ADV TOP
ADV LEFT

Jak moc se angazuje vas manzel na chodu domacnosti?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » středa 22. listopad 2017, 20:41
Flyingfrog píše:Inko: Nemůže mít nějakou formu ADHD? Zrovinka včera o tom byla reportáž v telce.

Flyingfrog, nic neni vyloucene, ale pravdepodobnost,ze bych ho dostala na nejake psychol. vysetreni je prakticky nulova :oops:

Katchen, dekuju. Docela me tvuj popis pobavil :) Mame asi trochu podobne manzely. I ten muj je prebornik na spravne nacasovani. Kdy se pusti do dlouho pozadovane a casove narocne prace ? Prece kdyz ma za chvili prijit navsteva nebo mame nekam neodkladne odejit :palma: Nekdy nevim, jestli mam brecet, smat se, nebo ho vzit panvickou po hlave :oops: :D
A i muj manzel kdyz uz se k necemu dokope, tak to dela veeelmi dukladne. A pak mi vitezoslavne predvede, ze takto se to ma delat a ne jak to delam rychle ja. Ze ja delam krome toho dalsich 100 veci, tudiz nemuzu travit 2 hod u kazde, mu jaksi nedojde. :-Z
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 23. listopad 2017, 14:49
Vzácný okamžik, kdy se dokážu vžít do Vás i Vašich mužů.

Taky jsem od přírody člověk, co je rád pomalý a přitom důkladný (tedy pokud se k věci vůbec dokope), současně jsem ale manželka a matka, takže "bzikání", "žaves" a "rychloúklid" všeho druhu je mi vlastní (tedy byl mi okolnostmi vnucen).

Být chlapem, tak si svého pomalého životního stylu taky užívám. Jenže to bych musel/a mít k sobě nějakou tu manželku! :palma:

Inko nevařící
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 23. listopad 2017, 16:14
Ahoj Inko, já tě jdu podpořit. Mám doma kopii tvého manžela. Můj manžel nedělá naprosto nic. Poslední dobou mě to taky nebaví, pořád ho kvůli tomu popichuju.
Ale minule jsem s ním trochu vyběhla. Má bratra, pravý opak, ten dělá doma ženu - vaří, uklízí, stará se o děti a tak ... a můj muž říká, že je to přece normální. Takhle jsme byli spolu doma a on, že co bude k obědu ... nevím, já dnes nevařím, ale když jsi vyjímečně doma, tak bys mohl uvařit ty - vždyť je normální, že chlap doma vaří, říkal jsi to přece, když jsem se divila, že bratr se hrne k plotně .... a dojdeš nakoupit ? Já, no já ne, ono je normální, že chlap dojde i na nákup, tak si nakup sám a uvař ... nakoupil, uvařil a tři dny se mnou nemluvil ... :D ... ono je to totiž normální, ale jinde, ne u nás
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Frantishka » čtvrtek 23. listopad 2017, 17:13
Inkognito píše:Ahoj Inko, já tě jdu podpořit. Mám doma kopii tvého manžela. Můj manžel nedělá naprosto nic. Poslední dobou mě to taky nebaví, pořád ho kvůli tomu popichuju.
Ale minule jsem s ním trochu vyběhla. Má bratra, pravý opak, ten dělá doma ženu - vaří, uklízí, stará se o děti a tak ... a můj muž říká, že je to přece normální. Takhle jsme byli spolu doma a on, že co bude k obědu ... nevím, já dnes nevařím, ale když jsi vyjímečně doma, tak bys mohl uvařit ty - vždyť je normální, že chlap doma vaří, říkal jsi to přece, když jsem se divila, že bratr se hrne k plotně .... a dojdeš nakoupit ? Já, no já ne, ono je normální, že chlap dojde i na nákup, tak si nakup sám a uvař ... nakoupil, uvařil a tři dny se mnou nemluvil ... :D ... ono je to totiž normální, ale jinde, ne u nás

Sorry, ale když to i ty sama pojmenuješ takhle, tak proč by dělal ženu? Mně by se taky nechtělo dělat chlapa... ;-)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2470 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 23. listopad 2017, 18:05
Frantishko, nic proti, ale naší rodinu neznáš a nevíš důvody, proč se takhle vyjadřuju o bratrovi jako o ženě. Můj muž je pracovně dost vytížený, máme prostě nastaveno tak, že já sice pracuju na plný úvazek, ale mám práci přizpůsobenou, abych se zvládla postarat o domácnost a další věci. Manžel není domácí typ, aby si stoupl k plotně a uvařil večeři, neumí to. Když je potřeba, tak se samozřejmě postará o všechno taky, sice jede v úplně jiném režimu, ale zvládne to. Ale je to samozřejmě stav, kdy já jsem opravdu vyřazená z důvodu nemoci.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 23. listopad 2017, 23:31
Můj manžel se angažuje, jak je poptřeba, umí se postarat o děti, když odjedu na školení, umí vymalovat, naplánoat nábytek (popř. udělat, dodělat), byl s dětmi na rodičáku, ale má své velké úchylky...nádobí..přemývá nádobí umyté z myčky, protože to není úúúplně umyté, takže v juchyni se stále rohujeme, protože já vařím obědy do práce...je hrozně pintlich, přesně, jak tu někdo psal - já koupelnu umyju, nastříkám přípravkem proti plísni, potom setřu, on je schopen na té koupelěn trávit několik dnů (tedy po odpolednách, po práci...) někdy propadám zoufalství...jako třeba teď budeme dělat dceři pokoík (zatím mají společný), v jeho podání e to práce na půl roku, malování jedné místnosti je na několik dnl, než "zadělá" všechny "dírky, praskliny" (kterých já si ani nevšimnu...). Ale jsem vdaná podruhé, jsem starší, miluji ho, tak holt se kosune a málokdy vybouchnu :-D :-D :-D (ale zase udělal super vestavěné skříně, teď "čmrdká" poličky do chodby, má to precizní a vymyšlené, jen někdy přžemýšlím,, jestli se dožiji realizace :-D :-D :-D (Jinak běžný provoz - škola, kroužky = taxikaření je na mně, ale on má 2x týdně do 17, tak holt...i když je-li třeba, nějak se to udělá a zaskočí).
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Vladimira » čtvrtek 23. listopad 2017, 23:57
Udělá ráno svačiny, dojede s dětmi na výlet, umeje nádobí (někdy), nakoupí (vždycky)... i košile si vyžehlí, co už taky... Doveze/přiveze dle zadání kdykoli cokoli. Angažuje se vlastně asi z pohledu těch gaučáků docela dost, ale... Bylo potřeba koupit novou sprchovou hlavici, řekla i napsala jsem mu to. A co myslíte? Počkala jsem půl roku a koupila ji sama. Nepřidělané lampičky se tu válí už 2. rokem. Vlastně cokoli se tu válí kdekoli jakkoli dlouho, resp. dokud to vzteky nenacpu do koše či tak podobně. Atd. Atd. A o tom roztleskávání ani nemluvit, to je asi ten pravý důvod, proč i přes ty všechny odstrašující příklady, jak to chodí jinde, neskáču nadšením.
Vladimira
Howgh
Howgh

15527 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 00:05
Tady ještě předchozí ino (budu "M")...jezdí na velké nákupy...

Inko M.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Zuza77 » pátek 24. listopad 2017, 06:44
Můj muž o kolotoči kuchyň prádlo deti moc neví. Ale umí ulovit medvěda a zahnat lva, když jsem v úzkých.
Má za svou zahradu kromě mého okrasneho záhonu (a má ji v mnohem lepším pořádku než já ten jeden zahon). Auta jsou zcela na něm. Renovuje na baráku, co je potřeba. Neposlal mě do haje, když jsem si v létě přivezla skříň z antiku, že si ji zrenovuju, a ukázalo se to nad moje fyzické síly.
Z tech domacich práci, o které se tu asi v diskusi jedná, dělá spíš na pokyn a způsobem, že kterého rostu.
Ale věřím, že kdyby tady místo BC bylo MC (men cafe), tak by tady o mě napsal úžasné řádky a zároveň i něco, z čeho roste on.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 06:47
Inko zakl. potěším tě, může být ještě hůř.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Novire » pátek 24. listopad 2017, 07:25
Vladimira píše:Udělá ráno svačiny, dojede s dětmi na výlet, umeje nádobí (někdy), nakoupí (vždycky)... i košile si vyžehlí, co už taky... Doveze/přiveze dle zadání kdykoli cokoli. Angažuje se vlastně asi z pohledu těch gaučáků docela dost, ale... Bylo potřeba koupit novou sprchovou hlavici, řekla i napsala jsem mu to. A co myslíte? Počkala jsem půl roku a koupila ji sama. Nepřidělané lampičky se tu válí už 2. rokem. Vlastně cokoli se tu válí kdekoli jakkoli dlouho, resp. dokud to vzteky nenacpu do koše či tak podobně. Atd. Atd. A o tom roztleskávání ani nemluvit, to je asi ten pravý důvod, proč i přes ty všechny odstrašující příklady, jak to chodí jinde, neskáču nadšením.

Jak kdybych to psala já... Manžel doma dělá snad všechno, co já (pere, skládá, povlečení do školky vyžehlí, o děti se postará, vaří když nejsem doma, vysaje, i tu buchtu na svačinu upeče...) plus má navíc na starosti auto. Ale 11!! let nemáme světlo nad zrcadlem v koupelně. Od srpna ho upozňuju, že do Vánoc chci mít opravené kliky u dveří a na oknech a vidím to bledě. Pokud ho nedokopu zavolat řemeslníkům (dotahujeme rekonstrukci kuchyně), tak jim nezavolá. Sipo mu připomínám, placení obědů, družiny, besídky taky nosím v hlavě já, dárky řeším komplet pro obě rodiny (u nás se kupuje i pro širší rodinu a kamarády, takže 25! lidí), dovolenou řeším taky já, víkendový program a vlastně cokoli. Včetně běžného provozu - děti honím do vany, volám je z venku, chystám s nima aktovku, píšu úkoly, hlídám čisté oblečení, hlídám malé oblečení a boty, naháním je na úklid pokoje, úkoluju je se skládáním prádla a odnosem recyklace...
Takže jo, vím, že se mám v podstatě hodně dobře, ale unavuje mě myslet fakt na všechno, protože sám neudělá nic :-Z
Pokud už něco přehodím na něj, musím to stále kontrolovat a myslet na to a zpravidla proběhne kýžená akce až na můj třetí připomínací pokus :palma:

Ještě edit - já mám jen zkrácený úvazek a většinou home office, on je z práce doma ve čtyři, takže se máme vlastně dost luxusně, děti už jsou taky větší a bydlíme v malém bytě.
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 11:28
Zeny, dekuji vam :) Mam trochu skodolibou radost, ze v tom nejsem sama a ze jsme na tom vsechny vicemene podobne a muj muz je v podstate uplne normalni, kdyz mu musim vse nekolikrat pripominat, urgovat, kontrolovat a zadat ho o kazdou vec x-krat .... :)

inko zakladatelka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 14:22
Inkognito píše:malování jedné místnosti je na několik dnl, než "zadělá" všechny "dírky, praskliny" (kterých já si ani nevšimnu...)

Tohle je přesný, taky před samotným malováním několik dní tmelí a brousí neviditelný díry, takže prach po celým domě a na vymalování všeho padne 14 dnů dovolený :D

inko byrokrat
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 22:53
Inkognito píše:
Inkognito píše:malování jedné místnosti je na několik dnl, než "zadělá" všechny "dírky, praskliny" (kterých já si ani nevšimnu...)

Tohle je přesný, taky před samotným malováním několik dní tmelí a brousí neviditelný díry, takže prach po celým domě a na vymalování všeho padne 14 dnů dovolený :D

inko byrokrat

Až ho budeš potřebovat zahrabat, tak se ozvi, já se ozvu taky :D :D :D
Inkognito Inkognito