ADV TOP
ADV LEFT

Jak je to vlastně letos s adventem?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Melina » pátek 24. listopad 2017, 12:54
Ahoj,

připadá mi to pomalu jako před volbama, dva nesmiřitelný tábory - podle jedněch 24. prosince nemůže být poslední adventní neděle, tudíž by advent začínal už tento víkend. Podle druhých 24. prosince je adventní neděle, tudíž advent by začal až za týden.
Google mi našel advent od 3. prosince, ale v rádiu jsem zaslechla, že v Brně budou v sobotu rozsvěcovat strom a bude u toho snad i biskup??? to nevím, jestli jsem se nepřeslechla.
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Thea » pátek 24. listopad 2017, 13:04
Dle církevního kalendáře, který je samozřejmě pro advent podstatný, začíná letos advent až první prosincovou neděli.
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Hanal » pátek 24. listopad 2017, 13:05
Neděle 26.11. Slavnost Krista Krále, poslední neděle liturgického roku, tudíž 1.adventní neděle 3.12. Křestani v tom mají jasno. Jen biskup asi potřebuje brousit vztahy s městem k lepšímu, tak světí či rozsvěcuje strom dříve.
Hanal
Žvatlalka
Žvatlalka

173 příspěvků
15. březen 2008
Příspěvekod Meredith2 » pátek 24. listopad 2017, 13:05
Melina píše:Ahoj,

připadá mi to pomalu jako před volbama, dva nesmiřitelný tábory - podle jedněch 24. prosince nemůže být poslední adventní neděle, tudíž by advent začínal už tento víkend. Podle druhých 24. prosince je adventní neděle, tudíž advent by začal až za týden.
Google mi našel advent od 3. prosince, ale v rádiu jsem zaslechla, že v Brně budou v sobotu rozsvěcovat strom a bude u toho snad i biskup??? to nevím, jestli jsem se nepřeslechla.

samozrejme, ze ctvrta adventni nedele se muze kryt se stedrym dnem, takze advent zacina az pristi nedeli. z hlediska liturgickeho kalendare neni stedry den podstatny, slavnost je az o den pozdeji.

v prvni chvili jsme mela chut napsat ti, ze letos byl advent zrusen....
Meredith2
Treperenda
Treperenda

1007 příspěvků
12. srpen 2009
Příspěvekod Meredith2 » pátek 24. listopad 2017, 13:14
Hanal píše:Neděle 26.11. Slavnost Krista Krále, poslední neděle liturgického roku, tudíž 1.adventní neděle 3.12. Křestani v tom mají jasno. Jen biskup asi potřebuje brousit vztahy s městem k lepšímu, tak světí či rozsvěcuje strom dříve.

stromek souvisi s adventem jak?
Meredith2
Treperenda
Treperenda

1007 příspěvků
12. srpen 2009
Příspěvekod Melina » pátek 24. listopad 2017, 13:14
Díky, tak nejsem úplně blbá.
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Anulenka » pátek 24. listopad 2017, 13:21
Není jediný, naše mamka jede taky zítra na adventní trhy do Drážďan - prý by byly moc krátké, kdyby začaly až příští víkend, tak je posunuly :D :D
Ale jinak advent začíná 3.12.
Anulenka
Diskutérka
Diskutérka

2939 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Hanal » pátek 24. listopad 2017, 13:45
Meredith2 píše:
Hanal píše:Neděle 26.11. Slavnost Krista Krále, poslední neděle liturgického roku, tudíž 1.adventní neděle 3.12. Křestani v tom mají jasno. Jen biskup asi potřebuje brousit vztahy s městem k lepšímu, tak světí či rozsvěcuje strom dříve.

stromek souvisi s adventem jak?

???

Proč biskup rozsvěcuje strom? zeptejte se biskupa, mě ne :?
Hanal
Žvatlalka
Žvatlalka

173 příspěvků
15. březen 2008