stranách knihy. Staršího to už nebere.
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Jasmin » úterý 21. listopad 2017, 10:28
Na poslech je celkem jednoduché Peppa Pig, (na youtube je toho dost). No a pak hodně pomáhá poslouchat písničky v angličtině, stačí, když pochytí pár slov např. Katy Perry (Roar) nebo Lenka (Everythnig At Once, Show), PINK...
Jasmin
Krafařka
Krafařka

834 příspěvků
21. leden 2016
Příspěvekod Maggiemae » úterý 21. listopad 2017, 13:10
Nechala bych ho být, mluvení po roce a kousek angličtiny je ještě hodně těžké. Doporučuju nechat koukat na videa, youtube ...

Já jsem s překvapením zjistila, že moje dcery se nakonec naučily angličtinu samy na tom youtube (a to jsem je furt odháněla), a to tak, že třináctiletá je schopná vest naprosto srozumitelnou běžnou konverzaci o čemkoli, čte anglické knížky, poslouchá aj youtubery k jiné práci (nedávno někoho, kdo převypravuje mýty různých národů, nejsou tam zjevně jen pitomosti) a dává seriály v AJ občas s dopomocí AJ titulků. Jedenáctiletá ještě občas zatápá a potřebuje film dovysvětlit, ale v škole na hodinách s rodilým mluvčím překládá méně zdatným spolužákům. Obě měly AJ od 3. třídy, takže aktuálně šestý a čtvrtý rok.

Mám taky čtvrťačku, taky zatím nemluví, ale věřím, že k tomu dospěje podobně jako sestry. Výhodou je, že i my koukáme na většinu věcí v AJ nebo s AJ titulky, takže mají motivaci :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Gehenna » úterý 21. listopad 2017, 14:41
Pak je ještě tohle http://www.cambridgeenglish.org/learnin ... -children/

ale možná by se spíš vyplatilo sehnat partnerovi nějaké bylinky na uklidnění...
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Klaris » úterý 21. listopad 2017, 14:57
já teď na rady jiných objevila Duolingo a zatím jsme doma nadšení - já, i dcery (5 a 7 třída). Každý z nás tam má svůj účet a každému se to přizpůsobí podle jeho aktuálních znalostí.
Synovi (2tř) pouštím na youtube dětské písničky v angličtině
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8617 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Madlad » úterý 21. listopad 2017, 15:50
Děkuji za tipy. Já bych to i nechala zatím být, ale partner s tím prudí...
A angličtinu má ve škole už od první třídy, momentálně druhým rokem tři hodiny týdně. Tak asi proto má pocit, že by toho měla umět víc. Snažila jsem se mu vysvětlit, že devítileté dítě nenadchne hledáním slovíček ve slovníku, když ho ani čtení v češtině moc nebere... No nevím jestli pochopil.
Ale ta dvojjazyčná kniha by mohla být fajn, můžou si spolu číst :mrgreen:
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Frantishka » úterý 21. listopad 2017, 17:13
Gehenna píše:Pak je ještě tohle http://www.cambridgeenglish.org/learnin ... -children/

ale možná by se spíš vyplatilo sehnat partnerovi nějaké bylinky na uklidnění...

Bingo :D
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2470 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Kote » úterý 21. listopad 2017, 18:29
Tak ja taky moc nechapu, co resi tvuj partner, kdyz podle skolnich vysledku je v pohode. A to ze deti nechteji doma mluvit cizim jazykem, je naprosto normalni. Muj syn ( 9 let) chodil do anglicke skolky, ted se anglictine venuje uz jen ve skole ( 3 hod. tydne,z toho 1 s rodilym mluvcim). Muzu ti tu odprisahnout, ze jsem ho snad nikdy! neslysela mluvit anglicky, byt jsou z nej vsichni ucitele nadseni, ze mluvi naprosto plynule. Bez problemu kouka na anglicke filmy, precte levou zadni jednoduche anglicke knizky, ale doma z nej proste nedostanu ani slovo. Pry mu to prijde divny. Ale naprosto to neresim, kdyz vim, ze to umi. Jen je mi to lito, proste bych ho nekdy chtela jen slyset :)
Kote
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
20. leden 2011
Příspěvekod Ame » středa 22. listopad 2017, 08:21
hráváme hru na slovíčka k tématu, zvářata, domov apod., každý pálí, co ho napadá, přidává se i pětiletá, ale ta smí samozřejmě jakékoli bez omezen tématu, třeba v autě
k té Peppě ještě přihazuju asi spíš pro mladší Pocoyo, je nádherně srozumitelný a vtipný, pouštím to příležitostně od roku
prvňačka gym má teď super podporu od vydavatele učebnice, helbling-ezone, běží jim to přes třídu, učitel jim zadává domácí úlohy k vypracování (co vím, ta učebnice se tam dá, sice s ochranným přetiskem, ale celá prohlédnout jako pdf a tudíž jde tisknout jednotlivé strany), ale dalo se tam rozhodně přihlašovat se individuálně, chtělo by to prohlídnout přes net, to by se snad učebnice při cílené domácí práci dala objednat i z Čech..? ale tuto volbu bych pro zadavatelku neviděla jako nutnou, spíš pro starší a potřebnější :D
Ame
Howgh
Howgh

6254 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Frosti » středa 22. listopad 2017, 10:46
Ame píše:k té Peppě ještě přihazuju asi spíš pro mladší Pocoyo, je nádherně srozumitelný a vtipný, pouštím to příležitostně od roku

Pokud si to pustí předškolák, tak se tretak podívá rád. Sám by si Pocoyo asi nepustil, ale taky doporučuji to zkusit.
Frosti
Kecka
Kecka

1540 příspěvků
17. prosinec 2012
Finsko
Příspěvekod Linka » neděle 26. listopad 2017, 12:25
Dcera učitelky aj s maminkou zásadně anglicky nehovorí a ve škole je naprosto v pohodě.. Teď se začíná učit druhý cizí jazyk a také v něm doma nemluví.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB